Kafasiz tavuk sendromu: Isyerinde kadinlarin motor cenesi!

Ya şunu bilir,şunu söylerim..erkekler bizden daha az konuşuyor,kelime dağarcığı anlamında..fakat şu hayat da şunu öğrendim,bizden daha çok gıybet,ve dedikodu yapıyorlar:))

Aklıma çocukken aynı lojmanda oturduğumuz komşumuz geldi. Annemler ne yapsın ev işleri çocuklar eşler sohbeti yapardı biraraya geldiklerinde ya da elli bir anastra oynarlardı. Bu komşumuz bi gün isyan etmiş; hanımlar hepimiz kültürlü insanlarız ciddi önemli şeyler konuşalım demiş. Kadıncağızın adı kültürlü hanım kalmıştı. Ben ona da hak veriyorum 40 yaş halimle annemlere de. Gayet Bilgi gerektiren son teslim tarihi acımasız bir işim var kadınlı erkekli kafa boşaltmak için yarı vakti boş sohbete döküyoruz boş sohbet mühim kadını erkeği de yok

Vay canina, demek ki kadinlar kendi kendilerini sagir ediyorlar konusmalara, o kadar aliskanlik olmus ki surada "ay gercekten cok konusuluyor az dusunuluyor" diyemiyoruz.
Oyle olsun. Hic gelismeyelim hic kendimize ceki duzen vermeyelim hic konusmamiza dikkat etmeyelim yani oyle mi.
Offf

Size tavsiyem ben dinlemek istemediğim muhabbette kulaklık takıp müzik ile çalışıyorum. Hem ortamdan uzaklaşıyorum hem de modum yükseliyor.. :KK66:

Kıssadan hisse tavsiyem ise; keskin sirke küpüne zarar.. :KK25:

Hay agzini öpeyim. Gecen burdaki gevezeler bana cernde mi calisiosum diye atip tutuolardi o ceneyle kreş ogretmenligi zor yapilir anlatamiorum. Bi susun ya sabahtan aksama kadar ayakkabi üst baş konusuosunuz gene de b.k gibi gorunuosunuz ustelik. Ayni bluzun hem sarisi hem mavisi olumca noluo tarzi degistirmedikten sonra nato mermer nato kafasiniz her konuda boyle. Lutfen cok konusuosaniz azcik susun ben çenesi yüzünden isten cikardigim insanlar yuzunden vicdan azabi duyuyorum ama kadin is arkadasini ve kendini yerin dibine sokarken duymuo. Erkekler de boyle demeyin cogu degil. Kadinlarin cogu cok fena zir cahil konusuo mutemadiyen.
Ben de bir kac faktore indirgemeye calistim:

(1) Hormonlar
(2) Esleriyle bozuk iliskileri
(3) Aile baskisi
(4) Guc ve kontrol isteme ama ulasamama uzerine yasanan hayal kirakligi
(5) Genel amacsizlik ve zihinsel islevleri besleyemeem durumu
(6) Ozguven eksikligi
(7) CEHALET <===belki de en onemli faktor bu olabilir.
(8) Aliskanlik <=== degistirilebilen kisim, o da niyetliyse.

Ben klavyede iyi olduğunu eğitimli fakat olabildiğince ukala olduğunu düşünüyorum
Aslında kızamıyorumda:))
Ama şunu biliyorum
Bu konu kapanır
Banlanmak istemeyen yazmasın çünkü kıyım yaşanıyor yinemipilav ile:)))))

Ay yok valla 2 üstüste ban ile terbiye etti beni Mune Mune Gayet pozitifim :KK48:

Saygısız birine saygısız dedim diye ban yedim abanırsam buralar beni bozar.. :olamaz:

Aklıma çocukken aynı lojmanda oturduğumuz komşumuz geldi. Annemler ne yapsın ev işleri çocuklar eşler sohbeti yapardı biraraya geldiklerinde ya da elli bir anastra oynarlardı. Bu komşumuz bi gün isyan etmiş; hanımlar hepimiz kültürlü insanlarız ciddi önemli şeyler konuşalım demiş. Kadıncağızın adı kültürlü hanım kalmıştı. Ben ona da hak veriyorum 40 yaş halimle annemlere de. Gayet Bilgi gerektiren son teslim tarihi acımasız bir işim var kadınlı erkekli kafa boşaltmak için yarı vakti boş sohbete döküyoruz boş sohbet mühim kadını erkeği de yok
Evet erkekli kadinli olursa elbette oyle ama bu ikisi esinin amacasinin kayin validesinin eltisinin damadinin oglunun kiliseden arkadasinin hangi televizyon programini izleyim makarna yerken ne soyledigi uzerine degil!
geldigimzi ulkelerin farkliliklari, yeme k kulturleri, tarihleri, hayat secimleri uzerine!
Icerikte evrenler kadar fark var yani.

kulaklık tak, aç bir death metal bitsin gitsin.. yol vermesek üzerimizden çiğneyip geçecek tiplerle yaşıyoruz yahu konuşmak teee kaçıncı level :KK53:
Kulaklik var, gurultu giderici kulaklikta Death metali birak Dark Industrial dinliyorum demistim.. hala siziyor kadinin sesi demistim .... vallahi o yontem calismiyor.... nasil bir sesse.

Bu konuyu acmak icin neden bekledim biliyor musunuz? Artik gercekten tahammul edemiyorum.

COK KONUSUYORSUNUZ!

Is hayatimda, ozel hayatimda, ulkeler ve cografyalar degismeyen bir gercek var. Nedenini yillaraca dusundum ama cozemedim ve beni son derece rahatsiz ediyor. Ama gercekten tahammul sinirlarim zorlaniyor. Isyerinde kadinlarin zar zar konusmalarina tahammul edemiyorum!

Durmak yok, nefes almak yok, virgul yok nokta ok. Neyin kafasini yasiyor bunlar, hormonlari agizlarina mi vuruyor, artezyen motoru gibi insaat hiltisi gibi kereste hizari gibi!

Konustuklari bos konularin dayanilmaz gereksizliligi mi, kafalarinin daginikliklarinin bulasiciligi mi, yon bulamamis hormonal motorlarinin suursuzlugu mu, egitimi yetersiz kalmis cahillikten mi, amacini bilemeyen zihinsel mekanizmalarina hakim olamamalari mi BILMIYORUM. Bir de bunun erkek versiyonlari var ki sigortalarimi iki kere attiriyor.

Ama, sunca senedir meditasyon, uzak dogu felsefesi ve savas sanatlari calisirim, bu sesler zihninizin araligindan bir sekilde iceri sizmayi basarirsa moral bozuklugu ve randiman dusuklugune sebep oluyor. Sonra insan kendini sorguluyor, demek ki ben yeterince kendimi gelistirmemisim sabir etmek konusunda vs vs, fakat hayir. Bence isyerinde profesyonel olmayan konusmalar minimuma indirgenmeli ve geveze insanlar kesinlikle uyarilmali ve tavir alinmali.

Yoksa gunlerce kulaklarinizda cinlayan o bet seslerle ugrasin durun!

Savaş sanatlarıyla uğraşırım hatta çocuk yaşlardan itibaren bence siz olayın felsefesini alamamışsınız o dinginlik oluşmamış sizde dövüş sanatıyla uğraştığım için uzun yıllar ve hala meditasyon yapıyorum ama yapmasam da rahatsızlık duymuyorum benim çalıştığım ortam 24 katlı bir plaza hatta 2 plaza biri 15 katlı kadın erkek kalabalığını siz düşünün bence sizde tahammül yok aslında tahammül etmeye bile ihtiyaç duymamak gerekiyor tüm o saydığınız sanat ve meditasyonla üstelik insanları küçümseyen tavrınız olgunlaşmadığınızı ve kendiniz aşırı beğendiğinizi gösteriyor yazık sizinle çalışan insanlara

Ya şunu bilir,şunu söylerim..erkekler bizden daha az konuşuyor,kelime dağarcığı anlamında..fakat şu hayat da şunu öğrendim,bizden daha çok gıybet,ve dedikodu yapıyorlar:))
Dogrudur, onlarin dedkodusu hizli yayilir cunku para onlarin elinde, is onlarin elinde, emlak onlarin elinde. Biz neyiz ki...

Savaş sanatlarıyla uğraşırım hatta çocuk yaşlardan itibaren bence siz olayın felsefesini alamamışsınız o dinginlik oluşmamış sizde dövüş sanatıyla uğraştığım için uzun yıllar ve hala meditasyon yapıyorum ama yapmasam da rahatsızlık duymuyorum benim çalıştığım ortam 24 katlı bir plaza hatta 2 plaza biri 15 katlı kadın erkek kalabalığını siz düşünün bence sizde tahammül yok aslında tahammül etmeye bile ihtiyaç duymamak gerekiyor tüm o saydığınız sanat ve meditasyonla üstelik insanları küçümseyen tavrınız olgunlaşmadığınızı ve kendiniz aşırı beğendiğinizi gösteriyor yazık sizinle çalışan insanlara
Vah birden cok uzuldum basimin ustunde carlayan dedikoduculara bu dediginizi okuyunca.. hemen bir ozelestiri yapmaliyim lol...

Ben de bir kac faktore indirgemeye calistim:

(1) Hormonlar
(2) Esleriyle bozuk iliskileri
(3) Aile baskisi
(4) Guc ve kontrol isteme ama ulasamama uzerine yasanan hayal kirakligi
(5) Genel amacsizlik ve zihinsel islevleri besleyemeem durumu
(6) Ozguven eksikligi
(7) CEHALET <===belki de en onemli faktor bu olabilir.
(8) Aliskanlik <=== degistirilebilen kisim, o da niyetliyse.

5. Galina bence. Belki de sadece kendini eglendirememe pilavcim. Kendi iç dunyalarinda huzurlu degiller dışariya bağımlilar. Turkiyenin birden Küba olmasini istioruz bizimki mallik aslinda. Ben egitim anlatırken ekstra cumle kurup insanlari siktim mi acaba diyorum. Minimum lafla maksimum olay anlatma gibi bi optimizasyon sistemleri yok kafalarinda eksik parcayla gelmisler. Migrenim tutuo cenelerinden artik. Ya bi ayakkabi bir saate yakin konusulur mu catlicam artik valla. Esyalardan tiksindim.

Konuyu kapatıyorum çünkü bu konudan kıyım çıkar.

Kadınlar çok konuşuyordur evet ama dedikodu, çok ve gereksiz konuşma örnekleri için bir mahalle kahvesine gitmenizi tavsiye ederim.

Not düşeyim, tüh konuyu moderatör de anlamadı denmesin, içinde erkekleri de barındıran dedikodu kıvamındaki eleştiri, cinsiyet ayrımı yapılmadan konuşulmak istendiyse başlığa "kafasız tavuk" ve "kadınların motor çenesi" ibaresi eklenmez, işyerinde çok konuşan insanlar denir.

Son düzenleme:
X