Kadir Mısıroğlu, Diyanet İşleri Başkanı'na “Şeyhülislam” dedi: Beni ziyaret etmesi tarihi bir hadise

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
Kadir Mısıroğlu, Diyanet İşleri Başkanı'na “Şeyhülislam” dedi: Beni ziyaret etmesi tarihi bir hadisedir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın ziyaretini değerlendiren Mısıroğlu, “Şu Şeyhülislam'ın beni ziyareti var ya tarihi bir hadisedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Atatürk'e olan düşmanlığını gizlemeyen Mısıroğlu'nu ziyareti muhalefet tarafından sert eleştirilmişti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümünden bir gün önce Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmiş ve muhalefet tarafından istifası istenmişti.

* Şeyhülislam: Osmanlı Devleti'nde, kabinede sadrazamdan sonra yer alan ve genellikle din işlerinden sorumlu olan üye

http://t24.com.tr/video/kadir-misir...eni-ziyaret-etmesi-tarihi-bir-hadisedir,17266
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
ne olmuştu;
Diyanet'ten 'Mısıroğlu'na ziyaret' açıklaması
DHA
11.11.2018 - 14:24Son Güncelleme : 11.11.2018 - 14:24
ankara.jpg

DHA

  • Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA, (DHA) - DİYANET İşleri Başkanlığı'nca Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yazar Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "Söz konusu ziyaret 9 Kasım 2018 tarihinde saat 14.30 sularında ve tamamen insani duygularla yapılan bir hasta ziyaretidir" denildi.
    Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yazar Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyaret sonrası gelen tepkiler üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'ın bir ziyareti ile ilgili bazı medya mecralarında gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlar yapıldığı görülmektedir. Söz konusu ziyaret 9 Kasım 2018 tarihinde saat 14.30 sularında ve tamamen insani duygularla yapılan bir hasta ziyaretidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.


    Yasal Bilgilendirme
    Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Diyanet'ten 'Mısıroğlu'na ziyaret' açıklaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
    http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/diyanetten-misirogluna-ziyaret-aciklamasi-41015737
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
madem insani hasta ziyareti neden kamera ve cübbeyle gidiliyor anlamadım, bu adam da kendini böyle nimetten sayar işte
 

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
Akşener: Diyanet İşleri Başkanı'nı görevden alın
DHA
13.11.2018 - 12:57Son Güncelleme : 13.11.2018 - 12:57
ankara.jpg

DHANursima ÖZONUR/ANKARA, (DHA)- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 9 Kasım günü Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine tepki göstererek, "Dikkat Sayın Cumhurbaşkanı dikkat. Bu adamın ayağına giden Diyanet İşleri Başkanı'nı görevden alın. FETÖ derneğinde yöneticilik yapmış o başkanı size kim önerdi? Bilin ki dost değil. Terör örgütüyle iş tutmuş birinden, milletimizin diyanetine başkan olmaz, olamaz" dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) partisinin grup toplantısında konuştu. Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı görevden almasını isteyerek, şunları söyledi:
"Diyanetin başındaki zaat, 9 Kasım günü camilerimizde okunan Cuma hutbesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına bir Fatiha'yı çok gördü. Allah'tan korkun. Allah'tan korkmuyorsunuz, bari kuldan utanın. Cuma hutbesinde bu vefasızlığı yapan Diyanet İşleri Başkanı, kime vefa gösterdi, biliyor musunuz; Kurtuluş Savaşımız için 'Keşke Yunan kazansaydı' diyecek kadar gözü dönmüş, fesli nasipsize. Dün sosyal medyadan sordum. Bugün de burada soruyorum. Yunanistan tarafından işgal edilen 18 adamıza atanan papazlara da hayırlı olsuna gidecek misin? Atatürk'e hakaret eden adama gidecek başka gün mü yoktu? Aziz milletimin huzurunda, Diyanet İşleri Başkanı'na açıkça soruyorum; oraya o adamın bağlı olduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Farkında değil misiniz? Ülkemizi hedef alan dış odaklara mesaj veriyorlar. 'Biz de sizdeniz' diyorlar. Dikkat Sayın Cumhurbaşkanı dikkat. Bu adamın ayağına giden Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın. FETÖ derneğinde yöneticilik yapmış o başkanı size kim önerdi. Bilin ki dost değil. Terör örgütüyle iş tutmuş birinden, milletimizin diyanetine başkan olmaz, olamaz."
'SANKİ MİLLET AÇLIKTAN DEĞİL, PROTEİN YÜKLEMESİNDEN MUZDARİP'
Türkiye'de ekonomik kriz olduğunu ve dünya ülkelerinin bunu konuştuğunu belirten Meral Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir paket çay 30 lira olmuş, 1 teneke salça 70 lira. Millet yavan ekmeğin hesabında, ama beyefendi yağla-balla besleniyoruz sanıyor. Et fiyatları için ne dedi, biliyor musunuz? 'Refah arttı, o kadar çok et tüketiliyor ki, fiyatlar o yüzden yükseldi.' Deyim yerindeyse ağa, milletle eğleniyor. 81 milyon işi gücü bırakmış, sabah-akşam et yemişiz. E iktidar da millete et yetiştiremez olmuş ve fiyatlar artmış. Sanki millet açlıktan değil, protein yüklemesinden muzdarip. Fransa kraliçesi Mari Antuane, 'Ekmek bulamayan pasta yesin' demiş ya, bizim iktidar da ekmek bulamayana, bunlar çok et yiyorlar diyor. Ağlak müteahhide kurtarma planı hazırlıyor, burs isteyen gencimize de beleşçi diyor, esnafa fırsatçı diyor. Emeklilikte yaşa takılanlara da 'yük olur' diyor. İş isteyeni fırçalıyor, sosyal yardımları kesmek için fırsat kolluyor. Ama yandaş kodamanların satılmayan evlerini, milletin parasıyla satın almaya kalkıyor. Buradan uyarıyorum; yandaş müteahhidi kurtaracağım diye milletimize nefes aldıran sosyal yardımları kesmeye kalkma. Ve buradan ilan ediyorum; İyi Parti olarak 31 Mart'tan itibaren yandaşın cebine aktarılanları toplayacağız. Vatandaşımızın cebine koyacağız. O yardımlar, üreten milletimize, analarının ak sütü kadar haktır, helaldir. Farkımız odur ki, bunların çaldıklarını gerçek sahibine, milletimize vereceğiz."
'MİLLETE PLAN DEĞİL, PİLAV LAZIM PİLAV'
Meral Akşener, ikinci bir 100 Günlük Eylem Planı hazırlandığını belirterek, "Şimdi ikinci bir 100 günlük plan hazırlıyorlar. Plan üzerine plan yapıyorlar, ama sonuç yok. Rahmetli Demirel'in dediği gibi 'Millete plan değil, pilav lazım, pilav.' Millete tek söyledikleri şu: Dolar 7,65'ti, 5 nokta 5'e indirdik.' Af edersiniz de, millete merkebini kaybedip bulunca sevinen gariban muamelesi yapıyorsunuz. Hava atıyorsunuz da o dolar yılbaşında 3,7 liraydı kardeşim. İndirdik dediğiniz hali bile yüzde elli fazla. Bir de refah arttı diyorsunuz. Yüzde 50 devalüasyon oldu bu ülkede. Ne refahı, yüzde 50 fakirleştik, fakirleştik" dedi.
'KENDİ MAAŞINA YÜZDE 26 ZAM YAPMAK, CEPHEDEN KAÇMAKTIR'
Döviz kurundaki düşüşün ardından zamların da geri alınması gerektiğini ifade eden Meral Akşener, "Enerji Bakanı da sözüm ona müjde veriyor; maliyette artış olmazsa, yılbaşına kadar zam yok' diyor. El insaf, zammı yaptınız zaten. Madem döviz düştü, o zamları geri alın. Sarayın bahçesine ektiği hurma ağaçları üşümesin diye, yurt dışından ısıtma tertibatı getiriyor ama vatandaş nasıl ısınacak düşünmüyor. Hep söyledim, yine söylüyorum; Ak Parti'ye oy vermiş aziz vatandaşlarım, bu iktidar, sizin bildiğiniz iktidar değil artık. Onun hurma ağaçları üşümüyor, ama benim vatandaşım üşüyecek. Açık açık söylüyorum; ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz deyip, sonrada kendi maaşına yüzde 26 zam yapmak cepheden kaçmak demektir" diye konuştu.
'NE YAN YANASI EL ELEYDİNİZ'
Meral Akşener, Ak Parti ve HDP'nin yan yana olduğunu söyleyerek, "Ak Parti ile HDP'yi ben yan yana getirmiyorum. Onlar zaten Habur'da, Oslo'da, Dolmabahçe'de, çözüm ihanetinde hep yan yanaydı. O günlerde, Erbil'de Barzani'yle saz çalıp türkü söylemekle meşgul oldukları için hatırlamıyor olabilirler. Ama biz unutmadık, unutmayacağız. Her şey milletin gözü önünde oldu. Ne yan yanası. El ele verdiniz, el ele. Teröristler geçerken rahatsız olmasın diye şanlı bayrağımızı gönderden indirdiniz. Bugün ben iki partinin adını yan yana getirince, niye bu kadar şaşırıyorsunuz, ben de ona şaşıyorum" şeklinde konuştu.
'SARAYA MERDİVENE DİZİLEN TEMSİLİ ASKERLERİ DE Mİ GÖRMEDİNİZ?'
'Öğrenci Andı' tartışmalarına da değinen Meral Akşener, şunları söyledi:
"Danıştay kararı verdi. 'Bu yapay bir tartışmadır ve gereksizdir' deyip susmak istiyoruz. Ama Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay'a yaptığı itirazın gerekçesinde öyle bir laf ediyor ki; sussak gönül razı değil. Bakanlığın dilekçesini hazırlayan aklıevveller diyor ki; 'Türk ulusal kimliği tarih sahnesine çok geç çıkmıştır. Türkler kendi çağdaşı unsurlara göre, ulus bilincine en geç ulaşan topluluktur.' Ben bu ucube sözlerin, bu cehaletin neresini düzelteyim. Koskoca Bakanlık, bir de Fransız İhtilali'ne atıf yapmış. Ulus bilinci, Fransız İhtilali ile ortaya çıktı demeye getiriyor. Be cahiller, Ergenekon Destanı'nı da mı duymadınız ? Orhun Abidelerinden de mi bihabersiniz? Hadi hiçbir şey bulamadınız, sarayda merdivene dizilen temsili askerleri de mi görmediniz? Cumhurbaşkanlığı forsundaki yıldızların manasını da mı bilmiyorsunuz? Bu millet mi, millet olma bilincine en geç ulaşan topluluk. Bir de utanmadan topluluk diyorsunuz. Beş bin yıllık devlet geleneğiyle, millet gerçeğini ilk kavrayan, Türk milletidir. Hatırlatayım, bakanlığınızın adının başında milli sıfatı var. Onu oraya niçin koymuşlar, bir zahmet öğrenin. Mukaddesatımızla milliyetimizi çarpıştırma hinliğinden vazgeçin. Okuttuğunuz ders kitaplarını açın da bakın. Ne diyor Akif; Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya, milliyet nedir öğretmişiz! Yeter artık. Yetti artık. Biz öyle bir milletiz ki Aziziye Tabyası'ndaki Nene Hatun da biziz, Kerbela'da şehit düşen Hüseyin de biziz. Adalet dendiğinde Hz.Ömer de biziz, cesaret dendiğinde bombanın üzerine yatan Ahmet Alp Taşdemir de biziz. Kudüs Fatih'i Selahaddin Eyyubi de biziz, Çanakkale'de küffara geçit vermeyen Mustafa Kemal de biziz. Allah-u Ekber diyerek ruhunu arındıran da biziz, Orhun'un kaynağından ruhunu kandıran da biziz."


http://www.hurriyet.com.tr/yerel-ha...iyanet-isleri-baskanini-gorevden-ali-41017781
 

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
116.956
127.399
56
İnsani ziyaret niye cübbeyle acaba diye sorarlar adama :skandal:
 

The Woman

Guru
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.590
2.855
Mısırlıoğlu ki tam kafayı yemiş Ataturke hakaret esen 10 Kasim da hele bilmem ne yapın diyen bir ...ağzıma çok laf geliyor ya neyse. Siz de cübbeye mi takıldınız. 10 kasım arefesinde adamı ziyaret etmek ne anlama geliyor.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1921 gün geçti.

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
Mısırlıoğlu ki tam kafayı yemiş Ataturke hakaret esen 10 Kasim da hele bilmem ne yapın diyen bir ...ağzıma çok laf geliyor ya neyse. Siz de cübbeye mi takıldınız. 10 kasım arefesinde adamı ziyaret etmek ne anlama geliyor.

doğru söylüyorsun, yine de cübbeyi yabana atmamak lazım çünkü o da bilinçli, sonra neden Atatürke saldırılar arttı diyoruz
 

The Woman

Guru
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.590
2.855
doğru söylüyorsun, yine de cübbeyi yabana atmamak lazım çünkü o da bilinçli, sonra neden Atatürke saldırılar arttı diyoruz
Yani çok sinir bozucu tabiî o da önemli de hiç olmaması gerejen bir şey kendi topluluklarına mesaj gönderiyorlar
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1921 gün geçti.