İsmailağa ‘cemaati’ ve Ensar Vakfı protokole girdi

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.716
207.793
59
Vergi muafiyeti tanınan vakıfların başkanları ve temsilcileri 'Resmi Kutlamalar ve Bayram Törenleri protokolüne' dahil oldu. Resmi protokol listesine 18. sıradan dahil olan vakıflar içerisinde kamuoyunda İsmailağacemaatinin vakfı olarak bilinen İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı da var. Yani İsmailağa Cemaati temsilcileri, 29 Ekim Cumhuriyet ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı gibi törenlerin yanı sıra 10 Kasım törenlerinde de resmi protokole dahil oldular.

depo-ismail-aga-cemaati-487.jpg

Bakanlar Kurulunda kabul edilen “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Tören ve Kutlamalar Yönetmenliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik” bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2012 tarihli yönetmeliğe yapılan ekleme ile “Kamu yararına çalışan dernek başkanları”nın yanına “Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıf başkanları da” eklendi. Yani şu an Türkiye’deki 265 ‘vergi muafiyetine sahip’ vakıf da protokol listesine girdi.

TÜRGEV DE VAR MEHMETÇİK VAKFI DA
Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan 265 vakfın içinde kamuoyunun yakından tanıdığı vakıflar da var. Protokole girmeye hak kazanan vakıflar içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuklarının yönetim kadrosunda olduğu TÜRGEV ve TÜGVA’nın yanı sıra Türkiye Diyanet Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı gibi köklü vakıflar da bulunuyor.

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ismailaga-cemaati-ve-ensar-vakfi-protokole-girdi-2182304/

Acaba tekmi gidecekler yoksa eşleriylemi..
Biliyorum tek gidecekler bunlar...

Vovovovov. Ne eşi ablacığım? Absolutely haram.
Müstakbel "çağdaşlarımızda" hayat sandığımızdan daha karanlık.
Yakında bizi de sürerler ülkemizden.

Son düzenleme:
Kaç çocuğun günahına girildi yazıklar olsun.Haa tabi kendi çocukları değil ondan bu torpil değil mi hem bir kereden bişey de olmaz zaten
Bunlar başkalarının eşlerine ağız sularını akıtır ama kendi eşlerini adam yerine koyup getirmezler merak etme abla

Getirmezler anacım sadece ironi yaptım...
Bu adamların hayat yaşamları tektir..
Kadının ne işi var onca erkeğin arasında..

Vovovovov. Ne eşi ablacığım? Absolutely haram.
Müstakbel "çağdaşlarımızda" hayat sandığımızdan daha karanlık.
Yakında bizi de sürerler ülkemizden.

Biliyorum bunu hayatım şaka etmiştim,hiç getirirlermi onca adamın arasına..
Günahtı demi sahi..

Söz konusu hükümetin çoğu hareketini yanlış buluyorum, ama bu haberin nesi kötü? Ben ve eşim de o cemaatin insanlarının giyindikleri gibi giyiniyoruz. Maksat hep beraber saygı sevgi ve huzur içinde yaşamak değil mi?? Ülkemin bayramı olan bir günde, her vatandaş protokolde bulunabilir. Bu ülke hepimizin..

Söz konusu hükümetin çoğu hareketini yanlış buluyorum, ama bu haberin nesi kötü? Ben ve eşim de o cemaatin insanlarının giyindikleri gibi giyiniyoruz. Maksat hep beraber saygı sevgi ve huzur içinde yaşamak değil mi?? Ülkemin bayramı olan bir günde, her vatandaş protokolde bulunabilir. Bu ülke hepimizin..

Şunu anlamak lazım önce,ne giyerseniz giyin sonuçta siziin tercihinizdir.
Ama orası devletin protokol yeridir..
Sarıkla cübbeyle oraya gidipte oturulmaz..

Şunu anlamak lazım önce,ne giyerseniz giyin sonuçta siziin tercihinizdir.
Ama orası devletin protokol yeridir..
Sarıkla cübbeyle oraya gidipte oturulmaz..
Ablacım resmi kurumlarda ptotokollerde sadece terör simgesi olan şeyler bulunmamalı diye düşünüyorum yoksa kıyafet kimseye bı zarar getirmez devlete de zarar getirmez itibar zedelemez. Ki bu ülkede hürriyet var :KK66:

Ablacım resmi kurumlarda ptotokollerde sadece terör simgesi olan şeyler bulunmamalı diye düşünüyorum yoksa kıyafet kimseye bı zarar getirmez devlete de zarar getirmez itibar zedelemez. Ki bu ülkede hürriyet var :KK66:

Terör simgesi olamaz zaten..
Protokol her zaman erkeklerde koyu renk takım elbise gerektirir..
Bunlar takım elbise giyip mi geleceklerini zannediyorsun..

Terör simgesi olamaz zaten..
Protokol her zaman erkeklerde koyu renk takım elbise gerektirir..
Bunlar takım elbise giyip mi geleceklerini zannediyorsun..
Gereklilik varsa niçin diyanet işleri başkanımız bu gerekliliğe uymuyor?
Koyu renk takım elbise gereklilik değil de, tercih olmasın? Bu konuda bilgi sahibi değilim sadece bir tahmin :)

Gereklilik varsa niçin diyanet işleri başkanımız bu gerekliliğe uymuyor?
Koyu renk takım elbise gereklilik değil de, tercih olmasın? Bu konuda bilgi sahibi değilim sadece bir tahmin :)

Resmi törenlerde diyanet başkanı ne giyiyor onu bilmiyorum.
Ama araştırıp bakacağım buna..
Bunu tercihe bırakırsan herkes kot pantolonla gelirse ne olur..
Kadınlar şortlu yada askılıyla gelse..
Herkes kurallara uymak zorunda..

Resmi törenlerde diyanet başkanı ne giyiyor onu bilmiyorum.
Ama araştırıp bakacağım buna..
Bunu tercihe bırakırsan herkes kot pantolonla gelirse ne olur..
Kadınlar şortlu yada askılıyla gelse..
Herkes kurallara uymak zorunda..
Tamam ablacim bi araştır haklisin tercih olursa sıkıntı olur ciddiyet bozulur :KK54:
Ama salvar cübbe takımlarda var koyu renk tek farkı şalvar daha bol cübbe de ceketten uzun :))

Tamam ablacim bi araştır haklisin tercih olursa sıkıntı olur ciddiyet bozulur :KK54:
Ama salvar cübbe takımlarda var koyu renk tek farkı şalvar daha bol cübbe de ceketten uzun :))

O yüzden dedim belli kurallar vardır her zaman..
Cübbede koyu renk olsa ne olacak,o karede hoş durmayacaktır..
Benim görüşüm böyle..
Çok kimsede onaylamaz bunu..

X