İşsizlik...

wewqoue

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2017
18
11
MErhaba sevgili hemcinslerim...

Ben bu site de yeniyim daha önceden okuyucuydum fakat artık yazmakda istediğim için üye olmak istedim. Malumunuz başlıktanda anladığınız gibi benim derdim işsizlik... :KK43: 4 yıllık bilişim fakültesi mezunuyum 2015 de mezun oldum kpss ye hazırladım bir yıl 80 aldım fakat hiç bir işime yaramadı :KK43: bir sürü iş görüşmesine gittim ama hiç birinde kabul edilmedim hep reddedildim... Artık o kadar daraldım ki kısmetimde mi yok diye düşünüyprum Allah bana rızık kazanmayı nasip etmedi mi diye düşünceler beynimi yiyor.. Ekimde öğrenim kredisi borcumun odemesi başlıyor. Evli değilim ailemle yaşıyorum. Ailemin durumu da iyi değil ne yapacağımı bilemez haldeyim.. Yakında bim market var artık oraya mı girsem diye düşündüm ama okuduğum okul var ortada kaldıramıyorm onu da. Ne yapayım hanımlar ne dersiniz bu çıkmazdan nasıl kurtulurum?? :KK43:

İşkur'a başvurmalısın bence kesinlikle. İyi kötü en azından 6-7 ay seni bi yerde çalıştırmak zorundalar ki işbaşı eğitim programlarına katılabilirsin. Askeri ücrette askeri ücrettir. En azından kredi borcu için birikim yaparsın.

İşkur'a başvurmalısın bence kesinlikle. İyi kötü en azından 6-7 ay seni bi yerde çalıştırmak zorundalar ki işbaşı eğitim programlarına katılabilirsin. Askeri ücrette askeri ücrettir. En azından kredi borcu için birikim yaparsın.

İşkur üyeliğim var bir kaç tane kursa ön başvuru yaptım da ama onlarda da işleyiş hakkında hiç bir fikrim yok biraz araştırmam gerekiyor sanırım. Mek/özel politika kurslarına depil de iş başı eğitim programlarına mı katılmalıyım yani?

BİM'e gir derim. O sürede kurslara git derim. Başka işlerle başvur. Vazgeçme!
Bim market çok çalıştırdığı için çalışırken kursa gitmem olanaksız gibi :KK43: tabi yine de elimden geleni yaparım kursa gitme konusunda. Ama ya gururumm :KK43: Belki de Allah bu yüzden vermiyo bana rızık gurur yapıyorum diye... Bilemiyorum kafam allak bulak :/

Bim market çok çalıştırdığı için çalışırken kursa gitmem olanaksız gibi :KK43: tabi yine de elimden geleni yaparım kursa gitme konusunda. Ama ya gururumm :KK43: Belki de Allah bu yüzden vermiyo bana rızık gurur yapıyorum diye... Bilemiyorum kafam allak bulak :/
Yok öyle düşünmeyin. Çabalayın. Emeklerinizin karşılığını alacaksınız.

O gurur yüzünden ben de işsizim. Bölümümden iş bulamıyorum. 2.plan olarak da yüksek pozisyonlara başvuru yapıyorum. Bir sürü görüşme ve sonra hiç bir şekilde dönüş yok. Saldım artık olursa olur diyorum. Bi ay kendime izin verdim.

Hayırlısıyla güzel bir işe girersin inşallah n kısa zamanda. Ben de yaşadım benzer süreç çok iyi anlıyorum. Kitabevlerine başvuruyordum ben de artık bari sevdigim bir yerde çalışayım diye o ara işe girdim çok şükür. Şimdi 3 sene olacak. Darısı senin başına.

Eşim universite mezunu olarak 2. Universitesini okurken cagri merkezinde ise basladi, mezun olunca da devam etti.
1 yil sonra takim lideri, ondan 1 yil sonra da supervisor oldu, sonra sektor degistirdi o ayri, ama onunla ise baslayan ve devam edenlerin cogu su an cok iyi pozisyonlardalar (cagri merkezi direktoru, genel mudur, pazarlama muduru vs vs)
Yani bazen (ozellikle de genc ve yeni mezunken) ise iyi kotu diye bakmamak lazim, eger kurumsal bir sirkete girer ve fark yaratirsaniz kisa surede yukselirsiniz. Biraz sabir, biraz da is istir demek lazım... maalesef piyasa cok kötu, ben de 10 yillik deneyimimle aylarca issiz kaldim ve eski calisma arkadaslarimla basladik yeni bir ise, yoksa muhtemelen hala issizdim.

Hayırlısıyla güzel bir işe girersin inşallah n kısa zamanda. Ben de yaşadım benzer süreç çok iyi anlıyorum. Kitabevlerine başvuruyordum ben de artık bari sevdigim bir yerde çalışayım diye o ara işe girdim çok şükür. Şimdi 3 sene olacak. Darısı senin başına.
Ne kadar güzel insallah darısı başıma. Bende baslayacagim artık bi yerlerden. Kendi mesleğimi yapana kadar en azından.

Eşim universite mezunu olarak 2. Universitesini okurken cagri merkezinde ise basladi, mezun olunca da devam etti.
1 yil sonra takim lideri, ondan 1 yil sonra da supervisor oldu, sonra sektor degistirdi o ayri, ama onunla ise baslayan ve devam edenlerin cogu su an cok iyi pozisyonlardalar (cagri merkezi direktoru, genel mudur, pazarlama muduru vs vs)
Yani bazen (ozellikle de genc ve yeni mezunken) ise iyi kotu diye bakmamak lazim, eger kurumsal bir sirkete girer ve fark yaratirsaniz kisa surede yukselirsiniz. Biraz sabir, biraz da is istir demek lazım... maalesef piyasa cok kötu, ben de 10 yillik deneyimimle aylarca issiz kaldim ve eski calisma arkadaslarimla basladik yeni bir ise, yoksa muhtemelen hala issizdim.
İşte azmin sonucu eşiniz ne kadar güzel yükselmiş insalllah daha iyi yerlere de gelir. En büyük temennim kimsenin issiz kalmaması insanin özgüvenini yerler bir ediyor bu durum. Haklısınız piyasa cok kötü yeni neslin de en büyük sorunu işsizlik... Ne güzel yapmışsınız insallah başarılArınizin devami gelir...

Allah en kısa zamanda siz ve sizin gibi bu derdi yaşayan herkese hayırlı bir iş kapısı ve eğitiminizin karşılığını almayı nasip etsin, amin.

Türkiye'de bu kadar büyük bir işsizlik sorunu varken ve paraya ihtiyacınız varken Bir yerden başlamanız gerek kanaatindeyim. Ben yabancı dilim ve eğitimim varken şuan iş bulamadığım için çay ve temizlik işi yapıyorum ofiste.evet İlk başta çok ağladım vasıfsız biri değilken böyle bir işte çalışmak gururuma dokundu. Evliyim ve sorumluluklarım var . Borçlarımı ödeyebilmek adına ve daha iyi yaşamak eşimle daha iyi Zaman geçirebilmek adına çalışıyorum. Ben şanslıyım en azından vardiya yok ve haftasonları izinliyim. Bu evli bir kadın için çok önemli ve iş yerimde bana karışan baskı yapan yok.asgari ücret alıyorum şimdilik bu şekilde devam edeceğim para yerine kafam rahat çalışmayı tercih ettim.allah size hayırlı bir iş nasip etsin inşallah.

Ne kadar güzel insallah darısı başıma. Bende baslayacagim artık bi yerlerden. Kendi mesleğimi yapana kadar en azından.

şu an iş deneyimin olmadığı için (kendi bölümünle alakalı veya alakasız) kimse seni kabul etmez. o sebeple gurur murur zengin lafları onları bir kenara bırakıp giyim mağazalarıdır, markettir demeden sigortalı bir iş bakmalısın kendine..
ben ilk işe başvurduğum yerin mülakatında üniversitede yaptığım stajlar, yazları çalışmam ve amerikaya work&travel a gidip çalışmış olmam sayesinde girdim. üniversite notu benden yüksek olanlar deneyimsizlikleri sebebi ile işe alınmadı.
iş hayatı üni bitireyim hemen işe gireyim gibi bir ortam değil ne yazık ki..

Türkiye'de bu kadar büyük bir işsizlik sorunu varken ve paraya ihtiyacınız varken Bir yerden başlamanız gerek kanaatindeyim. Ben yabancı dilim ve eğitimim varken şuan iş bulamadığım için çay ve temizlik işi yapıyorum ofiste.evet İlk başta çok ağladım vasıfsız biri değilken böyle bir işte çalışmak gururuma dokundu. Evliyim ve sorumluluklarım var . Borçlarımı ödeyebilmek adına ve daha iyi yaşamak eşimle daha iyi Zaman geçirebilmek adına çalışıyorum. Ben şanslıyım en azından vardiya yok ve haftasonları izinliyim. Bu evli bir kadın için çok önemli ve iş yerimde bana karışan baskı yapan yok.asgari ücret alıyorum şimdilik bu şekilde devam edeceğim para yerine kafam rahat çalışmayı tercih ettim.allah size hayırlı bir iş nasip etsin inşallah.
sizi tebrik ediyorum allah hak ettiğinz yere getirsin sizi
bende aynı sekilde lisans mezunuym ön muh ve santrale bakıyorm
ama dediğinz gibi işim rahat bir cocugum var ve sorumlulugum var eşimle evladımla rahat gecinmek içn calısyrm ikinci el olsada bir araba aldım onun borcunu ödüyrm
kızımı rahat ettirmek için cabalıyrm ve istediğmz yerlere gitme rahatlıgı calısmaya deger

şu an iş deneyimin olmadığı için (kendi bölümünle alakalı veya alakasız) kimse seni kabul etmez. o sebeple gurur murur zengin lafları onları bir kenara bırakıp giyim mağazalarıdır, markettir demeden sigortalı bir iş bakmalısın kendine..
ben ilk işe başvurduğum yerin mülakatında üniversitede yaptığım stajlar, yazları çalışmam ve amerikaya work&travel a gidip çalışmış olmam sayesinde girdim. üniversite notu benden yüksek olanlar deneyimsizlikleri sebebi ile işe alınmadı.
iş hayatı üni bitireyim hemen işe gireyim gibi bir ortam değil ne yazık ki..

Evet malesef bende aynı dertten muzdaribim. Deneyim olmadığı için hiç bir yer almıyor. Siz okurken çalışarak iyi etmişssiniz. Şu an bende aynısını yapmadığım için çok pismanım :KK43:

Bende tebrik ediyorum gururunuzu aşmıssınız... Amin inşallah herkes hakettğini alır umarım...

Bende tebrik ediyorum gururunuzu aşmıssınız... Amin inşallah herkes hakettğini alır umarım...
Gurur karın doyurmuyor zaman kaybetme .
Çünkü zaman grçtikce ve iş bulamadıkça özgüven sorunu başlıyor! İnan özgüven daha önemli. Günümüzde artık herkes diplomalı işsiz. İşe girerken diplomadan çok referansına iş deneyimlerine bakıyorlar. Dilerimki herkes hakettiğini alır hayatta ama bu arada Zaman kaybetmemek burun kıvırmamak gerek. Allah gönlüne göre versin inşallah.

X