İstanbul'da engelli aracı park etme sorunu

Bizim toplumda haklı olan susup oturuyor, haksızın sesi bağır çağır çıkıyor.
Onlar çifkefleştikçe, sizlerin de sesinin daha çok çıkması lazım.
Anlatacağım olay yaşadığınızda kıyas bile edilemez ama, kabalık ve barbarlık yine aynı diye örnekleyeceğim sadece.
Bebeğim var, avm ye gittiğimde bebek arabasıyla mecbur asansörü kullanmak durumundayım.
Ama ben sıramı beklerken, herkes patır kütür geçtiği için, 3-4 tur beklemek zorunda kalıyordum bu da 15 dk, ya bebeğin ağlama krizlerine sebep oluyor.
Ta ki bir gün dayanamadım, yüksek sesle konuşmaya başladım 'çekilin lütfen öncelik benim, sizler merdivenden de çıkabilirsiniz hem de yürüyen merdiven ne üşengeçsiniz ya' diye.
Yanımda yürüme engelli bir hanım vardı tekerlekli sandalyede, o da birkaç tur beklediği için sesimi yükseltebildim adeta onun için bağırdım millete.
O gün bugündür, bu ülkede hakkımız olanın bağır çağır alınabileceğine inanıyorum artık.
Siz bence belediyeyi arayın, durumu bildirerek kendinize özel park yeri tahsis ettirin.
Baksanıza millet aklını rafa kaldırmış herhalde, öncelik, saygı, hassasiyet, özveri gibi insancıl gereksinimlerden yoksun hale gelmişiz biz...
susunca saf sanıyor millet şimdi
Anlatacağım olay yaşadığınızda kıyas bile edilemez ama, kabalık ve barbarlık yine aynı diye örnekleyeceğim sadece.
Bebeğim var, avm ye gittiğimde bebek arabasıyla mecbur asansörü kullanmak durumundayım.
Ama ben sıramı beklerken, herkes patır kütür geçtiği için, 3-4 tur beklemek zorunda kalıyordum bu da 15 dk, ya bebeğin ağlama krizlerine sebep oluyor.
Ta ki bir gün dayanamadım, yüksek sesle konuşmaya başladım 'çekilin lütfen öncelik benim, sizler merdivenden de çıkabilirsiniz hem de yürüyen merdiven ne üşengeçsiniz ya' diye.
Yanımda yürüme engelli bir hanım vardı tekerlekli sandalyede, o da birkaç tur beklediği için sesimi yükseltebildim adeta onun için bağırdım millete.
O gün bugündür, bu ülkede hakkımız olanın bağır çağır alınabileceğine inanıyorum artık.
Siz bence belediyeyi arayın, durumu bildirerek kendinize özel park yeri tahsis ettirin.
Baksanıza millet aklını rafa kaldırmış herhalde, öncelik, saygı, hassasiyet, özveri gibi insancıl gereksinimlerden yoksun hale gelmişiz biz...
keşke ağır yaptırımlar gelse de bu kadar yorulmasak hem bebekle uğraş hem hakkını ara hem kendini ifade et çok zorlanmışsınızdır

Bizim de Avmlerden çok geri dönmüşlüğümüz var park edemediğimiz için engelli otoparkına insanlıktan çıkmışlar araçlarını bırakıyorlar form İstanbul yakın söyledim oralı olan Yok astoria otopark ı özel kişilere tahsis etmiş kimseyi bulamadık zinciri ben açtım Rami axis te güvenlik açık otopark a lpg li gelir diye almalı isparklar 1 saat ücretsiz oda yakın ispark bulursak öyle gezmemiz vs pek olmuyor park yeri bulamayız diye turlayıp dönüyoruz eve ondada mahalle de aracımıza zarar veriyorlar

Aferim Kırın biri de gelir kafanıza sıkar herkes biz değil biz inat etmedik boştu park ettik beladan kaçarız söylese park etmez dik zaten ama böyle maganda olursanız biri de vurur sizi herkes biz değil
Arkadas inatla kirin diyorsunuz. Silecek kaldirmak ayri kirmak ayri. Bizler vandal insanlar degiliz neden kiralim? Uyari mahiyetinde silecek kaldirmak dunya geneli bir kural gibi birseydir. Neyse ogrenirsiniz zamanla :) siz yine de trafikte uyanik olun sakata gelmeyin.

Ayrica silecek kiranin siz kafasina mi sikacaksinizda boyle mafyavari laflar ediyorsunuz? Yakistiramadim ama neyse. Toplumda saygi ve sevgi... cok onemli.. ha birde kurallara uymak elalemin kapisinin onune inatla hersey bos oldugu halde parketmemek...

Arkadas inatla kirin diyorsunuz. Silecek kaldirmak ayri kirmak ayri. Bizler vandal insanlar degiliz neden kiralim? Uyari mahiyetinde silecek kaldirmak dunya geneli bir kural gibi birseydir. Neyse ogrenirsiniz zamanla :) siz yine de trafikte uyanik olun sakata gelmeyin.

Ayrica silecek kiranin siz kafasina mi sikacaksinizda boyle mafyavari laflar ediyorsunuz? Yakistiramadim ama neyse. Toplumda saygi ve sevgi... cok onemli.. ha birde kurallara uymak elalemin kapisinin onune inatla hersey bos oldugu halde parketmemek...
Aynen ya inatla park ettik haklısın böyle sabit fikire ben nasıl laf anlatayım polemik yasak onlardan nasıl kaçtıysak sizden de hızla kaçıyorum konuşarak anlaşılmıyor halden anlamıyor hale bir yere saplanıp onu savunuyorsunuz

Bu ne ya tam bir denyoymuş. Telefon varsa insan gibi arasaymış.

Bu arada herhangi bir giriş olan yerin önüne park edilmez, garaj olmasına gerek yok. Bizim de apartmanın önüne park ediyorlar, tamam insan geçebiliyor da biz bir de motosiklet alıyoruz içeri, belki eşya taşıyacağız. Girişi kapatmamak gerek. Acil bir iş olur mecburen park edilir, cama telefon yazılıp bırakılır o ayrı ama diğer türlüsü çok itici.

Bu ne ya tam bir denyoymuş. Telefon varsa insan gibi arasaymış.

Bu arada herhangi bir giriş olan yerin önüne park edilmez, garaj olmasına gerek yok. Bizim de apartmanın önüne park ediyorlar, tamam insan geçebiliyor da biz bir de motosiklet alıyoruz içeri, belki eşya taşıyacağız. Girişi kapatmamak gerek. Acil bir iş olur mecburen park edilir, cama telefon yazılıp bırakılır o ayrı ama diğer türlüsü çok itici.
Can'ım orasını kullanılmıyor telefon var rahatsız olmuş ama arayıp dese uzlaşılır bu binanın önüne parketme diyor o alan bizimde binanın önü kamyon servis aracı ne ararsan var. garaj kapısıda bahanesi içeriye araba park edilemez not bıraksa tehdit olmayan yine olur sileceğimizi koparmak nasıl bir iştir

Can'ım orasını kullanılmıyor telefon var rahatsız olmuş ama arayıp dese uzlaşılır bu binanın önüne parkeyle diyor garaj kapısıda bahanesi içeriye araba park edilemez not bıraksa tehdit olmayan yine olur sileceğimizi koparmak nasıl bir iştir
Kullanılacağı zamana denk gelebilir ne bileyim, giriş varsa evet park edilmez ama telefon varken not yazmak ve silecek koparmak ayrı bir saçmalık. Şehir magandası işte çok var bunlardan.

Kullanılacağı zamana denk gelebilir ne bileyim, giriş varsa evet park edilmez ama telefon varken not yazmak ve silecek koparmak ayrı bir saçmalık. Şehir magandası işte çok var bunlardan.
Aynen memleket meselelesi haline getirmeye ne gerek var silecek koparıp kan davası gibi olay başlatmaya çalışıyor zaten cadde ama sokak gibi dar bağırsa duyarız zile bassa dese yüzlümüze desin

Avm de çekmiştim
Biz yer bulamayıp çıkmıştık

Eklentiler

• IMG_2939.JPG
    IMG_2939.JPG
    35,1 KB · Görüntüleme: 38
Biz buraya üç ay önce taşındık evimiz cadde üzeri biz en sondayı ve dönemeç var sona parkedersek kamyonlar çarpabilir tam dönemeç alan dar
Birde heryere tuba konmuş hiçbir yere park yapamıyoruz karşı apartmanın kullanılmayan bir kapısı var kimse bize bişey demedi sabah kalkınca bu notu bulduk ve sileceğimiz çıkartılmıştı bu konuda ve herkesin heryere duba koyması konusunda ne yapabiliriz (bu arada arabamız engelli aracı engellilerin park üstünlüğü var )
Ne terbiyesiz insanlar var gerçekten. Belki sizin parkettiğiniz zaman yer yoktu ayrıca kullanılmayan bir kapı ne olmuş yani ???????

Engelli arabalarındaki engelli işareti kalktı mı? Yakın bir akrabam bu şekilde araç aldı ama plaka normal. Engelli işareti yok. Eğer işaretler kalktıysa nasıl anlayacağız?

X