Kafam cok karisik boşanmali mıyım

yeniden evlenebilirsin tabi neden evlenmeyesin, senin yasinda bekar insan da cok, yani evlilik zor olur desek bu evlilige devam mi edeceksin?

İlla ki baba evine dönmek zorunda değilsiniz. Bu zamana kadar iki kişilik bir evi idare etmiş çekmiş çevirmişsiniz. Tek başınıza da aslanlar gibi geçinirsiniz. Ayrı ev kurun, kurtulun bu toksik evlilikten.

Merhaba arkadaşlar birilerinden akıl almaya ihtiyacım var. 33 yaşındayım çocugun yok 7 senelik evliyim. Kafamda boşanma karari var . Eşim çok yorucu bir insan. En başta evine sorumsuz. 7 senelik evlilikte kira fatura full bende. Bir kere ödemedi . Evde bisey bozulur 50 kere söylemeden yapmaz. Atıyorum klozet kapağı değişecek 1 seneyi bulur bu. Ama giyimine gezmesine çok düşkündür. Her sabah kalkıp muhakkak denize gider her aksam alkolunu icer. Tek icmez birde yanina bir iki kisi bulup alkol sofrası kurar. Nerdeyse hergun böyle.

7 senelik evlilikte bir fiil çalışmama rağmen alyansimdan başka şahsi bişeyim yok . Evimiz vardı sattirip kendine işyeri açtı. Işyeri dediğim alkollü bar . Oyuzden geceleri 12 den önce eve gelmiyor. Evde tek kalıyorum. Ailem uzakta. Bana sen bar a gel diyor. Bayan olarak o ortamda olmak istemiyorum. Bide kendisi de o ortamda aşırı içiyor hoşlanmıyorum. Sinirlerim bozuluyor.

Bana çocuk yapalım diyor ısrarla birde. 7 senedir güvenip yapamadım. Nasıl ev sorumluluğu bana kaliyosa çocukta kalacak biliyorum. Tek başına ustlenemiycem. Yapmak istemiyorum. Psikoloğum bedavadan koca rolü nu üstlenmiş birde aynı şekilde baba da olmak istiyor diyor .
Birde çok yorucu insanı dinlemeyen asiri agresif saldirgan bir kisilik .

Evlendigimiz günden beridir ailesini bu evlilikten nemalandirmaya çalıştı . 1 sene abisini besledik borcunu kapattık. 2 sene dul ablasıyla uğraştım. Benim eve yerleşmeye çalışıyordu zor kurtuldum. Babası başlar bi yandan para ister dururlar . Yeğenleri baslar. Evinin kirasını elektriğini bir kere ödememiş insan ablasına yeğenine abisine harçlık gönderir. Beni çok kullandılar. Söyledikçe şiddet bile kac kere gördüm.
Artık çok soğudum . Ne yapıyosam ısınamıyorum kocama. o bir sorun olmadığını düşünüyor ama ben cinsel çekimde hissetmiyorum malesef . Bana kendimi özel hissettirmiyor. O konuda da çok fazla hataları oldu . Aylarca sevişmesem aramıyorum o derece.

Sizce ne yapmalıyım aranızda benimkine benzer durumu olan varmı acaba . Yaşım ilerledi bir daha evlenirmiyim evlersem çocuğum olur mu bunlarda var . Cok yipranmis vasiyetteyim. Aileme donmek ıstemiyorum baska sehirdeler .yasadigim sehirden memnunum . Babamda sorunlu bir insan . Oradada yapamam. Şimdiden herkese teşekkürker
Pardon da eşinizin bu yuvadaki sorumluluğu ne? neden o evde yaşıyor? kendinizi neden bu kadar ezdirdiniz? şu ana kadar o paraları biriktirseydiniz daha güzel olmaz mıydı? Çocuk yok güvenemiyorum diyorsunuz, peki neden güvenmediğiniz bir adamın yanında 7 sene geçirdiniz, birikmiş paranız varsa başka eve geçin, sizin adınıza hem üzüldüm hem sinirlendim

Valla +40 yas 4 cocukla sizin kadar umutsuz degilim. Yehuuu açılsın kapılar gelsin paracıklar🤣

Böyle bir adama evliliğim düzelir mantığıyla çocuk vermediğiniz ve çocuklarınızı ilgisizliğe, sevgisizliğe mahrum bırakmadığınız için sizi gerçekten tebrik ediyorum 👏🏻👏🏻👏🏻 Yolunuz açık olsun yaşınız çok genç bu arada sonrasındaki korkularınız yersiz görünüyor. İnşAllah en iyi kararı verirsiniz

33 yaş ileri bir yaş değil ki ,o yaşta ilk evliliğini yapan bir sürü insan var, ayrıca psikoloğunuz çok doğru söylemiş, en sevmediğim erkek tipi, sorumsuz erkek tipi

Okurken her paragrafta ayrı ayrı şaşırdım..

Boşanmak için hala neyi istiyorsunuz.. Hayır yani boşanmak için gerekli şartların %90 ı sizde mevcutta 🤔 yazık etmeyin kendinize..

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim . Etraftan boşanırsan kocan mahvolur bu sensiz yapamaz perişan olur dağılır dediler hep. Bu evlilikte anne gibiyim sanki. Oda bana bu anlamda yapışmış durumda. Boşanma kararımı açıkladım yapamam öldürürüm kendimi diyor. Dr um onun senden sonraki durumu seni ilgilendirmez diyor. Sen zaten şimdide yalnız ve mutsuzsun sonrasından korkma dedi. Zaten oda dağılmaz yeni hayatina adapte olur dedi. Bencil bir insan zaten dedi. Bu insanla kültür olarak ta uyuşmuyoruz. Ne aile ne arkadas ortamina sokamıyorum. Hadi herşeyi düzeltti söz verdi diyeyim kültür farkı var. Görgüsüz geliyor bana çoğu yaptığı. Insanlarla tutturamıyorum utanıyorum bazı hareketlerinden. Ama cesaretim gücüm yok . Bir kere yeltendim başaramadım. Olmuyor eve gene geliyor ve bir şekilde bitmiyor. Çok mutsuzum. 7 senede tabiki güzel anılar da var. Ama zor biri. Çok yıprandım. Sinir hastası oldum .

Boşanmanız için bir sürü haklı sebebiniz var eşinizle oturun konuşun nedenleriyle beraber ayrılmak istediğinizi açıklayın yaşınız ne ki sizin yaşınızdakiler yeni evleniyor. Eşiniz çocuk yapıp sizi daha çok eve bağlamaya çalışıyor bence siz çalışmayınca evin, çocuğun sorumluluğunu üstlenecek mi ? Hayat çok kısa böyle biri için mahvetmeye değmez yolunuz açık olsun
Çocukları çok seviyorum ama olmayacak. Beni kim tanısa çocuk yapma diyor. Korkuyorum ama hayattan. Hep yalnız kalmaktan. Incinmekten. Sanırım bu yüzden katlandım bunca zaman. Kendime olan güvensizliğim

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim . Etraftan boşanırsan kocan mahvolur bu sensiz yapamaz perişan olur dağılır dediler hep. Bu evlilikte anne gibiyim sanki. Oda bana bu anlamda yapışmış durumda. Boşanma kararımı açıkladım yapamam öldürürüm kendimi diyor. Dr um onun senden sonraki durumu seni ilgilendirmez diyor. Sen zaten şimdide yalnız ve mutsuzsun sonrasından korkma dedi. Zaten oda dağılmaz yeni hayatina adapte olur dedi. Bencil bir insan zaten dedi. Bu insanla kültür olarak ta uyuşmuyoruz. Ne aile ne arkadas ortamina sokamıyorum. Hadi herşeyi düzeltti söz verdi diyeyim kültür farkı var. Görgüsüz geliyor bana çoğu yaptığı. Insanlarla tutturamıyorum utanıyorum bazı hareketlerinden. Ama cesaretim gücüm yok . Bir kere yeltendim başaramadım. Olmuyor eve gene geliyor ve bir şekilde bitmiyor. Çok mutsuzum. 7 senede tabiki güzel anılar da var. Ama zor biri. Çok yıprandım. Sinir hastası oldum .
Kendini öldürme vs gibi sözler bildiğiniz şiddet. Sen bunca sene nasıl yaşadıysan bundan sonrası için de eşin kendi başının çaresine bakar. Bu hayatta öğrendiğim bir şey varsa biraz bencil olmalısın. Değişse bile yıllarca yok sayılmayı hazmedebilecek misin? Boşanmak çok önemli bir karar. Önce kendini ve kendi duygularını düşün. Boşanmak nasıl hissettiriyor? Bunca yıldır onca yükü kaldırdıktan sonra onların eksikliğinin oluşturduğu boşluk nasıl etkileyecek? Onların yerine neler koyabilirsin? Bugüne kadar boşanıp ciddi yas tutan erkeğe rastlamadım. O yüzden eşin ile ilgili bir yorum yapamayacağım

X