İlköğretim Yorum ve Soruları İzmir 2018 En iyi ilkokulları ve öğretmen tavsiyesi

harmonie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
2
0
Merhaba Arkadaşlar,
Kızım seneye ilkokula başlayacak. Bende tabiki bu günden araştırmaya başladım. Aslında ilk önceki düşüncemiz koleje göndermekti ama malum piyasanın durumu bizi çok kötü etkiledi. O yüzden devlet okulunda yazdırmaya karar verdik. Göztepe ve gaziemir çevresinde okullara baktık. Tabiki hal böyle olunca bizi aldı bir korku. Çünkü kolejleri gezip eğitim kalitesini, okulun etkinlik ve aktivitelerini görünce devlet okulunu istemez olduk. Sonra eşimle oturduk konuştuk ve madem devlet okulu olacak o zaman en iyisi olmalı. Tabi her kafadan bir ses geldi, yorumlar kişiden kişiye değişti. Bende size sormaya ve karar verdim. Siz tercih yaparken devlet okullarında nelere dikkat ettiniz? Nelere dikkat etmem gerekir? İyi okul nasıl bulunur? İyi öğretmen nasıl bulunur?

Guzelyalida ki okullar genel olarak iyidir aslinda.Goztepe demissiniz guzelyali aklima geldi.Ben okul tercih ederken sinif mevcutlarina dikkat ederdim az öğrencili siniflar oncelikli tercihim olurdu birde okul bahcesine bakardim kucuk bir bahcesi varsa istemezdim büyük ihtimalle.Iyi ogretmen konusunda ne aradiginiz cok önemli.Ogretmenlerin kimisi akademik basariya odakli kimisi cocuklari bunaltmadan ders islemekten yana.Siz ne beklersiniz bunu belirleyin ve ona gore begendiginiz okullarin ogretmenlerini arastirin.Okul disi kurslarlada cocugunuzu destekleyip farkli alanlarda gelistirebilirsiniz guzelyali tarafi balcovaya dogru pek cok kurslari olan bir yer rahat edersiniz.Hatta benim duydugum kadariyla robotik kurslarindan biri bir gun guzelyali ilkokulunda kurs veriyormus duyunca imrenmistim.Kurslar okula kadar gelmis.Bildiklerim bu kadar.Ozel okullarda baya indirim yapiyor bu arada belirteyim siz genede mart gibi ozel okullarlada iletisime gecin belki indirimleri size uyar.

X