Kadının yaşının erkekten büyük olması?

merhaba,
ben bu insanları dış görünüşü ile değerlendiren insanları anlayamıyorum anlayamayacağım da... etrafında bir ton genç güzel bekar kız varken beni ne yapsın diyorsunuz ya hani? Bir insan öncelikle kişiliği ile vardır. Ben çok insan gördüm harika fiziğe sahip maddi durumu da yerinde ama ağzını açıp konuşmaya başlasa ordan kaçarak uzaklaşmak isteyebileceğim kadar çiğ. umarım anlatabilmişimdir. etrafta çok insan var evet ama kaçı gerçekten karakter sahibi? kaçı vicdan sahibi? ya da kaçı sizinle okuduğu son kitap hakkında sohbet edebilecek kapasite ya da vizyona sahip? bu dediklerimi yanlış anlamayın insanları kategorize etmiyorum. sadece insanları daha geniş bir çerçevede değerlendirmeniz açısından belki bakış açınızı değiştirmeniz konusunda yolunuza ışık tutar bu söylediklerim.. her şey tip değil evet tip önemsiz değil ama ilk değerlendirilen bu olmamalı.. kusura bakmayında sizi karakteriniz ve siz olduğunuz için değil de, sırf evlenip boşandınız diye kabul etmeyecekse zaten etmesin bence. o kafa yapısına sahip bir insanla zaten olmamalı..

asıl konuya gelecek olursam yaşın hiç önemi yok ama toplumda bu kanı maalesef var ve bunu empoze ediyorlar
işin kötü tarafı erkeklerde normal kadınlara gelince abes karşılanıyor
benim eşim 1993 doğumlu ben 1992 doğumluyum
eşimden büyğüm bi sorun yok hatta o bazen benden daha olgun davranışlar sergileyebiliyor bazı noktalarda..
bunu kesinlikle sorun etmeyin derim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Bu ara bu konu canımı bir hayli sıkıyor 30 yaşındayım. Eskiden haliyle tanışmak isteyenler benden büyük olurdu son yıllarda durum tersine döndü. Yaşım 3 4 yaş küçük görünüyor yaşımı duyan hadi canim ciddi misin diyor. Etrafta beğenilen bir kadınım çok iyi konumlarda kişiler oluyor tanışmak isteyen. Herkes 26 27 sanıp başta tanışmak istiyor tabi. Yaştan dolayı beni beğenen benimde beğendiğim insanlara mesafeli duruyorum ilk yaşını araştırıyorum biliyorum ki duyunca olumsuz bakacaklar. Turkiye de 3 4 yaş aileler tarafından kabul edilmeyecek mesele gibi geliyor bana yada ben çok rastlamadım bu duruma. Birde bu yaşlarda olan ilgisini hissettiğim adamlar hep bekar oluyor ben evlendim bosandım. 1 ay sürdü. 1 aylık bir evlilik yüzünden hayat bambaşka yöne evrildi sanki. Bekar biri ile tanışma görüşme hakkımı kaybetmiş gibi hissediyorum. Yada hissettiriliyor. Geçenlerde üniversiteden sınıf arkadaşım olan kişi bana ulaştı. Hem bekar hem küçük yıllardır benden hoşlandığını vs söyledi yaşımı sonradan öğrenmiş ama kendi içinde bu meseleyi aşmış olsa gerek içini döktü fakat başımdan geçen evliliği duyunca geri adım attı gibi. Zaten hoşlandığım biri değildi diye umursamadım ama son 3 4 defadır hep karşıma çıkanlarda aynı durum. Var mı böyle 3 4 yaş büyük olan eşinden. Hep 2-0 yenik hissetmek artık beni yoruyor. Hiç bir aile hem taşı büyük hem daha önce evlenmiş birini oğluna denk görmeyecek diye hissediyorum hep:/
Yakın bir arkadaşım hep sizin gibi kendisinde kusur arar ilişkilerinde, nedense sevileceğine asla inanmadı. Ve öyle de oldu, kimse onu sonuna kadar sevmedi, çünkü o herkesi itti. Onu gerçekten seven bir adam vardı, bizimki yaşı bahane etti ben büyüğüm dedi, yok çocuğum olmayacak beni istemezsin dedi, kültürümüz farklı sen beni kabullenemezsin dedi, dedi de dedi. Sonra da adamın en küçük ilgisiz davranışından çok büyük olaylar çıkarıp kendisinin haklı olduğunu, asla sevilmeyeceğini kanıtlamaya çalıştı. Sonuç olarak başardı; yalnız ve sevilmeyen biri şu anda.

Özetle demem o ki, siz de kendi kendinizi bıraya sürüklüyorsunuz. Evlenip boşanmış olmayı sizden uzaklaşmasına sebep olabilecek birşey gibi sunarsanız o da uzaklaşır tabi ki. Önce kendinize değer verin, sevin kendinizi. Ben de küçük gösteriyorum ama hiç sorun etmedim benden küçüklerin ilgisini

Peki kızlar tanıştığımız insana bu durumu nasıl bir tavırla üslupla ve zamanlama ile açıklamalıyız? Hemen ilk görüşmede söylenmeli mi çünkü sormuyor bir çoğu yaş tamam ama boşandın mi vs demiyor benim söylemem gerekiyor bende ne ara nasıl diyeceğimi bilemiyorum

Yaşı ya da daha önce evlenmiş olmanızı problem edecek insanla zaten ilişkiye hiç başlamamanız sizin için daha doğur olur. Bugün sorun değil deyip ileride üzecekse ne diye hayatınıza alacaksınız ? herkesin beklentileri farklıdır, beklentilerinizin uyuşacağı birisi çıkmamış demek ki karşınıza, 30 yaş gayet normal bir yaş, çok fazla kafanıza takmayın. Evliliğinizden bence ilk tanışmada bahsetmelisiniz, flört, sevgili durumlarından farklı evlilik. Hatta bence mümkünse yüz yüze görüşmeden önce söylenmeli, bu konuda hassasiyeti olan varsa zaten ilerlemez, yok eğer normal karşılarsa o zaman tanımaya başlarsınız. Karşınızdakine siz sorabilirsiniz daha önce nişan, söz bir şey oldu mu gibi o da size sorar, hem de alakasız yere konuyu açmamış olursunuz.

X