İşim Yüzünden Çocuğum Olamayacak Mı?

uzun_hikaye

Bazen hiç gidememekten korkarsın...
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
211
99
Merhaba kızlar, aklımı yiyip bitiren her gün ağlamaktan içimi çıkaran bir derdim var. Daha önceki mesajlarımda da vardır, pko olduğum için çocuğumuz olmuyor. Doktorum bu ay aşılamaya geçmemizi istedi ve haftaya başlamam için adet söktürücü verdi, adetimin 3. günü de çağırdı. Fakat şöyle bir durum var bana aşılama sürecinde 2 günde bir gelip yumoşlara bakmamız gerektiğini ve aşılama gününden sonra 3 gün kadar evde yatabilirsem çok iyi olacağını söyledi. Ama çok yoğun çalışıyorum. Doktora 2 günde bir nasıl gidip takip yaptıracağımı ve nasıl aşılama sonrası dinleneceğimi bilmiyorum. Hatta aşılama günü bile nasıl izin alırım bilmiyorum. Eşimle de konuştuk yok olduramadık. Daha önce klomen+çatlatma iğnesi kullandığımda doktorum akşam geç saatlere kadar hastanede olduğu için iş çıkışı gidiyordum fakat bu doktorum en geç akşam 6ya kadar hastanede iş çıkışı gidemem, öğle aram sadece 30 dakika o yüzden öğle arası da gidemem. Patronlarla konuşup izin isteyemem çünkü çocuk yapmamı istemiyorlar. Çocuk için tedavi olduğumu duysalar her şey değişir. Bilmiyorum, bir türlü çıkar yol bulamıyorum. Özellikle çalışanlar siz nasıl geçirdiniz bu süreci, nolur bir akıl verin?

vay be şirkete bak
çalışanlarının çocuk sahibi olup olmamalarına da karışıyor
allahım ne günlere kaldık
inşallah bir an önce çözüm yolu bulursunuz arkadaşım
allah yardım eder, bebeğinin geleceği varsa rabbim kısmet etmişse kimse buna engel olamaz. içini ferah tut.

Çocuk sahibi olmak istiyorsan ne gerekiyorsa yapmalıyim diye dusunuyorsan işi ikinci plana atmalısın. Sonuçta bugünün yarını da var. Evlat kokusu koklamak dünyanın en güzel şeyi.

vay be şirkete bak
çalışanlarının çocuk sahibi olup olmamalarına da karışıyor
allahım ne günlere kaldık
inşallah bir an önce çözüm yolu bulursunuz arkadaşım
allah yardım eder, bebeğinin geleceği varsa rabbim kısmet etmişse kimse buna engel olamaz. içini ferah tut.

Çok teşekkürler. İş yerim çok tatlı, çok iyilerdir ama benim yerime başka kimse yok ve neredeyse patrondan sonra tüm işler dönüp dolaşıp bana geliyor. Mesela bu hafta zam yaptı maaşıma sonra da diyor bak bizim için bu 1-2 yıl çok önemli, sana çok ihtiyacımız var, hayatını ona göre ayarla.

Çocuk sahibi olmak istiyorsan ne gerekiyorsa yapmalıyim diye dusunuyorsan işi ikinci plana atmalısın. Sonuçta bugünün yarını da var. Evlat kokusu koklamak dünyanın en güzel şeyi.

Biliyorum, yani tahmin ediyorum, yoksa 1 yıldır bu kadar tedavi ilaç uğraşmazdım. Ama şöyle bir durum var, çocuk için bu kadar tedavi olabiliyorsam ya da imkanım varsa, bu kadar rahat yaşayabiliyorsam işim sayesinde. Sadece eşimin çalıştığıyla yapamayız. Başka bir iş baksam da özel sektörde çalışabileceğim en rahat iş yerlerinden birinde çalışıyorum, tabii çocuk kısmını saymazsak.

Çok teşekkürler. İş yerim çok tatlı, çok iyilerdir ama benim yerime başka kimse yok ve neredeyse patrondan sonra tüm işler dönüp dolaşıp bana geliyor. Mesela bu hafta zam yaptı maaşıma sonra da diyor bak bizim için bu 1-2 yıl çok önemli, sana çok ihtiyacımız var, hayatını ona göre ayarla.
hamileyken de çalışan birçok kadın var aslında
eğer allah korusun tehlikeli bir hamilelik değilse son aylara kadar çalışıyorlar
hamileyken değil de belki doğum izninden falan feragat etmek zorunda kalabilirsin diye düşünüyorum.

Biliyorum, yani tahmin ediyorum, yoksa 1 yıldır bu kadar tedavi ilaç uğraşmazdım. Ama şöyle bir durum var, çocuk için bu kadar tedavi olabiliyorsam ya da imkanım varsa, bu kadar rahat yaşayabiliyorsam işim sayesinde. Sadece eşimin çalıştığıyla yapamayız. Başka bir iş baksam da özel sektörde çalışabileceğim en rahat iş yerlerinden birinde çalışıyorum, tabii çocuk kısmını saymazsak.

Yıllık izniniz varsa onu kullanın. Yada doktoru değiştirin. Ama mutlaka izin almalar siklasacak.doğum izni vs. Allah kolaylik versin.

hamileyken de çalışan birçok kadın var aslında
eğer allah korusun tehlikeli bir hamilelik değilse son aylara kadar çalışıyorlar
hamileyken değil de belki doğum izninden falan feragat etmek zorunda kalabilirsin diye düşünüyorum.

Onu bile düşünmüşler zaten. 2 patron var bizde bazen şakayla karışık ağzımı ararken söylüyorlar. Çocuk olursa da nolucak evden devam edersin diyorlar. Yani doğum iznimi kısmazlar ama evden çalışıyor olurum. Tabii bir olsa...

Onu bile düşünmüşler zaten. 2 patron var bizde bazen şakayla karışık ağzımı ararken söylüyorlar. Çocuk olursa da nolucak evden devam edersin diyorlar. Yani doğum iznimi kısmazlar ama evden çalışıyor olurum. Tabii bir olsa...
olsun evden çalışmak da fena fikir değil
en azından bebeğinin yanında olup ihtiyaçlarını karşılayabilirsin

Yıllık izniniz varsa onu kullanın. Yada doktoru değiştirin. Ama mutlaka izin almalar siklasacak.doğum izni vs. Allah kolaylik versin.

Hamile kaldıktan sonra artık sıkıntı değil, oldu bir kere yapacak bir şey yok deyip gerekirse evden çalışacağım izin günlerimde ki zaten onlar da öyle diyor. Fakat tedavi sürecinden haberdar etmem sıkıntı çünkü bu sefer hem psikolojik baskı artacak hem de bir anda düşünceler değişecek. Çünkü bilmiyorum ki ilk aşılamada olur mu? Olmazsa devam edeceğim tedaviye, bu sefer tekrar açıkla, tedavi olmadı, devam ediyoruz diye. Yıllık izinlerimi bitirdim, Mayıs a kadar iznim de yok ne yazık ki. Doktor değiştirmem de sadece 1 doktor var, akşam 7de hastanede olan o da eski doktorum açıkçası onu da pek istemiyorum çünkü çok yoğun ve pek ilgilenemiyor.

olsun evden çalışmak da fena fikir değil
en azından bebeğinin yanında olup ihtiyaçlarını karşılayabilirsin
Aynen orada iyiyim. Mesela bugün bile sözde hafta sonu ama sabahtan beri bilgisayar başında çalışıyorum. Ama eşimle kahvaltımı yapıp onu işe de yolladım. Evde olmak bile yetiyor. Tabii çocuk olsa...

Hamile kaldıktan sonra artık sıkıntı değil, oldu bir kere yapacak bir şey yok deyip gerekirse evden çalışacağım izin günlerimde ki zaten onlar da öyle diyor. Fakat tedavi sürecinden haberdar etmem sıkıntı çünkü bu sefer hem psikolojik baskı artacak hem de bir anda düşünceler değişecek. Çünkü bilmiyorum ki ilk aşılamada olur mu? Olmazsa devam edeceğim tedaviye, bu sefer tekrar açıkla, tedavi olmadı, devam ediyoruz diye. Yıllık izinlerimi bitirdim, Mayıs a kadar iznim de yok ne yazık ki. Doktor değiştirmem de sadece 1 doktor var, akşam 7de hastanede olan o da eski doktorum açıkçası onu da pek istemiyorum çünkü çok yoğun ve pek ilgilenemiyor.

Aslında siz is konusunu halletmissiniz. Tek mesele doktoru ayarlamak. Başka bir hastane baska doktor düşünseniz?

Aynen orada iyiyim. Mesela bugün bile sözde hafta sonu ama sabahtan beri bilgisayar başında çalışıyorum. Ama eşimle kahvaltımı yapıp onu işe de yolladım. Evde olmak bile yetiyor. Tabii çocuk olsa...
olur arkadaşım inşallah en kısa zamanda sıkma canınını
rabbim hayırlısıyla sağlıkla versin

Aslında siz is konusunu halletmissiniz. Tek mesele doktoru ayarlamak. Başka bir hastane baska doktor düşünseniz?

Dediğim gibi bir Mesut Özsoy var akşam 7'ye kadar hastanede olan, eski doktorum o da. Fakat o kadar yoğun ki ilgilenemiyor detaylı bir şekilde. Bir de aşılama yapmıyor, aşılama sürecini takip ediyor ama aşılama yapılacağı gün başka hastaneye yönlendiriyor. Bir de orada problem ortalama 4 gün(aşılama günü ve sonrasında) iş yerine bir bahaneyle rapor vermem lazım. Orası apayrı dert zaten.

Yumoş dediğiniz şey dilerim yumurtalıklar değildir. Hamiş, kociş, bebiş anladık da bir de yumoş çıkmasın başımıza. Bir tane bildiğimiz yumoş var, o da bir yumuşatıcının sevimli ayısı. Resmen kirlendi gözümde. Sitemimi yaptım şimdi sizin derdinize geçeyim. :KK53:
İş yerine başka bir şey için doktor kontrolüne gittiğinizi söyleyebilirsiniz. Kadınsal bir sıkıntı derseniz adamlar nedir diye soruşturmaz.
Hamile kaldıktan sonra da zaten rapor ve izin alma hakkınız var. İşiniz olmasa geçinebilir misiniz nedir bunu en iyi siz bilirsiniz, ona göre karar verirsiniz.

Yumoş dediğiniz şey dilerim yumurtalıklar değildir. Hamiş, kociş, bebiş anladık da bir de yumoş çıkmasın başımıza. Bir tane bildiğimiz yumoş var, o da bir yumuşatıcının sevimli ayısı. Resmen kirlendi gözümde. Sitemimi yaptım şimdi sizin derdinize geçeyim. :KK53:
İş yerine başka bir şey için doktor kontrolüne gittiğinizi söyleyebilirsiniz. Kadınsal bir sıkıntı derseniz adamlar nedir diye soruşturmaz.
Hamile kaldıktan sonra da zaten rapor ve izin alma hakkınız var. İşiniz olmasa geçinebilir misiniz nedir bunu en iyi siz bilirsiniz, ona göre karar verirsiniz.

Yumoş kelimesini ben de burada öğrendim ve açıkçası insanın içini gülümsettiği için kullanıyorum:KK48: 2 günde bir kadınsal bir problem desem bile patronlar yemez. Yani haftada 1 olsa belki ama 2 günde bir kesin bir problem olur. Zaten hamile kalsam problem yok. Sorun hamile kalmak için geçecek tedavi süreci. İşim olmasa geçiniriz ama hem ben evde oturmaya dayanamam, hem de şimdiki rahatımız ve lüksümüz olmaz.

Takip sıkıntı sürekli git gel . .

Aşılama kısa bir operasyon. .

Dinlenmeye gerek yok. .

Günlük hayatına devam ediliyor. .

Bugün eşimle aklımız geldi. Daha önce hsg çektireceğim zaman da iş yerimden kadın hastalıkları ile ilgili ufak bir operasyon geçireceğim demiştim. Patronlar hemen atlamıştı kist mi diye evet deyip geçirmiştim. Şimdi de aşılama günü ve sonrasındaki 2-3 gün için patronlara kistlerle ilgili tekrar bir operasyon geçirmem gerektiğini söylemeye karar verdik. Zaten rapor verir doktor ki rapor vermese bile önemli değil, zaten bizim iş yerinde kimse raporu önemsemez şivayen ilerliyor her şey. Geriye bir tek iğne sürecinde 2 günde bir gerçekleşecek doktor kontrolleri kalıyor. 2 günde bir nasıl izin isteyeceğim?

X