Kadınlar Kulübü Atatürk Ziyaret Defteri

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.283
ATATüRK Ziyaret Defteri'miz ile ona söyLemek istediğimiz ne varsa payLaşaLım istedim..

YazıLacak çok şey var biLiyorum... İçinizde tutmayın ne oLur.. Bir iki keLime dahi oLsa yazın... Sizin yazacağınız 2 keLime beLki başkasının destanLar yazmasına vesile, iLham oLacaktır...
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
Ben ŞimdiLik aşşağıdaki resimLe anLatmak istiyorum duyguLarımı...

Söz SizDe...

Seni görmesekte ve senin zamanında olmasakta yaşadığın zorluk ve sıkntıları biliyoruz.
Sen milletimiz için bir daha gelmeyecek cesur, yenilikçi, vatansever bir öndersin.Yaptıklarını asla unutmayacağım ve sende gördüğüm, vatan,millet ve bayrak sevgisini çocuğuma öğretecegim.
Seni görmeyi tanımayı ne kadar çok isterdim.Çok şanslıyız ki senin gibi bir Öndere sahip olduk.
Seni çok seviyoruz.....a.s.a.s.a.s.

Bir Çift Mavi Göz

Karardı vatan göklerimiz
Karardı talihi Türk’ün,
Akbabalar üşüştü kartal yuvalarına,
Kırılası eller uzandı vatan göklerimize
İndirmek için ayyıldızı
Denizler ötesinden haincesine.

Bir ölüm sessizliğinde dağlar:
Ova susmuş, ırmak susmuş, dağ susmuş
Batıyor doğmayacak sanki bir daha
Batıyor! Yok oldu ülkemizden güneş…

Bir muştu bekliyor yürekler
Bir muştu bekliyor Anadolu’da,
Bir çift mavi göz bekliyor
Gelecek günleri gören,
Can gibi, volkan gibi
Bir güneş doğdu birden
Ufuklarında vatanın.
Samsun’da tüten ocak
Alev alev yanan yürek Erzurum’da,
Müjdeci yürekler içinde bir kale,
Bir iman kalesi yüceliğinde, Kara Bekir
Dimdik aydınlığa uzanır, yücelir gökler boyu…

Bir kez daha devleşti Mehmetçik
Yedi düvele karşı,
Gökler mavileşti yeniden
Gözlerinde Kemâl’in…

Sivas’ta doğan yıldız,
Kor gibi,ateş gibi
Sökerken şafaklar özgürcesine
Ankara göklerinde bir yıldız
Göklerin ayyıldızı,
Yükselirken o engin gururuyla
Tarihe bir kez daha
Egemenlik yazıyor…

Ankara bir yürek, damar damar nabızlarda:
Mustafa Kemâl can,
Mustafa Kemâl bayrak,
Mustafa Kemal vatan,
Mustafa Kemâl destan,
Mustafa Kemâl bir türkü ağızlarda…

Şimşekler çaktı mavi gözlerden
Karanlıklar üstüne,
Yürüdü yediden yetmişe bir millet,
Dağ,taş yürüdü düşman üstüne,
İndiler gülleler ağır balyozlar gibi
Çanakkale örneği, duygusuz beyinlere,
Çekildi tetikler birer birer
Çakmaklar düştü yerlerinden
Mermiler yağdı gökten İnönü’lere,
Özgürlük marşları dizildi sözcüklere,
Yaman aktı Sakarya, yamandı Dumlupınar,
Zafer buyrukları esti Kocatepe’den Akdeniz’e
Bir çift mavi göz, güneş oldu ülkemize…

Halil İbrahim Sakarya

Ne Mutlu Türküm Diyene, Atam sana nekadar Tessekkür etsek azdir.

ATAM
SEN GÖSTERDİN NEDİR VATAN
SEN ANLATTIN KİMDİR DÜŞMAN
SEN ÖGRETTİN İLİM İRFAN
SEN KURTARDIN BU MİLLETİ

GEÇMİŞİM NE YURDUM NERDE
DEVA BULDUN MİLLİ DERDE
KIYMET VERDİN HER BİR FERDE
SEN KURDUN BU MİLLETİ

ATAM;
Sen ölünce bazı şeyler senin istediğini gibi olmadı,sen ölünce dini tekrar siyasete soktular , tekke ve zaviyelerden medet umdular onlar ne derse oy uğruna ses çıkarmadılar...

Dış borç aldı başını gitti, sen öldün halen benim ülkem dış borç ödüyor ATAM...

Başaramadık ATAM Sen demokrasiyi bize altın tepside sundun,biz değerini bilemedik.Senin bu ülkeden kazıyarak attığın şerefsizler şimdi iş adamı kılığında geri döndü,Mutareke basını,Mandacılar,yobazlar hepsi geri döndü ATAM,bir sen yoksun...

Biz gösterdiğin hiç bir hedefe ulaşamadık,ilim, irfana sahip olamadık...

Sen bir Avrasya birliğinden söz ettin ama biz halen 50 senedir Avrupa birliğinin kapısında bekliyor ve onlara yaltaklanıyoruz ATAM...

Şimdi siyaset yapanların hepsi kendi tabanları için veya kendi cepleri ve aileleri için varlar ATAM...

Senin ilkelerini sözde okudular ama anlayamadılar,utanmadan sana beton lakabı takıp sonrada Atatürk yaşasaydı o da bizimle olurdu dediler.Ekonomide,siyasatte,dış ilişkilerde hızla kötüye gittik IMF,Dünya Bankası,AB,ABD ye adeta köle edildik ATAM...
Ben daha sana ne yazayım ATAM...

Link Silinmiştir.
Senin resmin, her duvarda öylece duruyor Paşam. Sen bu ulusun göz bebeğiydin, sen gittin kör olduk.
Senin resmin, her duvarda öylece duruyor Paşam. Seni gördükçe utanıyorum, kahredemedim düşmanlarını.
Seni gördükçe umutlanıyorum Paşam, gözlerinin gözlerime değdiğini hissediyorum.
Hadi diyorsun sanki, yapabilirsin. Kırabilirsin zincirleri.

Bir şarkı söylermisim bize Mustafa Kemalim Ölmezliğe dair,
Sen ey,ölmezliğin sırrına eren şair..

Atam izindeyiz Yolun o kadar aydınlık ki!!​

Ah ATAM,güzel ATAM....
Tüm dünyanın büyüklüğünü ,yüceliğini kabul ettiği ATAM...

keşke yaşayabilseydin,bu kötü günlerimizde yanımızda olabilseydin...bıraktığın cumhuriyeti korumak için yine şehitlerimizin kanları akıyor,yine analarımızın bağrı yanıyor...

ah ne yazık ki senin gibi bir yöneticimiz,liderimiz,koruyucumuz yok...
biz senin yolunda ilerliyoruz,çocuklarımızda ilerleyecek....

Ülkemizi bölmek isteyenler,türk milleti tarihinde bir karış toprağı için binlerce şehit vermiştir,şimdide ATAMIZIN bıraktığı cumhuriyeti korumak için seve seve canımızı vermeye hazır binler,yüzbinler,milyonlar karşınızdayız.bir karış toprağımızı kimsenin almaya gücü yetmez.

canım ATAM rahat uyu,izinde dimdik ilerliyoruz...

rahat uyu atam guzel yurdumuzun bir karıs topragını bile kimsenin elimizden almasına musade etmeyiz gerekirse kanımızın son damlasına kadar vatanımız ve bayragımız icin savasırız
Link Silinmiştir.

Bu fotoğrafların devamını burada (Link Silinmiştir. ) bulabilirsiniz.
ata1.jpg

ata2.jpg

ata4.jpg

ata5.jpg

ata7.jpg

ata11.jpg

Bu görsele ulaşılamamaktadır/Silinmiştir.

seni özlememek ne mümkün...Atam şimdi Türkiye sana o kadar muhtaçki! bir sen daha çıksa..sen kadar olamaz ama bir babayiğit çıksa kurtulsa bu ülke satılmaktan uyansa bu çılgın türkler derin uykularından...seni görmedim Atam seni kitaplardan okuldan öğretmenlerimden anemden babamdan öğrendim seni ne kadar yakışıklı olduğunu annemin babaannesinden öğrendim seni fotograflardan tanıdım ne senle aynı cephede savaştım ne sen köyümüze geldiğinde sana soğuk bir ayran ikram ettim ben seni göremedim atam....ama seni,ilkelerini,inkılaplarını,düşünce sistemini hep hissettim sana ve ulu Türk miletine layık olmaya çalıştım.Ama atam senin çalışkanlığına senin hırsına senin azmine o kadar ihtiyacımız var ki...SENİ ÖZLEMLE ANIYORUZ ATAM!kaşı gözü güzel gönlü güzel ATAM!

OLMUYOR OLMUYOR SENSİZ OLMUYOR HERGÜN ÜLKEM KÜÇÜLÜYOR SENİN İZİNDE OLDUĞU SÖYLEYENLER HERGÜN VATANIN BİR PARÇASINI SATIYOR SANA VE SENİN İLKELERİNE İHANET EDİYOR KALK KALTA GÖR VATANIN ŞU HALİNİ BIRAKMA BİZİ KURTAR NE KADAR SENİ UNUTMASAKTA UNUTTURMASAKTA HALKIMIZI BİR ŞEKİLDE UYUTUYORLAR !!!!!!!!!!!

KALK ATAM KALKTA GÖR BİZİM HALKIMIZIN HALİNİ SANA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Sevgili Atam
Senin gibi bir erkek evladım olması için hayatımı verirdim.Ama biliyorum ki bir daha ne Türkiyeye ne de dünyaya senden bir tane daha gelmeyecek ama ben evladımı ve öğrencilerimi senin yolundan saptırmadan büyütebilmek için elimden geleni yapıyorum ve yapacağım.

Sevgili Atam
Senin gibi bir erkek evladım olması için hayatımı verirdim.Ama biliyorum ki bir daha ne Türkiyeye ne de dünyaya senden bir tane daha gelmeyecek ama ben evladımı ve öğrencilerimi senin yolundan saptırmadan büyütebilmek için elimden geleni yapıyorum ve yapacağım.

helal sana başka ne denirki sevgiler

Atam;senden özür diliyorum.Milletçe sana özür borçluyuz.Senin kurduğun Cumhuriyeti yıkmak üzere olduğumuz için milletim adına senden özür diliyorum.Cumhuriyetimizi değerini bilmeyenlere biz ellerimizle verdik.Utanıyorum bu saygısızlıklardan, vatanımızın her karesini yabancılara peşkeş çekenlerden, asil milletimin gururunu ayaklar altına alanlardan ve buna imkan sağlayan yönetimden utanıyorum.

X