Kafam karıştı...

SEYMA

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
3.408
0
Kızlar bugün dr dan geldim dr 3 tane usg resmi verdi aynen böyle

http://img38.imageshack.us/img38/7668/017hov.jpg

şimdi 1.resımde

şöye yazıyor yanı bunda

http://img5.imageshack.us/img5/1271/018xmc.jpg

GA:32W2D
EDD:14/10/2009
EFW:1650G
GA:30 W3D
EDD:27/10/2009

2.KAĞITTA İSE YANİ BUNDA
http://img43.imageshack.us/img43/8929/1011587.jpg
GA:31w6d
EDD:17 /10/2009
fl:58,60 mm
yazıyor

3.kağıttada yanı bunda
http://img5.imageshack.us/img5/4152/1011588.jpg

GA:31w6d
EDD:17/10/2009

yani kafam karıştı ben şimdi hangi haftadayım
dr geçen gittiğimde 17 ekim dedi şimdi 7 haftan kalmış diyor bu yazılanların hangısı doğru bılen varsa yanıtlasın çatlıcam..

ZATEN RESIMLERDE YAZIYOR BEN HEPSİNİ YAZMADIM...

Son düzenleme:
bitanem dr.7 haftan kalmış diosa öledir....yerimsenibenvardır bi bildiği

Son düzenleme:
ay nebilim canım ya?
Ara sor dr unu
Bence en iisi bu biz şimdi ne desek ki?
Bence bir hafta eksik hesapladı kafasında dr. Yedi haftan kaldıysa o zaman 10.10. da
Kesin eksik söylemiştir. Olmaması lazım taiiki...
Ultrason lardada hep 17.10 var bide 14.10 var
Sen yinede kendini 10.10 a hazırla derim ben

sizinde kafanız karıştııı :))))))

eğer bu şimdiki haftam doğruysa bebeişimin kılosuda normal ama 7 haftam varsa bıra zgeriyiz...

canım zaten 3 usg tarih arasında 3 gün oynuto o yüzden şu anda 32. haftandasın.... yaklaşık 7-8 haftan kalmış işte.. zaten o ultrason sonuçları + ve - 8 gün olarak değer verir. yani verilen tarihten 8 gün önce de olabilir sonrada...

tatlım banada dr um bebegının gelısımı dogum haftandan ılerıde dıye söyledı.bu durumda en az bır hafta erken kucaklıcaz ınsallah kuzularımızı

canım sen tecrübelisin ya 2.bebeğin değilmi bu senin?
32. haftaya girmişsin 40 haftaya 8 hafta var ama dr lar önce yada sonra diyorlar yani verilen tarihten öncede olabiliyor çok sağlıklı olmamakla birlikte.zaten onlar hep SAT üzerinden hareketle konuşuyor ya sen hazırlıklı ol sağlıkla olsun inşallahhhhhh.
ben 39.haftamı bitirdim 40. haftamın içinde oldu doğumum.

tecrubeyle alakası yok 4 sene oncesını hatırlamıyorum malesef..ben sadece birinde böyle diğerinde neden böyle yazıyor hangısı doğru onu öğrenmeye çalıştım..

tşkler.

ya bu ultrasonlarda cikan tarih bebeginin ölücülerine göre cikan rakamlar. Yani diyelim kafasini ölcüyor bir hafta cikiyor, kalca kemigini ölcüyor baska bir hafta cikiyor. Ama bu demek degilki sen o haftada oluyorsun veya dogumun daha erken olucak. Bu sadece gelisimi bu haftaya uyuyor diyor. Bebek sezeryan dogucaksa dogum tarihini zaten doktorun karar vericek ultrason tarihi degil. SAT tarihine bakarak hesapla bence dogum tarihini ultrason tarihi kafana takma. Benim ilk kizimda hep 2 hafta önden gidiyordu ama dogum tarihini hic degisdirmedi doktor.

satımı bılmıyorum sorunda orda :) dedğin doğru sanırım ölçümlere göre farklılık çıkıyor tşkler..

ya bu ultrasonlarda cikan tarih bebeginin ölücülerine göre cikan rakamlar. Yani diyelim kafasini ölcüyor bir hafta cikiyor, kalca kemigini ölcüyor baska bir hafta cikiyor. Ama bu demek degilki sen o haftada oluyorsun veya dogumun daha erken olucak. Bu sadece gelisimi bu haftaya uyuyor diyor. Bebek sezeryan dogucaksa dogum tarihini zaten doktorun karar vericek ultrason tarihi degil. SAT tarihine bakarak hesapla bence dogum tarihini ultrason tarihi kafana takma. Benim ilk kizimda hep 2 hafta önden gidiyordu ama dogum tarihini hic degisdirmedi doktor.

eee neoldu peki 2 hafta önce mi doğdu yoksa sat tarihine göremi doğdu?

cnm bunların hepsinin aynı haftayı göstermesi anormal olan,bendede farklı gösteriodu.Doktorum önemli, değil dedi.Sen adet tarihine göre olanı hesapla ve gebelik haftanı ona göre belirle.Canını sıkma inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alıcaz.

benim bebegim SAT dan önce dogdu, ama baya Kilolu bir bebekti ondan oldu bence. Önceden suyum gelmisti. Ben bu seferde SAT tarihimi bakiyorum ultrasona degil. Ikinci bebegimde iri gidiyor ama bu erken gelicek demek degil dedi doktorum.
Bence olcagina birakmak gerekiyor, rahat olalim. Önemli olan saglikla gelsinler ne zaman olursa olsun.

X