Erkek İnfertilitesi Kaliteli sperm için doğal gıda ve takviye önerileri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Zoga

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
1.651
2.458
Merhaba hanımlar, erkek infertilitesine karşı sıkıntı yaşayan çiftler olarak en etkili takviye ve doğal gıdaları yazıp birbirimizi bu konuda haberdar edelim.

Sayı, hız ve en çok da morfoloji için araştırmalar yaparken gördüğüm semende ros oksidatif stres ve bunun sonucu DNA hasarı oluşuyor olmasıydı. Sperm değerleri normal bile olsa gebelik olmayabiliyor. Ben de eşim takviye kullanırken sigarayı bırakmadığı için DNA hasarına ayrıca eğildim. Ve resveratrol antioksidanı bu hasar için en iyi takviyelerden. Tablet olarak tüketmektense siyah üzüm çekirdeğinde yüksek miktarda bulunduğu için tozunu almaya karar verdim. Ve agülitasyon yani sperm sıvılaşmama sorunu yada visköz olması durumu için asetil sistein 600mg yani bilinen adıyla nac alacağız.

Bunun dışında Maxi go şase kullanıyoruz. İçeriği çok iyi ve 3 ayı doldurup sonuçlara bakacağız. Ayrıca arı sütü bal polen karışımı kullananlardan da fikir almak isterim.

Hacettepe Üniverstesinden onaylı %100 keçiboynuzundan üretilen keçiboynuzu özleri var Ankaradaysan çoğu aktarda oluyor ama internettede var bi bak istersen. Soğuk sıkım mı orasını bilemiyorum.

Merhaba hanımlar, erkek infertilitesine karşı sıkıntı yaşayan çiftler olarak en etkili takviye ve doğal gıdaları yazıp birbirimizi bu konuda haberdar edelim.

Sayı, hız ve en çok da morfoloji için araştırmalar yaparken gördüğüm semende ros oksidatif stres ve bunun sonucu DNA hasarı oluşuyor olmasıydı. Sperm değerleri normal bile olsa gebelik olmayabiliyor. Ben de eşim takviye kullanırken sigarayı bırakmadığı için DNA hasarına ayrıca eğildim. Ve resveratrol antioksidanı bu hasar için en iyi takviyelerden. Tablet olarak tüketmektense siyah üzüm çekirdeğinde yüksek miktarda bulunduğu için tozunu almaya karar verdim. Ve agülitasyon yani sperm sıvılaşmama sorunu yada visköz olması durumu için asetil sistein 600mg yani bilinen adıyla nac alacağız.

Bunun dışında Maxi go şase kullanıyoruz. İçeriği çok iyi ve 3 ayı doldurup sonuçlara bakacağız. Ayrıca arı sütü bal polen karışımı kullananlardan da fikir almak isterim.
Sperm morfolojisi, hızı ve sayısı için şiddet ile iki bu vitamini öneririm. neoforfil men , proxeed plus.
Fiyatları 250 civarında ve etkili oldugunu düşünüyorum.
Allah gönlünüze göre versin 💐

Sperm morfolojisi, hızı ve sayısı için şiddet ile iki bu vitamini öneririm. neoforfil men , proxeed plus.
Fiyatları 250 civarında ve etkili oldugunu düşünüyorum.
Allah gönlünüze göre versin 💐
Merhabalar Doktor recete yazmasimi gerekiyor bu vitmanileri almak icin yoksa eczaneden direk alabiliyormuyuz.

Protime men promotil men proxeed plus en bilinenleri... ama ihtiyaca yönelik başka takviyeler de var. Doğal gıda takviyesi neler yapıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar, maalesef benim eşimde de aynı sorunlar var ve doktorumuz bize reçete halinde şunları verdi, fikir olması açısından yazıyorum
*Günde 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı
*günde 1 yemek kaşığı keçi boynuzu özü
*günde 2 kez proxeed plus
*günde 1 kez imprly
*günde 1 kez teatrio

Biz arı sütü bal polen ve propolis karısımi kullanıyoruz.
Sabahları da incir yiyo
Bide keçi boynuzu kürü hepsini üst üste almıyor ama belli aralıklar ile
Bi tanıdığım da var oda
Keçi boynuzu kürü
Incir kürü
Ve fermotil kullandı 3 ay boyunca esi su an hamile :) sperm sayısı 10 milyondu hız sıfırdı hiç yoktu

Merhaba arkadaşlar, maalesef benim eşimde de aynı sorunlar var ve doktorumuz bize reçete halinde şunları verdi, fikir olması açısından yazıyorum
*Günde 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı
*günde 1 yemek kaşığı keçi boynuzu özü
*günde 2 kez proxeed plus
*günde 1 kez imprly
*günde 1 kez teatrio
Sizin ilaçlar tam hedefe yönelik olmuş. Sayı hız mı sizdeki sıkıntı? Morfoloji de düşük mü? Bir de siyah üzüm çekirdeği yiyin en başta yazdığım gibi. Teatrioda da resveratrol var, destekler üzüm de.

Biz arı sütü bal polen ve propolis karısımi kullanıyoruz.
Sabahları da incir yiyo
Bide keçi boynuzu kürü hepsini üst üste almıyor ama belli aralıklar ile
Bi tanıdığım da var oda
Keçi boynuzu kürü
Incir kürü
Ve fermotil kullandı 3 ay boyunca esi su an hamile :) sperm sayısı 10 milyondu hız sıfırdı hiç yoktu
Kuru incir zeytinyağında bekletilmiş mi?
Biz daha önce yaptık ama eşim çok şekerli ve kilo aldırıyor diye fazla yiyemedi. Kuru incir ne için kullanıyorsunuz?

Kuru incir zeytinyağında bekletilmiş mi?
Biz daha önce yaptık ama eşim çok şekerli ve kilo aldırıyor diye fazla yiyemedi. Kuru incir ne için kullanıyorsunuz?
Evet evet zeytinyağında bekletilmis.
Sperm kalitesini arttırmaya yarıyormus o yüzden kullanıyoruz. Benim esim kilo aldırmadı 🤔gerçi 73 kilo zaten

Sizin ilaçlar tam hedefe yönelik olmuş. Sayı hız mı sizdeki sıkıntı? Morfoloji de düşük mü? Bir de siyah üzüm çekirdeği yiyin en başta yazdığım gibi. Teatrioda da resveratrol var, destekler üzüm de.
Maalesef hepsi düşük bizim..
Siyah üzüm çekirdeğini aktarlarda mı bulabiliriz?

Arkadaşlar ben bir şeyy anlamadım anlayan varsa yazabilir mi sperm sonucu hangisi tam olarak yani normalde anlarım da bu çok kaırsık geldi
IMG_20210301_145346.jpg
IMG_20210301_145402.jpg

X