İstanbul hava durumu son rapor geldi!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.609
28.711
58
İstanbul hava durumu meteorolojiden gelen son haberler şok etti. Son hava durumu haberlerine göre İstanbul'da dün gece başlayan sağanak yağış hayatı felç etti. Dün saat 23.00 sularında başlayan sağanak ve fırtına vatandaşlara zor anlar yaşattı. Meteorolojiden gelen yeni bilgilere göre hava durumu önümüzdeki hafta ortasına kadar sağanak yağışlı ve yer yer sert fırtınalı olacak. Peki Ankara, Balıkesir, Çankırı, Ordu, Amasya, Çorum, Adana, Samsun, Çanakkale hava durumu nasıl?

İstanbul radarından alınan verilere göre İstanbul boğaz çevrelerinde yerel kuvvetli olarak devam eden sağanak yağışların önümüzdeki bir iki saat daha etkisini sürdürmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, Kadıköy’de Haldun Taner Tiyatro binasının önüne sığındı.
Üsküdar’da sahilde ise yol üzerinde oluşan su birikintileri vatandaşa adeta seksek oynattı. Suyun üstünden atlayarak geçmeye çalışan vatandaşların görüntüsü dikkat çekti.
TEM'DE SU BASKINI

Sağanak yağış TEM Otoyolu Hasdal kavşağında su baskınlarına neden oldu. Bazı araçlar biriken yağmur sularında mahsur kalınca, içerisindeki yolcular zor anlar yaşadı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir, Adana’nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Ordu ile bu sabah saatlerinde Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ile bu gece saatlerinden itibaren Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

iSTANBUL GÜNE YAĞMURLA BAŞLADI

İstanbululular bu sabaha yağmurla uyandı. Etkisini sürdüren sağanak yağış günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Yağış sebebiyle göz gözü görmüyor.

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış TEM Otoyolu Hasdal kavşağında su baskınlarına neden oldu. Bazı araçlar biriken yağmur sularında mahsur kalınca, içerisindeki yolcular zor anlar yaşadı.

istanbul-da-yagmurdan-goz-gozu-gormuyor-7621650_2393_m.jpg


hava-durumu.20150823121045.jpg

HAVA SICAKLIĞI

Ülkemiz kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ile bu gece saatlerinden itibaren Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

hava-durumu-3.20150823121100.jpg


KARABÜK YAĞMURA TESLİM OLDU!

Ovacık ilçesinde çamur ve su birikintisi içinde mahsur kalan otomobil ve sürücüsü, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince kurtarıldı.

Boyalı köyüne ulaşıma kapalı ve genişletme çalışması olan yoldan giden Özcan Eren'in kullandığı otomobil, bir anda bastıran yağmur sularının oluşturduğu çamur ve su birikintisi içinde kaldı. Olay yerine giden ekipler, Eren'i ve otomobili halat yardımıyla çekerek su birikintisinden kurtardı.

hava-durumu-2.20150823121202.jpg


Eren, köyden döndüğünü belirterek, "Yolda ilerlerken bir anda yağmur bastırdı. Yer yer heyelan ve göletler vardı. Bir anda su birikintisinin içinde kaldım. AFAD'ı aradım. Teşekkür ederim. Kısa sürede geldiler. Beni ve aracımı kurtardılar" dedi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir çevreleri ve Çanakkale'nin doğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28
EDİRNE
Parçalı ve çok bulutlu 27
ISTANBUL
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde Anadolu yakasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27
KOCAELİ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26
EGE
Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 30
DENİZLİ
Az bulutlu ve açık 34
IZMIR
Parçalı ve az bulutlu 31
KÜTAHYA
Parçalı bulutlu 26
AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu ile iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Osmaniye ile Adana’nın kuzey ve doğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34
ANTALYA
Az bulutlu ve açık 32
BURDUR
Parçalı ve az bulutlu 35
HATAY
Parçalı ve az bulutlu 32
İÇ ANADOLU
Parçalı kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
CANKIRI
Parçalı bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
ESKISEHIR
Parçalı bulutlu 28
NİĞDE
Parçalı ve az bulutlu 33
BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerimde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
KARABÜK
Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
SİNOP
Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
ZONGULDAK
Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Ordu ile bu sabah saatlerinde Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinden itibaren Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
GÜMÜŞHANE Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32
SAMSUN
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 28
TOKAT
Parçalı ve az bulutlu 31
TRABZON
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BİTLİS Parçalı ve az bulutlu 29
ERZURUM
Parçalı bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
KARS
Parçalı bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
MALATYA
Az bulutlu ve açık 36
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Az bulutlu ve açık 40
DIYARBAKIR
Az bulutlu ve açık 39
GAZIANTEP
Az bulutlu ve açık 37
SANLIURFA
Az bulutlu ve açık 38
http://www.internethaber.com/istanbul-hava-durumu-son-rapor-geldi-808870h.htm