Kafayı yemiş diyeceksiniz belki de.. Benim gibi olan var mı?

ferayfusun87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
348
403
36
Kızlar bana kafayı yemiş diyebilirsiniz çünkü etrafımda bu konuyu azıcık çıtlatsam kafayı yemiş diyorlar. İçimi dökmek istiyorum. Kızlar bende eski zaman takıntısı var. Yani eski zamanlarda yaşama arzusu. Özellikle de 50'li ve 60'lı yıllara takığım bir de 70'lerin ilk yarısı. O dönemlerde yaşamadığım için çok üzülüyorum ama kimse beni anlamıyor. Keşke 60'larda genç olsaydım dediğimde biri "manyak mısın dua et 87'lisin, şimdiye buruşuk nene olacaktın" dedi. Kızlar ana bunun sonu yok ki ? Atıyorum mesela 1962'de 20 yaşında olan biri de 1900 doğumlu 62 yaşındakine bakıp "ohhh iyi ki 20 yaşındayım iyi ki 1942'de doğmuşum" diordu belki ama şimdi 1942 doğumlular 79 yaşındalar. Şimdi her an değişiyor yani bunun sonu yok. Ama kimse beni anlamıyor etrafta. Mesela Dita von Deese diye bir dansçı var o da 50'li yıllara takık direk 50'ler gibi saçı giyimi ama bunu işi için yapıyor kimse tuhaf bulmuyor onu.

Saçlarımı 50'li yıllardaki gibi yaptırıyorum. Kıyafetlerim özel olarak terzide dikiliyor hepsi de 60'lı 70'li yıllar modası. Şapkalar takıyorum. Millet kıs kıs gülüp garipsiyor sinirim bozuluyor. Sanatçı olsam ünlü olsam sorun olmazdı sıradan insan olunca garip kategorisine konuluyorsun. Kızlar yeşilçam hastasıyım, her akşam film izliyorum aynı filmi milyon defa izliyorum mesela. En son 1971 yapımı bir filmi izliyorum her akşam, orada yan rolde bir aktör var mesela aşık oldum adama. Adamsa çoktan ölmüş. İnanamıyorum filmdeki herkesi araştırıyorum çoğu ölü çıkınca suratıma yumruk yemiş gibi oluyorum sanki hayatın ne kadar kısa olduğu suratıma çarpılıyor. Her akşam izliyorum eşli filmleri kendimi o yıllarda hayal ediyorum. Bir yandan çok tuhaf geliyor ben yokum o yıllarda resmen yokmuşum amabir hayat varmış dışarda insanlar eğleniyor geziyor sevişiyorlarmış bu bana tuhaf geliyor kavramak zor geliyor kısaca ah keşle o yıllarda herşeyin saf olduğu internetin olmadığı yıllarda yaşasaydım kızlar bu filmlere taktıkça hayal aleminde geziyor gibi oluyorum rüyalarımda bile 1963'lü yollardayım sizce ben kafayı mu yedim yoksa benim gibi olan var mı

Son düzenleme:
Kızlar bana kafayı yemiş diyebilirsiniz çünkü etrafımda bu konuyu azıcık çıtlatsam kafayı yemiş diyorlar. İçimi dökmek istiyorum. Kızlar bende eski zaman takıntısı var. Yani eski zamanlarda yaşama arzusu. Özellikle de 50'li ve 60'lı yıllara takığım bir de 70'lerin ilk yarısı. O dönemlerde yaşamadığım için çok üzülüyorum ama kimse beni anlamıyor. Keşke 60'larda genç olsaydım dediğimde biri "manyak mısın dua et 87'lisin, şimdiye buruşuk nene olacaktın" dedi. Kızlar ana bunun sonu yok ki ? Atıyorum mesela 1962'de 20 yaşında olan biri de 1900 doğumlu 62 yaşındakine bakıp "ohhh iyi ki 20 yaşındayım iyi ki 1942'de doğmuşum" diordu belki ama şimdi 1942 doğumlular 79 yaşındalar. Şimdi her an değişiyor yani bunun sonu yok. Ama kimse beni anlamıyor etrafta.

Saçlarımı 50'li yıllardaki gibi yaptırıyorum. Kıyafetlerim özel olarak terzide dikiliyor hepsi de 60'lı 70'li yıllar modası. Şapkalar takıyorum. Millet kıs kıs gülüp garipsiyor sinirim bozuluyor. Sanatçı olsam ünlü olsam sorun olmazdı sıradan insan olunca garip kategorisine konuluyorsun. Kızlar yeşilçam hastasıyım, her akşam film izliyorum aynı filmi milyon defa izliyorum mesela. En son 1971 yapımı bir filmi izliyorum her akşam, orada yan rolde bir aktör var mesela aşık oldum adama. Adamsa çoktan ölmüş. İnanamıyorum filmdeki herkesi araştırıyorum çoğu ölü çıkınca suratıma yumruk yemiş gibi oluyorum sanki hayatın ne kadar kısa olduğu suratıma çarpılıyor. Her akşam izliyorum eşli filmleri kendimi o yıllarda hayal ediyorum. Bir yandan çok tuhaf geliyor ben yokum o yıllarda resmen yokmuşum amabir hayat varmış dışarda insanlar eğleniyor geziyor sevişiyorlarmış bu bana tuhaf geliyor kavramak zor geliyor kısaca ah keşle o yıllarda herşeyin saf olduğu internetin olmadığı yıllarda yaşasaydım kızlar bu filmlere taktıkça hayal aleminde geziyor gibi oluyorum rüyalarımda bile 1963'lü yollardayım sizce ben kafayı mu yedim yoksa benim gibi olan var mı
Melankolik insanlarda görünen bir takintililik durumu sizdeki

Kızlar bana kafayı yemiş diyebilirsiniz çünkü etrafımda bu konuyu azıcık çıtlatsam kafayı yemiş diyorlar. İçimi dökmek istiyorum. Kızlar bende eski zaman takıntısı var. Yani eski zamanlarda yaşama arzusu. Özellikle de 50'li ve 60'lı yıllara takığım bir de 70'lerin ilk yarısı. O dönemlerde yaşamadığım için çok üzülüyorum ama kimse beni anlamıyor. Keşke 60'larda genç olsaydım dediğimde biri "manyak mısın dua et 87'lisin, şimdiye buruşuk nene olacaktın" dedi. Kızlar ana bunun sonu yok ki ? Atıyorum mesela 1962'de 20 yaşında olan biri de 1900 doğumlu 62 yaşındakine bakıp "ohhh iyi ki 20 yaşındayım iyi ki 1942'de doğmuşum" diordu belki ama şimdi 1942 doğumlular 79 yaşındalar. Şimdi her an değişiyor yani bunun sonu yok. Ama kimse beni anlamıyor etrafta.

Bence psikologa gidin
Osmanlı zamanında yaşamak isterdim
sadece isterdim bugünü o güne göre
yaşamıyorum sizin durumunuz normal
değil bence

O filmlerden uzaklasirsaniz sorun cozulur bence.filmlere fazla kapılmıssınız

Ya sadece film meselesi değil aslında örnek olarak film dedim. Mesela manyak gibi o dönemleri anlatan belgeselleri izliyorum o dönemlerin şarkılarına müziklerine bayılıyorum, saçlarım ve kıyafetim zaten direk o yılların modası.

Ben de o dönemlerde yaşamak isterdim hatta daha eskilerde ..

Daha kaliteli, daha samimi bulduğum ,dönem kıyafetlerini sevdiğim ,o ambiyansın daha güzel olduğu ve o zaman çoğu şeyin daha kıymetli olduğu için ..

Ama bunu hayatıma taşımadım elbette ..

Abartılı olmadan o şekilde giyinip tarz yapabilirsiniz kimsenin fikrine yorumuna ihtiyacınız yok ..

Siz çok içselleştirmişsiniz şimdiki çağ ne kadar hoşunuza gitmese de o kadar gerçeklik algısını yitirerek de yaşamayın bence ..

Fazla takılıp kalmışsınız ..

Bence 2005-2010 yılları arası çok iyi. teknoloji ne çok ileri ne çok geri insanlar bu kadar telefon bağımlısı değildi ve daha bi mutluydu. 60-70ler çok kötü ya darbe dönemleri insanlar sağ sol kavgaları yüzünden gençliğini yaşayamamış. diziler filmlerdeki gibi olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım o dönemlerde kimse yaşamak istemez diye düşünürdümo_O

bir psikologla görüşmenizi tavsiye ederim.
dönem fimlerini dizilerini ben de çok sever izlerim mesela ben de ingiliz edebiyatı hastasıyım jane austen kitaplarını defalarca okumuşumdur. ama gidip o dönemdeki gibi giyinmek saç yaptırmak vs o insanları takıntı yapmak başka bir boyut. yardım almalısınız

Bende seksenleri çok severim, keşke o dönem de genç olsaydım dediğim çok oluyor. O dönemin olaylarını anlatırım hep eşime,çok şaşırıyor bunları nasıl biliyorsun diye.. gerekli gereksiz bir çok bilgim var o döneme dair..ama hayatımı o döneme uyarlamaya çalışmıyorum tabiki, bu kısmı bana da anormal geldi açıkçası..

Ben de o dönemlerde yaşamak isterdim hatta daha eskilerde ..
Daha kaliteli, daha samimi bulduğum ,dönem kıyafetlerini sevdiğim ,o ambiyansın daha güzel olduğu ve o zaman çoğu şeyin daha kıymetli olduğu için ..
Ama bunu hayatıma taşımadım elbette ..
Abartılı olmadan o şekilde giyinip tarz yapabilirsiniz kimsenin fikrine yorumuna ihtiyacınız yok .. Siz çok içselleştirmişsiniz şimdiki çağ ne kadar hoşunuza gitmese de o kadar gerçeklik algısını yitirerek de yaşamayın bence ..
Fazla takılıp kalmışsınız ..

Biraz da zamanın bu kadar hızlı geçmesi beni ürkütüyor bunun üstüne gidiyorum sanırım. 1971 yapımı filmden şu an yaşayan kimse yok mesela. Alt tarafı 50 yıl geçmiş ama hepsi ölmüş. Dehşete kapılıyorum hayat ne kısa diyorum. Ama durmuyorum üstüne gidiyorum bunun.

O filmdeki 20 yaşındaki oyuncu da mutluydu o an, "gencim, iyi ki 1951 doğumluyum" falan diyordu ama 50 yıl su gibi geçmiş ve o oyuncu yaşamıyor şu an. Korkutucu ya.

Bende üzüluyorum ama şurda 20 30 seneye ölecem doye 2100 ü göremicem mesela dünya nasıl olacak 🥲 aman eskiyi napim ya ayrıca uzülme cotonda hep eski moda yeni moda olmuş gidip baktinmı aynı türk filmlerinden fırlamış gibi kiyafetler

X