işimden mi çıkmak, yeni bir işe mi başlamak? hangisine hazır değilim?

morkazak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2020
132
-24
kızlar merhaba.

3,5 yıllık deneyimin ardından işimden çıkmak istiyorum. çalışma saatlerim 08:00/17:30 ve hafta sonu yok. kendime ait masam var, günün 2-3 saati çalışıyorum ve başka işim yok. takılıyorum internette. şirketteki sıkıntım, önümü kesen bir müdür olması ve kendimi geliştiremiyorum. bölümdeki 2 arkadaşla hiç konuşmuyoruz, kavgalıyız. yalakalık yapan kazanıyor bu şirkette. bu arada çıkarsam evlilikten dolayı 3,5 yıllık kıdem tazminatta alacağım. burada maaşım 4400+agi lira. yalnız 1 maaş da ikramiye veriyorlar.

yeni iş yerinde müdür iyi birisine benziyor. ama iş yoğun. haftasonu da yarım gün. departmanda bir tek müdür ve ben olacağım, müdür beni yönlendirerek işi de öğreneceğim. ve nispeten çok daha küçük bir yer ilkine göre. ilki kurumsala bir tık yakınken, burası kurumsallaşmaya çalışıyor. ilki ltd.şti iken burası da a.ş. vereceği maaş da 5000+agi lira. burası da 1 yıl dolduktan sonra 1,5 maaş ikramiye verecek.

düşüncelerinize ihtiyacım var.

Kendime ait masam var demissiniz bu arti bir ozellik gibi ama zaten olmasi gereken bu degil mi? Yani masa olmadan insan nasil calisir ki :) gunde 2.5 saat calismak bir cok is yerinde bulamayacaginiz bir durum. Zaten boyle bir yerde de kendinizi gelistiremezsiniz.

Diger bir sorun olan mudur ise hemen hemen her yerde karsilasabileceginiz bir durum. Yani bu sebeple kararlarinizda kisiler etkili olmasin derim.

Umarim en dogru karari verirsiniz.

Cumartesileri çalışan evli bir kadın olarak, az iş az para derim ben.
O yarım gün kalkıp işe gelmekle, gelmemek bile ne kadar fark ediyor bir bilsen.
Ben cumartesi işe gelince (yarım gün benimde ) hiç bir işim olmuyor.
Evde olsaydım şu temizliği yapmıştım diyorum mesela.
Hem işte azmış günde 2-3 saat ne güzel.
Çalıştığın yerin tek sıkıntısı iş ortamın.
Ayrılmak için değer mi bence değmez yani.

İş ortamı bu politik olmalısın. :)

Kendime ait masam var demissiniz bu arti bir ozellik gibi ama zaten olmasi gereken bu degil mi? Yani masa olmadan insan nasil calisir ki :) gunde 2.5 saat calismak bir cok is yerinde bulamayacaginiz bir durum. Zaten boyle bir yerde de kendinizi gelistiremezsiniz.

Diger bir sorun olan mudur ise hemen hemen her yerde karsilasabileceginiz bir durum. Yani bu sebeple kararlarinizda kisiler etkili olmasin derim.

Umarim en dogru karari verirsiniz.
umarım. teşekkürler.

Cumartesileri çalışan evli bir kadın olarak, az iş az para derim ben.
O yarım gün kalkıp işe gelmekle, gelmemek bile ne kadar fark ediyor bir bilsen.
Ben cumartesi işe gelince (yarım gün benimde ) hiç bir işim olmuyor.
Evde olsaydım şu temizliği yapmıştım diyorum mesela.
Hem işte azmış günde 2-3 saat ne güzel.
Çalıştığın yerin tek sıkıntısı iş ortamın.
Ayrılmak için değer mi bence değmez yani.

İş ortamı bu politik olmalısın. :)
politik olamıyorum. keşke olabilsem. kişiliğimden kaynaklı sanırım. çok kişiselleştiriyorum sanırım olayları.

politik olamıyorum. keşke olabilsem. kişiliğimden kaynaklı sanırım. çok kişiselleştiriyorum sanırım olayları.

Bende öyleydim ilk başlarda.
Doğruluk, dürüstlük diye yırtardım kendimi ama iş hayatında öyle değil işte insanlar.
Sen doğru olsan da karşındakiler yamuk kalıyor.
Üzülen sen olursun diye dedim.
Madem konuşmuyorsunuz onlar değiştirsin işini.

Sen niye değiştiriyorsun ?

Maddi açıdan geçeceğiniz yer avantajlı, ama onu da cmtesi çalıştığınızın parasıymış gibi düşünürsek aynı maaşa denk geliyor aslında. İş hayatında c.tesi çalışmamak farkında olmasak da önemli bence. Çok bunaldıginiz zamanlarda iki günlük mini tatile bile ihtiyacı oluyor insanın. Ama c.tesi yarım gün bile olsa çalıştığınızda, kalan zamanı sadece dinlenmeye ayırmak istiyor insan. Öte yandan vaktimizin çok büyük bir kısmını işte geçiriyoruz. Ailemizi bile o kadar görmüyoruz. Bu nedenle iş yerindeki huzur kesinlikle paradan çok daha önemli. Eğer huzurunuz yok ise, her gün mutsuz bir şekilde çalışıyorsanız değiştirin bence işinizi

Cumartesi yarım gün çalışma sizin tüm gününüzü öldürür. Ben olsam biraz daha sabreder, haftasonu çalışması olmayan başka bir işe bakarım.

Bende öyleydim ilk başlarda.
Doğruluk, dürüstlük diye yırtardım kendimi ama iş hayatında öyle değil işte insanlar.
Sen doğru olsan da karşındakiler yamuk kalıyor.
Üzülen sen olursun diye dedim.
Madem konuşmuyorsunuz onlar değiştirsin işini.

Sen niye değiştiriyorsun ?
4,5 senede öğrenemedim politik olmayı. çok duygusallaşıyorum ve ağlıyorum. ben bunu başarabilsem inan belki her şey çözülecek. işimi değiştirmeye açıklar. ama 4,5 senemi verdiğim departmanı silip, neden yeniden başlayacak bir departmana geçeyim?

Maddi açıdan geçeceğiniz yer avantajlı, ama onu da cmtesi çalıştığınızın parasıymış gibi düşünürsek aynı maaşa denk geliyor aslında. İş hayatında c.tesi çalışmamak farkında olmasak da önemli bence. Çok bunaldıginiz zamanlarda iki günlük mini tatile bile ihtiyacı oluyor insanın. Ama c.tesi yarım gün bile olsa çalıştığınızda, kalan zamanı sadece dinlenmeye ayırmak istiyor insan. Öte yandan vaktimizin çok büyük bir kısmını işte geçiriyoruz. Ailemizi bile o kadar görmüyoruz. Bu nedenle iş yerindeki huzur kesinlikle paradan çok daha önemli. Eğer huzurunuz yok ise, her gün mutsuz bir şekilde çalışıyorsanız değiştirin bence işi

Ne iş yapıyorsunuz?
kalite

gerçekten böyle mi ya? :KK43:

Valla su anda bende yogun degilim
Ama goz kapadigim cok durum var
Ve eve tuvalete gitmeden dondugum soguk tostla yemek gecistirdigim gunler var
Hele alternatifinizin olmamasi demek asla 1 2 saat isinizi halledemeyeceksiniz demek
Is benim hayatimi guzellestirmek icin var ben kimseye köle olmak istemiyorum cok calistim madalyam eksik kaldi artik yok

Hafta sonumu feda etmem bin lira için. Hafta sonu mesai olmayan bir iş olsaydı geçin derdim

cumartesi çalışmamak avantaj ama siz o işyerini kafanızda bitirmişsiniz

bu aşamadan sonra orada mutlu olmayacaksınız

tazminatınızı vereceklerse alın ve çıkın

yeni yerin maaşı yeni başladığınız halde ilk yerden iyi

seneye artışla vs o yarım günü tolere edebilir

yine işi öğrenip ilerlediğinde o yarım güne ihtiyaç da olmayabilir işlerliğe göre

yıllarca bir iş yerinde çalıştım

cumartesi yi asla kaldırmam diyen patron ben işten ayrıldıktan sonra kaldırdı

yıllardır cumartesi çalışmıyorlar :KK43: :KK43:

Mutlu değilseniz iş değiştirin
Hazır evlilik nedeniyle kıdem tazminatı alma hakkınız da var. 1 sene dolunca o hakkınız kayboluyor. Sonradan içerde tazminatınız birikince daha risk almayı göze alamıyor insan.bence fırsat varken Mutlu da değilken değiştirin

CUmartesi çalışmak çok zor ama o sürede de ortam sarmazsa başka iş ararsınız.

sektörünüzde ctesi çalışmayan firmalar var mıdır bimiyorum ama varsa onlara bakın. gerçekten önemli bir konu ya ctesi çalışmıyor olmak. ve ne iş yapıyorsunuz? işinizi mesela kendinizi geliştirerek yaptığınız zaman size ne gibi katkıları olacak? uzun vadeli kariyer planınız nedir böyle bir soru soru var aslında. günümüzde iş hayatı resmen hayatımızı ele geçiriyor. 600 lira fark için cumartesiyi heba etmek bana saçma geliyor. evlilik sebebiyle tazminat olayı önemli ama. o tazminatı almadan gitmek saçma olur. iyice düşünün taşının.

insanın kendine bir şeyler katarak çalışması çok değerli. ben şu an çalıştığım yerde 2 senedir çalışıyorum. şartlardan memnunum ama benim de mesela potansiyelim çok daha fazla fakat henüz bana o görevler verilmiyor. zam zamanı patronla bunu konuştuk, daha ben bişey demeden beni yaklaşık 1 sene içinde falan daha önemli işlere vermeyi planladığını söyledi. ve gerçekten kademe kademe de olsa, bir tık yavaş da olsa bunlar burada gerçekleşiyor en azından. ben ilk girdiğimde deneyimli olmama rağmen çok basit işler yapıyordum. sonra daha mantıklı şeylere verdiler 1 sene sonra falan. bakalım yeni vaatler gerçekleşmezse eğer 1 sene içinde benim de bazı b planlarım olacak. önemli şeyler bunlar.

X