kadın 8 yaş büyükse..

Catharsis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
5.982
4.913
bir yakınım kendisinden 8 yaş büyük bir kadınla evlenmek istiyor. ailesi şiddetle karşı.. kızın ailesi razı ama tabi.. benden yardım beklıyor. ama ben bu durumu mantığıma kabullendiremediğim için bu çok sevdiğim insana yardım edemıyorum.çok olumsuz tarafı olur gibi geldi ve tek tek saydım kendisine ama çok üzüldü. bu durum da beni çok üzüyor .. çok mu dar düşünüyorum sizce bu işin sonu mutlu olabilir mi?
ailesine de üzülüyorum. onlarda vazgeçirmemi beklıyor.nasıl yapacaksam.. bu hususta da önerisi olan varsa dinlerim.
bu arada

erkek 26
kadın 34 yaşında

ınsan severken yaş sorup sevmiyor ki,mutlu olurlar bence.
Sen hiç girme böyle bir yükün altına,yazık kimse mutsuz olmasın önemsiz şey yaş filan.
Ne sorunlar oluyor yine de bir araya geliyor insanlar.

aslında 8 yaş çok gibi şimdi olmasada ilerde olur ama onlar anlaşıyorlarsa ve temeli sağlam bi ilşki ise kimse mani olmasın.ama geçici bi heves olmadığından ve bu hiç bi şekilde konu olmıcaksa aralarında neden olmasın

iki yorumudada hak verilecek yanlar gördüm. esasen kafam çok karışık bu hususta. bu yükün altına girmek istemiyorum ama bu sevdiğim insanların üzülmelerine dayanamıyorum. oğlumuzla ilgili bir detay biraz havai.. ilk evleneceğim dediği bayan bu değil. kendisine de dedım. aşkın,sevgin çok inandırıcı gelmiyor,bu konuda kariyerin pek parlak değil diye. haklısın ama bu seferki başka demekle yetindi.. bilemiyorum mutlu olmasını çok istiyorum ama babykuzumunda dediği gibi 8 yaş bu ya..çoook.. çok fazla sosyal sorun yaşarlar , içsel yaşamasalar bile ki bence bizim oğlan evlendikten 3 gün sonra ben ne yaptım diyecek..
evet kızlar başka fikri olan??

bence de sorunlu bi evlilik olur bu. Benim kuzenim de kendinden 7 yaş büyük bi kadınla evlenmiştii sevmişlerdi birbirlerini amcam hiç istememişti evlenmelerini ama dinlemediler evlendiler. Sonra çok sorun yaşadılar kuzenimi yolda eşiyle gördümü arkadaşları falann ablan mı falan diye soruyorlarmış(bikaç defa olmuş yani) ve bu en basit sorunlarıydı.... sonuç olarak devam ettiremediler boşandılar 1tane de çocukları var olan o yavrucağa olduu:sinifsinif:

bence de sorunlu bi evlilik olur bu. Benim kuzenim de kendinden 7 yaş büyük bi kadınla evlenmiştii sevmişlerdi birbirlerini amcam hiç istememişti evlenmelerini ama dinlemediler evlendiler. Sonra çok sorun yaşadılar kuzenimi yolda eşiyle gördümü arkadaşları falann ablan mı falan diye soruyorlarmış(bikaç defa olmuş yani) ve bu en basit sorunlarıydı.... sonuç olarak devam ettiremediler boşandılar 1tane de çocukları var olan o yavrucağa olduu:sinifsinif:

işte en çok korktuğum son bu..

bu arada kızlar siz, böyle bir şey yapar mısınız? kendinizden 8 yas küçük biriyle onun ailesnin şiddetle karşı cıkmasına ragmen evlenme konusunda ısrar eder misiniz?

ben cevaplayayaım .. bu ikisi mutlu olur mu olmaz mı ben bilemem Allah bilir ama.. ben olsam böyle işe kalkışamam.. belki de onur meselesi yaparım.

Erkek 26 yaşında..30 lu yaşlarda olsa biraz daha olgun olurdu belki de..Daha da fikri oturmuş olurdu..
3-4 yaşa kadar bişey değil de..Ki bazen bu bile başlarda sorun olabiliyior.
Yani bilemiyorum..Belki de sizi şaşırtıtlar..Ama sende biraz havai diyorsun..Sonra ben bıktım,olmuyor demek de var...
ışiniz zor...

abimin bir arkadaşı kendinden 5 yaş küçük biriyle evlendi ..
senelerdir mutlu mesut yaşıyorlar sorun yok ..
gerçekten eminlerse sevgilerinden..

bir yakınım kendisinden 8 yaş büyük bir kadınla evlenmek istiyor. ailesi şiddetle karşı.. kızın ailesi razı ama tabi.. benden yardım beklıyor. ama ben bu durumu mantığıma kabullendiremediğim için bu çok sevdiğim insana yardım edemıyorum.çok olumsuz tarafı olur gibi geldi ve tek tek saydım kendisine ama çok üzüldü. bu durum da beni çok üzüyor .. çok mu dar düşünüyorum sizce bu işin sonu mutlu olabilir mi?
ailesine de üzülüyorum. onlarda vazgeçirmemi beklıyor.nasıl yapacaksam.. bu hususta da önerisi olan varsa dinlerim.
bu arada

erkek 26
kadın 34 yaşında

kadın daha önce evlenmiş mi?
sadece yaştan dolayı mı karşısınız ?

oğlan 20 kadın 28 olsaydı olmaz derdim de

koca koca insanlar ya .problem yok bencezemuszemusopuyorumnanaktan

her zaman söylerim.
aşk; din,dil,ırk,yaş dinlemez.
aşk varsa tüm engeller aşılır. yeterki gönüller bir olsun...:asigim:

26 yaşında bir erkek...bunun sorumluluğunu taşıma ve aldığı kararların arkasında drabilme yetisine sahip olduğunu düşünmüuorum yaşı çok küçük henüz..

kadın daha önce evlenmiş mi?
sadece yaştan dolayı mı karşısınız ?

oğlan 20 kadın 28 olsaydı olmaz derdim de

koca koca insanlar ya .problem yok bencezemuszemusopuyorumnanaktan
evlenmemiş sadece uzun bir nişanlılık dönemi geçirmiş. yaştan dolayı karşı ailesi.

26 yaşında bir erkek...bunun sorumluluğunu taşıma ve aldığı kararların arkasında drabilme yetisine sahip olduğunu düşünmüuorum yaşı çok küçük henüz..

ben de sizinle bu husust aynı fikirdeyim. ayrıca kişiyi bizzat tanıdıgım için, şunu söyleyebilirim ki olması gerektiği kadar bile olgun değil. bir de daha önce de 3-5 kez çok aşık oldum,evlenicem hemen diyip 3 gün sonra vazgeçtiği görüldü ama bunları yaptıgında öğrenciydi,hemen evlenmeye hazır değildi. şimdiyse çalısıyor,haliyle ekonomık acıdan hazır.
ben kendilerini yıllardır tanıyorum. çok iyidir ama şahsen ben evlenmem onla çünkü havaidir,sorumluluk alamaz. ben bu yasımda bunları bılıyorsam , 34 yasındaki karsı taraf
nasıl anlamaz diye de düşünüyorum.karsı tarafa da acıyorum aslında..

bence de canım seviyolarsa bence sen hiç araya bile girme bırak iş olacağına varsın vebali var sonucta böyle şeylerin

bence de canım seviyolarsa bence sen hiç araya bile girme bırak iş olacağına varsın vebali var sonucta böyle şeylerin

vebalini düşündüğüm için araya girmeye çekiniyorum zaten ama ya ilerde tahmin ettiğim gibi kötü bir son yaşanırsa o zaman da engel olmayı denemdiğim için vebal altına girmicek miyim diye düşünüyorum

bu arada

erkek 26
kadın 34 yaşında

belki bana geri kafalı diyecek herkes ama ben kadınıın erkekten bu kadar büyük olmasını doğru bulmuyorum. sonuçta erkekler geç olgunlaşıyor, kadınlar çocuk gibi büyütüyorlar bunlar sürekli sorun oluyor, ikincisi erkekler yaşlandıkça yakışıkl oluyor, kadın yıllar geçtikçe üstüne aldığı sorumluluklar ev, iş, koca vs. yıpranyor daha çabuk çöküyor, ve ileride aldatma meydana geliyor. 1-2 yaşı anlıyorum ama 8 yaş çok fazla. benim arkadaşım evlendi kendinden 7 yaş küçük biriyle evin bütün yükü benim üzerimde çok yoruldum diyordu, aralarında aşılamayacak problemler oluyordu. açıkçası benim fikrim olumsuz.

ayrıca ben 26 yaşıındaki bir erkeğin çokta olgun olduğunu düşünmüyorum. bence bir anlık heves ve heyecana kapldığını düşünüyorum, kadın çocuk isteyecektir, erkek benim yaşım genç hayatmızı yaşayalım diyecektir, neresinden tutarsan tut bana mantıklı gelmiyor.

belki bana geri kafalı diyecek herkes ama ben kadınıın erkekten bu kadar büyük olmasını doğru bulmuyorum. sonuçta erkekler geç olgunlaşıyor, kadınlar çocuk gibi büyütüyorlar bunlar sürekli sorun oluyor, ikincisi erkekler yaşlandıkça yakışıkl oluyor, kadın yıllar geçtikçe üstüne aldığı sorumluluklar ev, iş, koca vs. yıpranyor daha çabuk çöküyor, ve ileride aldatma meydana geliyor. 1-2 yaşı anlıyorum ama 8 yaş çok fazla. benim arkadaşım evlendi kendinden 7 yaş küçük biriyle evin bütün yükü benim üzerimde çok yoruldum diyordu, aralarında aşılamayacak problemler oluyordu. açıkçası benim fikrim olumsuz.

erkeklerin hepsi geç olgunlaşıyor diye ortada ispatlanmış bir durum yok?

26 yaş hiç de küçük değil... 30 yaş neredeysesengözlerimebaksanab

karaktersizler aldatır ancak, herkes aldatır diye bir kaide yok değil mi?

ne hepsi aldatıyor ne hepsi geç olgunlaşıyor, bunlar kişilikle alakalı :nazar:

erkeklerin hepsi geç olgunlaşıyor diye ortada ispatlanmış bir durum yok?

26 yaş hiç de küçük değil... 30 yaş neredeysesengözlerimebaksanab

karaktersizler aldatır ancak, herkes aldatır diye bir kaide yok değil mi?

ne hepsi aldatıyor ne hepsi geç olgunlaşıyor, bunlar kişilikle alakalı :nazar:
genel olarak konuşuyorum herkes yapacak diye bir kaide yok tabiki, ama etrafta bu tarz çok insan var. en azından benim etrafımda çok fazla var bu insanlardan. siz 26 yaşı büyük görebilirsiniz. ama benim için 26 yaşındaki bir erkek olgun değildir, tabi buda olgunluk anlayışımıza bağlı

X