Kalbi kötülük dolu insanlar!

efsun_rhn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
66
1
Kızlar kuzenim 8 aylık evli.Dedemin isteği üzerine köyden bir kız buldular onunla evlendirdiler.Kızla aramızda bir yaş var,benden bir yaş küçük.Görücü usulü olunca ancak evlilikten sonra birbirlerini tanıma fırsatı buldular.

Kız geçimsizdi, geldiği ilk günden beri olaylar dinmedi,kaprisler, kayınvalideyle atışmalar, kocaya saygısız saygısız konuşmalar, gelen misafirlerle konuşmamalar...Ben köyde yetişmesine bağlıyordum.Çünkü bildiğiniz köy hayatı yaşıyordu.İnekleri, ahırları falan vardı sabahtan akşama kadar onlarla ugrasıyordu.Yanlış anlamayın küçümseyerek söylemiyorum yani o ağır işleri yaparken ne insanlarla iletişimi öğrenmişti,ne misafir ağırlamayı.Evine ev görmesine gelen misafirleri çayla ağırlamayı düşünmüştü de şok olmuştum olur mu öyle şey hiç değilse yanına bir kek yap demiştim.Allahtan söylediklerimi ciddiye alıyordu da yapıyordu.

Defalarca ailelerinin yanında eşiyle kavgalar etti,hakaretler etti.Bu yüzden ailede kimse sevmiyordu onu ama yine de açık açık söylemiyorlardı.Sadece kıza karşı tavır yapıyorlardı.Aslında böyle giderse bu evliliğin yürümeyeceğini düşünüyorlardı ama yine de oğullarının yuvasının yıkılmasına gönülleri razı olmuyordu.

Kızı yaptığı davranışlardan dolayı herkes dışlar, sırtlarını dönerken ben yine de bi tavır takınmadan mesaj vererek yanlışının farkına varmasını istiyordum.Kızın da ailede tek tartışmadığı kişi bendim diyebilirim.

Benim uzun süren bir birlikteliğim var,öğretmenim, sosyal bir hayatım var,geziyoruz,eğleniyoruz.E kısmen o kız da bunlara şahit oluyordu ama o öyle değil.Benim yaşımda olmasına ragmen evde koca yolu bekliyor,hayatından memnun değil.Defalarca işe girmek istedi ama ilkokul mezunu ne iş bulabilir ki.Benim hayatıma özendiğini hep hisserdim,kız hayatının hiç güzel olmadıgını , kocasının ona sürprizler yapmadıgını,çok sıkıcı bir hayatı oldugunu söylediğinde hep ona telkinler verirdim bak o seni çok seviyor,maddi durumu elvermiyor...

Benim erkek arkadaşımsa sürekli sürprizler yapar,rahat bir hayatımız var,akşamları dışarı yemeğe çıkarız,haftasonları şehirdışına çıkarız.Doğumgünümde bana telefon almıştı,kız da görüp kocasına aldırmıstı.Daha sonra kuzenime kıyamadığım için hiçbir hediyemi,hiçbir sürprizi anlatmamaya karar verdim.Çünkü çocuğun öyle durumu da yok bir yerde bin liraya çalısıyor.O parayla evi mi geçindirsin, kıza hediyeler mi yetiştirsin

Ben hiçbir şeyi anlatmıyordum ama o giyimimi,parmağımdaki tektaşı, takılarımı her şeyi görüp etkileniyordu biliyorum.Ben cahilliğine veriyordum. Dün ilk defa erkek arkadaşımın sevgililer günü hediyesini faceye attım.Normalde böyle özel şeyleri paylaşmam ama bu hediyenin telefon,takı gibi bi maddi değeri olmadıgı için tatlı sempatik bir hediye oldugu için hatırası kalsın istedim ve face yükledim.Hediye de şuydu,büyük bir gelin sepeti alıp içini çeşit çeşit makyaj malzemeleriyle doldurmuş.Renk renk ojeler,rujlar,kalemler....Çok ince bir düşünceydi ve bu fikir kendisine aitti onun için paylaşmak istedim.

Kız bu sepetin fotosunu görmüş,eşiyle kavga etmiş.Sen bana niye böyle hediyeler almıyorsun diye.Telefonları fırlatmış,kırmış,büyük çapta bi kavga yaşanmış.Dün kuzenimi aradım bazı olaylar yaşandığını duydum,ben nerden bilebilirim kıskanacağını dedim, ne yapayım o kıskanacak diye ben hayatımı ona göre mi şekillendireyim dedim.O da
"boşver, senle ilgili değil
o zaten deli,bizi bıktırdı usandırdı
zaten evi de terk etmiş çıkıp gitmiş "dedi.

Kızın bir de evi terk ettiğini öğrendim.Az önce faceyi açtım, şu kızı sileyim diye baktım ki o beni zaten silmiş.Benim onu silmem gerekirken o silmiş.

Kızlar ne kadar kötü,katı kalpli insanlar var.Bizim ailede şimdiye kadar hiç kavga,boşanma olmadı, bir geldi bütün ailenin bütünlüğünü bozdu.Asıl kırıldığım konuysa kavgalarına beni alet ediyor, beni neden gösteriyor.Aslında biliyorum onun kavgaları bitmez bugün neden ben olacagım, yarın başka biri, hatta bir gün gelecek televizyonda gördüğü ünlüleri bile kıskanacak. Ben çok üzüldüm şaşırdım ve öfke doluyum....Tahammül edemiyorum böyle görgüsüz, kıskanç, içi kötülük dolu insanlara!

Son düzenleme:
Köylü olduğuna çok değinmişsiniz de şunu söylemeden geçemeyeceğim köyü şehri yok bu işin bence.Basbayağı kıskançlık yapmış başka bir şey değil.Siz kuzeninizin durumunu biliyordunuz madem en başında neden tüm yaşanılanları hediyelerinizi ona anlattınız ki olmadığı içim imrenir tabi ki. Ve siz okumuş birisiniz sizin yani kendisinde olmayan bir insanın üzüleceğini isteyeceğini bilemediniz mi tamam kız abartmış kavgalar saygısızlıklar falan ama.Kendinizi yerine koyup keşke düşünseydiniz biraz olsun.

keşke koymasaydın o fotoğrafı bence senle görüştükçe kendini daha da eziyor

Ben sevgilimden aldığım tatlı küçük bir hediyenin mutluluğunu yaşarken onun kıskanacagını nasıl düşünebilirim ki, o an gözüm onu mu görür...Hadi kıskanır da bu kadar mı etrafa yansıtır bu kadar mı kendini küçük düşürür

Öncelikle hayatınızı paylaştığınız ince ruhlu ve de düşünceli erkeği tebrik ederek başlayacağım sözlerime. Kendisini çok iyi yetiştirmiş ve de çok düşünceli davranarak size olan liyakatını göstermiş.

Mutluluğunuz daim olsun.

Ne yazık ki benzer durumlara maruz kalanlardan biri de benim, sanıyorum ki bu kişi/kişilerin karakteristik yapısından kaynaklanan bir durum yoksa şehir, köy, kasaba... farketmiyor. Kuzenlerimden yakın çevrem de ki arkadaşlarıma kadar bir kaç kez başıma gelmişliği vardır.

Saç rengi, giyim tarzı, konuşma biçimi... derken yaşam tarzına kadar uzanan bir liste çıkartabilirim size. Özenmek evet kabul edilebilir bir durum aşırıya kaçmadıktan sonra. Zaman zaman kaybolan makyaj malzemeleri giysilerimin olduğunu düşününce şaka gibi geliyor. Olmaması gereken bir durum insan şunu diyor; özeniyorsunuz tamam da eğitim yükseltme de de aynı özeni göstersenize !

sizin suçunuz neki anlamadım ben. sizlik bi durum yok bence. istediğim resmi de koyarım isrediğimi de yazarım face de. kime ne??
ama şunu sorayım neden kuzeninizi aradınızki? ortada sizi ilgilendiren bişey yok ailevi mesele sonuçta.

farkında olmasan da kızı küçük görme durumu var. köyden geldi ahırda çalışıyormuş ilkokul mezunu... bu söylemleri bu kadar vurgulu kullanmadan da anlatılabilirdi durum.

eğer ailenin kalanı da böyleyse memnun değildir hayatından. ama başkasnın yaptığı sürpriz yüzünden kavga çıkarmak saçma, çocukça.

yine de kalbi kötlükle dolu diyemedim ben, bu anlattıklarına bakarak. mutsuz ve başkalarına özenen, üzüleceğim bir kadın gördüm.

Köylü olduğuna çok değinmişsiniz de şunu söylemeden geçemeyeceğim köyü şehri yok bu işin bence.Basbayağı kıskançlık yapmış başka bir şey değil.Siz kuzeninizin durumunu biliyordunuz madem en başında neden tüm yaşanılanları hediyelerinizi ona anlattınız ki olmadığı içim imrenir tabi ki. Ve siz okumuş birisiniz sizin yani kendisinde olmayan bir insanın üzüleceğini isteyeceğini bilemediniz mi tamam kız abartmış kavgalar saygısızlıklar falan ama.Kendinizi yerine koyup keşke düşünseydiniz biraz olsun.

Ben her gördüğünü eşine aldırdıgını fark ettikten sonra birdaha hiç hediyemi anatmadım ki.Arkadaşlarımla mutluluğumu paylaşmak için o fotoyu yuklerken de aaa o kıskanır yüklemeyeyim mi diyecektim, bu benim hayatıma müdahale olmaz mı..

sizin suçunuz neki anlamadım ben. sizlik bi durum yok bence. istediğim resmi de koyarım isrediğimi de yazarım face de. kime ne??
ama şunu sorayım neden kuzeninizi aradınızki? ortada sizi ilgilendiren bişey yok ailevi mesele sonuçta.

Benim kulagıma gelen benim adımın geçtiğiydi.Ben de arayıp benim adımı neden kullanıyor,ona sevgilisi şunu şunu alıyor diyormuş..Beni neden bahane gösteriyor dedim.

bu kızın kuzeninizin karısı olduğuna emin misiniz?

bu kadar hayatına karıstığınıza göre sanki sizin gelininiz gibi geldi bana..

Benim kulagıma gelen benim adımın geçtiğiydi.Ben de arayıp benim adımı neden kullanıyor,ona sevgilisi şunu şunu alıyor diyormuş..Beni neden bahane gösteriyor dedim.

adınızın geçtiğini nerden duydunuz?
bunlar ailevi meseleler karşımamaktan yanayım. beni her kıskananın peşine düşseydim ohoo :KK1:
kız fesat olduğunu sizi face de silerek göstermiş zaten yarın öbürgün millete der ki efsun_rhn bana akıl veriyor falan..
uzak durduğu iyidir yakınlaşmayın bence:KK31:

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayatınızı paylaştığınız ince ruhlu ve de düşünceli erkeği tebrik ederek başlayacağım sözlerime. Kendisini çok iyi yetiştirmiş ve de çok düşünceli davranarak size olan liyakatını göstermiş.

Mutluluğunuz daim olsun.

Ne yazık ki benzer durumlara maruz kalanlardan biri de benim, sanıyorum ki bu kişi/kişilerin karakteristik yapısından kaynaklanan bir durum yoksa şehir, köy, kasaba... farketmiyor. Kuzenlerimden yakın çevrem de ki arkadaşlarıma kadar bir kaç kez başıma gelmişliği vardır.

Saç rengi, giyim tarzı, konuşma biçimi... derken yaşam tarzına kadar uzanan bir liste çıkartabilirim size. Özenmek evet kabul edilebilir bir durum aşırıya kaçmadıktan sonra. Zaman zaman kaybolan makyaj malzemeleri giysilerimin olduğunu düşününce şaka gibi geliyor. Olmaması gereken bir durum insan şunu diyor; özeniyorsunuz tamam da eğitim yükseltme de de aynı özeni göstersenize !

Benim de böyle bir olayı ikinci yaşayaşım aslında.Daha öncede bir arkadaşım tarafından maruz kalmıstım böyle bir şeye ama ne yapalım yani sırf bu yüzden hiç arkadaşlarımız olmasın mı, etrafta hiç selam verebileceğimiz, konuşabilecegimiz kimse kalmasın mı anlamıyorum...Böyle insanları gördükçe arkadaslıklardan soğuyorum.

Erkek arkadaşım hakkındaki düşünceleriniz içinse teşekkür ederim, çok naziksiniz..

eğer arkadaş listemde, aile huzurunu kaçıracak kadar beni kıskanan biri olduğunu bilseydim hava yapıyormuş gibi sevgilimin aldıklarını eklemezdim, en azından ayarlardan onun görmemesini sağlardım.. sonuçta eklemeniz size ne kazandırdı bilemiyorum ama kuzeninize eşini kaybettirmiş.. olaya bir de o açıdan bakın :KK34:

konuyu okuyunca aklima abimin esi geldi aynen oda senin kuzenin gibi ben fransadayim yazin tr geldim geldime pisman etti beni beni kiskandi evde huzursuzluk cakardi onun yuzunden annemin babamin yanina gitmek istemiyorum

Ben her gördüğünü eşine aldırdıgını fark ettikten sonra birdaha hiç hediyemi anatmadım ki.Arkadaşlarımla mutluluğumu paylaşmak için o fotoyu yuklerken de aaa o kıskanır yüklemeyeyim mi diyecektim, bu benim hayatıma müdahale olmaz mı..

ee baktınız öyle sorun çıkartıyor muhatap olmasaydınız arkadaş listenizden silseydiniz o zaman.Bence siz kuzeninize biraz fazla karışmışsınız eşiyle arkadaş olmuş olabilirsniz ama gereksiz bir yakınlık yani her tartışmalarından haberdar olma vb.O kişi de ister istemez sizin hayatınıza ne bileyim fotoğraflarınıza yakın olmuş böylece.

X hanimin neden koylu oldugunu bu kadar vurguladiniz anlamadim boyle yaparak hakliyken haksiz duruma dustunuz aslinda bende koyluyum ve koye her gittigimde butun insanlar etrafimda pervane olur bir tek benim degil yabanci birisi bile gelse pervane olurlar en iyi yemekleri yaparak misafirlerini en iyi sekilde agirlarlar.Faceye fotograf paylasmak en dogal hakkiniz. Buna kimse karisamaz ayrica sevgilinizide tebrik ederi. Dusunceli bir insan sizi mutlu etmesini biliyor.Gelin hanimda calisabilir aslinda evde cocuk bakabilir el isi ,orgu isleyerek aile butcesine katkida bulunabilir.

adınızın geçtiğini nerden duydunuz?
bunlar ailevi meseleler karşımamaktan yanayım. beni her kıskananın peşine düşseydim ohoo :KK1:
kız fesat olduğunu sizi face de silerek göstermiş zaten yarın öbürgün millete der ki efsun_rhn bana akıl veriyor falan..
uzak durduğu iyidir yakınlaşmayın bence:KK31:

Çünkü benim duydugum kişi aileden yaşlı biriydi,kızın kayınvalidesi .Sanırım boş bulundu,beni aradı böyle böyler yaşanmış.O kız zaten deli, gecimsizin biri.Seni kıskanmış sen de suyuna git demeye getirdi.Ben de o yaşlı kadına yüklenmek istemediğim için kocasını aradım.Beni ne hakla böyle şeylerle huzursuz ediyorlar ki beni arayıp kızın suyuna git ne demek.Kocasını arayınca kıza çeki düzen vermesi gerektiğini mi anlar artık ne yapar bilmiyorum diye düşünerek aradım ki kız zaten evi terk etmiş...

Aslinda bu kizin kalbi kotu degil
sadece biraz kiskanclik ve altinda yatan temel neden yasamak istediklerini yasayamamasi
belli ki kizi koyde okutmamislar, belli ki surekli ezilmis ,
belli ki evlendikten sonra alamadiklarimi alayim , yasayamadiklarimi yasayayim istemis,
istedigi hayati yakalayamamis ,
o nedenle tum hincini esinden cikariyor ...

Senlik bir durum degil bu ...

eğer arkadaş listemde, aile huzurunu kaçıracak kadar beni kıskanan biri olduğunu bilseydim hava yapıyormuş gibi sevgilimin aldıklarını eklemezdim, en azından ayarlardan onun görmemesini sağlardım.. sonuçta eklemeniz size ne kazandırdı bilemiyorum ama kuzeninize eşini kaybettirmiş.. olaya bir de o açıdan bakın :KK34:

Sizce insanın eşini gözden çıkarması için geçerli bir neden mi bu? Mantıklı olun lütfen...Hiçkimsenin hiçbir hediyesi bana eşimi terkettiremezdi...

X