Kafayı yiyecegim lütfen yardım edin!

Miranda_miranda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2017
49
38
Öncelikle herkese merhabalar...
Kulubunuze yeni katıldım ve katılmamdaki en buyuk sebep,biraz sonra sizlere aşagıda sıralayacagım şeyler!
Maalesef çok kötüyüm,kendimi kullanılmış,aptal yerine konmuş gibi hissediyorum...

Konuya nereden girecegim bilmiyorum... o kadar çok şey yaşadım ki,kime neyi nasıl anlatacagımı bilmiyorum.Açıkçası çevremdeki arkadaşlarıma da pek güvenmedigim için,anlatamıyorum,umarım bana yardımcı olursunuz.

Bundan tamı tamına 5 ay önce birisini soktum hayatıma.Kendisi benim için uğraştı,ilgili oldugunu gösterdi,bende ilgi duydugum ve düzgün bir adam oldugunu düşündügüm için kabul ettim.Daha öncesinde ilişkisinin olmadıgını ve ilk ilişkisi oldugunu zaman içerisinde arkadaş çevresi vs.. ögrendim.Çok düzgün bir çocuk olduguna ikna oldum ve kabul ettim.Ama olaylarda ondan sonra başladı.
ilk etapta benim samimi bir arkadaşım,ben ve benim şu anki erkek arkadaşım uzun zaman önce aynı ortamda tanışmıştık.Bizim o gün aramızda hiçbir şekilde bir şey olmadı.ilk defa tanışmasına ragmen kız arkadaşımla baya samimi olup muhabbet ettiler.(ben uzun zman sonra o günü sordugumda bana benimle kimse sohbet etmedi mecbur kalmıştım diye geçiştirdi,çünkü benimle neredeyse hiç sohbet etmemişti o gün).Zaman içerisinde bir şekilde "o" arkadaşımla ilgili bir muhabbet geçtiginde,ya da herhangi bir şey oldugun özellikle dikkat ettigini,dinledigini vs.. farkettim.Bilirsiniz kadınlar bir şeyleri hissederler,elinde bir kanıt yoktur ama diger arkadaşlarına göre o insan kadar bir ilgi alaka oldugunu sezersin.İyi niyetle yaklaştım çok büyütmedim olayları.Bu arada ilk tanışılan gün,ikisi çok iyi anlaşmışlardı ama arkadaşım başka şehirde yaşadıgı için ertesi gün ayrıldı ve bir daha görüşmediler.Mesela bir kaç defa ben o arkadaşımla telefonda konuşurken erkek arkadaşım aradı ve ben tabi haliyle açamadım.O dönemler de de tek konuştugum arkadaşım oydu ve bunu biliyordu.Ben telefonu kapatıp ona döndügümde bana çok meraklı bir şekilde "kimle konuşuyordun vb..." şeyler sordu.Bu arada benim onu hiçbir şekilde aldatmayacagımı,çok düzgün bir kız oldugumu biliyor.Hem çevresinden beni az buçuk tanıdıgı için.Neyse ben söyleyince böyle hafiften meraklı meraklı bir şekilde laf almaya çalıştı bir şey demedim konuyu kapattım.

Aradan biraz zaman geçti ve kısa zaman aralıklarıyla (2-3 hafta) bana sürekli "arkadaşın x bizim ilişkimiz hakkında ne düşünüyor,ilk söylediginde ne tepki verdi vs... filan diye sordu." ben geçiştirdim çok üzerinde durmadım.Mutlu oldu filan dedim.

Aradan yine zaman geçti ama kesin cevap alamadı ve bana bir daha sordu sonra "ne düşünüyor diye";bende artık böyle sıkıldım ve rahatsız oldum ama belli etmeden zarflamak için "Ya çok iyi çocuk iyi birisi filan dedi" dedim.Bir anda heyecanla agzından kaçırarak "Evet ben zaten x'in benden hoşlandıgını biliyordum dedi" .Sonra ben ters ters bakınca yani "tabi insan olarak" dedi kıvırdı.
Bu birinci olay ve çok rahatsız oldum.İşin ilginç kısmı kız arkadaşım da hafiften ilgili ve artık kafayı yeme noktasına geldim acaba ben mi paranoyaklık yapıyorum diye!

diger kısımlar benim yanımda güzel bir kız görsün çaktırmadan bir şekilde bakıyor ve bu beni çok rahatsız etti.Daha önce sevgilisi olmamış,gayet düzgün izlenimi veren ve kendisini bu şekilde tanıtan bir insan nasıl yapabilir bunu dedim ama yine bir şey demedim.Bir gün yine dışarıda kahvaltı edelim dedik ve güzel bir yere gittik.Orada çalışan bir kız var,dürüst olmak gerekirse güzel bir kız ama erkek arkadaşım,yanında benim olmama ragmen,yemek yemeyi bırakıp resmen büyülenmiş ve kitlenip kalmış gibi beni resmen unutarak bıyık altından kızı kesmeye,gözlerini alamadan bakıp bakıp durmaya başladı.Tabi benim baktıgımı farkedince kafasını sag sola çevirip başka şeylere de bakıyormuş gibi bir izlenim vermeye başladı,arada da agzına bir şeyler sokuşturmaya çalışıyor vs.. ama o gün hala aklımda kaldı ve güvenimi iyicene rahatsız etmeye başladı.Bu arada erkek arkadaşım da yakışıklıdır onu da belirtmiş olayım.Kendi kendime neden bu kadar şeyden sonra bırakmıyorsun diye sordum ama onu çok seviyorum ve bırakamıyorum.

Ve son yaşadıgım olaya geleyim.
Yakın zamanda bir gün bunun bir arkadaşı rahatsızlandı ve gece hastaneye götürmek zorunda kaldı.O gün arkadaşının daha önceden tanıdıgı bir bayan doktordan bahsetti.Onlara çok yardımcı oldugunu,çok iyi bir insan oldugunu,arkadaşı sedyede yatarken sohbet ettiklerini vs.. Ben çok üzerinde durmadım geçtim.
Ben bir akşam rahatsızlandım ve beni aynı hastaneye götürmek istedi.Kalkıp hastaneye gittik ve baktım gözleriyle birisini arıyor.Bir şey demedim,içeri doktora girdik ama yine gözler birisini arıyor.Doktor film çektir filan dedi,gittik film çektirdik ve sonrasında geri gelip acil serviste doktorda sıra gelmesini bekledik.O sırada baktım kafası hala baykuş gibi bir anda "Sen kime bakıyorsun?" diye sordum.Ya sana bahsetmiştim ya bayan bir doktor vardı adı" y" diye.o buradaysa bize yardımcı olsun dedi.Şimdi benim anlamadıgım sadece hayatı boyunca 1 kere gördügü bir insan neden sana yardım etsin? senin samimiyetin ne? ayrıca o kadar insan acilde beklerken ve benim durumum o kadar da acil bir durum degilken?(filmler filan temiz çıktı,sadece son kez doktora gösterip çıkacagız yani başka bir durum yok).
İşin ilginç kısmın söyleyeyim.Erkek arkadaşım saglık ile ilgili bir alanda çalışıyor ve doktorlara ve doktorluga karşı bir ilgisi var bunu biliyorum.Statü onun için önemli baya bunu da biliyorum..
Bunun da ötesinde daha tanışmamızın ilk zamanlarında bana "Bana küçükken yıldızname baktırmışlar ve benim beyaz önlüklü birisiyle evlenecegimi söylemişler ama çok kanmamak lazım " dedi.Benim grafik tasarımcıyım alakam yok. Bunlar içimde o kadar çok birikti ki artık düşünmekten kafayı yiyecegim.Acaba bende mi bir sıkıntı var yoksa karşımda tam bir sahtekar,doyumsuz,aç gözlü bir manyak mı var ben anlayamıyorum.
Benim için çok önemli ve muhtemelen onunla evlenecegim.Bu olaylar haricinde bir sürü ortak noktamız vs.. de çıktı ve bunlarda etkili(kültür,vs...).
Lütfen bana akıl verin.

Son düzenleme:
Acaba bende mi bir sıkıntı var yoksa karşımda tam bir sahtekar,doyumsuz,aç gözlü bir manyak mı var ben anlayamıyorum.
Benim için çok önemli ve muhtemelen onunla evlenecegim.Bu olaylar haricinde bir sürü ortak noktamız vs.. de çıktı ve bunlarda etkili(kültür,vs...).
Siz de bi sıkıntı yok bence, ama tamda dediğiniz gibi karşınızda doyumsuz,açgözlü biri var anlattıklarınıza bakılırsa, ve böyle biriyle evlilik düşünmeden önce ilişkinizi kırkbinkere düşünün yoksa paranoyak olup çıkarınsınız gibi böyle biriyle.

İçinde bu kadar şüphe varken nasıl onunla evlencegim diyebiliyorsun? Kafandaki soru işaretlerini halletmeden asla bu adamla ciddi adımlar atma ve evet dediğin gibi kesin deliller olmasa da kadınlar hisseder. Anlattığın gibiyse adam kaşı gözü oynayan gözü dışarda olan biri. Böyle biriyle de sırf iyi yakışıklı kültürler uyuyor uyuşuyoruz dye evlenilmez. Evliliğin temeli güvene ve sadakate dayanmalı. Bunlar olmadan ne kadar uyumlu olsanız da olmaz. Evlilik tencerenin kapagini ya da kendine uygun kumaşı bulmak değil bence.

Arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyin lüften,benim için çok önemli!
empati kurun ve kendinizi benim yerime koyun.Siz bu tarz şeyler yaşamış olsaydınız ne düşünürdünüz ve ne yapardınız?

"Benim için çok önemli ve muhtemelen onunla evlenecegim."
niye?? hayır neden yani?
öte yandan adam olgun değil, henüz hızlı çağlarında ve bayağı bayağı da çapkın.ben birkaç kez ufaktan aldatıldığını da düşünüyorum senin. daha beteri kendin de gayet farkındasın?
he bu arada empati kurarak yazdım gayet; üniversitede kısa süreli bir flörtüm vardı böyle kaşı gözü ayrı oynayan.1-2 defa yanımdayken kızları kestiğini görüp ne oluyoruz diye sorunca beni kıskançlıkla suçlamaya kalkışmıştı bir de manyak..
hass... oradan deyip biletini kesmiştim.
yukarıdaki soruma cevap bekliyorum..

niye?? hayır neden yani?
öte yandan adamolgun değil, henüz hızlı çağlarında ve bayağı bayağı da çapkın.ben birkaç kez ufaktan aldatıldığını da düşünüyorum senin. daha beteri kendin de gayet farkındasın? yukarıdaki soruma cevap bekliyorum..

++++

niye?? hayır neden yani?
öte yandan adamolgun değil, henüz hızlı çağlarında ve bayağı bayağı da çapkın.ben birkaç kez ufaktan aldatıldığını da düşünüyorum senin. daha beteri kendin de gayet farkındasın? yukarıdaki soruma cevap bekliyorum..

Ben kolay kolay birisini sevemem.Çok uzun zamandır da kimseyi hayatıma almadım.Erkek arkadaşım dürüst olmam gerekirse inanılmaz yakışıklı olmasa da "Çekici" bir adam.
Bu arada yazdıklarınızı da düşününce hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz sanki.Aldatılma olayını bilmiyorum ama aldattıgını düşünmüyorum.

Adam seni takmiyo ne demek arkadaşınla ilgilenmesi ona buna bakması ve diyorsun ki evleneceğim iyide adamın hiç öyle bir niyeti yok bence tut ki oldu hasbel kader evlendin gözü her an dışarda sana saygı duymayan bir adamla nasıl olucak bunları düşündün mü ?

Ortak noktalarımız da fazla.Aileleler de uygun,bunlar baya etkili oldu.

Arkadaşımı sorması vs.. acaba ben mi paranoyaklık yapıyorum? Yani ne var baktıysa olabilir,sende söylüyorsun kız çok güzel diye neden takıyorsun diyorum ama zoruma gidiyor.Ben yapmıyorum çünkü...

Evlilikte keramet var lafına bayağı inanıyorsun sanırım. Şu an güvenemiyorsun kuşkulusun evlenince daha iyi mi olacak. İçindeki kuşkuları aşırı kaçmadan, güvenmediğini çok belli etmeden anlat bence konuşmak en iyisi

Arkadaşımı sorma konusunu açtım ama inkar etti,yeminler etti bilmiyorum ama çok rahatsız oldum.

Hep yapıcı olmaya çalışırım.karşı taraf haksızken bile yapıcı yorumlar yapıp iç rahatlamaya çalışırım ama burada yapıcı bi durum kesinlikle göremiyorum.
aynısının bi değişik versiyonunu yaşadım.evlenmek üzereydim. Herkes bana takıntılısın dedi neler neler. Ben hiçbirinin takıntı olmadığını kanıtladım. Allah bana yardım etti. Şimdi herkes iyiki ayrılmışsın ucuz kurtulmuşsun meğer diyor.Hala daha deli gibi seviyorum kendisini. Fakat ayrılmamız benim geleceğim ve psikolojim için en hayırlısıydı zira ben doyumsuz aç bir erkekle yapamam.

Gerçekten empati yaparak söylüyorum; ona asla güvenmeyeceksin ve haklısın da. Lütfen günahına girmesine izin verme lütfen.

Daha ne olmasını bekliyorsun acaba?
Hani seni aldatsa "daha bi kere gördüğü insanla aldattı düşünebiliyor musunuz?" Falan diyeceksin, öyle bi saflık sendeki.
Öneri istiyorsan ayrıl. Ayrılmıyorsan da sevgilin nereye bakıyor diye incelemekle geçsin hayatın, tercih senin.:işsiz:

X