Kalori hesabının yeni versiyonu Zayıflama sırrım

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Selam hanımlar😇 öncelikle benim kadınlar kulübüne üye olma sebebim tamamen bu kilo verme problemiyle alakalı.25yaşındayım ve hayatımın bazı dönemlerinde yasadığım aşırı stresten dolayı kilo alıp verme problemi yaşarken denemedigim diyet yöntemi kalmadı. Aslında zayıfım, hatta ideal kilomun da altındayım boyum 1.68 ve 54kiloyum.Ama bir dönem ben de kilo problemi yaşadım ne yazık ki.Her diyet mutlaka işe yarıyor.Diyet yapmak,diyet sürecinde olmak oldukça zor bir durum.Diyeti bozan birçok etken var bu etkenleri sıralayıp ortadan kaldırmaya çalışmak bile en saçma diyeti kilo verdirir hale getirebilir ancak diyeti bozan etkenler arasında en önemli iki tanesi diyetten
sıkılmak ve vücudun kıtlık moduna girmesi.Bu iki durumdan kıtlık modu için birçok çözüm önerisi var ama yine de hicbiri diyet süresinden sıkılmaya ve hem psikolojik hem fizyolojik açıdan yorulmaya bir çözüm getirmiyor.Ben ise son zamanlarda diyet yapmayı keyifli hale getiren bir diyet yönteminden bahsetmek istiyorum:) Biliyorsunuz 1kilo kalori hesabına göre 7bin kaloriye denk..Bahsettiğim sey kalori hesabıyla kilo vermenin başka bir versiyonu.1gün 200 kalori alıp ertesi gün 2bin kalori aldğnzda bir hafta devam ederseniz 1kilo hatta belki daha fazla bile verebilirsiniz.Çünkü günlük kalori ihtiyacı 2000 olduğuna göre 200 kalorili yediğiniz gün 1800 kalori kârdasınız.Ertesi gün 2000 kalori yediniz,istediğiniz gibi oldukça rahat bir diyet umarım kilo problemi yaşayanlar için faydalı olur:) Gelelim kıtlık moduna arastrmalara göre vücut kıtlık moduna 3gün sonra girebiliyormus.Eğer 4.gün yorgun olduğunuzu hissederseniz kuralımız o gün 2000kalorinin de üzerinde yemek:) Yani bol yemeli bir diyet yöntemi.Üstelik hersey serbest.Not 200kalori aldığınız gün suyu biraz arttırmayı unutmayınız 200veya300 olabilir ama 300kaloriyi aşmayınız.Ve doyurucu kombinler yapabilirsiniz.Ör sbh:1elma,10çiğbadem akşm1ayran ya da sbh:1yumurta,1dilim kepek ekmek akşam salata v.b.300kalori az görünüyor olabilir ama bir sürü doyurucu yiyecek bulabilirsiniz.Mutlu diyetler:)😇

Ffr diyet yaninda degersiz de yaptiniz mi
Hay8r herangi bir egzersiz yapmadm ama gün içerisinde aktif olmaya çalıştım.Diyette olduğum gün motivasyon olarak da yarın yiyebileceğim şeyleri düsündüm.Oldukca rahat bir diyet modeli kesinlikle tavsiye ediyorum kilo problemi olanlara:) Daha sonra kilo korumak için yine yemeği fazla kaçrdğnz zamanlarda hafta 1-2kez yapabilirsiniz bu yöntemde 5:2 olarak geciyor diyet literatürlerinde.

Not: diyet günü 300 kalorilik listeniz mutlaka sevdiğiniz şeylerden olsun yoksa işe yaramıyor🤦:) bozu veriyorsunuz gül gibi diyeti bu rakam 500kaloride olabilir hem doyurucu hem sevdiğiniz bir besin olmalı yarm paket bisküvi olabilir mesela ya da 1muz yarm çikolata falan... Yani yine 300e denk getirmeye çalışmalı ve iradeli,kararlı olmalıyız.Ve 2 gün 2000i geçmemeye dikkat edelim karlı olmak şart.

X