Doğuma Hazırlık İsim

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sadglozgrr

Prens ve prenses annesi 🥰
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2020
702
1.210
27
Kizlar iyi akşamlar öncelikle 🤗
Asel hafsa mi
Asel Hira mi
İkisi arasında kararsız kaldım aselle uyumları nasıl sizce vermelimiyim kızıma bu ismi yardımcı olur musunuz

Kizlar iyi akşamlar öncelikle 🤗
Asel hafsa mi
Asel Hira mi
İkisi arasında kararsız kaldım aselle uyumları nasıl sizce vermelimiyim kızıma bu ismi yardımcı olur musunuz
Sağlıcakla kucaklayın inşallah. Niçin iki isim düşünüyorsunuz , tek daha güzel zor oluyor sonradan . Üç ismi de tercih etmem ancak Hira veya Hafsa daha güzel Asel den . Son 3,4 yıl Asel patlaması oldu Türkiye'de

Hic biri
Ben Gülce🤍 ismini seviyorum bir de Maysa🤍 maysa eski Türkçe de cicek bahcesi demek
IMG_20220609_035401.jpg

Çizgi filmde vardı :KK19:Çok hoşmuş o kadar duyuyordum ama anlamıyla bakınca çok güzel fikir:super:Ve kimsede duymadım :-)Yazdım aklıma bende :KK24:

Bence etrafta okadar çok asel hira varki çok basit duruyor. Bn ıkısınıde koymazdım . Daha güzel isimler var . İlerde çocukların ülke din tercihlerını bilmeyız daha global olmalı

Asel isminde daha kararlı gibisiniz sanırım. Yazdığınız isimlerin hepsi tekken güzel fakat birlikte konduğunda bana hitap konusunda biraz ağır geldi. Asel, Hafsa tek tek güzel isimler fakat Hira’yı tercih etmezdim.

Eğer iki isim koyacaksanız söylemi kolay olması için ünsüz ile biten ilk isim ise ikinci isim ünlü ile başlamalı . Ünsüz ile bitp ünsüz ile başladığı için zor olmuş telaffuzu.

Hafsa'da F ve S sesinin yanyana gelmesini çok sert bulmuşumdur. Hira deyince de aklıma Demet Akalının kızı geliyor o yüzden pek sevemiyorum. Asel de marka ismi gibi geliyor bana neden bilmem. Bir gün çocuğum olursa naparım bu detaycılıkla bilmiyorum.

isim çok kişisel bişey normalde yorum yapılacak bişey olarak görmem ama hafsa ismi çok kaba geliyor ben begenmiyorum asel gerçekten çok çok fazla var. açıkçası hirayı da beğenmedim. sağlıkla gelsin miniğiniz. içinize ne siniyorsa onu koyun tabii bir de nacizane fikrim iki isimli biri olarak keşke tek ismim olsaydı derim küçüklüğümden beri hala da aynı fikirdeyim.

X