İstenmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

verloren

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
1.048
913
Babamın vefatının 4 ayı dolmak üzere.Annemle hiç anlaşamıyoruz yıllardır.Sebebinin babama çok benziyor oluşuma bağlıyorum berbat bir evlilikleri vardı babam kanserden vefat etti doktor 3 ay yaşamaz dediğinde bile babamı sinirlendirip senin sonun belli zaten dediğini duymuşluğum ve baban gidiyo sıra sana geliyo demişliğide var.Babam öldükten sonra dahada arttı psikolojik şiddetleri.27 yaşındayım geçmişte kendi işimi yaptım aileme yük olmadan çalıştım 7 sene pandemi itibariyle evdeydim hayatım alt üst oldu az birikimimle yaşıyodum kendi çapımda,üstüne babam vefat etti.3 kız kardeşiz ablam evli ve annemin en sevdiği çocuğudur birde kız kardeşim var oda öyledir mesleği vs gayet yerinde ona asla laf ettirmiyor.Evden gitmemi istiyor,3 senelik erkek arkadaşım var onu kullanıyor bana karşı seni oyalıyor vs.diyor başka birini bulup evlenip evden gitmemin peşine düşmüş durumda her fırsatta ulu orta konuşuyor.Maddi durum olarak ne ben ne o hazır değiliz evlenirsem yurtdışına gitme ihtimalim var ama o yaşantıyada hazır değilim.Babamdan kalan evde istenmiyorum hakkım olmasına rağmen yetim aylığınıda istememiştim.Maddi durumum yok İstanbul’da tek yaşayabilecek kendime ait annemn babamdan kalanlarda durumu iyi ev var kira getirileri var ama benim şuan tek başıma hayata başlamak için ne sağlam bir mesleğim nede param var…Babamın vefatından sonra gayrimenkul sektörüne girdim sınavlarına vs. Bir ofiste danışmanım ama her gün her ay iş yok o sektörde. İşin özeti şu arkadaşlar maddi olarak açta açıkta değilken babamın evinde, annemin beni zorla evden göndermek istemesi ve hakkımı benden çalmak istemesi tuhafıma gidiyor. İşe yaramaz gördüğünü düşünüyorum,Ne yapmalıyım?

Tamam da annenin evi bile olsa istemiyorsa istemiyordur. Evlatsin ama sonuçta 18 yaşını çoktan aştin. Israrla istenmediğin evde "ama benim de hakkım var" diye kalınır mı???
Çoğu BDV müdavimi hem evde istenmiyor eziyet görüyor hem de ailesi ayrı eve çıkmasına izin vermiyor. Bu bakımdan sansli bile sayılırsın.
Evde istenmeyen insan olma,ev arayan bir sürü insan var internette. Onlardan birinden oda kirala. Ne bileyim waikikiye falan gir çalış. En azından kendine ait alanın olur. Bu evde durdugun her saniye ozsaygini biraz daha kaybediyorsun.
Ayrıca denize düşüp yılana sarılma, sevgiliyle şartlar olgunlaşmadan evlenme. Bir şekilde kendi düzenini kur ki yarın bir gün kocayla işler yolunda gitmezse ve dönecek aile evin yokken "bir kere başardım yine başarırım" diye güçlü bir sekilde ayağa kalkacak özgüveni kazan . Çünkü bugün,bu genç yaşında ayan beyan kovulmasina rağmen yapışıp eve gitmeyen kadın yarın kocasından dayak da yese, aldatilsa da evden gitmez,hele de çoluğu cocugu varsa. Bunu bilen adam da kadına eziyet edebilir,bakınız neredeyse tüm BDV

Neden yetim aylığı almıyorsunuz? Miras bölünmedi mi hakkınızı alıp başınızı alıp gidin. Apart tarzı bir yerde kalır sonra düzen kurarsınız. Ağlayıp ama annem beni evde istemiyor diye kendinizi yıpratmakla elinize bir şey geçmez. Ayrıca çaresiz kaldığınızı düşünüp apar topar evlenmeyin.

Veraset ilanı sırasında babanızın mülkünden size düşen bölüm olmadı mı? Yanlış anlamayın ama 27 yaşında çalışmasına hiçbir mani olmayan bir kadının "yetim aylığı benim hakkım" bakış açısı bana çok normal gelmiyor
Oldu annemin aldığı kirada ve yaşadığımız evde hissem var…Bahsetmek istediğim ‘ kanunen hakkım olan hiçbir şeyi kullanamıyorum ‘ ve evde istenmiyorum adaletsizlik benim gözümde bu…

Oldu annemin aldığı kirada ve yaşadığımız evde hissem var…Bahsetmek istediğim ‘ kanunen hakkım olan hiçbir şeyi kullanamıyorum ‘ ve evde istenmiyorum adaletsizlik benim gözümde bu…
O zaman kardeşlerinizle oturup konuşun..anneniz ile artık yaşamınızın mümkün olmadığını , baba evinde de kalamayacaksanız sokakta mı kalacağınızı ..kendi hissenizden size düşen payı annenizden isteyeceğinizi söyleyin.Büyük olasılıkla herkes kiradaki evi satıp 3 kardeş nakit olarak bölüşülmesini isteyecektir.

Babamın vefatının 4 ayı dolmak üzere.Annemle hiç anlaşamıyoruz yıllardır.Sebebinin babama çok benziyor oluşuma bağlıyorum berbat bir evlilikleri vardı babam kanserden vefat etti doktor 3 ay yaşamaz dediğinde bile babamı sinirlendirip senin sonun belli zaten dediğini duymuşluğum ve baban gidiyo sıra sana geliyo demişliğide var.Babam öldükten sonra dahada arttı psikolojik şiddetleri.27 yaşındayım geçmişte kendi işimi yaptım aileme yük olmadan çalıştım 7 sene pandemi itibariyle evdeydim hayatım alt üst oldu az birikimimle yaşıyodum kendi çapımda,üstüne babam vefat etti.3 kız kardeşiz ablam evli ve annemin en sevdiği çocuğudur birde kız kardeşim var oda öyledir mesleği vs gayet yerinde ona asla laf ettirmiyor.Evden gitmemi istiyor,3 senelik erkek arkadaşım var onu kullanıyor bana karşı seni oyalıyor vs.diyor başka birini bulup evlenip evden gitmemin peşine düşmüş durumda her fırsatta ulu orta konuşuyor.Maddi durum olarak ne ben ne o hazır değiliz evlenirsem yurtdışına gitme ihtimalim var ama o yaşantıyada hazır değilim.Babamdan kalan evde istenmiyorum hakkım olmasına rağmen yetim aylığınıda istememiştim.Maddi durumum yok İstanbul’da tek yaşayabilecek kendime ait annemn babamdan kalanlarda durumu iyi ev var kira getirileri var ama benim şuan tek başıma hayata başlamak için ne sağlam bir mesleğim nede param var…Babamın vefatından sonra gayrimenkul sektörüne girdim sınavlarına vs. Bir ofiste danışmanım ama her gün her ay iş yok o sektörde. İşin özeti şu arkadaşlar maddi olarak açta açıkta değilken babamın evinde, annemin beni zorla evden göndermek istemesi ve hakkımı benden çalmak istemesi tuhafıma gidiyor. İşe yaramaz gördüğünü düşünüyorum,Ne yapmalıyım?
Öncelikle daha sağlam en azından geliri sabit olan bir iş bulun. Şimdilik bir apart veya şu anda eğitim dönemi açıldı mutlaka ev arkadaşı arayan birileri olur o ilanlara bakmalısın.

Seni istemiyorlarsa basit ve net bir şey var. Herkesi silip önüne bakacaksın.

O kirada olan ev için hakkınızı alın. Ya satsinlar bölüşün ya da sizin hakkınız kadar miktarı aralarında toplasınlar. Onun dışında annenizle sorununuz olmasa bile iş bulmak gerekiyor biliyorum iş bulmak zor ama İstanbul'da iş bulmak yine diğer yerlerden daha kolay. Mirastan hakkınızı almak için uğraşın sonra da iyi kötü demeden bir işe girin yapacak bir şey yok.

Teknik açıdan benzer durumdayız. Ben de babamı 4 ay önce kaybettim ve 3 kız kardeşiz. Ben de şuan çalışmıyorum. Gayet iyi ilişkimiz olmasına rağmen annemle SGK maaşından kendi payımı aldım. Diğer maaşından gelen toplu para vardı onu eşit şekilde bölüştük, çünkü neden yasal hakkımız bu. Baban direk annenin üzerine geçirmediyse sizdeki evlerde de senin hakkın var. Diğer kardeşlerinle konuşup satışa çıkartabilirsin. Belli bir süre faizi seni idare eder en azından yeni bir hayat kurabilirsin kendine.

27 yaşında zaten coktan hayatınızı kurmanız lazımdı. İş bulup gidin. Anne hakli
Neye göre haklı sizce? Benim zaten kurulu düzenim vardı pandemi dönemi başıma talihsizlikler geldi bir çok insan gibi 7 sene bağımsızdım maddi olarak sadece aynı evde yaşıyordum… evlilik dışı ayrı eve çıkmaya karşı bir tiptir babam öldükten sonra değişti şimdi fikri…Hayatta ne gibi tecrübeler yaşadınız çok merak ediyorum başınıza ne gibi engeller geldi ve ona rağmen hayat kurdunuz açıklarsanız eğer tıkır tıkır yazmakla birebir yaşamak aynımı karşılaştıralım

Neye göre haklı sizce? Benim zaten kurulu düzenim vardı pandemi dönemi başıma talihsizlikler geldi bir çok insan gibi 7 sene bağımsızdım maddi olarak sadece aynı evde yaşıyordum… evlilik dışı ayrı eve çıkmaya karşı bir tiptir babam öldükten sonra değişti şimdi fikri…Hayatta ne gibi tecrübeler yaşadınız çok merak ediyorum başınıza ne gibi engeller geldi ve ona rağmen hayat kurdunuz açıklarsanız eğer tıkır tıkır yazmakla birebir yaşamak aynımı karşılaştıralım
Konuyu açan sizsiniz. Başınıza ne talihsizlikler geldi onu da siz yazacaksınız, benimle alakalı durum yok.
İlk entrinize bakılırsa 27 yas ,aile yanında kalmak ,istenmemek, baskılar vs vs. Durulmaz yani o evde

Evden ayrılın. Is bulana kadar az da olsa yetim aylığını almak için müracaat edin. Erkek arkadaşınız da varmış size destek olsun iş bulana kadar.
Bir de başınız sağolsun. Ben de anne baba kaybı yasayan biri olarak bilirim bu açıyı. Şimdi kendinize çeki düzen verip hayat kurma zamanınız. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Öncelikle şu anda işsizseniz yetim aylığı başvurunuzu yapın ki , bir de Genel Sağlık Sigortası borcunuz çıkmasın. İhmal etmeyin lütfen.

Evde istenmeme durumunuz varsa bunun çözümü basit. Allah rahmet eylesin babanıza. Başınız sağolsun. Veraseti çıkarıldı mı ? Miras hakkınız e -devlete işlendi mi ? O zaman tüm mal varlığının satışı yapılsın , herkes payını alsın. Yok , biz aileyiz diyorsanız ; o zaman da anneniz diline taş koyacak beraber oturacaksınız.

Annenizin fevri hareketleri sebebiyle ani kararlar vermekten kaçının.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X