kahvrengi lekeler yardım edinnnnn

funda_b

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
175
0
merhaba arkadaşlar ben 5+6 günlük hamileyim .yaklaşık onbeş gündür her gün iki üç damla da olsa açık kahverengi lekelenmem var.hatta ben adet olacağımı sanmıştım. geçen hafta test yaptım pozitif çıknca hemen doktora gittim. keseyi gördük hamilelik hormonu ve diğer testler normal çıktı.doktorum progestan verdi günde iki kez içiyorum. ama hala lekelerim devam ediyo.rengi daha açıldı ve daha sulu bi akıntı sanki.haftaya kalp atışlarını duymaya gideceğiz .ama ben çok endişeliyim çünkü internette bir sürü şey okuyorum. hapşırmaya bile korkar durumdayım.ama bi yandan da düşünüyorum Allahım can verdikten sonra hiç bişey engel olamaz.hayırlısı ne ise o oalcak artık.diğer başlıklarada çok yazdım ama kimseden bi cevap alamadım.benim durumumda olanlar var mı.ne olur yardımcı olun

kimse yazmıyacak mı yaaaa
şimdide açık pembe sulu bi akıntıya dönüştü.çok moralim bozuk.progestanı düzenli içiyorumda neden bölee yaaa

fundacım uzan bol bol dinlen bide bol su iç doktorunla konuş progestanın dozunu arttırır belki panik yapma sakın stres bebeğe oldukça zarar veriyor ınşallah bişey olmaz Allah yardımcın olsun

hemen doktotra git eğer hemen gidemezsen porgestan kullan ve ayaklarını dik yat... allah sana bağoışlasın

çok teşekkür edrim kızlar desteğiniz için doktorla randevum cuma gunu kalp atışlarını dinlemek için çağırmıştı.daha önce mi gideyim sizce doktora , ben iki kere doktora gidip yormayayım kendimi cumaya kadar sabredeyim diye düşünmüştüm progestan iki tane içiyorum ama acaba gitsem mi yarın

canım biran önce doktora gitmen durumunu netleştirmen için gerekli.hem stresin geçer ,hemde için rahatlar.

yarın için randevu aldım sizi gelişmelerden haberdar ederm ne olur bebeğime bişey olmasın allahımmm

akıntın kahverengı oldugu surece sorun yok ayaklaırnı kaldır bol bol su ıc ve yat. bende 6.haftamda kanama yasadım. doktorum kahverengıden korkma ama kırmızıya donerse hemen gel demıstı. umaırm yarın ıyı haberler alırsın. allah bebegını aılesıne bagıslasın...

slm fundacım bende de 1 hafta lekelenme oldu hemen dr gittim rapor verdiler.hiç kalkmadan dinlendim ve progestoron kullandım günde 2 tane.kendine dikkat et mümkün oldukça yat dinlen.

hiç korkulacak bişey yok bence. bende 5 haftalıkken aynı durumları yaşamıştım. yerleşme lekesi deniyor ona halk dilinde. ama daha uzun sürer ve renk kırmızıya dönüşürse o zaman hiç vakit kaybetme derim. şimdiden kendini strese sokma. iyi haberler verirsin umarım.

Bende de aynı durum olmuştu fundacığğım 5 haftalıkken doktor günde 3 kullanmak üzere progestan verdi ve şiddetle yatmamı söyledi.sadece wc için kalkıyorum.Geçen hafta tekrar gittim kontrole 8 haftalık olmuş bebişlerim progestan kullanmaya 12 haftaya kadar devam dedi doktorum ayrıca istiratede devam et dedi.Bence istirat et dinlen bol bol ha birde bol su iç.Moralini bozma moral çok önemli bişeycik olmaz Allahın izniyle ama tedbiride elden bırakma derim.öpüldün canım...

kızlar ben 18+2 oldum dün kahveregi lekelenmem oldu. bugün hemen gitim doktora devam ediyor mu dedi. yok dedim. o zaman önemli değil dedi. inşallah bişi yoktur.

kızlar ben 18+2 oldum dün kahveregi lekelenmem oldu. bugün hemen gitim doktora devam ediyor mu dedi. yok dedim. o zaman önemli değil dedi. inşallah bişi yoktur.

Canım çok geçmiş olsun doktor o kahverengi lekelenmenin neden olduğunu söyledimi peki?İlerleyen haftalarda lekelenme neden olurmuş diye açıklama yaptımı?

arkadaşlar ben de de o kahverengi akıntılardan geliyordu...dün test yaptım pozitif çıktı..cumartesi doktora gidicez...inşallah bir şey yoktur..acaba dış gebelik falan olabilir mi?ya da dış gebelik nasıl bir şeydir...ben de burada olanları okuduktan sonra stres yaptım...bulunduğumuz yerde kadın doğum dr. yok...eşimin işinden dolayı da ancak cumartesi günü gidebilicez...bu ay boyunca hemen hemen birkaç gün hariç lekelenmelerim oldu...

bn yasadım dıs gebeligi bnmde 5 haftadan sonra 2 hafta kahverengi kanama oldu az az hergün geliyodu malesef bn biraz gec kaldım ptladı iç kanam gecirdim tek tüpüm alındı o yüzden doktora gidin derim hamilelikte kanamalar cok önmli bn ölümden dondüm insallah sizinki saglıklıdır

canım slm bende 3 gün yaşadım kahverengi lekelenme progestan kullandım ama ben günde 3 tane aldım.korkma allahın sakladığına hiç bişi olmuyo rabbim bağışlasın yavrunu.bende ilk kalp atışını duymadım 15 gün sonra duydum.

merhaba arkadaşlar pzt doktora gittik pek umutlu konuşmadı ve beni hastaneye yatırdı dış gebelik değil ama daha kalp atışını duyamadık kalp atışını dinlemey çalıştığımızda tam 6 hafta 1 günlükdü.doktor herşeye hazırlıklı ol dedi 15 gün sonra gideceğiz kalp atışını duymak için o zman da duyamazsak diye çok korkuyorum benimki açık pembe renk leke şeklinde bazende kahverengi hastaneden geldik evde dinleniyorum.tabi endişelerim devam ediyor.siz bebeğinizin kalp atışını hangi haftada duydunuz benim duyulmamış olması anormal mi 6 haftalıkkken.bu arada doktor vajinal ultrasonla keseyi gördü 12 mm olmuş doktor 6 hafta ile uyumlu dedi ama bebeği göremedi ve kalp atışı duyulmadı ne zman kalp atışı duyulur

canım ben kalp atışını dinlemeye gittiğimde doktor göremedi kesem 20 mm di. yolk sac da oluşmuştu. ıkı hafta sonra gel dedı o zaman. benım ıcın rahat etmedı üç gun sonra baska bır doktora gıttım ve meleğimi gördüm hemde boyu 11 mm olmuştu:nazar: kalbide pıt pıt atıyordu.

hiç endişelenme senınkıde cok erken ben gıttıgımde 7 haftalıktım. eger için rahat etmeyecekse başka bır doktora görün. 15 gün geçmez böyle stresle.
benim lekelenmem olması ama olanlara doktor progestan ilacı veriyor sana vermedi mi ?

X