İstanbul'da 4.6 büyüklüğündeki deprem anı kamerada!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.923
26.821
57
İstanbul'u sallayan 4,6 şiddetindeki deprem anı güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Bir kuyumcuda kaydedilen görüntülerde, sarsıntı anında esnaf ve müşterilerin kısa süreli paniğin ardından dükkanlarından dışarı çıktığı görülüyor. Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde ise okulda çalan siren sesi ile birlikte çocukların koşarak dışarı çıktıkları görüldü.

Marmara Denizi Silivri açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, saat 11.00'de meydana gelen depremin merkez üssünün Marmara Denizi'nde Silivri açıkları, büyüklüğünün ise 4.6 olduğunu duyurdu.
İstanbul'un birçok ilçesinde hissedilen sarsıntı anı, güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi.
Son dakika! İstanbul'da deprem
Bir kuyumcuda kaydedildiği belirtilen görüntülerde, sarsıntı anında esnaf ve müşterilerin paniğe kapılarak dükkanlarından dışarı çıktığı görülüyor.

ÖĞRENCİLER BÜYÜK PANİK YAŞADI
Deprem nedeni ile okullarda bulunan öğrencilerin okulların bahçelerine çıkarıldı.
Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde ise okulda çalan siren sesi ile birlikte çocukların koşarak dışarı çıktıkları ve panik yaşadıkları görüldü.
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.923
26.821
57
Son dakika! İstanbul'da deprem

AFAD'ın verilerine göre, İstanbul'da saat 11:00'de yerin 5.6 kilometre derinliğinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 11:57'de ise 3.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin ardından Silivri'de bazı okullar boşaltıldı. Silivri Belediye Başkanı, deprem sonucunda bir can veya mal kaybı olmadığını söyledi. Uzmanlar da depremi yorumladı. İstanbul Valiliği'nden depremle ilgili açıklama geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye saati ile 11.00'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 11:57'de ise 3.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
depremmm

İstanbul ve çevre illerde hissedilen yerin 5,36 kilometre derininde oluşan depremin en yakın yerleşim birimi olan Silivri'ye bağlı Muratköy'e uzaklığının 20 kilometre 52 metre olduğu belirlendi. 4.6'lık depremin ardından Marmara Denizi'nde 1.7, 2.4 ve 1.8 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi. Artçı sarsıntılar sürüyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye göre; Marmara Denizi Silivri Marmara Ereğlisi açıklarında, bugün saat 11.00'de 4.6 Mw şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
SİLİVRİ'DE BAZI OKULLAR BOŞALTILDI

Depremin en çok hissedildiği Silivri'de bazı okullar boşaltıldı. Öğrenciler dışarıya çıkarıldı. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz, "Olağan bir deprem; hasar, yıkım bilgisi gelmedi" dedi.
sdsad

okul

TÜRK KIZILAYI'NDAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı da Twitter'da yaptığı açıklamada "İstanbul Silivri'de meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir." denildi.

UZMANLAR YORUMLADI: BÜYÜK DEPREMİN HABERCİSİ Mİ?
Prof. Dr. Okan Tüysüz, NTV televizyonunda "Umuyorum ki 4.7'lik depremle birlikte olay sönümlenip biz bunun geçmişte kalan bir olay olduğunu düşünmeye başlarız. 99 depreminde bu tür küçükten başlayıp büyüyen bir deprem serisine rastlamadık." yorumunda bulundu.
"BU DEPREMLER BİZİ BİRAZ KAYGILANDIRIYOR"

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, NTV'de yaptığı değerlendirmede, "Bu Marmara içinden geçen Kuzey Anadolu fayının ne kadar aktif olduğunun göstergesi. Bu depremler büyük depremle enerji boşalana kadar devam edecek. Bu deprem gelecek büyük depremin enerjisini almaz. Büyük depremi ertelemez. Bu depremler bizi biraz kaygılandırıyor. Ama bunun arkasından büyük bir deprem gelir demek çok spekülatif olur. Bundan sonra daha büyüğü gelmez demek de bilimsel olmaz." dedi.
Ersoy, CNN Türk televizyonunda ise, şu açıklamalarda bulundu:
"Bu tabii büyük Marmara depreminin ayak sesleri olabilir. Bu yer kabuğunu kırabilecek bir büyüklüğe sahip değil. Öncü müdür bilmemiz mümkün değil. Vatandaşların bir süre sokakta nefes almalarından fayda görüyorum. Eninde sonunda da büyük deprem de gelecektir."

"BÜYÜK DEPREMİN UYARICILARINDAN BİR TANESİ DİYEBİLİRİM"

Habertürk TV'de konuşan Prof. Dr. Ahmet Ercan ise "Bunun ardından büyük bir depremin çok yakın bir zamanda olması benim için çok şaşırtıcı olur. Bu deprem büyük depremin benim için uyarıcılarından bir tanesi diyebilirim. Büyük gerginlik boşalana kadar deprem büyüklükleri artacaktır" dedi.
İLK OLARAK 3.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, İstanbul'da Silivri açıklarında saat 10:30'da 3.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.
g

AKDENİZ'DE 5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Öte yandan AFAD'ın verilerine göre, saat 10:49'da ise Akdeniz'de 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.923
26.821
57
Son dakika! AFAD duyurdu: İstanbul'da bir deprem daha

Son dakika haberine göre İstanbul'da bir deprem daha meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada, saat 10.32'de Silivri açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem olduğu belirtildi.


Son dakika haberlerine göre İstanbul'da bir deprem daha meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre saat 10.32'de Marmara Denizi Silivri açıklarında derinliği 7.8 km olan 3.6 büyüklüğünde deprem oldu.
Geçtiğimiz salı günü de yine İstanbul'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve devamında da artçı sarsıntılar yaşanmıştı.