Kabul edilebilir mi ?

Prenses Koala

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2022
203
243
Merhaba ilk öncelikle herkesin yaşamına fikrine saygi duydugumun altini cizmek istiyorum. Dar kafalı,görüşlü değilim universite hayatimda da bir cok kisiyle arkadasligim oldu farkli hayat tarzlari önemli olan insanlık yani bunu da biliyorum ama kafama takılan bir sey var. Sevgi her şeyin önüne gecer mi yada bu bir kriter midir. Daha öncesinde cinsel birliktelik yaşamadım. Bekarım zaten uzun sureli sevgilim oldu ama birşey yaşamadik(ayrıldık). Ben birliktelik yasamadigim icin büyük konuşmakta istemiyorum tabi ki de ama karşı tarafin birisiyle birlikte oldugunu ogrensem aşılabilir bir konu mu? Yoksa karsi tarafın da ilki olmami istemem bu hayatta biraz komik ve zor mu kaçıyor? Forumda gündelik hayatta etrafima bakiyorum erkeklerin cinsel birlesim yasamasi şart yada olmasi gerekliymis gibi ki zaten yasamayan insan zor bulunur diyorlar. Oldu ki birisini cok sevdim ama birlikte oldugunu ogrendim birisiyle kafama cok mu takmaliyim ? Erkek kadın eşittir ben nasil ki nefsime hakim cikiyorsam karsi taraftan bunu beklemem bu hayatta komik mi? Ama kur'an da acik acik yaziyor. Sanki ben onun birisiyle birlikte oldugunu ogrensem sanki bana her dokunusunda onceki yasami aklina gelir gibi düşünüyorum. Eger ki bu düşüncem sacma ise bu dusuncemin önüne gecmeye calisacagim çünkü o yuzden fikirlerinize nasihate ihtiyacım var. ( Bir de bazı kisiler sevgiliyken bile ben ihtiyacını karsilamiyorsam genel eve gidebilir ben ama yataga girmem diyor genel eve gitmesiyle aldatma bir değildir diyor siz bu konu hakkinda ne düşünüyorsunuz ?)

Hadi millet birbirine girsin konusu😂

Bu tip konular fazlasıyla kişiseldir. Kimse kimsebin fikriyle hareket etmemeli, kendi fikirleriniz olmalı.
Erkek arkadaşım birliktelik yasamadigini söylüyordu. Ama kime soylesem sen bilmiyorsun o erkek kesin yapmıştırda haberin olmamistir diye tepkiyle çok karşılaştım. Düşündüğümde boyle bir seyin olma ihtimalini hani surekli kuruntu sokuyorlardi O ERKEK diye.

Ben daha önce bir cinsel birliktelik yaşamadıysam evleneceğim kişinin de yaşamamış olmasını isteyebilirdim açıkçası. Ama her haltı yiyip daha sonra ilki ben olayım kafası çok irite edici olurdu. Ayrıca aldatma aldatmadır, nasıl geneleve gitmesi aldatma olmayabilir Allah aşkına.

Şimdiye kadarki erkek arkadaşlarımın geçmişiyle hiç ilgilenmedim. Ne cinsel hayatıyla ne başka bişeyiyle. Ha tanımak için sorulan sorular hariç tabi. Tanımak için kaç kişiyle yattın diye sormam zaten 🤓 benim cinsel hayatımı da sorgulayan olmadı o tavizi vermedim çünkü kime ne?

Erkek arkadaşım birliktelik yasamadigini söylüyordu. Ama kime soylesem sen bilmiyorsun o erkek kesin yapmıştırda haberin olmamistir diye tepkiyle çok karşılaştım. Düşündüğümde boyle bir seyin olma ihtimalini hani surekli kuruntu sokuyorlardi O ERKEK diye.
Hep arkadaşların söyledikleriyle dolduruşa gelir misiniz böyle?

Niye aklınıza eskiler gelsin ki? Sağlıklı bir düşünce değil bence . Ama ilişki yaşamayan biri istemeniz sizin seçiminiz . Kişisel bir tercih
Bende çok sağlıklı oldugunu düşünmüyorum en azindan bu kadar fazla dusunup ustune kurulmam dogru degil ama iste kafamdan atmak icin sordum

Yani erkek arkadaşınızın cinsel geçmişimi kaç kişiyle paylaşmış olabilirsiniz merak ettim 🤔

Biriyle birlikte oldu diye eşine, sevgilisine dokunurken aklina eskiler gelmez, unutamadigi ve hala his besledigi için aklina gelir gelirse.

Ben kimseye mutlaka cinsellik yaşamak zorunda benden önce diye bakmam, tutupta kimseye "seks yaptin mi?" Diye de sormazdim zaten ama 30lu yaşlara gelip dogru durust bir sevgilisi bile olmamiş bir erkeğe aaa el değmemiş diyip koşmazdim. Bana dogal gelmiyor cunku.

Devamli bel altina kafa yormak ve binbir senaryo bana yorucu geliyor, sizin derdiniz bitmez yani boyle.

Boyle bir konu da gelmemek mümkün mudur ki? Guveniyordum ona zaten onlar dedi diye karşı tarafa belli edip Sherlock holmes gibi dolanmazdim ama bir acaba mi da oluyor ne yazik ki 😌
böyle bir konunun arkadaşlarla paylaşılmaması gerekir zaten en başta. Erkek arkadaşınızın cinsel hayatından, tercihlerinden arkadaşlarınıza ne? Bunun bir erkeğin sevgilisinin cinsel hayatını arkadaşlarıyla masaya yatırmasından ne farkı var?

Yani erkek arkadaşınızın cinsel geçmişimi kaç kişiyle paylaşmış olabilirsiniz merak ettim 🤔
1-2 dost dedigim kisiyle zaten kimle paylaşılır ki 😂 tabi bazi patavatsiz arkadaslarim uzun süreli bir iliski de siz yasamissinizdir bir seyler hadi hadi soyle dediginde de hayir yaşamadık yasamamiz mi lazim diye bertaraf etmişligim oldu

Boyle bir konu da gelmemek mümkün mudur ki? Guveniyordum ona zaten onlar dedi diye karşı tarafa belli edip Sherlock holmes gibi dolanmazdim ama bir acaba mi da oluyor ne yazik ki 😌

Arkadaşlarınıza sevgilinizin cinsel geçmişi hakkında bilgi vermenizi doğru bulmuyorum. Aynı şeyi sevgiliniz kendi arkadaşlarına anlatsa hoşunuza gider miydi?

Biriyle birlikte oldu diye eşine, sevgilisine dokunurken aklina eskiler gelmez, unutamadigi ve hala his besledigi için aklina gelir gelirse.

Ben kimseye mutlaka cinsellik yaşamak zorunda benden önce diye bakmam, tutupta kimseye "seks yaptin mi?" Diye de sormazdim zaten ama 30lu yaşlara gelip dogru durust bir sevgilisi bile olmamiş bir erkeğe aaa el değmemiş diyip koşmazdim. Bana dogal gelmiyor cunku.

Devamli bel altina kafa yormak ve binbir senaryo bana yorucu geliyor, sizin derdiniz bitmez yani boyle.
Yorumunuz için teşekkür ederim 🙏🏻

1-2 dost dedigim kisiyle zaten kimle paylaşılır ki 😂 tabi bazi patavatsiz arkadaslarim uzun süreli bir iliski de siz yasamissinizdir bir seyler hadi hadi soyle dediginde de hayir yaşamadık yasamamiz mi lazim diye bertaraf etmişligim oldu
Kime sorsam dediğiniz 1,2 kişi demek. Hım....

X