Kadınları Olduğundan Yaşlı Gösteren Şey Nedir?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
sorduğum soru oldukça açık...ufak ayrıntılar çok şey değiştirebiliyor..
bazen biz bu hatalara düşebiliyoruz..bazen de birbaşkasında görüp şahit oluyoruz...peki sizce neler bunlar ?

ilk ben yanıtlayım ..bence fazla kilolar yaşa yaş katıyor..

bir de giysilerde makyajda ve takıda fazla pırıltı kullanmak....mesela makyaj pırıltılıysa takılar daha sade olmalı...yada giyside pırıltı varsa makyaj sade tutulmalı..pırıltıların fazlası zarar

bir de takılarda aşırı taşlı yada çok büyük taşlı ve de taşları aşırı kesmeli olan
yani elmas gibi olan taşlı takılar
ayrıca aşırı açık veya aşırı koyu saç renkleri....yani mavi siyah da iyi değil beyaz sarı da iyi değil kanımca...ortayı bulmalı..

Giysiler bence spor giyim bir bayanı her zaman olduğundan genç gösterir..

Giyim tarzı önemlidir..

Giysiler bence spor giyim bir bayanı her zaman olduğundan genç gösterir..

Giyim tarzı önemlidir..

kesinlikle hak veriyorum..o yüzden ben kot pantolondan vazgeçemiyorum..
kumaş pantolon insanı daha bi farklı gösteriyor..daha ciddi ve ağır gibi

baştan aşağı siyah giyinmek veya gri giyinmeyi de maddeler arasına ekleyebiliriz..
hele ki renkli aksesuarlarla hareket verilmemişse

haa bir de kalın ve ağır kumaşlar seçmek

bazı insanlar da saçları salınmışken genç görünüyor..ama aynı insan topuz yaptığında daha yaşlı görünebiliyor..saç modelinin de büyük etkisi var

açıklamalı yapıyım o zaman seni mi kırcam canım

kendimden biliyorum birkeresinde fazla makyaj yapıyım dedim olduğumdan 3-4 yaş fazla gösterdiğimi sölediler ki gerçektende böle ışıltılı makyaj malzemeleri çok büyük gösteriyo bbirde bende kahverengi tonları büyük göstermeme neden oluyo

birde giyim büyük gösteriyor insanı
spor giyim olduğun gibi gösteriyor klasik biraz daha olgun durmayı sağlıyo

kilo da aynı ; bana çok diyolarlar 25 gösteriyon diye ama 22 yim

ne giyersk giyelim yüzümüz yaşımızı gizlemez diye düşünüyorum
oldu mu silviacım yoksa saçmaladım mı bilmiyom :)))

Bu tam anket bölümüne uygun bir soru olmuş ama madem burda o halde yanıtlayalım.Bende kendimden örnek vereyim sarı gölge yaptırmıştım birara önce yakıştığını düşündüm ama zamanla özellikle resimlerde kendimi olduğumdan yaşlı bulmuştum,aynı şekilde ağır ve acemice yapılmış makyaj göz altında yada üstünde topan topan olan makyaj kalıntıları falan,ayrıca yüksek topuklu ayakkabılar neyin altına giyerseniz giyin bence olduğunuzdan büyük gösteriyor.

açıklamalı yapıyım o zaman seni mi kırcam canım

kendimden biliyorum birkeresinde fazla makyaj yapıyım dedim olduğumdan 3-4 yaş fazla gösterdiğimi sölediler ki gerçektende böle ışıltılı makyaj malzemeleri çok büyük gösteriyo bbirde bende kahverengi tonları büyük göstermeme neden oluyo

birde giyim büyük gösteriyor insanı
spor giyim olduğun gibi gösteriyor klasik biraz daha olgun durmayı sağlıyo

kilo da aynı ; bana çok diyolarlar 25 gösteriyon diye ama 22 yim

ne giyersk giyelim yüzümüz yaşımızı gizlemez diye düşünüyorum
oldu mu silviacım yoksa saçmaladım mı bilmiyom :)))

sağol canım iyi açıklamışsın :) :1yes2: ve dediklerinin hepsine katılıyorum
çok doğru tesbitler :)

Bu tam anket bölümüne uygun bir soru olmuş ama madem burda o halde yanıtlayalım.Bende kendimden örnek vereyim sarı gölge yaptırmıştım birara önce yakıştığını düşündüm ama zamanla özellikle resimlerde kendimi olduğumdan yaşlı bulmuştum,aynı şekilde ağır ve acemice yapılmış makyaj göz altında yada üstünde topan topan olan makyaj kalıntıları falan,ayrıca yüksek topuklu ayakkabılar neyin altına giyerseniz giyin bence olduğunuzdan büyük gösteriyor.

aslında anket kısmına açıp açmamakla ilgili çok düşündüm ama konu daha ziyade
güzelliğe yönelik olduğu için burayı tercih ettim :)
evet mesela topaklanan rimeller hele ki siyah renkteyse insanı yıpranmış gösteriyor gerçekten

çok fırfırlı ve şifon kumaştan giysiler

aşırı boyanmaktan kurumuş ve kırılmış ve uçuşan saçlar..hele de katlı kesimliyse
ve de rengi açık renkse daha da felaket oluyor..sanırım bu kişiler saçları uzun oldukları için kestirmeye kıyamıyorlar..

bir de dudaklara dudak kalemiyle gereğinden fazla kalın çerçeve çizmek yada çok koyu renk kalemle yapmak

az ve düzensiz uyumak. 20 yaşın altındaysanız bile yaşlı gösterir:) Göz altındaki torbalar, yorgun bir yüz, uyuşuk hareketler. Derinin rengi bile değişiyor.. Gideyim de yatayım en iyisi:Roflol:

bence giyim ve fazla kilolar olduğundan yaşlı gösteriyor insanları vee bir de tavırlar

Cildin kuru olması ince çizgilere yol açıo ve yaşı daha büyük gösterio,bir de ince kaşlar büyük gösterio,kaşlarımı kalınlaştırdığım zaman polis bile durduruo ehliyetin var mı çocuğum die :)
ewet saçı toplamak,aşırı makyaj,çok klasik giysiler,dışa fönlenmiş saçlar,altın takı kullanmak bile yaşı büyük gösterio
dierlerinde size katılıorum giyim vs de

toplu saç genelde genç gösterir,açık renk saçlar yaşlı gösterir.zayıf kadınların siyah lacivert giymeleri yaşlı görünüm verir.toprak tonlarındaki makyaj da yaşlı görünüme sebep olabilir

silvia saçlarımı koyu siyah yaptım gerçekten çok yaşlı gösterdi beni.tavsiye ettiğin 6.1 küllü açık kahve loreal ultra açıcı boyadan kullandım 1 ton farketti.bir ay sonra tekrar yapsam sanki daha bir farkedecek,çok yıpranır mı saçım?

Bence saçlarınızı yıpratmayın. Ben 32 yaşındayım daha saçıma hiç boya sürmedim. Tabii beyazlamaya başlıyor o ayrı konu da, ben şunu söyleyebilirim.
Tamam takı, kıyafet, makyaj, saç...Hepsinin doğru ya da yanlış kullanımı saç üzerinde etkili ama uykusuzluk, stres, doğum, çektiğiniz acılar, sigara ve doğanın kadına karşı acımasız olması...
Kadın zaten yaşından hep büyük gösterir.
Kızlar çok makyaj yapark büyümek ister,
olgun bayanlar az makyaj ve toplu saçla genç görünmek ister.
Bu yaman çelişkiye rağmen, doğanın acımasızlığını farkederek 30 lu yaşların ortlarına doğru spora, beslenmeye, doğru cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri kullanmaya başlayan hanımlar, 50 yaşlarına doğru 44-45 yaşına kadar inebiliyor.
Bence tabii...:eek:

X