İşteyken çoook yalnızım üstelik aile evinden gitmek istiyorum

Resimlipasta

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
109
51
29
Merhaba arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi ben çok ama çok yalnızım, yalnızlığın dibini niyeyse her yaşımda yaşıyorum.
Ben annemle yaşıyorum, bir ablam var evli, 26 yaşımdayım, ayağımda ve elimde engelim var ama her işimi kendim yapabilirim.
Ben çok çekingen, içe kapanık olduğum için ve insanlarla iletişimde bulunamadığım için çok yalnızım.
Bir şirkette 3 yıla yakındır çalışıyorum ama çalıştığım yerde hiç samimi olduğum kimse yok hatta çoğunluğu da genç. Kimseyle muhabbet başlatamıyorum, başlatsam bile devamı gelmiyor, ben adım atmadıkça kimse konuşmuyor ben de adım atıyorum geri dönüş alamıyorum zaten bu içe kapanıklığım yüzünden dışlanıyorum, kimse bi etkinliğe çağırmıyor kendileri gittikleri halde, sadece merhaba merhaba bu kadar oluyor yani beni cepte tutuyorlar işleri düştüğünde işim gereği yapıyorum o yüzden. Bu döngü halinde devam ediyor, çok düşündüm Bi çıkış yolu bulamadım.

Aile deseniz evde annemle hiç geçinemiyorum sürekli zıt gidiyoruz annemle yaşamak istemiyorum ama kiralar çok pahalı ayrı eve çıkamıyorum. Ablam da arkadaşım olmadığını bildiği halde bilerek beni kötü hissettirecek hareketlerde bulunup hissettiriyor.
Lisedeki arkadaşlarımla aram çok iyiydi ama onlarda araya soğukluk girdi derken onlardan da oldum, üni den vardı Bikaç tane onlarda ben ararsam aradılar aramazsam hiç aramadılar, numaraları da hep gitti zaten.
Burası küçük şehir kurs yok olsa bile çalıştığım için saatler uymuyor, internetten tanışıym diyorum güvenemiyorum.

Arkadaşlar ben napıcam hep tek başımayım bazen konuşmayı unutuyorum, bu halden nasıl çıkacam bilmiyorum.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama durumlar böyle.
Önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Aynı durumdayız benimde fiziksel engelim var eskiden çok arkadaşım vardı ama koptuk bir şekilde, çoğu evlendi çocukları var , bende yalnızım şimdi sessiz,sakin biriyim hiç arkadaşım yok, Allah'tan abimin eşiyle iyi anlaşıyoruz onunla sohbet edip dertlesiyorum, bir evlilik yaptım çok kısa sürdü sonu hüsranla bitti malesef , iyi sizin en azından bir işiniz var çalışıyorsunuz maddi özgürlüğünüz var, tatile çıkın yeni yerlerde gezin belki birileriyle tanışırsınız yalnız olmak aslında çok kötü değilde tabi insan biri yanında olsun istiyor keşke aynı şehirde olsaydık arkadaş olurduk :)

Tek başına olduğunuzu kafaya takmayarak devam edeceksiniz başka yolu yok siz kendinizi bi gözden geçirin bir sorun yoksa aynen devam

Annenizle iyi anlaşmaya çalışın konuşun siz yakın davrandıkça o da yakın davranır.
İş yerinde bence kişiyle alakalı oluyor. Sen ne kadar konuşursan insanlarda senle o kadar konusuyor. Mesela bir grup vardı başta beni de davet ediyorlardi konuşuyorduk falan ama benim içim ısınmadığı için onlara tam yakın davranamıyordum içimden gelmiyordu şimdi onlarda tinmiyor beni 😂 O yüzden siz biraz kendinizi zorlayın konuşun muhabbet açmaya çalışın. İllaki bir tık daha yakın gördüğünüz olur. Ya da başka birimlerden de edinebilirsiniz.

Lise arkadaşlarınla tekrar iletişime geç. Arada wpden yazışmak bile iyi gelir. Ben de lise arkadaşlarımla görüşemiyorum ama wp ınsta konuşuyoruz neredeyse her gün.

Hakkında hayırlısı olsun. Bir de sohbetler oluyor dini güvenilir bulduğun birisine katılabilirsin

Annenizle iyi anlaşmaya çalışın konuşun siz yakın davrandıkça o da yakın davranır.
İş yerinde bence kişiyle alakalı oluyor. Sen ne kadar konuşursan insanlarda senle o kadar konusuyor. Mesela bir grup vardı başta beni de davet ediyorlardi konuşuyorduk falan ama benim içim ısınmadığı için onlara tam yakın davranamıyordum içimden gelmiyordu şimdi onlarda tinmiyor beni 😂 O yüzden siz biraz kendinizi zorlayın konuşun muhabbet açmaya çalışın. İllaki bir tık daha yakın gördüğünüz olur. Ya da başka birimlerden de edinebilirsiniz.

Lise arkadaşlarınla tekrar iletişime geç. Arada wpden yazışmak bile iyi gelir. Ben de lise arkadaşlarımla görüşemiyorum ama wp ınsta konuşuyoruz neredeyse her gün.

Hakkında hayırlısı olsun. Bir de sohbetler oluyor dini güvenilir bulduğun birisine katılabilirsin
Annemle mümkün olduğu kadar iyi anlaşmaya çalışıyorum Zaten benle çok kolay geçinilir.
İşteyken işim gereği tek başıma Bi birimde çalışıyorum gelen olursa çay molasında ancak öyle konuşuyorum ben çay molasına çıkmıyorum çok çekiniyorum, çıktığımda da çok geriliyorum gülsem bile beynimi kullanamıyorum sanki uçup gidiyor :KK43:
Aynen sizin grup gibi beni çağıran bir grup vardı, beni çağırıyorlar ben muhabbete katılamayınca en son çapğırmamaya başladılar onlardan başka gruba da giremediğim için öylece kaldım.
Yakın gördüğüm iki kişi var birinin emekliliği yakın onunla sadece vakit geçiriyorum diğeri de erkek arkadaş onunla da vakit geçirmek için arkadaşız çünkü o da insan içine karışamayan biri o benden de beter maalesef.
Uzun yorumunuz için teşekkür ederim 💐

Normal bir şekilde sosyalleşme ihtiyacı duyan , ailesiyle sorunlar yaşayan bir insanı yönlendirdiğiniz sohbetler ; konu sahibi gibi kendisini yalnız hisseden ve bir topluluk içinde yer edinmek isteyen insanların sömürülmesine ve zarar görmesine neden olabiliyor.

Umarım konu sahibi tavsiyenizi dikkate almayacak kadar sağ duyuludur.

Normal bir şekilde sosyalleşme ihtiyacı duyan , ailesiyle sorunlar yaşayan bir insanı yönlendirdiğiniz sohbetler ; konu sahibi gibi kendisini yalnız hisseden ve bir topluluk içinde yer edinmek isteyen insanların sömürülmesine ve zarar görmesine neden olabiliyor.

tam boşluktayken yalnızken özgüvensizken asla katılmamalı.Güçlü kişilik olsa kendi kararıyla adım atardı o platformda bir sakıncası olmazdı ama konu sahibi ı ıhhhhh

Bu her toplulukta olma ihtimali olan bir şey sadece din dedim diye bir ön yargi oluyor bu forumda hemen bi saldırı.
Küçük ilçede olduğunu söylemiş kurs yokmuş olsa zamanı uyuşmadığını söylemiş. Yardım toplulukları dernekler diyecektim ama onlarında olmadığını düşünüyorum. Çocukken küçük ilçede yaşadım ve gerçekten hiçbir şey yoktu bir tane uzakta park dışında. Kadınlar ya aralarında gün yapardı. Ya da sohbetlere, kermeslere katılırlardi. İyi de gelirdi. Gün yapınca dedikodu olurken en azından diğerinde dedikodu yapmaz kermes paralarıyla yardım da yaparlardi.
Güvendigi yer yoksa camiye gidebilir.
Din ile ilgili bir şey yazdığım an bir hemen karşıt görüş geliyor ya da ban.
Afedersiniz ama terör örgütü falan önermiyorum. Müslümansa arkadaş tercihleri arasında olabilir. Biri öneri olarak tatile git diyebilirse ben de cami ya da güvenilir sohbet örneğini verebilirim.
Ayrica başka şeyler de yazdım. Tüm olasılıklari yazmaya çalıştım bir cümleye odaklanmasaniz keşke.

İnternetten tanış deseydim bir şey demeyecektiniz ama ona bakarsanız internette de derya deniz sapık kötü niyetli insan var.

Bu her toplulukta olma ihtimali olan bir şey sadece din dedim diye bir ön yargi oluyor bu forumda hemen bi saldırı.
Küçük ilçede olduğunu söylemiş kurs yokmuş olsa zamanı uyuşmadığını söylemiş. Yardım toplulukları dernekler diyecektim ama onlarında olmadığını düşünüyorum. Çocukken küçük ilçede yaşadım ve gerçekten hiçbir şey yoktu bir tane uzakta park dışında. Kadınlar ya aralarında gün yapardı. Ya da sohbetlere, kermeslere katılırlardi. İyi de gelirdi. Gün yapınca dedikodu olurken en azından diğerinde dedikodu yapmaz kermes paralarıyla yardım da yaparlardi.
Güvendigi yer yoksa camiye gidebilir.
Din ile ilgili bir şey yazdığım an bir hemen karşıt görüş geliyor ya da ban.
Afedersiniz ama terör örgütü falan önermiyorum. Müslümansa arkadaş tercihleri arasında olabilir. Biri öneri olarak tatile git diyebilirse ben de cami ya da güvenilir sohbet örneğini verebilirim.
Ayrica başka şeyler de yazdım. Tüm olasılıklari yazmaya çalıştım bir cümleye odaklanmasaniz keşke.

İnternetten tanış deseydim bir şey demeyecektiniz ama ona bakarsanız internette de derya deniz sapık kötü niyetli insan var.

İnternet arkadaşlığı önerseydiniz de , size aynı yorumu yapardım.

Bahsettiğiniz sohbet grupları onlarca genci ailesinden kopardı , onları farklı bir hayat sunacaklarına dair vaatlerle farklı yönlere sevk ettiler.

Aynı şekilde kaç yuvanın dağılmasına sebep oldular.

Daha önceden bilinen ve basına dahi yansıyan onca zararlarına rağmen , bu tavsiyeyi sunmanızın tavsiyeyi uygulamaya kalkacak kişiler için tehlikeli olabileceğini düşunüyorum.

Forumda "Dualarımız Sizinle" bölümü de mevcut. Konu sahibine dualara dair vb bir yorumunuz mevcutsa ilgili konuya davet edebilirsiniz.

X