Kalbiyle Dili Aynı Değil...

Kimse takılmamış ama ben şuna takıldım,siz arkadaşlarınızla gitmek isteseniz bu neden sorun oluyor ? Kavga kıyamet neden oluyor ? Siz kendisinin sözüne itaat etmek zorunda mısınız ?
itaat etmek istemediğim için kavga kıyamet olur zaten :)

itaat etmek istemediğim için kavga kıyamet olur zaten :)

O zaman bence eşiniz haksız.Ben ilişkilerde çifte standarta karşıyım.Kendisi istemiyorsa kendisi de gitmeyecek,hatta ima da etmesin madem bu kadar katı bu konuda.Bence sorunu yanlış yerde arıyorsunuz,en başta bu çifte standart için kavga kıyameti ben koparırdım,yine de ilişki dinamiğiniz nasıl bilmiyorum tabii.

bence sizin rahatsiz oldugunuz sey aslinda goz boyamak icin soyledigini dusunmeniz. yani sizi seviyor. oraya gitmemesinin baska bir sebebi var ama orada sizi mutlu etmek icin sizsiz gitmeyecegim diyor. siz de asil niyetinin oyle olmadigini bildiginiz icin yapmacik konustugunu dusunup uzuluyorsunuz. ben bunun sevgiyle alakasi oldugunu dusunmuyorum. muhtemelen ailesinden oyle gormustur.

mesela kayinvalidem kucuklugunde bir dayisi varmis onu anlatirdi, yegenlerini gordugu zaman sizi sunu alacagim bunu alacagim diye soylermis, onlari oyle severmis, ama aslinda alacak imkani da yok. kayinvalidem o dayisini bizimle ilgilenirdi diye anlatior mutlu oluyor. bana gore boyle bir sevgi sekli korkunc ama bazi insanlarlar da boyle olabiliyor.
Keisnlikle doğru... Samimi olduğuna inanmıyorum. Ben de her zaman açık olmaktan yanayımdır,nasılsam öyleyimdir mesela.

O zaman bence eşiniz haksız.Ben ilişkilerde çifte standarta karşıyım.Kendisi istemiyorsa kendisi de gitmeyecek,hatta ima da etmesin madem bu kadar katı bu konuda.Bence sorunu yanlış yerde arıyorsunuz,en başta bu çifte standart için kavga kıyameti ben koparırdım,yine de ilişki dinamiğiniz nasıl bilmiyorum tabii.
Bu daha ne ki? Nelere nelere karşı gelmedim ki ben. :) İnsan doğru bildiğinden geri durmayacak hiçbir zaman.

Keisnlikle doğru... Samimi olduğuna inanmıyorum. Ben de her zaman açık olmaktan yanayımdır,nasılsam öyleyimdir mesela.
onun karakteri oyle demek, oldugu gibi kabul etmek lazim bence.. boyle durumlarda iyi yonlerine bak, arkadaslarin dedigi gibi acik aramaya calisma. aslinda senin soru sormanin nedeni hisettigin guvensizlik duygusu. ona sordukca o da faka basiyor, sen de o duygunu pekistirmis oluyor ve bu dongu boylece devam ediyor. kabullen ve elinden geldigince iyi yonlerine bak.

Eşim de ilk zamanlar haftasonu dışarı çıkınca yoruldum deyip erkenden eve gelmek isterdi. Eve geldikten kısa süre sonra da maç başlardı. Ben sonradan uyandım ve aşırı derecede sinirlendim. Kimi kandırıyorsun ya alemin akıllısı sen misin. Bir cinnete bakıyor... artık yapmaz böyle ergence hareketler

Eşimle mesajlaşıyorduk. (1,5 yıldır tayin dolayısyla ayrıyız bu arada) Abisi ve yengesinin Doğu ve Karadeniz turuna çıkacakalrını söyledi,çadır falan açacaklarmış. Ne güzel dedim. Beni de çağırdılar ama ben sizsiz gitmem dedi,içime sinmez vs. Abime gelmeyeeğimi söyledim dedi.Sonra ben eşimi tanıyorum, yani mutlaka içine sinmeyen bişiyler olduğu için kabul etmemiştir dedim içimden,maval okuyor yani. Bence zamanın yok,işler aksar diye gitmiyorsun dedim. Sonra dedi ki zaman olsa da gitmezdim. Sizle gidemezsem arkadaşlarımla belki ama ben onlarla yol gitmem dedi. Haaa dedim yol arkadaşlarını beğenmediğin için gitmiyorsun o zaman,kendi arkadaşlarınla olsa gidecektin yani... O da hayır lafı cımbızlama ne alakası var dedi ama beni yanıltmadı,yanılmadım yani. Karadeniz turu bizim yıllardır istediğimiz ama bi şekilde gidemediğimiz bi plan. Sizle gidemezsem arkadaşlarımla giderim diyor bir de. Şimdi abinlerle gitsen içine sinmeyecek şey, arkadşlarınla gittğinde nasıl içine sinecek acaba? Ben arkadaşlarımla böyle bir plan yapsaydım mutlaka sorun çıkarırdı,kavga kıyamet olurdu biliyorum. Çok üzüldüm gerçekten... Kalbiyle dili aynı değil eşimin. Dolayısıyla sadece bu konu değil,başka türlü konularda da olsa dediğine güvenemiyorum kolay kolay... Ki bu konuda da yanılmadım. Aklı sıra ağzıma bir parmak bal çalmaya çalıştı ama yutmuyorum artık. :KK43: Haksız mıyım hanımlar? Sizin de zorunuza gitmez miydi?
Ben bir sorun göremedim .Adamın bir yere gittiği yok zaten ne arkadaşlarıyla ne abisiyle durduk yere alınganlık yapıyorsunuz.

Arkadaşlarla olsaydı giderim demesine niye bu kadar içerlediniz anlamadım, madem bu kadar gitmek istiyorsunuz izin fln almaya calisip ikiniz gidin.
Sizinle vakit geçirmekten ayrı keyif arkadaşlarıyla geçirmekten ayrı keyif aliyordur. Durup durup kendinize üzülecek şey aramayın lütfen. Ilk başta sen olsaydın giderdim derken belki ciddidir ve siz gidemeyeceğiniz için sonrasında arkadaşlarımla olsaydı giderdim demiş. Hiç birşey yok şu cümlede, fazla açık arıyorsunuz gibi geldi

X