İstenmeyen miras 😂

Kızlar valla bu son konu açışım biyolojik babayla ilgili ama çevremde her kafadan bir ses çıkıyor.
Biyolojik babam öldü 2 dairesi varmış. Kızlarından birinin eşi benim eşimi aramış. Ben engellesemde esnaf olduğumuzdan her türlü meydan mali gibi ulaşılıyoruz. Adam kötü niyetli değil oturup konuşalım demiş. Malum biyolojik babanın 4 kızı var hepsi evli çocuklu falan. Oturup konuşmak vs .böyle bir travmayi asla kaldıramam. Ben öncd mirasıda lazım değil dedim. Ama annem 1 dilim ekmeğini yemedin senin hakkın diyor. Babam (üvey) o da benim malim sana yeter müdana etme diyor. Ya bu konuların konuşulmasi bile çok geriyor beni. Duyduğum gece şekerim 50 te düştü bayılmışım. Dün gecede anksiyetem tavan yaptı. Sanki çamurdan bir çukura battımda debeleniyor gibiyim. Eşim karışmam diyor. Bende söyle düsündüm bu para benden çok annemin hakkı. 19 yaşında boşanıp hayatla mücadele etti. Gencligini hayatini bana adadı. Benim annemin istanbuldaki evi giris kat ve balkonsuz. Bana düsecek payi ekleyip üst katlardan ona daire almayı düşündüm. Çok sükür benim ihtiyacım yok. Pandemi falan islerimiz yıprandi ama evim arabam işyerim herşeyim var. Sizce bunu babama (üvey) anlatsam kabul edermi ? Ya da kırmadan nasıl izah edebilirim ?
Ben babamla yıllardır görüşmem annemde küçük yaştan itibaren bizi okuttu büyüttü tek farkımız benim annem evli değil şu an. Empati yapıyorum şimdi 😂 ben olsam o parayı alırım yıllarca bi faydası dokunmayan adamın üç beş bin lira faydası bari olsun ama o parayı ya hayır kurumuna bağışlarım ya da anneme veririm. Eşi olsaydı da güzelce anlatırdım bu para hem benm hemn annemin hakkı yıllarca çabaladı emek verdi bende bi nebzede olsa bu parayı anneme verip fayda sağlamak ve vefamı göstermek istiyorum derdim. Bu para artık vefat eden babamın parası olmuyo çünkü benim hakkım olan para olduğu için benim param oluyo 👍

benim başımda da var maalesef paraya ihtiyacım var bu ara satamıyorum ortak oldukları için.

Benim ilk defa basıma geldi . Mirasın bile hayırlısı makbul. Aslına bakarsan benimde 1 yildir işlerim bozuk, koltuklarım kırık ,robot süpürgeyi bırak normal elektrik süpürgem bile 1 haftadır tamirde. Ama huzurluyum böyle

Babalık yapmamış parasıda kalsın istemem derdim ilk tepki olarak ve o parayı alırsam diğer hanımı ve kızları miras olunca bak nasılda aldı hakkını diye konuşmasınlar diye kendi hesabıma değilde direkt bağış yapacağım kuruma aktarılmasını isterdim.elimede alırdım makbuzumu ilerde laf söz yaparlarsa alınlarının ortasına yapıştırırım diye

X