Kafam allak bullak fikire ihtiyacım var

Konu sahibi de evli değil diğeriyle de evli değil ikisini de gitmiş gelmiş işte. Eski eşi adı üstünde demenin bu konuda pek mantığı yok... Bana pek fark gibi gelmedi ikisi de evli değil sonuçta.
bir ilişki yaşayan insanların birlikte yaşamak için evli olmalarına gerek yok. eski eşiyle artık konu kapanmış olmak zorunda ki yeni biriyle ilişki yaşamaya başlamış. konu sahibi şuan ilişki yaşadığı insan. birinin sevgilisi varken gidip eski sevgilisinde kalması gibi düşünün. olay evli olup olmamaları değil. olay adamın şuan birlikte olduğu biri varken gidip başkasında kalması.

konu sahibiyle imam nikahı bile olmayabilir sadece sevgili de olsalardı, aynı evde yaşamasalardı o zaman da gidip evli olmadığı birinde kaldığında 'zaten seninle de evli değil onunla da' tarzı ahlakçı bir bakış açısını çok yanlış buluyorum. evli olsun olmasın şuan hayatındaki insan konu sahibi ve bu aldatmaya girer.

Konu sahibi de evli değil diğeriyle de evli değil ikisini de gitmiş gelmiş işte. Eski eşi adı üstünde demenin bu konuda pek mantığı yok... Bana pek fark gibi gelmedi ikisi de evli değil sonuçta.
evli olmasına gerek yok şuan hayatındaki insan konu sahibi. farkı nasıl ayırt edemediğinizi anlayamıyorum doğrusu.

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Malesef duygularınıza kapılıp mantığınızı kaybetmişsiniz. Zararın neresinden dönülse kardır demişler. Bu adama yol verin. Borcunu da paşa paşa ödesin aile büyükleriniz girsin araya.

Kısa yazmaya çalışıcam. Bir çocuk babası biriyle evlendim daha doğrusu imam nikahı kıyıldı sadece yeni boşandığı için çocuklar etkilenmesin diye erteledi. Aramızda 8yaş farkı var. Varlıklı biriydi fakat ben hep kendi çalıştığımla geçinmeye çalıştım ondan bişi beklemedim istemedim. Sadece mutlu olalım gerisi önemli değildi benim için. Nikah kıyıldıktan sonra birlikte yaşamaya başladık tabi benim ailem karşı çıktı dört yıl kimse konuşmadı benimle sonra mecburen kabullendiler benim için. Buarada 5yılı doldurduk.
Yıllarca her hafta sonu eski eşinin evine gitti çocuklarla vakit geçirmek için ve pazartesi akşamı eve geldi. Çocuklara saygım sevgim sonsuz ama kalmasına karşı çıktım hep dinlemedi çünkü eski eşiyle aynı evde kalmasını istemiyodum. çocuklarımı ihmal edemem dedi bana hep. Her hafta sonu yalnızdım bi haftasını bile bana ayırıp benimle vakit geçirmedi. Kavgalarımız hep bu yüzdendi çünkü ben ilk defa evlendim hiç bişi yaşamadım ki herşeyi eşimle yaşamak istedim daha 20 yaşımda ama o hep erteledi seneye sonraki seneye vs..
Sonra birden işleri bozuldu sicili kötüleşmişti zaten son zamanlarda bende dedimki çalışırız kalkarız altından. Benim üzerime iş yeri açtı birkaç yıl çalıştım gelirimiz güzeldi ama ortada hiçbişi yoktu hepsi onun borçlarına ve çocuklara gidiyodu. Boşanırkende tüm mal varlığını eski eşine devretmiş yazlığı kışlığı arabası ayriyetten kira geliri olan ev. Eski eşi çalışmıyodu hiç ben çalışıyodum kazanç hep oraya ve borçlara gidiyodu faturaları evin tüm giderleri çocukların kolejleri özel üniversite ödemeleri vs anlıcanız tüm ihtiyaçları. Bizde ufak bi evde kirada oturuyoduk buarada ve ben çalışmama rağmen en ufak bişi alsam gözüne batıyodu bir sürü ayakkabın var neden alıyosun gibi aldığım ayakkabıda çakma 50liralık pabuç. Asla pahalı şeylere gitmedim evimdeki eşyaları bile teşhirden almıştım beyefendi eşyaya çok para verilmez teşhirden al dediği için ve zengindi kendi evi tripleksmiş herşeyi özel yapılmış. Buarada hala resmi nikah kıyılmadı sebebide fırsat olmamasıymış.

Sonra pandemi girdi iş yeri kapandı bizim durum git gide kötüleşti babamdan kardeşimden borç aldı otuz bin sonra kendi borçlarına karşılık senet yaptı birine benide kefil gösterdi eve kadar gelip senet imzalattı 50milyarlık iş yerinden kalan borçlar hep benim üzerimde şahsi olarak bir kuruş borcum yokken bi dünya borcum var sicilim berbat kullandığım telefonu sattım sırf eve erzak aliyim diye şuan kardeşim telefon verdi onu kullanıyorum . Ben hala çalışır hallederiz derken rahatsızlandım ameliyat oldum annemlerin evine taşıdık eşyaları beş aydır bekliyorumki iş bulsun bişi yapsın hala evde oturuyo. Böyle anlatınca ne kadar aptal olduğumu gördüm şimdi ayrılsam diye düşünüyorum ama üzerime kalan borçlar korkutuyo beni ve şuan 30 yaşımdayım kaç senedir bunlarla mücadele ediyorum ve kendim ettim kendim buldum diye kimseye bişi diyemiyorum ne yapıcamıda bilmiyorum.
sizin çocuğunuz varmı bu adamdan?

Ayrılırsam borçlar ne olacak diyorsun ya zaten ayrılmasan da o adam ödemez boşuna borç diye bağlama kendini...10 yılın onla geçmiş gelmişsin 30'a...Daha da sabredip 40'lara ilerlemek mi istiyorsun?

Otur konuş ailenle ben ayrılmak istiyorum ama borçlar ne olacak diye konuşun...Olmadı kredi çek bişi yap ama kurtul bu adamdan...

Ne demek ya hsonu senle kalmamak, bu olduğu anda terketmeliydin, resmen 2 karılı yaşıyor adam...Kabullenen sensin, bu muameleyi kendine layık görme daha fazla..Ayrılmasan da ödemez borçlarını aha buraya yazıyorum....Nikah diye de boşa bekleme asla sana nikah kıymaz bu saatten sonra, zaten alacağı her şeyi almış ve alıyor neden kıysın nikah? Nikah kıyarsa borçlara ortak olacak ama kıymazsa hepsi sana ait borçların zaten...

Son düzenleme:
Evlilik falan yok ortada zaten sen de farkına varmışsın. Şu borçtan kendini kurtarmaya bak. Çalışarak falan ödenecek gibi değil.

İşleri sıkıntılı olduğundan resmi olarak boşanmış bana göre malvarlığını karısına devretmesi bunu gösteriyor.. Ama kopukluk yok aralarında.. Sizi ikinci kadın olarak tutmuş yanında resmi nikah kıymaması da bunu gösteriyor.karısının bir rahatsızlığı falan olablirmi yani ikinci eşe müsade etmesinin sebebi buda olabilir var maalesef böyle kadınlar ..olan size olmuş arada 1 ay iki ay değil yıllarca nasıl gözyumdunuz nikahsız yaşamaya onuda çözemedim...

Kısa yazmaya çalışıcam. Bir çocuk babası biriyle evlendim daha doğrusu imam nikahı kıyıldı sadece yeni boşandığı için çocuklar etkilenmesin diye erteledi. Aramızda 8yaş farkı var. Varlıklı biriydi fakat ben hep kendi çalıştığımla geçinmeye çalıştım ondan bişi beklemedim istemedim. Sadece mutlu olalım gerisi önemli değildi benim için. Nikah kıyıldıktan sonra birlikte yaşamaya başladık tabi benim ailem karşı çıktı dört yıl kimse konuşmadı benimle sonra mecburen kabullendiler benim için. Buarada 5yılı doldurduk.
Yıllarca her hafta sonu eski eşinin evine gitti çocuklarla vakit geçirmek için ve pazartesi akşamı eve geldi. Çocuklara saygım sevgim sonsuz ama kalmasına karşı çıktım hep dinlemedi çünkü eski eşiyle aynı evde kalmasını istemiyodum. çocuklarımı ihmal edemem dedi bana hep. Her hafta sonu yalnızdım bi haftasını bile bana ayırıp benimle vakit geçirmedi. Kavgalarımız hep bu yüzdendi çünkü ben ilk defa evlendim hiç bişi yaşamadım ki herşeyi eşimle yaşamak istedim daha 20 yaşımda ama o hep erteledi seneye sonraki seneye vs..
Sonra birden işleri bozuldu sicili kötüleşmişti zaten son zamanlarda bende dedimki çalışırız kalkarız altından. Benim üzerime iş yeri açtı birkaç yıl çalıştım gelirimiz güzeldi ama ortada hiçbişi yoktu hepsi onun borçlarına ve çocuklara gidiyodu. Boşanırkende tüm mal varlığını eski eşine devretmiş yazlığı kışlığı arabası ayriyetten kira geliri olan ev. Eski eşi çalışmıyodu hiç ben çalışıyodum kazanç hep oraya ve borçlara gidiyodu faturaları evin tüm giderleri çocukların kolejleri özel üniversite ödemeleri vs anlıcanız tüm ihtiyaçları. Bizde ufak bi evde kirada oturuyoduk buarada ve ben çalışmama rağmen en ufak bişi alsam gözüne batıyodu bir sürü ayakkabın var neden alıyosun gibi aldığım ayakkabıda çakma 50liralık pabuç. Asla pahalı şeylere gitmedim evimdeki eşyaları bile teşhirden almıştım beyefendi eşyaya çok para verilmez teşhirden al dediği için ve zengindi kendi evi tripleksmiş herşeyi özel yapılmış. Buarada hala resmi nikah kıyılmadı sebebide fırsat olmamasıymış.

Sonra pandemi girdi iş yeri kapandı bizim durum git gide kötüleşti babamdan kardeşimden borç aldı otuz bin sonra kendi borçlarına karşılık senet yaptı birine benide kefil gösterdi eve kadar gelip senet imzalattı 50milyarlık iş yerinden kalan borçlar hep benim üzerimde şahsi olarak bir kuruş borcum yokken bi dünya borcum var sicilim berbat kullandığım telefonu sattım sırf eve erzak aliyim diye şuan kardeşim telefon verdi onu kullanıyorum . Ben hala çalışır hallederiz derken rahatsızlandım ameliyat oldum annemlerin evine taşıdık eşyaları beş aydır bekliyorumki iş bulsun bişi yapsın hala evde oturuyo. Böyle anlatınca ne kadar aptal olduğumu gördüm şimdi ayrılsam diye düşünüyorum ama üzerime kalan borçlar korkutuyo beni ve şuan 30 yaşımdayım kaç senedir bunlarla mücadele ediyorum ve kendim ettim kendim buldum diye kimseye bişi diyemiyorum ne yapıcamıda bilmiyorum.
Hikayenin neresinden tutsan insanın elinde kalıyor 😔 Genceciksin önce o borçları kapattır sonra o adamdan kurtul. Ayrıca bir erkeğin karısına ne için olursa olsun senet imzalatması bana çok iyi niyetli gelmiyor, belkide seni elde tutmak içindir.
Ayrıca emin ol hiç bir kadın durduk yere yuva yıkmaz, ilk eşi ile neden ayrılmış bilmek lazım . Hala çok gençsin biran önce kurtulmaya bak.

Resmî nikahınız olmazsa bu kadar işte, giden emeğinizin ve paralarınızın üzerine soğuk bir bardak su içmek kalıyor. Dini nikah 3 boş ola kadar, medeni kanunu kadınları korumak için getirdiler. Adamın gerçekten boşandığına emin misiniz bana sizi kuma almış gibi geldi de. Çocuklar etkilenmesin yalanına inandınız mı? Yapacak birşey var mı bilmiyorum bir avukatla görüşün en iyisi. Adamla takılmaya devam ediyor musunuz

Son düzenleme:

Sonra pandemi girdi iş yeri kapandı bizim durum git gide kötüleşti babamdan kardeşimden borç aldı otuz bin sonra kendi borçlarına karşılık senet yaptı birine benide kefil gösterdi eve kadar gelip senet imzalattı 50milyarlık iş yerinden kalan borçlar hep benim üzerimde şahsi olarak bir kuruş borcum yokken bi dünya borcum var sicilim berbat kullandığım telefonu sattım sırf eve erzak aliyim diye şuan kardeşim telefon verdi onu kullanıyorum . Ben hala çalışır hallederiz derken rahatsızlandım ameliyat oldum annemlerin evine taşıdık eşyaları beş aydır bekliyorumki iş bulsun bişi yapsın hala evde oturuyo. Böyle anlatınca ne kadar aptal olduğumu gördüm şimdi ayrılsam diye düşünüyorum ama üzerime kalan borçlar korkutuyo beni ve şuan 30 yaşımdayım kaç senedir bunlarla mücadele ediyorum ve kendim ettim kendim buldum diye kimseye bişi diyemiyorum ne yapıcamıda

boşandığından emin misiniz ? sicili bozuk dediniz muhtemelen borçlarından dolayı formaliteden bir boşanma söz konusu ve bu yüzden mal mülk eşinin üzerine, bana biraz danışıklı dövüş gibi geldi. üzerinize bu kadar borç varken resmi nikah kıymaz zaten şuan çok kez yazılmış ama maalesef sizi kullanmışlar.

boşandığından emin misiniz ? sicili bozuk dediniz muhtemelen borçlarından dolayı formaliteden bir boşanma söz konusu ve bu yüzden mal mülk eşinin üzerine, bana biraz danışıklı dövüş gibi geldi. üzerinize bu kadar borç varken resmi nikah kıymaz zaten şuan çok kez yazılmış ama maalesef sizi kullanmışlar.

Karısıyla hsonu catır catıe yiyor parayı

X