Kaldırıma araba park edilmesi

Periperisiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2017
196
464
25
Merhabalar,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere oturduğum apartmanın önünde kaldırım var ve bu kaldırıma komşularımız defalarca uyarmamıza rağmen yan yana araba park ediyorlar. Sorun şu ki arabaları park ettikleri yer de tam olarak apartman girişine sıfır konumda neredeyse. Yani girmek için arabaların etrafından sürekli dolaşmak zorunda kalıyoruz. Bunlar bir yana bahsettiğim yer kaldırım hadi biz bir şekilde dolaşıyoruz ama asıl sinir olduğum nokta engeli bulunan insanlar kaldırımdan yola inmek zorunda bile kalabilirler ki şansa bir kere de denk gelmişliğim var. Annem kendilerini güzel dille uyarmasına rağmen hala aynı şekilde devam ediyorlar. Biz söylemekten yorulduk onlar dinlemekten bıkmadılar. Şunu da belirteyim cadde üzerinde olduğu için sırf arabalar park edilsin diye araçlara özel yer bile yapıldı çift yön kaldırıldı tek yön oldu ama hala kaldırıma park etmeyi tercih ediyorlar. Başına böyle bir olay gelmiş hanımlar ya da yol gösterebilecek hanımlar varsa ve yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden vaktinizi ayırıp okuduğunuz için.

Ben de aşırı sinir oluyorum. Kaldırıma park edenlere. Bencil, düşüncesiz insanlar bence öyle yapanlar. Şikayet etmek ise yarar mı acaba?Belediyeye şikayet ediliyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam da şikayet edilen bir yer vardır.

Türkiyenin genelinde bir sorun. Antalyada bebek arabayi arabalarin üzerinden tasimak zorunda kaldik o kadar her yeri doldurmuslar ki gececek yer yok. Ceza yaziliyorsa o durumda hep polisi cagrin. Cebe zarar vermedikten sonra anlamazlar cünkü
Kesinlikle öyle katılıyorum. Bahsettiğiniz gibi bebek arabası aklıma gelmemişti ama eminim onlar da fazlasıyla zorlanıyordur çünkü bildiğimiz eziyet bu başka bir şey değil. Aslında öğrenmeye çalıştığım da bu şikayet edeceğim ama bir yaptırımı var mı onu öğrenmek istiyorum.

Ben de aşırı sinir oluyorum. Kaldırıma park edenlere. Bencil, düşüncesiz insanlar bence öyle yapanlar. Şikayet etmek ise yarar mı acaba?Belediyeye şikayet ediliyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam da şikayet edilen bir yer vardır.
Ben de en az sizin kadar sinir oluyorum ve insanların bu kafasına anlam veremiyorum. Daha az önce annem yine uyardı. Kadın anneme biz park ediyoruz diğerleri sonradan geldi onlar park etmesinler demiş. Böyle bir kafa yapısına sahip işte bahsettiğim insanlar. Dediğiniz gibi ben de onu merak ediyorum ablamla araştırıyoruz ancak bir sonuç alabilir miyiz onu bilmiyorum.

Polise danışın belki cezası vardır çekici çağırırsınız arabaları çekince bir daha koymaya korkarlar
Onu araştırıyoruz ancak şöyle ilginç bir durum varmış sanırım eğer park edilen kaldırım apartmana aitse bir kısmı bir yaptırım olmuyormuş diye bir şey okuduk. Ancak çok saçma geldi sonuç olarak kaldırım bu yani park edilmemesi gerekiyor diye düşünüyorum ama bu işlerin nasıl yürüdüğü hakkında bilgi sahibi değilim maalesef. Dediğiniz gibi son çare o artık evime girerken bile dolaşmak zorunda kalıyorum çünkü

Ben de en az sizin kadar sinir oluyorum ve insanların bu kafasına anlam veremiyorum. Daha az önce annem yine uyardı. Kadın anneme biz park ediyoruz diğerleri sonradan geldi onlar park etmesinler demiş. Böyle bir kafa yapısına sahip işte bahsettiğim insanlar. Dediğiniz gibi ben de onu merak ediyorum ablamla araştırıyoruz ancak bir sonuç alabilir miyiz onu bilmiyorum.
Başkasının davranışlarına göre kendi davranışlarına sekillendiremezsin. Yanlışsa yanlıştır işte. Başkası yaptı diye doğru olmuyor. Bunu anlamıyor demek ki. Birisi girip marketten çikolata çalsa girip o da mı çalacak. Sonra da önce o çaldı, ona söyleyin mı diyecek. Yanlış yanlıştır. Şikayet edin dediğim gibi.

Kesinlikle öyle katılıyorum. Bahsettiğiniz gibi bebek arabası aklıma gelmemişti ama eminim onlar da fazlasıyla zorlanıyordur çünkü bildiğimiz eziyet bu başka bir şey değil. Aslında öğrenmeye çalıştığım da bu şikayet edeceğim ama bir yaptırımı var mı onu öğrenmek istiyorum.
Kaldirimin üstüne park etmeleri bir kenara: Türkiyede yeri geldiginde kaldirim da yüksek oluyor tekelerkli sandalya ve cocuk arabalar icin rampalarin önünü de kapatiyorlar. En sinir edici o. Biz o anda esimle beraberdik. Tek kisi olsa mesela bebek arabasini orda nasil kaldirsin. Gecis yok resmen

Başkasının davranışlarına göre kendi davranışlarına sekillendiremezsin. Yanlışsa yanlıştır işte. Başkası yaptı diye doğru olmuyor. Bunu anlamıyor demek ki. Birisi girip marketten çikolata çalsa girip o da mı çalacak. Sonra da önce o çaldı, ona söyleyin mı diyecek. Yanlış yanlıştır. Şikayet edin dediğim gibi.
Çok doğru ama bu insanlara ne desek boş maalesef. Biz de etmeyi düşünüyoruz. Umarım bir sonuç alırız ve çözüm bulunur. İlginiz için de teşekkür ederim bu arada

Kaldirimin üstüne park etmeleri bir kenara: Türkiyede yeri geldiginde kaldirim da yüksek oluyor tekelerkli sandalya ve cocuk arabalar icin rampalarin önünü de kapatiyorlar. En sinir edici o. Biz o anda esimle beraberdik. Tek kisi olsa mesela bebek arabasini orda nasil kaldirsin. Gecis yok resmen
O zaten bambaşka bir sorun. Yani bu tamamen bencillik oluyor. Asla başkalarını düşünmüyorlar. Sinirlenmekte fazlasıyla haklısınız bir de bahsettiğiniz bebek arabası. Şu an aynı şeyleri ben de hissediyorum. Umarım şikayet sonucunda bir çözüme kavuşur.

Benzer bir sorun benim evimin orada da vardı. Kaldırıma çıkıp park ediyorlardı. Yanına kaldırım+yola da başkası park ediyordu ve onun yanına da başkası. (Gören yayla gibi yol sanar ama 2 şeritli dar bir yol). Ben de haliyle yolun ortasından gidip tekrar kaldırıma çıkmak zorunda kalıyordum. Jandarmayı aradım (jandarma bölgesi) şikayet ettim, plakaları verdim. Tek tek aradılar park etmemelerini söylediler. Bir daha olursa ceza yazacağız dediler (öyle diyeceğiz demişlerdi bana). Sonra bir daha öyle park eden olmadı.

Benzer bir sorun benim evimin orada da vardı. Kaldırıma çıkıp park ediyorlardı. Yanına kaldırım+yola da başkası park ediyordu ve onun yanına da başkası. (Gören yayla gibi yol sanar ama 2 şeritli dar bir yol). Ben de haliyle yolun ortasından gidip tekrar kaldırıma çıkmak zorunda kalıyordum. Jandarmayı aradım (jandarma bölgesi) şikayet ettim, plakaları verdim. Tek tek aradılar park etmemelerini söylediler. Bir daha olursa ceza yazacağız dediler (öyle diyeceğiz demişlerdi bana). Sonra bir daha öyle park eden olmadı.
Aynı durum bizde de var. Tam da anlattığınız gibi sürekli yan yana park edilince biz de dolaşmak zorunda kalıyoruz. Sanırım en mantıklısı sizin yaptığınızı yapıp şikayet etmek. Tatlı dilden anlamayan insanlar belki böyle anlarla. Umarım olayı sizinki gibi çözüme kavuşturabiliriz. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Var öyle ayılar!!!
Arabayı streç filmle kaplayın ya da post it le, tüm sokak, kaldırım, asfalt kendinlerine hizmet ediyor ya çünkü!
Ben bizzat aynı yerde yaşıyorum bir de siz düşünün artık. Kendileri pek böyle şeylerden anlayacak insanlar değil. İnanın muhatap bile olmak istemiyorsunuz artık.

Ben bizzat aynı yerde yaşıyorum bir de siz düşünün artık. Kendileri pek böyle şeylerden anlayacak insanlar değil. İnanın muhatap bile olmak istemiyorsunuz artık.
Ben bir tek engelli bireylerin yaşam haklarına tecavüz olarak düşünüyorum bu mevzuyu.
Böyle bir ayıya küfreder geçerim ama o insanlar geçemiyor işte, yola ineceği geçiş yolu kapalı, evlerine ulaşamıyor vs vs.
Öyle zorbalık çekiyorlar ki polise mi şikayet etseniz acaba diye düşünmeden edemedim.

Ben bir tek engelli bireylerin yaşam haklarına tecavüz olarak düşünüyorum bu mevzuyu.
Böyle bir ayıya küfreder geçerim ama o insanlar geçemiyor işte, yola ineceği geçiş yolu kapalı, evlerine ulaşamıyor vs vs.
Öyle zorbalık çekiyorlar ki polise mi şikayet etseniz acaba diye düşünmeden edemedim.
Aynı şeyi anneme bugün söyledim. Hadi biz neyse ama engeli bulunan insanlar yola inmek zorunda değil dedim. Bu annemin üçüncü uyarmasıydı zaten bundan sonrasında yapacağımız tek şey buradaki hanımların da önerisiyle polise bildirmek olacak galiba.

X