Istanbulda meme kucultme ameliyati doktor tavsiyesi

Musabinannesi

iki cocuk annesi ❤❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2018
658
697
27
Artik buyuk gogusten biktim arkadaslar.. istnabulda meme kucultme ameliyati icin iyi bi doktor ariyorum tavsiyeleriniz nelerdr ve memnun kaldiniz mi?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 162 gün geçti.

cosmosinsoul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2021
2
0
27
Merhaba 5 gün önce meme küçültme operasyonu geçirdim. Normalde forumlara kayıt bile değilimdir ama 5 gündür o kadar rahat ve ağrısızım ki benim gibi bu ameliyatı olmaktan çekinen kadın arkadaşlarımla tecrübemi paylaşmak istedim. Ben 28 yaşındayım ve çocuğum yok henüz. Bu ameliyatı yıllardır istiyordum çünkü ciddi derecede rahatsızlıklar yaşıyordum. Bu rahatsızlıklardan tekrar bahsetmeme gerek yok sanırım bu durumdan muzdarip olan arkadaşlarım her şeyi zaten biliyordur. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Dr. Engin Öcal’a muayene oldum, herşeyi detaylıca anlattı risklerden bahsetti (süt kanalları konusunda; kadınların %85-86 gibi bir oranının emzirebildiğini fakat %15-14 gibi bir oranın emziremediği) ve kararımı vermemi söyledi. Kendisinin özgüvenine ve daha önceki hastalarının düşüncelerine, memnuniyetlerine güvenerek operasyonumu gerçekleştirdik. Diren vs takılmadı meme başım korundu ve istediğim oranda gögüslerim küçültüldü. Ameliyat sonrası belli belirsiz bir sızı vardı, zaten serum ile ağrı kesici aldığınız için acınız çok hafif oluyor. Ben aynı gün anestezinin de etkisi geçince gece eve döndüm çünkü kendimi gerçekten iyi hissediyordum. Kollarımı oynatmamda veya hareketlerimde daha ilk günden her hangi bir kısıtlama yaşamadım. İkinci gün olduğunda ilaçların etkisi geçince hafif ağrı ve sızım oldu ama yine belli belirsiz ( ki ben gerçekten canı tatlı olan bir insanım) Tüm işimi kendim rahatca halledebildim tabii kendimi yormamaya özen gösterdim. 3. Gün de aynı şekilde, hafif sızı şeklinde seyretti. 4. Gün uyandıgımda artık gerçekten gögüs bölgemde ne acı ne de sızlama hissettim. 4. Gün ılık suyla duş almamda bir sakınca olmadığı söylendi ve duştan sonra dikişlerin üzerine krem uyguladım (bu işlemi her gün tekrarlamamız gerekiyor). Şuan 5. Gün, hafif hafif kaşınmaya başladı bu da iyileştiğini gösteriyor zaten. Dr. Engin Öcal’ı gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Kendisi çok titiz, işini severek yapan harika bir doktor. Nişantaşı’nda kendi muayenesi, Bahçelievler Memorial’da ise ameliyatım gerçekleşti. Zaten hastaneyi anlatmama gerek yok sanırım her şey dört dörtlüktü. Kendimi hastenedeymişim gibi hissetmedim bile. Genel olarak anlatacaklarım bu kadar sonuçtan son derece memnunum. Ödem olduğu için şuan biraz şişler tabii ama simetrik olarak, görsel olarak sonuç fazlasıyla tatmin edici :) her hangi bir sorunuz olursa özel mesaj atabilirsiniz.
mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
 

mervecosar

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
22
12
Artik buyuk gogusten biktim arkadaslar.. istnabulda meme kucultme ameliyati icin iyi bi doktor ariyorum tavsiyeleriniz nelerdr ve memnun kaldiniz mi?
Merhaba benim doktorum özgen Kıvanç karın germe meme küçültme amilyatımı oldum 23. Günüm bu gün uzun süre araştırıp öyle buldum kendisini çok memnun kaldım 0 agrı araştırın isterseniz sizde sevgiler 💕
 

sero3

Maske Mesafe Temizlik 😷
Kayıtlı Üye
29 Mart 2018
3.598
5.882
Merhaba bende bayram sonrası sevgi kurt yazar a ameliyat olucam inşAllah
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :66 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.