Popüler Konu Jilet izi giderme

Değerli ablalarım kardeşlerim herkese merhaba, yıllardır bu konuyu takipteyim. Sizlerle tecrübelerimi biraz paylaşmak istiyorum. 24 yaşındayım, sadece bu bilgiyi sizinle paylaşıyorum, haricinde belki bu ortak sorunlarımıza yardımcı olabiliriz ümidiyle ban yememek için kimliğimi saklıyorum. 15 yaşımdaki cahilliğimden kalan izler beni de oldukça hırpaladı, 18 yaşımdan beri yıllardır hep önüme çıkıp beni utandırdı ve rencide etti. Önceleri sol kolumda sayıca fazla ve sağ kolumdaki iki izden (geçen yıllarda beyazladığı için ve kıllardan kamufle olduğu için özellikle bakmayınca belli olmuyordu) memurluk sınavlarında ön sağlık ve genel sağlıktan geçmek için kurtulmak istedim. Ten rengi medikal tattoo uygulaması yaptırdım. Sonuç tam bir rezalet, izler 100m öteden yine gözükecek kadar kötü, özellikle işaretlemiş gibi oldu. Boyayı tene uygulamadan izin üstüne az bişey damlattırmıştım güzel gözüküyordu umutlandım ama tene uygulayınca sarı-kahverengi arası bir renge döndü ve gecelerime kabus oldu... Fraksiyonel lazeri araştırdım (bi iki yere hiçbişey yapmadan, bi cihazla bile bakmadan sadece konuşarak muayene adı altında para bile ödedim) hem işlem uzun sürecekti hem de alttaki scarı iyileştirse bile boyayı kaldırmaz dediler (açık renk olduğundan dövme lazeri de çıkarmaz dediler). Sonra reklamları videoları görüp dedim hem boyayı hem alttaki kesik izlerini deriyi soya soya kaldırayım ve Tca uygulamasına giriştim 3 seansa kadar tahammül ettim, 4. seansa geçerken hem zaman geçiyor hem izler düzelmiyor daha kötü bir hal alıyordu. Asitin kendi yaptığı kabuk döküldü ama o kadar vitaminle madecassol karışımları falan düzenli titiz kullanmama rağmen izleri daha çok büyütüp belirgin yaptı yani o da olumsuz. Sonra Beşiktaş'ta bir medikal tatto yapan yer buldum(Tca da başarısız olduktan sonra forumlarda sitelerde vb. araştırmalar yaptım dedim heralde ilk yapan yer yapamamıştır belki burası başarır daha profesyonel e benziyordu reklamlar vs.) Bu sefer dedim tamamına yaptırmıyım sadece sağ kolumdaki iki küçük ize yaptırayım işe yararsa sol kolumdaki çok sayıdaki ize de uygulattırırım en azından bu da başarısız olursa sadece o iki iz kötü olur soldaki izleri de riske atmıyım daha kötüsü olmaması için. Bütün dediklerine uydum bepanthenden farklı olarak gri tüp içinde bir tattoo kremi de sattı bana dedi bu daha etkili yeni bir ürün (hergün de kollarımın resmini çekmiştim kafama takılanı oraya wp'den soruyordum) kolumda kabarcıklar oldu resim çekip atıyorum neden böyle oldu bu kremi bırakayım mı diye yok devam et dedi sonra izler bi büyüdü enfeksiyon oldu çukur kaldı hep iltihaplandıda sonra kafam iyice attı kremi bıraktım bepanthen sürdüm bi süre sonra iyileşti ama izleri kaldı yani sonuç orası da başarısız oldu ve tam bir rezalet, kollarımın hiçbirşey yapmadan ilk halinin resmine baktığımda çok üzülüyorum. Forumdaki bu başlığı da sürekli takipteyim. Hep aceleci davrandım en önemlisi iyi bir kariyere başlayabilmem için bir an önce düzelsin istedim. Birkaç yorum önce bir abla doktor merthan isminde birinden bahsetti araştırdım. İnstagramdan bağlantı kurdum. Nişantaşında dr. Emel Polat'ın kliniğinde çalışıyor ve beni doğrudan Emel hanıma ulaştırdı. Derdimi anlattım cihazla yakınlaştırıp izlere baktı. Bu yolda nice paralar harcadım ben o muayeneye de bir miktar ödedim ve dedim zaten başka yol kalmadı gibi birşey diğer yöntemlere de aşağı yukarı muayenelerle falan 2-3 arası para yedirdim en iyisi bu yolu da deniyeyim kaybedecek ne kaldı ki diye düşündüm(zaten bu halde Pa.,Tsk. Vb. girmem işe başlamam mümkün değil)Fraksiyonel lazere başladım geçen hafta ilk seansı oldum. Merthan beyi uygulamada ve sonraki (bu haftaki) kontrolde hiç görmedim ama Kliğin sahibi Dr. Emel hanım(ilk muayenede Merthan bey oradaydı ama muayene eden ve uygulamayı yapan doktor Emel hanım) uygulamayı ve kontrolü yaptı iki hafta sonra ikinci seansı olacağımı söyledi. Yaza kadar devam edeceğim. Sonuç olarak medikal tattoo ve tca başarısız oldu artık uzun da sürse sabredip fraksiyonel lazere başladım. Allah'ın izniyle, sonuç iyi olursa sizlerle de paylaşacağım. Merak etmeyin ben geçen senelerde yazıp cevapsız bırakan ablalar gibi olmamaya gayret edicem!. Elimden geldiğince tecrübe ettiğim deneyimlerimi paylaştım. Değerli ablalarım, kardeşlerim hepimiz bu kasıtlı izlerden pişmanız ve yaptığımız hatanın farkındayız bundan sonra üzülüp yıpranmak o izleri geçirmedi, geçirmez de. Moralinizi her daim yüksek tutunuz, sakın umudunuzu kaybedip karamsar olmayınız. Biz yeterki ne kadar sürerse sürsün sabırla mücadelemizi devam ettirelim Allah'ın izniyle bu sorunları da atlatacağız. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olunuz 😇
Herkese merhaba bu konu hakkındaki son gelişmeyi yazıp aranızdan ayrılıyorum. Belirttiğim gibi fraksiyonel lazer tedavisine başlamıştım. Birkaç ay uyguladık sonra hücre yenileme gibi eklentilerle devam ettik ancak ben çok yıprandım maddi ve manevi olarak. Sonuca gelecek olursak başlangıçla öyle milletin anlattığı gibi veya benim hayal ettiğim gibi çok da büyük bir fark olmadı. Ben de bıraktım bütün süreci yeni bir kariyer ve hayat sürecine girdim. Güvenlik görevlisiydim, daha sonra meslek değiştirdim gemi makina teknisyeni olarak devam ettim hayatıma. 25 yaşımda çıraklık yapıp sıfırdan başladım gecemi gündüzüme kattım çalıştım. İş bitince dinlenmedim evimde yine çalıştım vs. Ciddi bir emekle kendimi geliştirdim usta dedikleri kişilerden biri de ben oldum. Öyle benim takıntılarım gibi kollarımı görüp sorun eden insanlar da olmadı daha doğrusu ben de buna umursamaz ve pişkin tavrımla fırsat vermedim insanlar yaptığım işle daha çok ilgilendi, bütün bu takıntıların önyargıların üstü kapandı gitti 😊Hayatıma bu şekilde devam ediyorum. Ailevi sorunlar yaşadım, işim yoğun olduğundan sevgilimle tartışmalar yaşadık sonra o da beni terketti ama ben durmadım yıkılmadım sadece işime sarıldım. Kendimi o çok istediğim meslek kollarında değil bu işte buldum. Zengin oldum mu olmadım tabii ki 😂 ama huzur buldum 😌 Şimdi aylar yıllar sonra bakıyorum da iyi ki böyle olmuş ve her işte bir hayır varmış 😊 Hayat kısa arkadaşlar zamanınızın ve sevdiklerinizin en önemlisi de kendinizin kıymetini bilin sizi seveni siz de sevin böyle şeyleri de fazla takmaya değmezmiş gerçekten, bu hayatta ne büyük dertler var Allah beterinden korusun. Esen kalın 🌹

Geçmiş olsun izleriniz çok derin miydi acaba bende yaptırdığım onca çare arayışlarından sonra son çare burda ameliyat için form okuyanlardanım şu anki görüntüsü nasıl acaba?

Merhaba, malum yaz geldi. Sicaklar bunaltmaya basladi. Uzun zamandir giyemedigim fakat hosuma giderek aldigim bir tisörtü ameliyatimdan 10 ay sonra giyme karari aldim. Yaklasik 2 hafta önce „eh! Yeter artik ne olacaksa olsun“ diyerek, disardan gelecek olan tepkilere de kafamda bir kilif uydurarak giydim o tisörtü. Bekledigim gibi olumsuz tepkiler almadim cünkü yanik izlerim ve ameliyat oldum dedim. Aa gecmis olsun gibi yorumlar disinda olumsuz bir sey duymadim. Halen ameliyattan dolayi kirmizilik oldugundan biraz daha belirgin yamalar fakat birkac ay icersinde cok daha az dikkat cekecek. Psikolojik acidan rahatlamis hissediyorum.
Merhaba sizin için sakıncası yoksa fotoğraf paylaşır mısınız bende sırf psikolojik açıdan rahatlamak için bu ameliyatı olmak istiyorum.Bir de kolunuzun son durumu nedir acaba?

Arkadaşlar merhaba, benim de kollarımda toplamda üç yerde jilet izlerim var. Cengiz beyden ameliyat için gün aldım ama yorumlardan sonra pek emin olamadım. Yakın zamanda ameliyat olan var mı cengiz beye?
Ben önermiyorum kesinlikle. Gözaltı ameliyatımı yaptı ve kesi izleri çok belirgin ve tam kirpik altından kesmediği için herkes soruyor gözünün altındaki beyazlık ne diye? Ameliyatında dikişleri düzgün saklayamayan bir doktorun jilet izini geçirebileceğine kimse inandıramaz beni.

Ben önermiyorum kesinlikle. Gözaltı ameliyatımı yaptı ve kesi izleri çok belirgin ve tam kirpik altından kesmediği için herkes soruyor gözünün altındaki beyazlık ne diye? Ameliyatında dikişleri düzgün saklayamayan bir doktorun jilet izini geçirebileceğine kimse inandıramaz beni.
Yaptığı ameliyatlarda etki çok az oluyor ve kısa sürüyor. Göz altı ve göz üstü operasyonu olmuştum. Kısa süre sonra eski haline geldi. Hem çok az deri alıyor hemde sanırım iç kısma müdahale etmiyor. İz olayına katılıyorum. Çok iz kaldı. Hem altta Hem üstte. Yıllar önce kaş kaldırma olmuştum Hem kaşlarım kalkmadı hemde ameliyat yerlerinde saç içinden Yaptığı için kel kaldım. Oralarda bir daha saç çıkmadı.

Bende bu doktoru asla tavsiye etmem, kolumdaki izlerin üstüne yaptığı yamaların altından izler görünüyor. Aylarca uğraş 3000 euro civarı masraf et, birde üstüne kocaman yama tam bir rezillik.

Öncelikle ben 2 veya 3 cm izim vardı kafaya çok taktım burdanönce dermaroller aldım countrobex medacasol onu yaptım zerre fayda etmedi sonra tuttum internetten plexr kalemi aldım evde kendiö yaptım bu evet çok kısmı fayda etti ama bu sefer kahverengi izler oldu en son ben bu işle baş edemeyeceğimi düşünerek özel uzman bi doktora gittim oda senin interntten aldığın gerçek plazma enerjisi plexr değil ne olduğu belli olmayan bi şey hasarlı doku oluşturmuş üstüne tekrar yara açmayalım dedi kendisinden fraksiyonel kazer yapmaasını istemiştim …altın iğne scarletx başlayalım dedi fakat yukarda yazmış olduğum giib ilk seans üstünden 2 hafta geçti ufak bir değişim bile yokkkk evde yaptığım plexr bile daha fazla değişiklik sağlamıştı kahverengilik kalmasa idi üzgünüm açıkcası .
Merhaba kahverengilik azaldı mi? Canan diye biri var Kadıköy civarlarında.. Doktor değil gizli yapıyor büyük ihtimal bu işleri. Kolumdaki izlerin üzerini plazma kalemiyle yaktı. 1 yıl olacak kolumdaki morluklar geçmedi. Ne yapmam gerekli bilgi verebilir misiniz?

Bende kesinlikle yaptırmayın derim eğer yaptırmadıysanız kolumu yakıp mahvetti artık iz olmayan yerlerde bile iz var ve izler mosmor kaldı
Merhaba izlerin üzerindeki morluk azaldı mi? Canan diye biri var Kadıköy civarlarında.. Doktor değil gizli yapıyor büyük ihtimal bu işleri. Kolumdaki izlerin üzerini plazma kalemiyle yaktı. 1 yıl olacak kolumdaki morluklar geçmedi. Ne yapmam gerekli bilgi verebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar ben bursada dr şükrü islere tek iz ameliyatı oldum sonuçtan çok memnunum sayfasında kolumun öncesi sonrası var instagram dan bakabilirsiniz

Eki Görüntüle 2200230 Merhaba,uzun zamandır forumu takip ediyorum yeni üye oldum ne yazık ki ben de 21 yıldır aynı dertten muzdaribim ve çözüm bulamadım bir kaç dr ‘la görüştüm tek iz ameliyatı istiyorum fakat umutsuz konuşuyorlar daha kötü olabilir v.s..doku genişletme işlemini araştıyorum bana mantıklı geliyor araştıran bilgisi olan var mı? Forumun tamamını okudum ama bahsi geçmiyor izlerimin fotosunu koyuyorum umarım çaresini buluruz hepimize geçmiş olur inşallahh...
Merhaba ne yaptınız iz konusunda öğrenmek istiyorum

X