Bahçe Bakımı ve Çiçekler Kalanşo çiçeğim

abosss7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
25
5
Merhaba,
Kalanşo çiçeğimden farklı bitkiler çıkmaya başladı ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı?
CE141D6D-4BD1-4AAD-B60C-53E2CF021EC3.jpeg

sarmasik sanirim bence ayirin etrafini sarmasin ciceginizin

sarmasik tohumu varmis toprakta zamani gelmis, cikmis. yabani sarmasik disari ekseniz iyi olur ama kis da geldi zaten. bitkinizle alakasi yok bence.

bu kalanso alindiklarinda cok guzeller. sonra dokuluyor cicekelri. tekrar actirmak o kadar zor ki.
Hadi ya bende de var bir tane daha açmayacak mi yani o_O

sarmasik tohumu varmis toprakta zamani gelmis, cikmis. yabani sarmasik disari ekseniz iyi olur ama kis da geldi zaten. bitkinizle alakasi yok bence.

bu kalanso alindiklarinda cok guzeller. sonra dokuluyor cicekelri. tekrar actirmak o kadar zor ki.
Ay niye öyle dedin ya ☹️ benimkinin de ölüyo artık çiçekler 😢

Evet dökülüyorlar fakat arkasından tomurcuklanıp tekrar çiçek veriyor bakımına çok dikkat ediyorum bu arada çok teşekkürler ☺️☺️

Bu çok hızlı saran arsız Bi sarmaşık. Adını biliyordum ama unuttum. Ayır saksıdan onu. Bahçe falan varsa ya da balkonu sarsın dersen başka saksıya ya da toprağa geçir
Nasıl ayıracağım ki neredeyse kökleri bitişik gibi duruyor 🤨

Hadi ya bende de var bir tane daha açmayacak mi yani o_O
merve merve epey açmadı benimki. Baharda saksı değiştirdim. Toprak değiştirdim. Çiçek coşturan ekledim suya. Bir coştu tam coştu. Aynı böyle fuşya renkli. Açmazsa siz de saksı toprak değiştirin. Hatta şöyle köküyle tutup kaldırıyorlarmış. Toprağı karıştırıp aynı saksıya tekrar oturtuyorlarmış. Bitki değişim oldu sanıp harekete geçiyormuş.

merve merve epey açmadı benimki. Baharda saksı değiştirdim. Toprak değiştirdim. Çiçek coşturan ekledim suya. Bir coştu tam coştu. Aynı böyle fuşya renkli. Açmazsa siz de saksı toprak değiştirin. Hatta şöyle köküyle tutup kaldırıyorlarmış. Toprağı karıştırıp aynı saksıya tekrar oturtuyorlarmış. Bitki değişim oldu sanıp harekete geçiyormuş.
Aklımda olsun. Yaz boyu şahaneydi. Şimdi artık güz geldi o da dinlensin tabi. Ama baharda bi yenileme yaparım. 🤗

Aa.. benim ki baharda açıyor. Uzun süre çiçekli kalıyor. Dökünce hemen açmıyor. Nasıl bakıyorsunuz
Kalanşo bahçe bitkisi olduğu için her zaman camın önünde duruyor. sabahları da havalanması için camımı açıyorum saatlerce havalandırıyorum. 5 dereceye kadar soğuğa dayanıklı bir bitki olduğundan öylece duruyor dışarıda bazen toprağıyla oynayıp toprağınıda havalandırılıyorum. Genellikle 10 günde bir bazende hafta bir su veriyorum suyunu verdiğim gün aynı zaman bir fısfısla çiçeklerini ve yapraklarını saf su sıkıyorum. Ben çiçeklerle konuşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum belki komik gelebilir ama uyanınca günaydın diyerek sohbete başladığım ilk canlılar çiçeklerim 😁diyebilirim bence çiçek vermesinin bir sebebide onunla dost olmam ☺️

X