"Kadına Yönelik Şiddete Son!" Kampanyası

D e r i n s u

Elinebelinedilinesahipol.
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
308
6
Merhaba arkadaslar,
Cok gec fark ettigim bir kampanyayi duyurmak istiyorum.2004 de baslamis.Ama gec kalmadik arkadaslar.

Uluslararası Af Örgütü'nün 2010 yılına kadar devam ettireceği bu kampanyanın hedefi kadına yönelik şiddetin sona ermesi için bütün kadın ve erkekleri acilen harekete geçirmektir. Kadına yönelik şiddet durdurulmalıdır ve durdurulabilir. İnsan haklarını evlerimizin içine getirmek elimizde!

Birkac kutucuk doldurduktan sonra dilekce Basbakanliga gönderiliyor.

Bos birakmamaniz lazim.Bir soru var ona su cevabi verdim.Aklima baska bir sey gelmedi.

Kadına yönelik şiddetin sona erdiği bir dünyada ilk yapacağım şey:
Erkek cocuklarini bu konuda daha iyi egitmek dedim.
Keske son verilse ama???!!!

Yanliz mesaj mail adresinize geliyor sonra onay verdikten sonra Basbakanliga iletiliyor.

Link asagida lütfen katilip birlik olalim kolay gelsin..sevgilerimle...

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi - Kadına Yönelik Şiddete Son! İmza Kampanyası

Son düzenleme:
Kadinlar forumunda kadina yönelik siddet icin sadece 10 kisimi bakmis :bbo:fisfisfis

2dk ayirip bu konuda siddet görmüs hemcinslerimize destek olmak,hassasiyetimizi

göstermek gerektigini düsünmüstüm.

# Kadınları şiddete karşı koruma konusunda deneyimli STK'larla işbirliği içerisinde yeterli sayıda ve ihtiyaçları karşılayacak standartta sığınma evi açılması için ödenek ayrılarak kadına yönelik şiddeti engelleme konusunda adım atılmasını,
# Şiddete uğrayan kadınlara uğradıkları şiddeti rapor edebilmeleri için, yeterli bilgi ve ulaşım noktası sağlamak üzere Türkiye'nin tüm bölgelerinde iyi eğitilmiş çalışanları ile acil yardım hatları kurulmasını, bu uygulamanın dağıtılacak broşür ve posterlerle tüm hastanelerde, sağlık ocaklarında, mahkemelerde ve ayrıca web-sitelerinde yaygınlaştırılmasını,
# Adli makamların ve güvenlik güçlerinin, toplum içerisinde kadınların şiddete karşı korunmasını sağlamak amacıyla zorunlu eğitim almalarının, ayrıca kadınları koruma ve istendiğinde şiddeti önleme konusunda görevlerini yerine getirmekte başarısız olan görevlilerin cezalandırılmasının sağlanmasını,
# Polis ve jandarma memurlarının, aile içi şiddet rapor edildiği anda acil ve etkili bir biçimde harekete geçmeleri konusunda zorunlu eğitim almalarının ve bu güvenlik güçleri üyeleri etkili bir biçimde harekete geçmediklerinde cezalandırılmalarının sağlanmasını,

talep etmekteyiz.
Alinti

hemcinslerimiz için daha hassas olmalıyız
belki şuan şiddete maruz kalmamış olabiliriz ama bunun kesinliği yok
hayat sadece kaynanalardan,çocuklardan,aşktan ibaret değildir
lütfen bunu gösterelim

Aile içi şiddete maruz kalan çok bayan var. Tahminime ve okuduğum konulara göre kadınlar kulübünde bu sayı az değil.
Gerçekten geç kalınmış ama hadi bayanlar el ele verelim...

X