Kamuda Kılık Kıyafet - İzin 🌿

The

bir mimarım bir de anne.
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
6.791
16.011
Kızlar merhabalar 🌿 Cok şükür atamam yapıldı, bir ay sonra ise başlayacağım nasipse. Yalnız bilmediğim çok şey var, bilenler varsa ve yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim.

Gördüğünüz üzere ben 20 haftalık hamileyim, başladığımda 24 falan olacağım. Doğuma kadar nasipse çalışacağım ama ben şimdi asli memur olamadığım için ücretsiz izin alabiliyor muyum? Açıkçası prosedüre çok hakim değilim, bir yıl alabileceğimi okudum ama bir sıkıntı oluyor mu yaşayan varsa çok sevinirim. Bir tanıdığımız asli memur olamadığın için ücretsiz izin durumunda seni işten çıkabilirler dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü açıkçası. Ben deli gibi kpss çalıştım 94 puan aldım bunca emek verdim , doğum izni alıyorum diye bu mümkün mü?

Bir de ben gerçekten çok spor giyiniyorum gündelik hayatımda. Tesettürlüyüm bu arada. Elbette ki normal halimle çalışamam ama yine de resmiyete gerek var mı illaki? Belediyede çalışacağım bu arada :) Yani sırt çantası göze batar mı? Spor ayakkabı? :) Ne denli bir resmiyet gerektirir? Şimdiden çok teşekkür ederim 🌿

Kıyafet değil ama kamuda pandemiden dolayı 24. Haftadan sonra idari izinli sayılıosun diye biliorum bence ilk önce onu araştırın
İdari izin durumunun kalkmasından bahsediliyor, eger devam ederse araştıracagim çok sagolun

İnşAllah kalkmaz ☺sabırla 24. Haftayı bekliorum
Konudan çok uzağım gerçekten, idari izin durumunda maaş nasıl oluyor eğer bilginiz varsa :) Elbette çalışmadığım parayı almak hakkım değil ama prosedürü hiç bilmiyorum

Kızlar merhabalar 🌿 Cok şükür atamam yapıldı, bir ay sonra ise başlayacağım nasipse. Yalnız bilmediğim çok şey var, bilenler varsa ve yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim.

Gördüğünüz üzere ben 20 haftalık hamileyim, başladığımda 24 falan olacağım. Doğuma kadar nasipse çalışacağım ama ben şimdi asli memur olamadığım için ücretsiz izin alabiliyor muyum? Açıkçası prosedüre çok hakim değilim, bir yıl alabileceğimi okudum ama bir sıkıntı oluyor mu yaşayan varsa çok sevinirim. Bir tanıdığımız asli memur olamadığın için ücretsiz izin durumunda seni işten çıkabilirler dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü açıkçası. Ben deli gibi kpss çalıştım 94 puan aldım bunca emek verdim , doğum izni alıyorum diye bu mümkün mü?

Bir de ben gerçekten çok spor giyiniyorum gündelik hayatımda. Tesettürlüyüm bu arada. Elbette ki normal halimle çalışamam ama yine de resmiyete gerek var mı illaki? Belediyede çalışacağım bu arada :) Yani sırt çantası göze batar mı? Spor ayakkabı? :) Ne denli bir resmiyet gerektirir? Şimdiden çok teşekkür ederim 🌿
Resmi hakkın olan doğum iznini ve süt izinlerini kullanırsın. Ayrıca ücretsiz izin konusunu tam bilmiyorum ama asaletin onaylanmadan zor. Evini iş yerine yakın tutarsan süt izinleriyle çocuğunu 1 yaşına getirmekte zorlanmazsın.
Kıyafet konusuna gelince artık çok resmi giyinilmiyor zaten öyle stiletto falan giymek zorunda değilsin. Rahat ayakkabılar giyebilirsin. Giysi konusunda da kot yerine keten tercih edersen sorun olmayacaktır. İlk zamanlar giyeceklerine biraz özen göster sonra personelin giyim tarzına göre kendini ayarlarsın

Konudan çok uzağım gerçekten, idari izin durumunda maaş nasıl oluyor eğer bilginiz varsa :) Elbette çalışmadığım parayı almak hakkım değil ama prosedürü hiç bilmiyorum
İdari izin durumunda Mesai ücretleri dışındaki maaş tam alınıyor. Ama sözleşmeli personel olarak çalışacaksan kesintiye gidebilirler

Resmi hakkın olan doğum iznini ve süt izinlerini kullanırsın. Ayrıca ücretsiz izin konusunu tam bilmiyorum ama asaletin onaylanmadan zor. Evini iş yerine yakın tutarsan süt izinleriyle çocuğunu 1 yaşına getirmekte zorlanmazsın.
Kıyafet konusuna gelince artık çok resmi giyinilmiyor zaten öyle stiletto falan giymek zorunda değilsin. Rahat ayakkabılar giyebilirsin. Giysi konusunda da kot yerine keten tercih edersen sorun olmayacaktır. İlk zamanlar giyeceklerine biraz özen göster sonra personelin giyim tarzına göre kendini ayarlarsın
Çok sagolun mesajınız için. Aslında şöyle açıklayayım, şehir değiştireceğim, atamam farklı bir şehre yapıldı. Eğer ücretsiz izin kullanabiliyorsam elbette yaşadığım şehirdeki evi bozmam ve ailemin olduğu şehirde bebeğimi biraz buyuturum diye düşündüm. Çünkü atandığım şehirde kimsem yok. He evet illaki başlamam gerekiyorsa da başlayacağım ama ücretsiz izin benim için gerçekten çok iyi olurdu :)

Belediyeler ozerk cumhuriyetler gibidir. Once tepkisiz kalmanizi ve ortami koklamanizi tavsiye ederim. Izin buyuk ihtimalle sorun olacaktir, izin aldiniz diye degil sizi yetersiz gorup adayligi bekletme ihtimalleri var. Bir kac yil sonra ortami anlayip rahatlarsiniz ama simdi dikkatli olmanizi renk vermemenizi tavsiye ederim.
10 yildir ayni belediyede memurum. Ilk etapta telefonun sarji bile sorundu size o kdr soyliyim.

Kiyafet konusunda spor ayakkabi biraz tabudur giymeyin ama yumusak deri alcak ayakkabilar olur illa stiletto sart degil
Kanvas giyin mesela ama kot tercih etmeyin. Bir kac tane cok sık kiyafetiniz olsun.
Evrak teslim ettiginizde bir bakin ne giymisler erkekler nasil kadinlar nasil.
Eger herkes rahatsa siz yavas gecis yapin, cok sık giyinmislerse kurtulusunuz yok gibi

Ben 4 senedir sözleşmeli personelim. Özellikle şu pandemi döneminde millet yaprak gibi dökülüp vefat ederken bence kıyafet derdine düşmenin çok bi önemi kalmadı. Bizim müdürümüz de spor ayakkabı ile işe geldi, biz de gittik. Haaa tamamen normalleşmeye geçildiğinde o zaman yine eskiye dönülür. Yine de amirinize bağlı bence. Ben eski normal günlerde de keten pantolon altına spor ayakkabı giyip gidiyordum işe, diğer arkadaşlar gibi. yazın sandalet de giyiyoruz (normalde kanunda sandalet yasakken spor ayakkabı ile ilgili bir ibare yok).

Bu arada iznin onaylanmama ihtimalide varmi iyice bakarim size yazarim 9 yil personelde calistim.
Yazili olmayan kurallar vardir once onlari ogrenin. Renk vermeyin, hatta calisma askiyla yanip tutustugunuzu fln soyleyin.

Belediyeden belediyeye hatta birimden birime bile değişir bence giyim kuşam işi
Kumaş pantolon gömlek olmasa da daha resmi gidip biraz ortama bakarsınız
Herkes nasıl giyiyorsa siz de öyle gidersiniz ilerleyen zamanlarda

Doğum izniniz, süt izniniz olacak mutlaka
Ama ücretsiz izin işini bilemedim ben de
Olmayabilir gibi geldi bana da
Mutlaka kesin olarak bilen biri çıkacaktır

Belediyeler ozerk cumhuriyetler gibidir. Once tepkisiz kalmanizi ve ortami koklamanizi tavsiye ederim. Izin buyuk ihtimalle sorun olacaktir, izin aldiniz diye degil sizi yetersiz gorup adayligi bekletme ihtimalleri var. Bir kac yil sonra ortami anlayip rahatlarsiniz ama simdi dikkatli olmanizi renk vermemenizi tavsiye ederim.
10 yildir ayni belediyede memurum. Ilk etapta telefonun sarji bile sorundu size o kdr soyliyim.

Kiyafet konusunda spor ayakkabi biraz tabudur giymeyin ama yumusak deri alcak ayakkabilar olur illa stiletto sart degil
Kanvas giyin mesela ama kot tercih etmeyin. Bir kac tane cok sık kiyafetiniz olsun.
Evrak teslim ettiginizde bir bakin ne giymisler erkekler nasil kadinlar nasil.
Eger herkes rahatsa siz yavas gecis yapin, cok sık giyinmislerse kurtulusunuz yok gibi
Çok teşekkür ederim mesajınız için, açıkçası söyledikleriniz beni biraz korkuttu. Belediye benim kendi tercihimdi, acaba düşünmese miydim diyorum..

Doğuma kadar çok kısa bir sure çalışmış olacağım, kafalarına göre beni çıkartma ihtimalleri var mıdır acaba asli memur olmadığım için..

Bu arada iznin onaylanmama ihtimalide varmi iyice bakarim size yazarim 9 yil personelde calistim.
Yazili olmayan kurallar vardir once onlari ogrenin. Renk vermeyin, hatta calisma askiyla yanip tutustugunuzu fln soyleyin.
Gerçekten çok çok teşekkür ediyorum, çok sagolun 🌼

Belediyelerde nasıldır bilmiyorum ama kamuda aday memur olmanız doğum sonrası ücretsiz izin almanıza engel değil. Kendi çalıştığım kurumda direk göreve başlayıp ardından doğum sonrası ücretsiz izin kullanan arkadaşlar oldu. Şimdi pandemi nedeniyle 24. Haftada idari izin başlıyor, idari izindeyken de maaşınız normal olarak yatıyor. Hayırlı olsun işiniz😊

Belediye deyince iş biraz değişir, normal bir kamu kurumunda geçen kurallar orada farklı kurallara evrilebilir, sonuçta başkanın borusu ötüyor orada ve siyaset hatsafhada.
Ne giyeceğinize karışılması ideolojik düşüncenizle bile alakalı olabilir.
Onlardansan bir şey denmeyecektir muhtemelen, değilsen hep bir açığın aranacaktır.
Arkadaşında dediği gibi önce sade bir kıyafetle işe gidip ortama bir göz atıp duruma göre kıyafete şekil vermek en doğrusu olacaktır bence.

ben de belediyedeyim. giyim konusunda kot pantolon spor ayakkabı rahatlıkla giyebiliyoruz sizde de öyledir muhtemelen

• Beğen
Reactions: The
Çok teşekkür ederim mesajınız için, açıkçası söyledikleriniz beni biraz korkuttu. Belediye benim kendi tercihimdi, acaba düşünmese miydim diyorum..

Doğuma kadar çok kısa bir sure çalışmış olacağım, kafalarına göre beni çıkartma ihtimalleri var mıdır acaba asli memur olmadığım için..

Buna ne desek yalan
Evet biraz zorlayabilir size pembe bulut cizemem.
Zamanlamada yanlis tam secim donemi ortasindayiz yeni gelende tecrube kazandi gidecek olan var yeni ekip kurup bir dahaki doneme hazirlanan var.
Tavsiyem evi tasimaniz ve izin alsanizda gelip calisirim imaji cizmeniz ama bunu yazarken bile tam tersi cok rahat etme ihtimaliniz oldugunu biliyorum siz herseye hazirlikli olun orda karar verin tek gecerli tavsiyem renk vermeyin olur diger hersey degisir.
657 yi rehber bilin herseyi ordan kontrol edin yasaya uymayan birseyi ilk etapta zorlamayin sonra ortaligi tozu dumana katarsiniz.
Bende kendim geldim basvurdum etrafimdan biliyordum cok sevdim ama simdiki aklimla kapisindan bile gecmem planimda 3 yil sonra tamamen birakmak insallah kismet olur.

doğum izni kadının yasal hakkı. belediyede staj yapmış biri olarak söyleyebilirim ki spor ayakkabı kot pantolon kot elbise vs yasak babet klasik kesim elbiseler kumaş pantolonlar vs serbest askılı vs yasak ki kapalıymışsınız zaten kumaş tunik ve babet çok iyi kombin olur sizin için. ben stajyerdim bize bile kot yasaktı

X