Kader Motifi ve Babanıza Benzer/Zıt İnsanlara Meyletmemiz Hakkında

Siz de devamlı babanıza benzer/zıt insanlara meyleder misiniz?

• Vallahi ben de öyle

• Yoo hiç alakası yok

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Müthiş emekli bir konu öncelikle tebrik ederim.

Daha hayatını tam oturtamamış, yolun başında olan , kendini yeni yeni tanıyan arayışta olan insanlardan etkilenemiyorum. Böyle bir şeye hakkım yok, sonuçta ben de daha hayatımı kurma aşamasındayım. Ama yaşıtlarım bu sebeple beni hiç çekmiyor. Tam tersi hayatında başarılı saygın konumdaki, hayatına kendine hakim insanlar beni çok etkiliyor.

Çünkü istiyorum ki bu insanlar bana yol göstersin, tökezlediğimde yardımcı olsun. Bana destek olsunlar. Ama hep ben ben ben, ben kimseye yol göstermek destek olmak istemiyorum. Bu nedenle yalnızım.

Konuyla alakası hayatım boyunca kendim de çabalasam da bir sorunum olduğunda babamın orada olup bu konuyla ilgileneceğini çözebileceğini biliyordum. Şimdi aynı şeyi karşımdaki insandan bekliyorum. Kararsız kaldığımda bana yol göstersin , evet bu yöne gitmen gerek desin istiyorum.

Neyse bilmiyorum bir yere bağlayamadım ama üzgün hissettim şu an:olamaz:
Almadan vermek Allah'a mahsus. Siz istiyorsunuz size destek olup kararsız oldugunuzda yol gösterilsin...Belki de tek taraflı istemek doğru değildir.

Tam da bu konu üzerine düşünürken tesadüfen gördüm başlığı ne iyi geldi okumak.
Kader motifine inanıyorum ben. Üzerine de çokça düşünüyorum analiz yapabileceğim birkaç semptomatik ilişki de var çevremde.

Eşim ile ilişkim resmen kader motifini değiştirmek şeklinde oldu. Babam facia bir baba. Hayatı kendi için yaşayan yarını düşünmeyen elindekini avcundakini hep ama hep başkaları içi harcayan dışarıya 10 veriyorsa evdekilerine 1 veren kibir abidesi bir insan.
Küçükken anlamiyor insan ama büyüdükçe annemin dramına şahit oldukça babamdan nefret ettim(bir yanım hala acısa da ona...)
Sevgililerim babam gibiydi gökten alıp yerde satan bugünü yaşayan ve hayatının merkezine hep ama hep kendini koyan.
Belki babamın belki sevgililerimin sorumsuzluğu beni hep kendine yetmek zorunda kalan dominant bir kadına dönüştürdü. Babamın yapmadığı her şeyi kendi sorumluluğum bilip ailem için yaptım (hala yapiyorum) ve bu artık görevim gibi oldu.

Bu kadar yorulurken bu ilişki düzeninden gidip gidip babam gibi adamları bulmam da işte o lanet olası mıknatıs,kaderime hep sorumsuz,kıçını toplamak zorunda kalacağım adamları çektim.

Neyse uzatmayalım sonunda yıktım o motifi
Eşim hayatımda gördüğüm sorumluluk duygusu en yüksek insan. Kendimi ona rahatça bırakabilirim ama iste geçmişten gelen o güçlü durmalisin duygusunu aşamıyorum,biraz da bunun üzerine çalışmalıyım sanirim

babami eger tarafsiz degerlendirmeye calisirsam, bir cok konuda takdir ederim,
bazi konularda da cok elestiririm.

Takdir ettigim konular esimde mevcut, elestirdigim konular esimde mevcut degil,
he he,
yanisi baya sansliyim bu konuda.

ama esimde de babamda olan bazi gicik ozellikler mevcut,
tam olarak negatif bir durum diyemem ama boyle gicik oluyorsun yani.
Sanirim esimde bunu kabullenmis olmam da bu gicikligi bir sekilde normallestirmis olmamdan kaynakliyor.

yani sanki hem evet hem hayir.

gercekten babanda rahatsiz oldugun bir ozelligi gidip de sevgili adayinda varsa ve sen bilincli isen o kisiyi secmezsin diye dusunuyorum.

Sonuna kadar okudum 😂 tek diyebileceğim şu, biz aslında karşımızdaki insana belli ediyoruz birçok şeyi. Mesela her şeye yetişebileceğimizi. Onlar da bunu anladıkları zaman mücadele etmemeye başlıyor. Keza babanız da öyle davrandığı için siz her şeye yetişmeye alıştığınızdan karşıya da bu elektriği verdiğinizi düşünüyorum. Yani aslında ailede öğrendiklerimizi birebir uygulamasak dahi karşıya bunu hissettirebiliyoruz bilinçdışı maalesef 😔
Bi de yengeç burçlarını üzmesinler ya kıyamam duygulanıyorlar sonra onlar 😢😂
Kesinlikle katılıyorum. Dışarıya yansıttığınız her davranış size dönüyor aslında. Ailede kendini koyduğun konum, mesela her işi yapmak gibi, başka bir ilişkide yön değiştirip karşı tarafa geçince değer gördüğünüzü sanıyorsunuz

Bir sene geçmiş, kendi konumu guncelleyeyim;
Sevgili KK sonrasında yeni bir alışkanlık edindim, artık açık açık kendimi kolay yaşam applicationu gibi hissetmekten nefret ettiğimi söylüyorum, daha yolun en başında :))
İlk sayfada bahsettiğim çocuk (eski ama yer yer yeni olabilen uzatmalı sevgilim) yaz ayında tekrar gelmek istedi yanıma. Ben de açık açık kendi başıma zaten keyifli zaman geçirdiğimi, bir de bedava turist rehberliği yapıp her aksilikte göz devirecek birine ihtiyaç duymadığımı söyledim. O da bana eğer gelirse burada olduğu süre boyunca tümm planları onun yapacağını, gerekirse otobus şoförünü bile onun arayacagini (en uyuz olduğum şey), beni artık çok iyi tanıdığını ve görüşmeyi kabul edersem pişman olmayacağımi söyledi.
Gerçekten de kaldığı süre boyunca bana sadece 'dondurma ister misin?' ve 'wifini paylaşır misin?' diye sordu🤩. Herrr şeyi o ayarladı, gezilecek yerleri, gün batımıni en iyi nereden izleyeceğimizi, ulaşımı, planlari... Hayatımda ilk defa hiç bir şey dusunmek zorunda olmadığım bir on gün gecirdim.
Gerçekten de çok güzel bir şeymiş:)))
Neyse, biz harika zaman geçirdik ama sonuç olarak aramıza mesafeler girince tekrar çift modundan çıktık.
Derken yeni biriyle tanıştım (malesef yine uzaklardan) . Benim prototipin aynısı yine. Sakin, nazik, şarkılar söyleyen, saçlarını ören, sarhoşsun diye bir km sırtında taşıyan cinsten.
Kısa süre sonra tekrar yanıma geldi,beraber bir şeyler planladık. Ama ilk aşamada ben ayarladım her şeyi (dil problemi olduğu için). Bana ne kadar harika bir insan olduğumu, her şeyi onun için kolaylaştırdığımi - hallettigimi söyledi. Ben de ona gerçekten hayatımın her aşamasında böyle olduğumu, ama sonra kendimi kolay yaşam applicationu gibi hissettiğimi ve bir süre sonra sıkıldigimi , bu sebeple genelde yalnız seyehat etmeyi tercih ettiğimi söyledim. Gaaaayet dertleşiyor gibi:) o da mesajı aldı, aramızda küçük bir iş bölümü yaptık. Onun çözmekte zorlanacağı bir süreci ben hallettim ve devamında ,gidene kadar heeeerrr şeyi o ayarladı. İkimizin de bilmeidgi bir yere gittik ve oranın gezmeye değer her yerine beni götürdü. Benim için ilginç yeni deneyimler edindim, hatta hayatımda ilk defa biri bana bilet aldı :) onun dönüş zamanı geldiğinde de havaalanında vedalasirken 'umarim benim applicationum senden beş yıldız almayı başarmiştir' dedi:)))
Öyle yani, iyi ki de konu acmisim.
Bundan sonra taktiğim belli. Bu yoldan devam edecegimEn Büyük KK

Bir sene geçmiş, kendi konumu guncelleyeyim;
Sevgili KK sonrasında yeni bir alışkanlık edindim, artık açık açık kendimi kolay yaşam applicationu gibi hissetmekten nefret ettiğimi söylüyorum, daha yolun en başında :))
İlk sayfada bahsettiğim çocuk (eski ama yer yer yeni olabilen uzatmalı sevgilim) yaz ayında tekrar gelmek istedi yanıma. Ben de açık açık kendi başıma zaten keyifli zaman geçirdiğimi, bir de bedava turist rehberliği yapıp her aksilikte göz devirecek birine ihtiyaç duymadığımı söyledim. O da bana eğer gelirse burada olduğu süre boyunca tümm planları onun yapacağını, gerekirse otobus şoförünü bile onun arayacagini (en uyuz olduğum şey), beni artık çok iyi tanıdığını ve görüşmeyi kabul edersem pişman olmayacağımi söyledi.
Gerçekten de kaldığı süre boyunca bana sadece 'dondurma ister misin?' ve 'wifini paylaşır misin?' diye sordu🤩. Herrr şeyi o ayarladı, gezilecek yerleri, gün batımıni en iyi nereden izleyeceğimizi, ulaşımı, planlari... Hayatımda ilk defa hiç bir şey dusunmek zorunda olmadığım bir on gün gecirdim.
Gerçekten de çok güzel bir şeymiş:)))
Neyse, biz harika zaman geçirdik ama sonuç olarak aramıza mesafeler girince tekrar çift modundan çıktık.
Derken yeni biriyle tanıştım (malesef yine uzaklardan) . Benim prototipin aynısı yine. Sakin, nazik, şarkılar söyleyen, saçlarını ören, sarhoşsun diye bir km sırtında taşıyan cinsten.
Kısa süre sonra tekrar yanıma geldi,beraber bir şeyler planladık. Ama ilk aşamada ben ayarladım her şeyi (dil problemi olduğu için). Bana ne kadar harika bir insan olduğumu, her şeyi onun için kolaylaştırdığımi - hallettigimi söyledi. Ben de ona gerçekten hayatımın her aşamasında böyle olduğumu, ama sonra kendimi kolay yaşam applicationu gibi hissettiğimi ve bir süre sonra sıkıldigimi , bu sebeple genelde yalnız seyehat etmeyi tercih ettiğimi söyledim. Gaaaayet dertleşiyor gibi:) o da mesajı aldı, aramızda küçük bir iş bölümü yaptık. Onun çözmekte zorlanacağı bir süreci ben hallettim ve devamında ,gidene kadar heeeerrr şeyi o ayarladı. İkimizin de bilmeidgi bir yere gittik ve oranın gezmeye değer her yerine beni götürdü. Benim için ilginç yeni deneyimler edindim, hatta hayatımda ilk defa biri bana bilet aldı :) onun dönüş zamanı geldiğinde de havaalanında vedalasirken 'umarim benim applicationum senden beş yıldız almayı başarmiştir' dedi:)))
Öyle yani, iyi ki de konu acmisim.
Bundan sonra taktiğim belli. Bu yoldan devam edecegimEn Büyük KK
heyy yengeç , konun guncelleme yapınca yazmak istedim 🥰 yaşadığı şeyler çok guzel, umarım bundan sonra konuda, yolunda senı mutlu edicek gerçek aşkı buldugunu anlatan bı guncelleme olsun 😍

X