istenmeyen gebelik, kürtaj olanlar yardımmm

Geleceğe dair ne kadar kesin " hayaller" içindesiniz,nereden biliyorsunuz oğlunuzun neler yapmak isteyeceğini,Allah'ım kimseye düşmanıma bile evlat acısı yaşatmasın ama nereden biliyorsunuz ömrü rızkı size hayrı nasıl olacak,arkadaşımın oğlu vefat etti sekiz yaşında trafik kazasında,peşinde ikiz oğulları vardı ama yeri asla dolmadı hala perişan,ben 6,5 aylıkken kaybettim bebeğimi evlatlarımi hep.uc tane hesap ederim,bence yapmayın Allah onu nasip etmiş vermiş size,herkes rızkı ile doğar,hissettirmeyin istenmedigini

aldırın veyatta aldırmayın diyemem kesinlikle bu sizin kararınız ve hayatınız ama iyi düşünün. sonrada. pişman olmayın

Merhaba yazmaya geldim zorunlu kürtaj oldum bebeğin kalp atışı başlamadığı için. Başlamaz dedi doktor. Sonuna kadar güveniyorum. Ama operasyon günü bir ilaç verdiler orada doktoru beklerken içim bir tuhaf oldu. Acaba beklesem kendi kendine düzelir miydi diye? Ve kürtaj sonrası bir kaç hafta sürekli sebepsiz yere ağladım rüyalarımda kan görerek uyanıyordum öyle rüyalar ki şimdi anlatamam psikolojim bozuldu. Eğer keyfi yaptırmış olsam sanırım kafayı yerdim. Yapmayın siz korunduğunuz halde olmuş elinizden geleni yapmışsınız bir bakıma. Gelene git demeyin sağlıklı olmasını dileyin ve ikisine yetebilmek için dua edin.
Bir de doğurup pişman olmayan var mı demişsiniz ya inanın o doğup da kucağınıza verildikten sonra bu sözlerinize güleceksiniz utanacaksiniz. Kendi yavrunuz o sizin yavrunuz ve o sınırsız imkan sunmak istediğiniz oğlunuzdan hiç bir farkı olmayacak.

arkadaşlar merhaba.
benim 2 yaşına yeni girecek olan bi oğlum var. süpriz bi şekilde korunduğumuz (spiral) halde hamile olduğumu öğrendim ve dünyam başıma yıkıldı resmen. asla ikinci çocuğu istemiyormuşum meğerse hamile kalınca anladım. hiç bir şey hissetmedim. her sabah doğurmak istemiyorum diye uyanıyorum. kürtaj için randevu aldım ama gönlüm kıymaya da elvermedi randevumu iptal ettim. mecbur doğurucam gibi duruyor ama hiç istemiyorum.

istememe sebeplerim; gelecek kaygısı. yani oğluma şuan sınırsız imkanlar sunup kaliteli eğitim hayatı sağlayabiliriz. ama bütçemiz 2 çocuğa aynı imkanları sağlamaya yetmez. tamamen ilk çocuğumun hayatıyla geleceğiyle oynuyormuşum gibi hissediyorum kendimi. ve tabi bu gerek hamilelik gerek sonrası bebek doğduğunda oğlumla aramda açıklık mesafe olmasından korkuyorum. çünkü boğuşmayı üstüme atlamayı seviyor. ve ben devamlı onu yapma etme diye engellemiş olucam. bebek doğunca da gece gündüz uykusuz kalacağım için oğluma yine verimli zaman ayıramicam.

inanılmaz huzursuz ve ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. bebeği istemiyorum aldırmak istiyorum ama o zaman da sonra pişman olur muyum kaygısı endişelendiriyor beni. henüz 6 haftalık sanırım. kürtaj da yasal süre 10 hafta.

kürtaj olup da verdiği karardan pişman olmayan var mı acaba aranızda? doğum yaptığım zaman da neden doğurdum diye pişman olmak da istemiyorum.

bide hani çevreme ve aileme baktığımda da hangi kardeşin birbirine yararı olmuş bi fayda sağlamış. bu sebeple kardeşi olmasını da şart görmüyorum ben çocukların.

bu arada maddi imkanlarımız da şöyle ben memurum ve eşimin de pandemiden ötürü 2 senedir iş yapamayan bi şirketi var.

dün doktora gittik 5 haftalık. henüz sadece kese var bebek oluşmamış bi kalp atışı yok
Spiralle gebe kalan bi çok kadın var öncelikle dua edin dış gebelik gecirmemissiniz sonrada şükredin ki anne olabiliyorsunuz gelecek kaygısı hepimizde var hepimiz istiyoruz ki çocuklarımıza iyi eğitim ve gelecek sağlayalım ama kaderin planlarında bazen değişiklik olabiliyor yerinizde olsam asla aldırmam Allah size o bebeği bahsettiyse rizkiyla da gonderir yine aldırmak konusunda israrciysaniz eğer bebeği olmayan annelerin sayfalarına bı bakın ne sıkıntılar çekiyorlar ondan sonra karar verin

X