Kalbim Doğuştan SAĞDA ... Biliyor musunuz?

gve

Meriç Ege
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2014
2.123
3.373
merhabalar kızlar...

bu zamana dek hiç duydunuz mu ya da böyle bir yakınınız var mı bilmiyorum...

zaten dünyada 1 milyarda 1 görülen ve sebebini tıpın açıklayamadığı bir durum bu bendeki :KK1:

benim kalbim ve hatta tek olan tüm organlarım normal bilinene göre terste :KK34: kalbim sağda yani :KK34: konumu okuyanlar dalga geçtiğimi falan sanmasın dileyen araştırabilir de :KK34:

bana herhangibir sakıncası,zararı yok.. bazen doktorlar bile şaşırıyor,o derece :KK76:

bu yüzden özelim ben :KK33:

heee bu arada, varsa benim gibi olanlar beklerim topiğime :KK16:
ama bu gibi durumlarda önlem almanız gerekiyor. Allah korusun herhangi birkazada kalbinizin durduğunu düşünün. bilmeyen birisi sol tarafınıza kalp masajı yaparsa yanlış yapmış olur. belki hayatınızın kurtulma şansınız azalır. bunu nasıl yapacaksınız bilmiyorum ama kalbinizin sağda olduğunu bir şekilde belirtecek bir işaret kullanmanızı öneririm :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 908 gün geçti.

pufpuff

Tam bir terazi ♎️ Serdar Ortaç delisi 🎧
Pro Üye
21 Aralık 2012
10.625
4.428
33
ama bu gibi durumlarda önlem almanız gerekiyor. Allah korusun herhangi birkazada kalbinizin durduğunu düşünün. bilmeyen birisi sol tarafınıza kalp masajı yaparsa yanlış yapmış olur. belki hayatınızın kurtulma şansınız azalır. bunu nasıl yapacaksınız bilmiyorum ama kalbinizin sağda olduğunu bir şekilde belirtecek bir işaret kullanmanızı öneririm :)

Aynı şeyi sürekli babamda söylüyor..belki haklı da,bilmiyorum..ama kontrole gittiğim zamanlarda doktor "gerek yok,zaten kalp masajı sağa ya da sola değil ortaya yapılır" demişti..üzerimde kart falan taşıyabilirim belki ama öyle acil durumluk bir anda kim akıl eder de bakar,arar bilmem..Allah korusun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-11-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gve

Meriç Ege
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2014
2.123
3.373
Aynı şeyi sürekli babamda söylüyor..belki haklı da,bilmiyorum..ama kontrole gittiğim zamanlarda doktor "gerek yok,zaten kalp masajı sağa ya da sola değil ortaya yapılır" demişti..üzerimde kart falan taşıyabilirim belki ama öyle acil durumluk bir anda kim akıl eder de bakar,arar bilmem..Allah korusun
size bişey olmasında ....

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 908 gün geçti.

cecenn

Sabırla bekle...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.909
10.849
Çok ilginç öğrenecek çok şey var

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 460 gün geçti.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.625
4.428
33

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Pyrena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
17
4
Bir tanıdığımın kalbi tam ortadaydı. Hatta doktorlar çok şaşırmışlar. Sağ da olanı gördük ama ortada olması çok ilginç diyerek. Gerekli kontroller yapıldı. Herhangi bir sağlık durumunda sorun çıkmamıştı.
Çok ilginç gerçekten.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.625
4.428
33
Bir tanıdığımın kalbi tam ortadaydı. Hatta doktorlar çok şaşırmışlar. Sağ da olanı gördük ama ortada olması çok ilginç diyerek. Gerekli kontroller yapıldı. Herhangi bir sağlık durumunda sorun çıkmamıştı.
Çok ilginç gerçekten.

Evet bu da gerçekten çok ilginçmiş :110:

SchonerDuft

güncel : 62.90 hedef : 54
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2012
29.907
52.083
merhabalar kızlar...

bu zamana dek hiç duydunuz mu ya da böyle bir yakınınız var mı bilmiyorum...

zaten dünyada 1 milyarda 1 görülen ve sebebini tıpın açıklayamadığı bir durum bu bendeki :KK1:

benim kalbim ve hatta tek olan tüm organlarım normal bilinene göre terste :KK34: kalbim sağda yani :KK34: konumu okuyanlar dalga geçtiğimi falan sanmasın dileyen araştırabilir de :KK34:

bana herhangibir sakıncası,zararı yok.. bazen doktorlar bile şaşırıyor,o derece :KK76:

bu yüzden özelim ben :KK33:

heee bu arada, varsa benim gibi olanlar beklerim topiğime :KK16:
sende benim gibisin :) çok özeliz biz drler bile şaşırıyorken insanların şaşırmaması saçma olurdu sanırım :)

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.625
4.428
33
sende benim gibisin :) çok özeliz biz drler bile şaşırıyorken insanların şaşırmaması saçma olurdu sanırım :)

mesajını yeni görüyor olmama ne demeli?
aradan geçmiş koskoca 4 sene 🙈

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
3.676
13.816
Benim de 3 böbreğim var 🤭
Doktorlar tam açıklama yapamıyorlar neden ama olabiliyormuş böyle durumlar nadiren de olsa.
Tek yumurta ikizim annemin karnında 5.ayında ölmüş, ondan bir miras olabilirmiş çünkü bir taraftaki yapışık 2 adet , diğeri tek.
Çok şükür bir sorunum yok 🧿🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

pufpuff

Pro Üye
21 Aralık 2012
10.625
4.428
33
Benim de 3 böbreğim var 🤭
Doktorlar tam açıklama yapamıyorlar neden ama olabiliyormuş böyle durumlar nadiren de olsa.
Tek yumurta ikizim annemin karnında 5.ayında ölmüş, ondan bir miras olabilirmiş çünkü bir taraftaki yapışık 2 adet , diğeri tek.
Çok şükür bir sorunum yok 🧿🙏🏻

Vaaaay senin durum da ilginçmiş.. 🤭
Sana herhangibir sorun yaratmaması açısından çok iyi 👍🏻 Ama evet, doktorlar bu tarz durumlara yorum yapamıyor 🤷‍♀️