istanbul / devlette uygun (ucuz ve çok güzel) rinopilasti (burun estetiği)

melisinyo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2021
12
0
25
bunu aslında zamanında sık baktığım bir başlığa benim gibilere yardımcı olabilmek ve doktoruma minnetimi dile getirmek için yorum olarak yazdım ama girdiğim ayrıntı çığrından çıkıp blogger edasında bir yazıyı bile aşınca güncel başlık açılmayı da hak ettiğini düşündüm. şimdi aşağıya copy-paste yapacağım o yüzden umarım forum ya da sizler adına sıkıntı yoktur.

merhaba, ben burnumdan hep şikayetçiydim ve kemik eğriliği vs. de vardı ama beni sağlıktan ziyade görüntüsü rahatsız ediyordu. henüz 20 yaşındayım, çok araştırdım, bu başlığa da bir 20 kez bakmışımdır ve gerçekten sırf benim aylar önce yaptığım gibi araştıran insanlara yardımcı olmak çünkü ben şans eseri bulduğuma inanıyorum ve herkesin önüne çıkmaz gibi geliyor. ahmet alp, alpaslan yıldırım, bahadır baykal araştırmamdan aklımda kalan bazı güzel bulduğum doktorlardı, instagramdan beğendiğimi kaydedip doktor sitelerinden yorumlara bakıp elemeyi geçene mesaj atıp bilgi alıyordum. yaklaşık 15 doktorla falan konuştum. orta kararda beğenip belki uygun olur diye yazdığım doktorlar bile 8 binden başlıyor diyordu. sadece en ucuz 4 bin duydum yaptığı burunları pek beğenmediğim bir doktordan ona da tekrar bakıp "yok ya uygun olsun diye böyle bir riske giremem" dedim. beğeniniz benimle ortak mı diye daha iyi anlamanız için örnek veriyorum. ama sırf maddiyat da değil ahmet alp'in yaptığı burunları gayet beğeniyordum mesela ama instagram hesabına girdiğimde gördüğüm o küçük karelerdeki bütün afterlar aynı geliyordu ve bu biraz bana yanlış geliyordu, çok çok da güzel olsa herkesin yüz şekli orantısı farklıyken... diğer kriterlerim de doğal, güzel olurken sağlıklı olmasıydı ve bunun için kbb doktoru seçmek büyük güven veriyor bence.

forumlarda dolaşırken sırf reklam için yeni hesap açıp bariz reklam yapanlara ve onlara tepkiler olduğuna da şahit oldum ama zaten devlet hastanesinde olduğu için reklam vs. olmadığını söylememe gerek olmaz diye düşünüyorum, zaten kendisine gittiğinizde ve ne kadar kibar, güleryüzlü ve iyi niyetli biri olduğunu özel bir kurumda çalışsa bile böyle basit, yalan-dolan şeylerle uğraşmayacağını görürsünüz.

ben bu doktoru ilk gördüğümde gayet beğenmiştim ama çok fazla gönderisi yoktu yani çok az da değil ama erkek burunlarına zaten bakmıyordum çok farklı bir alan bence ikisi ve normalde araştırırken kendi eski burnuma benzeyen burunların sonrasını beğenirsem kaydediyordum çok kendime yakın bir burunun öncesi-sonrası yoktu. yorum sitesinde de yanlış hatırlamıyorsam ya 3 ya 5 yorum vardı hepsi aşırı iyi ve 5 yıldızdı ama işte 4/4'lük olsa da az kanıt gibi bir şeydi benim için. benim gibi zor beğenen, kendiyle barışık olmayan ve mükemmelliyetçi biriyseniz beni anlıyorsunuzdur eminim... bir de devlet hastanesi olunca yine uygun olsun diye riske atmamalıyım gibi bir hissiyat verdi ama aslında asla böyle değil(miş). o sıra okul vs. yoğundu ve 3-4 hafta ara vermiştim araştırmama. tekrar bir tur daha dönerken her doktoru, baver hocama gelen yorumların hızla artışı (öhö-öhöm hepsi olumluydu) ve hastanedeki hemşire, anestezisyen gibi kişilerin ona rinopilasti ameliyatı olması bana gerekli güveni tamamladı. kaçırmamalıyım dedim. bu arada kendisinin müthiş işine aşık ve kendini geliştirdiğini, farklı hocaların tekniklerine, teknolojilere, ameliyatlarına kadar yakından ilgilendiğini de belirtmek isterim. devlet hastanesinde piezzo, letdown tekniği vs. yapanı görmek beni şaşırtmıştı doğrusu.

ben memnuniyetimi hep aktarıyorum ama yeterli gelmiyor gibi geliyor. umarım kendisine de olumlu dönüşler sağlar bu yorumlarım biraz da olsa emeğine karşılık borcumu ödemiş hissederim. gören herkes (ki önceden fotoğraf bile çekilmeyen ben doktor beyin paylaştığı öncesi-sonrası halimi instagram hikayeme bile attım o derece özgüven geldi) bayıldı ama asıl ben bayıldım, cidden ergenliğin de katkısı olsa gerek asla kendimi beğenmez hiçbir şekilde memnun kalmazdım ve herkes bana zaten olsan da beğenmeyeceksin falan derdi ama iyi araştırma ve tam güvenmeden gitmemem sayesinde ve tabi en çok doktorum sayesinde öyle bir şey olmadı. hastane, sekreter, hemşire, muayene eden doktorlar, anestezisyenler, ameliyathane görevlileri vs. her şeyden memnun kaldık refakatçım annemle birlikte. hatta sürekli şehir dışına gidip gelme dibimizde hastane var işte desem de kendi tedavilerine 3 yıl önce taşındığımız ilde devam eden annem de artık tedavisine burada devam etmek istedi randevu bekliyoruz. bu arada hastanede gerek karar öncesi gerek ameliyat için tahlil, röntgen vs. bence gayet hızlı işliyor. belki sevgili doktorum baver beye randevu bulmak biraz sıkıntı olur ona da gece falan baktığımda denk gelmiştim sanırım.

zaten gülerek girdim, ameliyathanedeki bekleme odasında yine gülümsetildim, ameliyat odasına girdiğimde 7-8 yıldır iğne fobisi olan ben damar yolum açılırken kendi aralarında aşırı belirgin damarlarıma verdikleri "damarların güzelliğine bak x'i de mi çağırsak ne zamandır böylesini görmüyoruz" tepkilerine gülüyordum. ameliyat sonrası ilk gece 20 dakikada bir buzlu jellerden koyduk 20 dakika ara verdik bu şekilde devam etti. annem sabah uyuyamadın hiç üzüldüm falan dedi ama aslında alarm kuruyordu getiriyordu elimle yüzüme yerleştirip kollarımı yastık desteği ile sabitleyip geri uyudum hep henüz bünyemi terk etmemiş narkoz ve serumun da sayesinde heralde. ben çok aşırı beyaz tenliyim ve yaralarım vs. çok zor iyileşir. morarma olabilir çok beyazsın demişti doktorum da zaten, morarma ve şişlik oldu ama benden bi yıl önce bi arkadaşım başka bi yerde burun estetiği olmuştu ve o kadar felaket şişiklik morartısı olmuştu ki onun fotoğraflarını hala espri olarak kullanırken bana hani moral bozucu gelmedi benim seviyem. zaten bir haftada gidiyorlar. doktorumun verdiği antibiyotik ve ağrı kesicilerimi aksatmadım, ağrım tuttu diyebileceğim sadece ikinci gece oldu o da bir saat falan hani bağırtacak ağlatacak bir ağrı değil ama sinir bozucu tabi. ekstra bir ağrı kesici içtim (zararı var mı bilmiyorum siz danışmadan içmeyin dilerseniz) ve öyle uyuyakalmışım geçmişti. zaten birinci hafta o koruyucu sert şey çıkınca çok rahatlıyorsunuz hafifliyor burnunuz. doktorum bantlar yapıştırdı ikinci hafta kontrolüne kadar. bu arada sanırım hastanede silikon tampon yok ama doktorumuz sırf kendi ilgisinden kendi temin ediyor ve silikon tampon koyuyor içiniz rahat olsun. bu arada full pozitif oldu diye negatif şeyleri de yazayım diyorum ama aklıma o kısa süreli ağrı dışında bir şey gelmiyor bence belirtmeye değecek kadar bir şey bile değildi ama dediğim gibi belirtmiş olmak için söyleyeyim tampon çıkartmasından bir şey anlamadım bile ama burnum bozulacak diye doktorum dokunurken bile kendimi kastım sanırım biraz içim fena oldu o an ama biraz bekledik geçti. zaten elim çarpsa bozulacak diye korkmanın yanında doktorumun eserine saygısızlık eder gibi hissediyorum...

fiyat konusunda ben forumlarda devlette eskiden 2000'di artık 2500 tarzı şeyler görmüştüm ve o da çok iyi gelmişti zaten piyasaya göre. ama sanırım hastaya göre düşebiliyor bu zaten fiyatı doktor bey belirlemiyor o sorunlarınızı nitelendiriyor ve hastane fiyat çıkarıyor size. ben fiyat hani benim kadar düşük olur beklentisiyle gidilip zarardan gelsin istemediğim için söylemek istemiyorum dm atan kişilere hani maksimum 2500 diye biliyorum sorununuza göre azalır benim daha azdı diyorum ama buraya baktığımda fiyat görmek bana daha yardımcı olurdu o yüzden diyebilirim ki yarısından bile azıydı bana çıkarılan fiyat. tabi kendinizi 2500'e ayarlayıp gitmeniz, daha az olursa da üstünün size kar kalması daha iyi olacaktır.

bu kadar uzun olmasını beklemiyordum asla, bilsem üniversite finallerimden sonra girişirdim yazmaya... şimdi çalışmaya kaçmam gerek, eğer zaten araştırırsanız doktor yorumu sitelerinde, doktor beyin instagram hesabında yorumlarımı görür belki benim yaptığım gibi eski hastalarına mesaj atıp memnuniyetlerini dinlerken konuştuğunuz kişi ben olurum. çook detaylı yazdım zaten ama uzun olduğu için atladığım bir şey var mı okumaya üşeniyorum varsa biz hastalarına ulaşırken ya da kendisine sorarsınız zaten.

bakırköy dr. sadi konuk devlet hastanesi'nde baver maşallah şimşek isimli op. doktor kendisi.

ben %100 memnunum, ve tavsiye ediyorum, çok sevdiğim bir arkadaşım da olmayı düşünüyor hatta kendisine. üçüncü haftam dolmak üzere burnuma aşık oldum galiba, nefesimde eskiden de çok sıkıntı yoktu ama şu an çok rahat nefes alıyorum. uzun vadeli sonuç olarak kendim bir garanti elbet veremem ama kendimden önce danıştığım yazıştığım yıllar önce olan insanlar güvencem zaten ameliyat sonrası daha çok bize bağlı heralde. ama tabi kendiniz araştırın gidin görüşün kendiniz karar verin kimsenin kötü sonuçlanabilecek bir şeyine sebep olmak istemem. tarafımdan sorumluluk sadece kendiminki gibi olumlu sonuçlarda kabul edilir efendim. umarım yardımcı olabilmişimdir. güzel burunlu günlere :')
Merhaba ben bugün Bacer beyi bulmuştum instadan. Şans eseri yazınızı gördüm. Kendisinin şuan kliniği var. Ben kapalı piezo tekniğini çok istiyorum iz ve koku açısından. Ama kendisinin sadece açık ameliyat yaptığını yazdı asistanı.
Size kapalı mı yaptı. Birde güncel durum paylaşabilir misiniz? Düşme vs oldu mu? Dikiş izi var mı? Birde koku duyunuz da sorun var mı?
Şimdiden teşekkür ederim 😊