Doğuma Hazırlık İsmi belli olsun istiyorum karar veremiyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Kararsızlık çok fenaymış. İsmi ne olsun kızımızın?

• Ankete Katılan
    20
  • Anket Kapalı .

Bade_o

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
3.103
5.188
Merhaba arkadaşlar. Bu 4 isimden biri olacak fakat eşim de ben de kararsız kaldık.

Zeynep her cagda guzel olan bir isim. Beyza da degisik ve guzel. Turk dil kurumunda Elif sadece arapcanin ilk harfi diye gecer. Anlami sadece bu. Arapcadada ayrintili bir anlami yok. Peygamberler zamanindada hic gecmiyor oyle bir isim. Yada ben bilmiyorumdur. Gecmiyorsa iyi bir anlami olsa o zamandada olurdu

Zeynep her cagda guzel olan bir isim. Beyza da degisik ve guzel. Turk dil kurumunda Elif sadece arapcanin ilk harfi diye gecer. Anlami sadece bu. Arapcadada ayrintili bir anlami yok. Peygamberler zamanindada hic gecmiyor oyle bir isim. Yada ben bilmiyorumdur. Gecmiyorsa iyi bir anlami olsa o zamandada olurdu

Aynen, Elif sadece bir harf. A gibi yani.
Araplarda isim değil. Ana dili Arapça olan birçok insan tanıyorum ve Elif'in bizde isim olarak kullanılmasını garip buluyorlar.
Bir de -dost- anlamındaki Elif (ülfet) var. Bu da erkek ismi. Kız ismi olan ise Elife.

Elif ismini sevmiyorum ben o yüzden.
Zeynep anlamlı ama çok yaygın.
En iyisi Beyza olsun.

Alternatif:
Feyza
Emine
Amine
Tuba
Zehra
Esra

Herhalde bir ben varım zeynep isminden çok hoşlanmayan.Kolumu çarptığım kişide zeynep ismi var.Öğretmenim.Klasik isimlerden sevdiğim isimler,Nihal,Leyla,Zeliha,Selin
Bence bunlar zeynepielif isminden daha şık duruyorçTabi yine tercih meselesi.Kendi fikrim bu.

Zeyneb ismini sevmem..
Elif ismini her donem cok begenmisimdir.. ❤
Tercih meselesi..
Ayrica kizimin ismi :)

Herhalde bir ben varım zeynep isminden çok hoşlanmayan.Kolumu çarptığım kişide zeynep ismi var.Öğretmenim.Klasik isimlerden sevdiğim isimler,Nihal,Leyla,Zeliha,Selin
Bence bunlar zeynepielif isminden daha şık duruyorçTabi yine tercih meselesi.Kendi fikrim bu.

Kesinlikle katılıyorum size. O kadar klasik isimler varken bu Elif ve Zeynep takıntısını anlamıyorum ben de.

Sizin saydığınız isimler bence de daha hoş. Özellikle Leyla ve Zeliha.

Zeynep ve Elif genel olarak ilkokulda ve ortaokulda isimlerin başını çekıyor bende ogretmenım şu sozu genelde kullanıyorum hangi zeynep hangı elıf olayı çok yaşanıyor arkadaslar aynı fıkırdeyım sonuna kadar...... Beyza diyorum farklı onerılerdede bulunabılırım

X