kaçırılan fırsatlar...

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.252
30
43
Eşime, 3 yaşındaki kızım Ramanda'ya göz kulak olmayı önerdim. Böylelikle, o da bir arkadaşıyla dışarıya çıkabilecekti. Ramanda, öteki odada oyuncaklarıyla oynarken, ben de kendi işlerimi yapacaktım. ilk önce sorun yoktu. Biraz sonra sessizlik dikkatimi çekti, "Ramanda, ne yapıyorsun?" diye seslendim. Yanıt alamadım. Sorumu tekrarladım. "Hiçbir şey" dediğini duydum. Hiçbir şey? Hiçbir şey de ne demekti.

Masamdan kalktım ve oturma odasına koştum. Ramanda o anda hole doğru fırladı. Merdivenlerden çıkarken arkasından gittim. Hemen yatak odasına girdi. Aradaki mesafeyi kapatmıştım. Oradan banyoya geçti. Onu köşede yakaladım. Yanıma gelmesini söyledim. Reddetti. Otoriter baba sesimi takındım, "Küçük bayan, sana buraya gelmeni söylüyorum."
Yavaş yavaş yanıma doğru geldi. Elinde eşimin yeni rujundan kalanlar vardı. Yüzünün her karesi parlak kırmızı renge boyanmıştı (dudakları hariç)!

O korku dolu gözler, titreyen dudaklarla bana bakarken, benim kulağımda çocukken bana söylenenler çınlıyordu; "Bunu nasıl yaparsın? Böyle yapmaman gerektiğini biliyordun. Bu ne kötü davranış. Sana kaç kere böyle yapmaman söylendi..." O anda bütün mesele o eski mesajlardan birini seçmekti. Böylece ne kötü bir kız olduğunu anlayacaktı. Ne yapacağıma karar vermeden önce eşimin Ramanda'ya bir saat önce giydirdiği "bluz" dikkatimi çekti. Üzerinde, "BEN KUSURSUZ BİRmeleğim!" yazılıydı. Bir kez daha korku dolu gözlerine baktım. Karşımda anne babasını dinlemeyen kötü bir kız değil de, Tanrının bize bahşettiği bir çocuk... değerli mi değerli, küçücük kusursuz bir melek, neredeyse suçlamak üzere olduğum bir mükemmellik, bir değer duruyordu.

"Bir tanem, çok güzel görünüyorsun! Hadi bir fotoğrafım çekelim de annen bu özel halini görebilsin." Fotoğrafım çektim ve Tanrıya bize kusursuz küçük bir melek verdiği için şükretme fırsatını kaçırmadım.


Sevmeyi ancak severek öğrenebiliriz.
sevgiyle kalın
a.s.
 

lena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2006
128
0
bunu başarmak ne kadar güzel bir duygu olsa gerek.
sizi tebrik ediyorum.
sevgiyle kalın....
 

melek elif

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
170
13
39
Ayyyyyyyyy çoook Güzel
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2143 gün geçti.

E

EU3

Ziyaretçi
talin yine güzel güzel yazılarını döktürmşsün seni tebrik ediyorum çok etkileyiciydi canım ellerine sağlık
 

talin

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
4.252
30
43
talin yine güzel güzel yazılarını döktürmşsün seni tebrik ediyorum çok etkileyiciydi canım ellerine sağlık

teşekkür ederim canım.beğenerek okuduğunuzu bilmek beni daha çok mutlu ediyor
sevgilera.s.