Kafamı çok takıyorum,hasta olacağım:(

Yetiştirilme kaynaklı. Benim ailem ben 95 aldım diyince neden 100 degil derlerdi dusunun. O yuzden hissettiklerinizi anlayabiliyorum. Neden boyle hissettiğinizide anlayabiliyorum.

Bir karikatur gormustum beni cok etkilemisti. Bir cambaz elinde 5 tabak ceviriyor sahnede herkes alkişlıyor sahnenin arkasında seyircilerin gormedigi yerde kırık tabaklar dolu.

Yani usta bir sekilde tabak cevirmek icin once tabakları kırmak gerekiryor.

Üzerinizdeki baskıların sizi etkilemesine izin vermeyin. Zamana ihtiyacınızın olduğunun farkında olun. Mükemmeliyetci bir yapınız varsa daha kisa bir zamanda ogrenirsiniz zaten işleri. Yeterki stresinizi yönetmeyi bilin. stres oģrenme hızinızi etkiler cünkü.
AYNEN KATILIYORUM. DAHA KÜÇÜKLÜKTEN GELME...
AMA BUNU YENEBİLİRSİNİZ SEVGİLİ G GrapeLady :dua:

Gülümsemenize gerçekten sevindim.
Ama bu iş vs. değil siz kendi iç dünyanızda kendinizi yetersiz görüyorsunuz emin olun
Eğer ben yaparım, ben beceririm, ben bunu üstesinden gelirim bakış açısıyla yaklaşır iseniz
HERŞEYİN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAĞINA İNANIYORUM SİZİN İÇİN. :dua:
Yapacağıma hep inandım yaptım da... Ama sabır ve zaman lazım daha iyisi için! Olmayınca tamam olmuyor buraya kadarmış deme gibi pes etme huyum da var ama devam ediyorum bi şekilde! :) Yemeği ocağa koyduğunzda hemen kaynayıp, pişmesini bekliyorlar gibi sanki... Beni yıpratan durum bu zaten... Allah da sizi güldürsün,çok teşekkürler iyi dileklerinize... :KK200:

Yapacağıma hep inandım yaptım da... Ama sabır ve zaman lazım daha iyisi için! Olmayınca tamam olmuyor buraya kadarmış deme gibi pes etme huyum da var ama devam ediyorum bi şekilde! :) Yemeği ocağa koyduğunzda hemen kaynayıp, pişmesini bekliyorlar gibi sanki... Beni yıpratan durum bu zaten... Allah da sizi güldürsün,çok teşekkürler iyi dileklerinize... :KK200:
NE GÜZEL DEMİŞSSİNİZ İLK CÜMLENİZDE LÜTFEENN BU ŞEKİLDE DEVAM PES ETMEK YOK :)

Ben memur olarak çalısmadim ama kendi isimi kurmadan önce 15 yıl muhasebe müdür yardimcisi olarak çalıştım. Yeni İşe başlama sürecinin bence tecbübeylede alakasi yok. Çünkü her işyerinin işleyisi kullandiği yöntem program vs değisebiliyor oyüzden 15 gün alışma süreci olabiliyor.
Bende çalısırken kimse bana iş öğretmezdi. ama ben aksamlari 1 saat fazladan kalır önceden açılmıs dosyaları inceler notlar alırdım , internetten araştırırdım. Özverili olması çabalamasi gereken taraf sizsiniz. İşhayati çok acimasız . Benim doğru yaptiğim isler değistirilirdi ,silinirdi ama inat ettim hep. Pandemiye denk geldigi icin sürec uzamıs olabilir. Öncelikle kendinize güvenin gerisi kendiliğinden gelir.

Hanımefendi aday memurum ben,dolayısıyla oryantasyon dönemim hala bitmedi,hoş düzgün öğreten olmadı. Allah aşkına kim hemen öğrenebiliyor,işe girer girmez konunun hakimi olabiliyor? Bunun için zaman ve eğitim lazım... Ha sonradan yapılan yanlışlarda kimse ben öğretmedim diye sorumluluk almıyor,kabak acemi memura patlıyor. Biraz empati lütfen...

şöyle düşünün, öğretmenlere öğretmenliği doktora doktorluğu amiri öğretiyor mu

hayır, amir kurumun işleyişini öğretir, mesleğe dair değil de memuriyete dair mevzuat vs öğretir

hepimizin işe başlarken mesleği bildiğimiz var sayılır

doktorlar hakkında yorum yapamam onların eğitimi biraz farklı da o kürsüden ders anlatılan yani teoriye ait eğitim ile kimse yaptığı işi derinlemesine öğrenemiyor

hepimiz kimi zaman hata yaptık, kimi zaman sorduk, kimi zaman araştırdık

şimdi yarım saatte yaptığım işi ilk başladığımda belki yarın günde yapıyordum, fazladan çalışmak çabalamak gerekiyordu

şimdi amirime soruyorum yine mi der gibi bakıyor diyorsunuz

işinizi bilmiyoruz yorumumuz afaki ama iş çeşitlerine göre kendinize hareket şemaları çıkarın

yine 15 yıl önce böyle derya deniz bir internet yoktu her türlü bilgide yanındakine muhtaçtık ama şimdi çeşit çeşit bilgiye dünyanın öteki ucundan dahi ulaşıyoruz

evet zorlanıyorsunuz çoğumuz zorlanıyoruz ama geçiyor

yeni bir iş hep zorlayıcı olur ama sonra öğrenilir

kolay gelsin

Yemeği ocağa koyduğunzda hemen kaynayıp, pişmesini bekliyorlar gibi sanki... Beni yıpratan durum bu zaten...

aslında bu biizm hissiyatımız

bakın sizin değil biizm yani aslında hepimizin bir yeni şeye başlarken ki hissi

ama öyle değil

siz kurufasülyesiniz

sizden 10 dakikada pişmenizi beklerlerse makul değil, sizden 45 dakikada pişmenizi beklerlerse süre makul gibi

ama sizi koca bir kazana koyup en küçük ocağa kısıkta koyup 45 dakikada pişmenizi beklerlerse yine olmaz

ya süre uzamalı ya da düdüklü tencereye geçmeli

düdüklü tencere tabiri teknik gelişme esasen yani yapılan işi başka programlar aletler vs kullanarak gelişmiş alet ile yapmak

bu mümkün değilse de süreyi uzatmak, ocağı büyüğe almak

yani size düşen çok çalışmak, çok araştırmak

ama ben kurufasülye nasıl olunur onu bilmiyorum diyemeyiz onun okulunu okumuşuz, üstüne atanmışız

Ben memur olarak çalısmadim ama kendi isimi kurmadan önce 15 yıl muhasebe müdür yardimcisi olarak çalıştım. Yeni İşe başlama sürecinin bence tecbübeylede alakasi yok. Çünkü her işyerinin işleyisi kullandiği yöntem program vs değisebiliyor oyüzden 15 gün alışma süreci olabiliyor.
Bende çalısırken kimse bana iş öğretmezdi. ama ben aksamlari 1 saat fazladan kalır önceden açılmıs dosyaları inceler notlar alırdım , internetten araştırırdım. Özverili olması çabalamasi gereken taraf sizsiniz. İşhayati çok acimasız . Benim doğru yaptiğim isler değistirilirdi ,silinirdi ama inat ettim hep. Pandemiye denk geldigi icin sürec uzamıs olabilir. Öncelikle kendinize güvenin gerisi kendiliğinden gelir.
Çalıştığım birimi sıfırdan amirimle biz kurduk,dolayısyla orada üzerinde araştırma yapabileceğim bir data yok. İnternetten elbette ki faydalanıyorum ve inanılmaz araştırıyorum şu sancım geçsin artık diye...Çalışarak öğreneceğim artık,öyle ya da böyle bir şekilde! Ama benim esas yakındığım biraz anlayış ve sabır noksanlığı... Çok teşekkürler cevabınıza!

aslında bu biizm hissiyatımız

bakın sizin değil biizm yani aslında hepimizin bir yeni şeye başlarken ki hissi

ama öyle değil

siz kurufasülyesiniz

sizden 10 dakikada pişmenizi beklerlerse makul değil, sizden 45 dakikada pişmenizi beklerlerse süre makul gibi

ama sizi koca bir kazana koyup en küçük ocağa kısıkta koyup 45 dakikada pişmenizi beklerlerse yine olmaz

ya süre uzamalı ya da düdüklü tencereye geçmeli

düdüklü tencere tabiri teknik gelişme esasen yani yapılan işi başka programlar aletler vs kullanarak gelişmiş alet ile yapmak

bu mümkün değilse de süreyi uzatmak, ocağı büyüğe almak

yani size düşen çok çalışmak, çok araştırmak

ama ben kurufasülye nasıl olunur onu bilmiyorum diyemeyiz onun okulunu okumuşuz, üstüne atanmışız
Haklısınız ve bu sancıdan kurtulmak için elimden geleni hatta belki fazlasını yapıyorum. Çabuk ama sağlam öğrenmek istiyorum ve bu süreçte anlayış ,sabır olmadığında bu kez yıpranıyorum. Düdüklü tencere moduna almalıyım kendimi :) Teşekkürler cevabınıza...

şöyle düşünün, öğretmenlere öğretmenliği doktora doktorluğu amiri öğretiyor mu

hayır, amir kurumun işleyişini öğretir, mesleğe dair değil de memuriyete dair mevzuat vs öğretir

hepimizin işe başlarken mesleği bildiğimiz var sayılır

doktorlar hakkında yorum yapamam onların eğitimi biraz farklı da o kürsüden ders anlatılan yani teoriye ait eğitim ile kimse yaptığı işi derinlemesine öğrenemiyor

hepimiz kimi zaman hata yaptık, kimi zaman sorduk, kimi zaman araştırdık

şimdi yarım saatte yaptığım işi ilk başladığımda belki yarın günde yapıyordum, fazladan çalışmak çabalamak gerekiyordu

şimdi amirime soruyorum yine mi der gibi bakıyor diyorsunuz

işinizi bilmiyoruz yorumumuz afaki ama iş çeşitlerine göre kendinize hareket şemaları çıkarın

yine 15 yıl önce böyle derya deniz bir internet yoktu her türlü bilgide yanındakine muhtaçtık ama şimdi çeşit çeşit bilgiye dünyanın öteki ucundan dahi ulaşıyoruz

evet zorlanıyorsunuz çoğumuz zorlanıyoruz ama geçiyor

yeni bir iş hep zorlayıcı olur ama sonra öğrenilir

kolay gelsin
Bu arada amir dediğim birimin başına atanmış, meslektaşım olan,birimi beraber kurduğumuz,işleyişi ve mesleği bilen biri...Sevgili Damdan,çok teşekkürler. Evet zorlanıyoruz ama umarım benim de 1 günde yaptığım işleri 1 saatte yapacağım günler yakındır. Sevgiler...

Çalıştığım birimi sıfırdan amirimle biz kurduk,dolayısyla orada üzerinde araştırma yapabileceğim bir data yok. İnternetten elbette ki faydalanıyorum ve inanılmaz araştırıyorum şu sancım geçsin artık diye...Çalışarak öğreneceğim artık,öyle ya da böyle bir şekilde! Ama benim esas yakındığım biraz anlayış ve sabır noksanlığı... Çok teşekkürler cevabınıza!
Aslında bir yıl kısa bir süre değil pandemi olsa da. İşe alım sırasında patron devlette olsa işinizle alakalı mevzuata bilgi ve birikime sahip olmanızı bekler. Neden eğitim bölüm şartı koyuyorlar çünkü işi bilmesini bekliyorlar. Amiriniz haksız sayılmaz kendi açısından. Ben kitlerden birinde çalışıyorum. Kamu işçisi olarak. Deneme süremiz 2 - 3 aydi. ( Kadrolara göre fark var). Yetersiz görülenlerin asaletleri onaylanmamışti

Son cümleniz tamamen beni anlatmış. Çok yıprattığım doğru,çünkü hata yapmamaya endeksli olarak yetiştirildim ve elimde değil, takıyorum maalesef. Biraz zaman ve sabır tanınsa yapacağım ama hemen olsun diye baskı altında tutulduğunuzda oalcağı varsa da olamıyor işte! Uğraşacağız mecburen... Cevabınıza çok teşekkürler.
Durumlar nasıl merak ettim

Alınganlıgınız yaşınızdan kaynaklanıyor
20 yaşında da olsanız aynı acemiliği yaşar aynı tavrı görürsünüz amirinizden
Ama genç olunca takmazdınız
Siz herşeyi bırakın öğrenmeye odaklanın bir bakmışşınız alışmişşiniz
Başarılar diliyorum

Durumlar nasıl merak ettim
Bi yandan başarmamı isteyip iş yükünü azaltmamı isteyen ama bir yandan başarınca bundan kendine hadsizce pay çıkaran,övgülerin odağı olmak isteyen (güya öğretmiş bana) birinin yanında ne kadar iyi olunursa o kadar iyiym. Geçen hafta diğer bir hoca övdü beni,çok ince çalışmış Melez deyince, x hoca estağfurullah dedi kasılarak😄 Ben öğrettim gibisinden... Ben de diğer hocaya dönerek teşekkür ettim. Allah bir an önce kurtarsın Negatif enerjisinden...

Alınganlıgınız yaşınızdan kaynaklanıyor
20 yaşında da olsanız aynı acemiliği yaşar aynı tavrı görürsünüz amirinizden
Ama genç olunca takmazdınız
Siz herşeyi bırakın öğrenmeye odaklanın bir bakmışşınız alışmişşiniz
Başarılar diliyorum
Evet evet farkındayım kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Umarım alışabilirim. Hoş,zahmet olmadan rahmet olmuyor.

Sorsam haddimi asar miyim ne isidir bu diye?
Ben de ilk ise basladiginda cok acemilik cektim. Ama hata yapa yapa ogreniyoruz. Hatasiz kul olmaz. Hicbirimiz mukemnel degiliz. Hersey guzel olacak merak etmeyin. Siz yaparsiniz ben inaniyorum.

Sorsam haddimi asar miyim ne isidir bu diye?
Ben de ilk ise basladiginda cok acemilik cektim. Ama hata yapa yapa ogreniyoruz. Hatasiz kul olmaz. Hicbirimiz mukemnel degiliz. Hersey guzel olacak merak etmeyin. Siz yaparsiniz ben inaniyorum.
Kamuda teknik personelim. İşim hataya pek müsait değil,dikkat istiyor. Size özelmesaj yazacaktım ama profiliniz kapalı. Çok teşekkür ederim güzel sözlerinize... Evet,yapmalıyım hoş yapıyorum da iyi kötü... Ancak kendi kendime yetemiyorum sanırım. Sevgiler.

Bende aman yapabilecek miyim aman olacak mı aman şirkette sevilir miyim benden memnun kalırlar mı derken önce egzama sonra gül en son tiroid hastası oldum yapmayın!!

Bende aman yapabilecek miyim aman olacak mı aman şirkette sevilir miyim benden memnun kalırlar mı derken önce egzama sonra gül en son tiroid hastası oldum yapmayın!!
Çok üzüldüm çok geçmiş olsun. :KK43: Ben ise Toparlayacağım,toplanmak zorundayım. Zaten hali hazırda 10 senelik panik atak ve anksiyete hastasıyım. Dolayısıyla sağlığım çok önemli... Yorumunuzu kesinlikle dikkate alıp,aklımda mıh gibi tutacağım. Sağlık gibisi yok.

X