kadınsılık hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
merhaba kızlar, burada daha önce bu tarz konular açıldığına şahit olduk, ne yazık ki ben de sırf kafama takıldığı için ve belki yol gösterici olur diye bu konuyu açma gereği duydum.

ben bir süredir biriyle görüşüyorum, ilişkimizde şimdilik bazı sorunlar var ama karşımdaki insan iletişime, konuları konuşmayı, sorunları çözmeye odaklı biri. ben kendimi iletişime açık zannederken onun benden beş on kat daha fazla açık olduğunu görüyorum ve haliyle ona ayak uyduramıyorum. gerçekten şu an bazı şeyleri akşamdan beri konuşuyoruz, akşam ona rest çekmiş olmama rağmen sabırla, ısrarla hala çözmeye çalışıyor.

şimdi ben çok feminen bir kadın değilim hani o dışarıdaki kadın kadın olanlar gibi değilim. tipsiz değilim, vücudumda da öyle beğenmediğim bir durumum yok fazla kilo, basen vs gibi. yüzümde falan da yok hatta en çok doğal halimi severim, kaşım, gözüm dudaklarım. bugüne kadar karşıma çıkan kimse beni bu yönde eleştirmediği için dün çok üzüldüm, sonra onun konuşma çabaları yüzünden acaba deyip buraya konu açmak istedim. bugüne dek tüm ilişkilerimde hep olduğum gibi kabul edildim. yani tamam çok maskülen değilim ama işveli cilveli de değilimdir, kokoş değilimdir. karşımdaki insan dün bana mesajlaşırken (üstelik 2 günü tamamen beraber geçirdik, güzel zaman geçirdik) benim çok feminen olmadığımı, o karşısında daha kadınsı birini istediğini, o tarzdan hoşlandığını söyledi ve bu durumu değiştirip değiştiremeyeceğimi sordu. ben tabii şimdiye dek hiç bu tepkiyi kimseden görmemenin verdiği sinirle buna çok sert çıktım. beni olduğum gibi kabul etmesi gerektiğini, beğenmiyorsa da yapacak bişeyim olmadığını, bu yaşa kadar hep böyle olduğunu, değişimin zaman alacağını ve onun buna sabredeceğini düşünmediğimi söyledim. biraz kavga ettik, beğenmiyorum veya seni istemiyorum olarak algılaman yanlış falan dedi. yani sözün özü vatandaş paket halinde benim daha dişi versiyonumu istiyormuş. ben kaba bir insan değilim, öyle dan dun hareketlerim yok, erkeksi tavırlarım da yok aslında ama çok az makyaj yaparım, saçlarım genelde düzdür, dekolte falan giymem, genelde spor giyinirim ve kendime hep böylesini yakıştırdım. hep böyle barışık oldum kendimle. hatta benim bu halim çoğu erkeğe de farklı geldiği için bana çekilmişlerdir. bu isteği ve düşüncesi beni kendi içimde çok incitti. sabah biraz daha yumuşadım en azından sert tepki vermeyi bıraktım. sonra başka konulara geçtik falan. peki dedim bu konuda bana yardımcı olacak olsan ne derdin, ne tavsiye verirdin dediğimde de kem küm ediyor bişey diyemiyor.

kızlar sizce ben karşımdaki insana fazla mı tepki verdim, yanlış mı anladım? çünkü direkt kişiliğime saldırı gibi geldi. bu söylemi normal mi? ben bunu birisi için komple değişmek olarak algıladım, yanlış mı algıladım sizce? yapayım desem nasıl yapacağımı bile bilmiyorum, biraz normalimin dışına çıkmak beni tuhaf hissettiriyor. ama yaparsam da belki çok özgüvenli hissedebilirim. uzun zamandır saçlarımı toplamayı tercih ediyordum daha çok, bu kişiyle buluştuğum zaman saçı daima açtım ve öyle kendimi daha iyi hissettim. ama onun dışında her şeyim her zamanki gibiydi. özensiz bir giyim kuşam gelmesin aklınıza bu arada. bunlar insanın içinden gelen şeyler mi, sizce ben böyle bir değişim yapmalı mıyım, yaparsam kendimden ödün mü vermiş olurum? bi yandan da potansiyelimi değerlendiremiyor muyum acaba diye de düşünüyorum. çünkü kendimi seviyorum tatlıyım aslında ben. olduğum gibi kabullenmemesi sinirimi bozdu. siz olsanız ne yapardınız? ve bu konuda karşımdakini haklı bulanlar, bana bu değişim için ne tavsiye verebilir?

Son düzenleme:
Ahh bende böyleyim, kadın kadın dediklerinden olamadım, olmamı isteyesedi karşımdaki kırılırdım. Olmakta istermiydim, isterdim belki ama bu içten gelen bişey, dışardan destekle başkasının istemesiyle olacak ve süreklilik sağlayacak bir şey değil.
Denesen bile bir süre sonra kendine dönersin gibi geliyor,

Ağır saçmalamış. Daha iki günde ne bu. Hoşlanmadıysan çikma abi. Bunları söyleme hakkını kim veriyor ona. Bence az bile tepki vermişsiniz.
Mevzunun spor giyinmek vs ile alakası yok. Nice spor giyinen kadın var aurası inanılmaz yüksek ki olmasa bile beğenen öyle beğenebiliyor.

Üff bu erkekler ne mal ya.
Ben senin yerinde olsam giyerim mini eteğimi makyaj yaparım full bir mekana giderim ordan storyler yardırırım.
Baksın dursun mal.
Kendileri sanki bana kıvanç Tatlıtuğ falan da.
Tiplerine bakmadan kız arkadaslarunı eleştiriyor.
Madem öyle gitsğn onlara baksın

Bu biraz aileyle,biraz da calistigin sektörle alakalı bence.İnsanin içinde de olacak pek tabi.
Babam hala bana erkek gömleği ve saati alır misal. 🤣
1 tane kendisine alırsa 1 tane de bana alir.
Gömlek ve kot giyorum sürekli.
Biraz boyluyum,biraz da omuzlarım geniş.
İstesem de böyle çok çekici,çok çiti piti olamıyorum.Zaten denersem bende sırıtıyor ve yapmacık duruyor.
Bazılarımız böyle oluyor.
Ancak adamın kafasindaki kadın profili de belli sanki.
Örnek olarak ;
Sana çok aşıktir ancak sarışınlara da içi gidiyordur.
Başkasına bakmaz ancak sarıya boyayıp boyatamayacagini sorabilir.
Bu seni başkasına benzetmekten ziyade sana yakisabilcegini düşündüğü için de olabilir.
Sizin durumunuz da öyle bir şey sanki.
Bunu hakaret gibi değilde önceden senin gibisiyle tanismadigi için şaşkınlığını ver derim.

Bende cilveli bir insan degilim, bu is ismarlama olmaz. Üniversitede bir arkadasim vardi, kiz bizimle konusurken bile cilveliydi. Sonradan olunabilecegini sanmıyorum. Sizin konularinizi okuyorum, daha once cevap yazmaktan kacinmistim. Ancak bu konudan sonra emin oldum o yuzden tespitimi yazacagim. Iliskileriniz cok yuzeysel, karsilikli olarak birbirinizi begeniyorsunuz, meslek/ yas vb gibi kriterleriniz uyuyor, gorusmeye basliyorsunuz. Sonuc olarakta boyle taleplerle karsilasiyorsunuz. Eger icinizde bu tarz giyime karsi meyil varsa deneyebilirsiniz, belki tarz degisikligi size iyi gelir. Meyiliniz yoksa baskasi icin olmadiginiz bir role burunmek iliskiniz yurudugu icin size iyi gelir ancak birsure sonra mutsuz olmaya baslarsiniz.

bu konuşma sizin kafanızda bir soru işareti oluşturmuş bence. aslında sizde daha iyi olabilirim diye düşünüyıorsunuz. bu açıdan bakıldığında sizi yükseltecek size iyi gelecek bir ilişki olabilir. ben beni geliştiren insanlarla olmayı tercih ederim.
ufak değişiklikler giyinde makyajda belki sizede iyi gelir.

yaşınızı bilmiyorum tabi çok oturmuş bir tarzınız ve yoğun bir iş hayatınız varsa buna zaman ayırmak istemeyebilirsiniz. karşıdaki insana da değmez diyebilirsiniz.

ama kesin reddetmek o kişiden ayrılmak vs. büyük tepkiler bence

Beğenemeyen küçük oğluna almasın diyorum ben de. Hayır yani gerçekten anlamıyorum adamın beğendiği türde tonla kadın var, senin olduğun türde kadınları da beğenen tonla erkek var herkes kimi seviyorsa onu alsın. Gözü kör değil ya bu adamın seni görüp sonra öyle giyin böyle giyin diyor. Ben daha azı için de tepki koymuştum, bana etekle hırka giysene demişti öyle hoşuna gidiyormuş benim hoşuma gitmiyor o yüzden yapamam dedim sonra da susmasını söyledim:olamaz:
Gerçi o çocuk toptan salaktı, salak olduğu için tekmeyi atmıştım :))) Salak erkeğe tahammülüm yok, bu adam da düz salak seni beğenmiyorum türü bir şey demeye getirmiş böyle bir şey dersen tabi lafı yer oturursun canım kardeşim :halay: Beğenmiyorsan toptan flörte başlama, flört edip sonra da ben beğenmedim demek nedir yahu insanlar akıllarını iyice kaybetti.

Ben sizin yorum tarzinizdan anlattığınız gibi biri olduğunuzu tahmin ediyordum. Yazım şekli de insanı tanıtıyor az çok.
Siz daha kadın kadin olunca kendinizi mutlu hissedeceksiniz deneyin derim?
Baktınız eğreti duruyor yapmayın.
Denemekten zarar gelmez diyorum.

Bu konudan kavga cikmasi gereksiz. Siz tabii ki kendinizi degistirecek degilsiniz bir baskasi icin, ozellikle de kendiniz olmayi birakacak hic degilsiniz. Ama onun bunu sormasinda da yanlis bir sey yok, belki aa o zaman onla bulusurken biraz daha atiyorum topuklu ayakkabi, daha kadinsi kiyafetler giyeyim diye dusunebilirsiniz. Ama bunu istemiyor olmanizda da bir problem yok. Sevgiliniz sadece size bunun mumkun olup olamayacagini sormus. Eger bu olmazsa olmaziysa zaten ayrilir.

Ben tek bir tarza yapişmamak gerektigini dusunuyorum. Coook eskiden ben de öyleydim elbise etek, topuklu giymezdim. Sacimi filan yapmayla ugraşmazdim.
Bu konuda hiç eleştirilmemiştim ve sorun olmamisti begeniliyordum yine ama bir erkek arkadaşim bana "sen ne kadar guzel oldugunun farkinda değilsin" demişti. Farkindaydim aslinda ama ekstra cabam yoktu. 😬
Artik elbiselerim de var stilettolarim da var, topuklular kullaniyorum ve cidden insanin havasi degisiyor arada lazim bence, 7/24 oyle dolaşmiyorum yani ayagima spor ayakkabisi giyip, spor kiyafetler cekip yine disarda dolasabiliyorum. 😂

Dolabinizdaki her şeyi kaldirmak yerine yeni eklemeler yapip arada farkli tarz deneyebilirsiniz, belki çok seversiniz.

Ben her zaman başkası için değişmeme taraftarıyımdır. Hissettiklerinizde düşündüklerinizde anormal bir şey yok. Ben de mesela çok makyaj yapmam takıp takıştırmam dekolte de giymem ama renk seçimlerim, tavırlarımdan dolayı feminen bulunuyorum. Şimdi biri gelip beni herhangi yöne çekmeye çalışsa çok rahatsız olurdum. Kimsenin bana tarzını ya da tavrını değiştir, biraz daha makyaj yap vs demesini istemem. Demem o ki değişiklik size iyi hissettirmeyebilir, düşüncelerinizde haklısınız. Size de zaten bu durum değişebilir mi demiş, değişmez dersiniz ve yollar ayrılır mecburen.

merhaba kızlar, burada daha önce bu tarz konular açıldığına şahit olduk, ne yazık ki ben de sırf kafama takıldığı için ve belki yol gösterici olur diye bu konuyu açma gereği duydum.

ben bir süredir biriyle görüşüyorum, ilişkimizde şimdilik bazı sorunlar var ama karşımdaki insan iletişime, konuları konuşmayı, sorunları çözmeye odaklı biri. ben kendimi iletişime açık zannederken onun benden beş on kat daha fazla açık olduğunu görüyorum ve haliyle ona ayak uyduramıyorum. gerçekten şu an bazı şeyleri akşamdan beri konuşuyoruz, akşam ona rest çekmiş olmama rağmen sabırla, ısrarla hala çözmeye çalışıyor.

şimdi ben çok feminen bir kadın değilim hani o dışarıdaki kadın kadın olanlar gibi değilim. tipsiz değilim, vücudumda da öyle beğenmediğim bir durumum yok fazla kilo, basen vs gibi. yüzümde falan da yok hatta en çok doğal halimi severim, kaşım, gözüm dudaklarım. bugüne kadar karşıma çıkan kimse beni bu yönde eleştirmediği için dün çok üzüldüm, sonra onun konuşma çabaları yüzünden acaba deyip buraya konu açmak istedim. bugüne dek tüm ilişkilerimde hep olduğum gibi kabul edildim. yani tamam çok maskülen değilim ama işveli cilveli de değilimdir, kokoş değilimdir. karşımdaki insan dün bana mesajlaşırken (üstelik 2 gündür beraberiz, güzel zaman geçirdik) benim çok feminen olmadığımı, o karşısında daha kadınsı birini istediğini, o tarzdan hoşlandığını söyledi ve bu durumu değiştirip değiştiremeyeceğimi sordu. ben tabii şimdiye dek hiç bu tepkiyi kimseden görmemenin verdiği sinirle buna çok sert çıktım. beni olduğum gibi kabul etmesi gerektiğini, beğenmiyorsa da yapacak bişeyim olmadığını, bu yaşa kadar hep böyle olduğunu, değişimin zaman alacağını ve onun buna sabredeceğini düşünmediğimi söyledim. biraz kavga ettik, beğenmiyorum veya seni istemiyorum olarak algılaman yanlış falan dedi. yani sözün özü vatandaş paket halinde benim daha dişi versiyonumu istiyormuş. ben kaba bir insan değilim, öyle dan dun hareketlerim yok, erkeksi tavırlarım da yok aslında ama çok az makyaj yaparım, saçlarım genelde düzdür, dekolte falan giymem, genelde spor giyinirim ve kendime hep böylesini yakıştırdım. hep böyle barışık oldum kendimle. hatta benim bu halim çoğu erkeğe de farklı geldiği için bana çekilmişlerdir. bu isteği ve düşüncesi beni kendi içimde çok incitti. sabah biraz daha yumuşadım en azından sert tepki vermeyi bıraktım. sonra başka konulara geçtik falan. peki dedim bu konuda bana yardımcı olacak olsan ne derdin, ne tavsiye verirdin dediğimde de kem küm ediyor bişey diyemiyor.

kızlar sizce ben karşımdaki insana fazla mı tepki verdim, yanlış mı anladım? çünkü direkt kişiliğime saldırı gibi geldi. bu söylemi normal mi? ben bunu birisi için komple değişmek olarak algıladım, yanlış mı algıladım sizce? yapayım desem nasıl yapacağımı bile bilmiyorum, biraz normalimin dışına çıkmak beni tuhaf hissettiriyor. ama yaparsam da belki çok özgüvenli hissedebilirim. uzun zamandır saçlarımı toplamayı tercih ediyordum daha çok, bu kişiyle buluştuğum zaman saçı daima açtım ve öyle kendimi daha iyi hissettim. ama onun dışında her şeyim her zamanki gibiydi. özensiz bir giyim kuşam gelmesin aklınıza bu arada. bunlar insanın içinden gelen şeyler mi, sizce ben böyle bir değişim yapmalı mıyım, yaparsam kendimden ödün mü vermiş olurum? bi yandan da potansiyelimi değerlendiremiyor muyum acaba diye de düşünüyorum. çünkü kendimi seviyorum tatlıyım aslında ben. olduğum gibi kabullenmemesi sinirimi bozdu. siz olsanız ne yapardınız? ve bu konuda karşımdakini haklı bulanlar, bana bu değişim için ne tavsiye verebilir?
İstiyor ki hem zeki, becerikli olsun hem de tipinden dişilik aksın. Kendi de bir bu kadar harika mı? Ayrıca ne münasebet 2 günlük herif bunları diyebiliyor sana? Sanki 5 yıllık evlisiniz, çoluk çocuk var yuva kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bir ceketi var , beğenmiyorsa alsın gitsin, bu ne densizlik ya.

Ben tek bir tarza yapişmamak gerektigini dusunuyorum. Coook eskiden ben de öyleydim elbise etek, topuklu giymezdim. Sacimi filan yapmayla ugraşmazdim.
Bu konuda hiç eleştirilmemiştim ama bir erkek arkadaşim bana "sen ne kadar guzel oldugunun farkinda değilsin" demişti. Farkindaydim aslinda ama ekstra cabam yoktu.
Artik elbiselerim de var stilettolarim da var, topuklular kullaniyorum ve cidden insanin havasi degisiyor arada lazim bence, 7/24 oyle dolaşmiyorum yani ayagima spor ayakkabisi giyip, spor kiyafetler cekip yine disarda dolasabiliyorum. 😂

Dolabinizdaki her şeyi kaldirmak yerine yeni eklemeler yapip arada farkli tarz deneyebilirsiniz, belki çok seversiniz.
Evet.
Ben de eskiden tek tip giyinirdim ama sonradan farklı tarzlar denemeye başladım.
Kendimi oyle daha mutlu hissettim. Eşim tarzım olmayan bir kıyafet gösterse bir deneyeyim diyorum ve yakıştırıyorum da. Halbuki askıda görsem bakmam hiç.

Son birkac senedir dolabim bambaşka dolap oldu benim de.

kadınsı istiyorsa ve seviyorsa o tiplere bakacak o zaman. senin dışarıdan nasıl göründüğün belli zaten.
seni ne iye değiştirmeye çalışıyor ki. bu arada spora alışanlar daha bırakamıyor o gıyım tarzını.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X