Kabuslarım ve aklimdan çikmayan ogün😑

Bilinç altın uykuda devreye giriyor.
Çnkü sen ,keşke kalsaydım o gün diye düşünüp durdun uzuncaa bi süre ve beynine yerleşti.
Geçmişi sildiren bi ünlü vardı adınıda söyledi terapinin ama doğrumu değilmi bilmiyorum.
Seni o gün eve bırakmasaydı , başka bir şekilde ölecekti.yani saatini değiştiremezsin ecelin.

kabuslarim birakmiyor 3 gundur gece uykulari haram oldu gunduz uyudugumda sorun yok gece daldigimda hep ayni yer ayni seyleri goruyorum..aciyorum gozlerimi tekrar kapiyorum devam ediyor burdan cikarmam gereken birsey var ama bilamiyorum kayboldum kendi icimde...

eşimin erkek kardesi.okadar iyi bir insandi ki taki flort ettigimiz donemlerde anlamistim insan olarak cok iyi biri oldugunu cok vefali tam bir kotu gun dostuydu elinden ne geldiysede yapti .bizden 2 sene sonra evlendi esinide cok sevdim kendi gibi merhametli vicdanli iyi bir insan bulmustu.evlerimiz arabayla 10 dk mesafede.cok sık gorusurduk hep birlikte planlar yapardik cocuklarimiz olmasi gerektigi gibi kardes gibi buyuyorlar ic ice kalabalik aile ortaminda.

gecen sene tamda bugun yilbasi icin onlarda toplanmaya sozlesmistik ama benim esim isi geregi burda olamayackti ertesi gun gelecekti yoldan
Kv kp gorumcem eltim kaynim eltimim aileside vardi hepbirlikte keyifli bir aksam gecirmistik saat ilerledi 2 bucuk civarlari .evde ben kaynim eltim eltimin anne babasi kalmistik.
Ben eltime dedim ben eve geceyim taksi cagirayim cunki kendi ailesi uzak mesafede oturuyor orda kalacakti evde buna musait degildi kalmayim rahat etsinler alesi herzamn gelemiyor diye dusundum eltimde kaynimda israr etti kal diye ama tutturdum donecegim diye ozaman ben birakayim sizi ne taksisi sacmalama dedi kaynim ve ciktik yola evin onunde ben indim oglumla arabadan ve apartmana girdim eve girip isik yaktigimda araba sesi duydum gidiyordu artindan bikac saniye sonra gurultu koptu kostum cama koseye ana caddeye baglanirken kaza yapmisti ogluma karsi komsunun ziline basip birakip indim kostum kafasi kanlar icindeydi ambulans polis hastane berbat birsekilde sonlanan yilbasi kabusu baslamisti.
beyin kanamasi geciriyordu ve baloncuk patlamisti ameliyat oldu yogun bakimda 18 gun kaldi ve sonra kaybettik. Bugun kazanin oldugu gece.

Kabuslarima gelince son 3 gecedir uykuya daldigimda hep ayni sahne ile karsilasiyorum ayni o kosede kaza yaptigi yerden ben oglumla el ele geciyorum okul yolumuz orasi ayni zamanda. Ve o biranda karsima cikiyor neden kalmadin diye bagiriyor bana ne neden diyorum neden o gece bizde kalmadin beni neden oglumdan ayirdin diyor onunda bir oglu var daha 3 yasinda. Ben cok uzgunum diyorum yolumi degisiyorum biranda yine karsimda buluyorum neden kalmadin diyor ne zaman yolumu degiscem ayni sey NEDEN KALMADIN O GECE NEDEN BIZDE KALMADIN BENI NEDEN OGLUMDAN AYIRDIN. Bu gece ayni kabusu 4 .kez gordum.dualar ediyorum okuyorum ama yok o sesi ve o her dondugumde karsima dikilmesini atamiyorum beynimden .esim cok bagliydi kardesine cok zor aylar atlattik ona destek olmak icin kendi icimde ruyamdaki gibi bir hesaplasmaya girsemse dillendirmedim kendime nede baskasina hep icimw attim susturdum kendimi.

Son olarak bu gecede bu ruyayi gordum uyandim ve odadan cikamadan aglamaya basladim tutamadim kendimi esim uyandi neyin var dedi biseyim yok diyip kactim arkamdan geldi biseyim yok beni yalniz birak dedim bagirdim gitti ona anlatamadim acisini tekrar tazelemek istemedim yine o gunlere donsun istemedim ama o sanirim beni yanlis anladi israrlarina karsi ben susup sadece salonda yalniz kalmak istiyorum deyince sen benimi istemiyorsun neden boyle davraniyorsin kacgundur ruh gibisin ne var soylesenw diye bagirdi benden ses cikmayincada gece 3 civari cikti gitti.

Ben dular okuyorum ama bu kabuslar bitmiyor birdan baska bir seymi cikarmaliyim biliyorum oylesine bir hiateyim ki ucurum kenarinda parmak ucunda duruyor gibi hissediyorum bosluktayim bu ruyadan ne cikarmam gerek bulamiyorum .buarada eltimle hala cok iyiyiz cok sık gorusuyoruz o ailesyle yasiyor cocuklarimiz hala kardes gibi herseyi birlikte yapiyorlar heryerde birlikteyiz.

Buarada onceki konumla alakali bir piskolojik destek aliyorum zaten ama arrtik kendi icimde kendimi yenemedigimi farkettim hep bir bosluk icimde hep bir birsey olacak korkusu ve carerizligi iliklerime kadar hissediyorum .
Cok uzun oldu aglayarak yazdim karmasik yazdim ise kusura bakmayin yazmak istedim benim goremedim ama sizin gorebildiginiz ne husus var bu kabuslarda ne olur bana fikir verin kafayi yiyecek gibi hissediyorum hersey ustume geliyor.
Kaderde ne şekilde ne zaman ölüneceği

Kaderde ne şekilde ne zaman öleceğimiz bellidir bu asla değişmez lütfen kendinizi suçlamayın bu konuda takdiri ilahi.Eşide aynı şekilde düşünüyor ki hala görüşüyor sizinle aranız iyi Allah rahmet eylesin...

Kendini sucluyorsun buda rüyalarina yansiyor. Ölüm kacinilmaz bir son oldugu icin bu gercegi kabullenmek teslim olmak gerekiyor. Kendini suclu olarak görmeyi birakmalisin. Tevekkül etmelisin. Rüyalarin senin ic sesin. Dua bekliyor onun icin bol bol dua et hayir isle onun adina. Rabbim beteriyle sinamasin. Üzüntü üzüntü getirir.

1 dk sonrasını bilemiyoruz basımıza ne gelecek. olacak oluyor ama insan psikolojisi kendını suclu hissedersin haliyle. Cok uzuldum Allah rahmet eylesin. Allahım sizın kalbınızede serinlik versın. O gece sızın bahanenızle cıkmasa bile bir bahane cıkardı dısarı cıkması ıçin. Yıllar evvel konyada otobus yanmıs 40 kusur kısı vefat etmıs bir kısı kurtulmus tu. O kurtulan kısıyede bir hafta sonra araba carpmıs vefat etmıs ti. Ölüm yazıldıktan sonra hiç bir onlem mani olamaz. Lutfen kendinizi uzmeyın dua edin.

Sizin bir ihmaliniz, hatanız, yanlışınız, sebebiyet verme durumunuz inanın yok...
İhmal olur, yada kişilerden kaynaklı olaylar olur, bunu anlarim.
Ama inanın bu sizinle alakalı değil, ve yine de böyle hissetmeniz çok çok normal.

Allah nurlar içinde yatırsin.

Başınız sağ olsun, çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Bu rüyayı gormenize sebep olan şey sizin vicdanınız. Kendinizi suçlamayın lütfen. Illa birini suçlamak gerekirse bu iste suclanacak bir sürü insan bulabiliriz. Misal onlar sizi davet etmeseydi siz oraya gitmeyecektiniz ve butun bunlar yasanmayacakti. Demek ki bu olayin sorumlusu sizi oraya davet edenler gibi. neticede donmek istemenizin gecerli bir sebebi varmis; ki öyle olmasa bile yine de bu durum sizi suclu gostermez. Taksi cagirmaniza engel olan kisi de yine kaybettiğiniz kişi. Siz ona beni siz birakin deseydiniz bile yine sizin yuzunuzden olmazdı. Her halükarda masumsunuz, kendinizi suclamayi birakin. Olacagı varmış ve olmuş. Keske bu sekilde (size travmatik etki yaratacak sekillde) olmasaydi ama olmuş. Sonuclarinin bu olacagini kimse kestiremezdi. Yine söylüyorum KENDINIZI SUCLAMAYIN ve destek gormeye devam edin. Icinizde yasadiginiz durumu da esinizle paylasin bence. Icinize ata ata bu olayi daha da buyutursunuz. Acisini bir daha yasatmak istemiyorum demissiniz ama zaten o bunu dile getirse de getirmese de hep aklinda olacak. Bi gun unutsa baska bi gun onu ozledigi bi zamanda tekrar hatirlayacak. Netice de sonsuza kadar unutulan bisey olmadigi icin siz ona yeniden bi seyler hatirlatmis olmayacaksiniz. Ben sizin yeriniz de olsam yasadigim vicdan azabini anlatirdim, onun da sizi suclamayacagindan eminim. Baslarda o acinin verdigi kizginlik yuzunden sizi suclamis olabilir belki ama akil var fikir var, azcikta inancli bir insansa, zaten sizi suclamaz. Korkmayin bence kendinizi bu konuda ona acin. Bu sizi rahatlatacaktir. Ayni ruyayi tekrar gordugunuzde de o kisiden kacmak yerine onunla yuzlesin, konusun. Bunun sizin sucunuz olmadigini, pesinizi birakmasini soyleyin. Bu sekilde yuzlesmenizin de psikolojik acidan bir yarari olabilir.

Benim aklıma da şu geldi. Hani Ebru gündeş gibi belki önce baloncuğu patladı sonra kaza yaptı. Çünkü gecenin 02.30 unda trafik olmaz ki. Düz yolda ne kazası? Olay böyleyse baloncuk patlamasından öldü trafik kazasından değil. Gerçi hepsi ecel ama.....
Ayrıntıları siz biliyorsunuz bi de böyle düşünün derim...

X