Kamuda Kılık Kıyafet - İzin 🌿

Şöyle söyleyeyim, mülakatta ben henüz 7 haftalık hamileydim çok yeniydim. Açıkçası söyleme gereği de duymadım. Çünkü daha önce düşugum var, bu bebeğimin ne olacağını bilemiyordum. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🌺

Anladim, buyuk ihtimalle bir buyuk şok dalgasi yasanacak Allah yardimciniz olsun. Ne zaman gideceksiniz? Duruma gore akliniza birsey takilirsa bana özel msjda atabilirsiniz.

• Beğen
Reactions: The
Anladim, buyuk ihtimalle bir buyuk şok dalgasi yasanacak Allah yardimciniz olsun. Ne zaman gideceksiniz? Duruma gore akliniza birsey takilirsa bana özel msjda atabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, ayın 22sinde evrak teslimi yapacağız. Sonrasında 15 gün içerisinde mi başlatıyorlar? Desteğiniz için çok sagolun. 🌼

Çok teşekkür ederim, ayın 22sinde evrak teslimi yapacağız. Sonrasında 15 gün içerisinde mi başlatıyorlar? Desteğiniz için çok sagolun. 🌼

Ben ertesi gun baslamistim, siz sehir disindasiniz sure verirler. Kac kisi aldilar. Hangi belediye buyuksehirlermi ilcemi yoksa kucuk bir ilmi?

• Beğen
Kızlar merhabalar 🌿 Cok şükür atamam yapıldı, bir ay sonra ise başlayacağım nasipse. Yalnız bilmediğim çok şey var, bilenler varsa ve yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim.

Gördüğünüz üzere ben 20 haftalık hamileyim, başladığımda 24 falan olacağım. Doğuma kadar nasipse çalışacağım ama ben şimdi asli memur olamadığım için ücretsiz izin alabiliyor muyum? Açıkçası prosedüre çok hakim değilim, bir yıl alabileceğimi okudum ama bir sıkıntı oluyor mu yaşayan varsa çok sevinirim. Bir tanıdığımız asli memur olamadığın için ücretsiz izin durumunda seni işten çıkabilirler dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü açıkçası. Ben deli gibi kpss çalıştım 94 puan aldım bunca emek verdim , doğum izni alıyorum diye bu mümkün mü?

Bir de ben gerçekten çok spor giyiniyorum gündelik hayatımda. Tesettürlüyüm bu arada. Elbette ki normal halimle çalışamam ama yine de resmiyete gerek var mı illaki? Belediyede çalışacağım bu arada :) Yani sırt çantası göze batar mı? Spor ayakkabı? :) Ne denli bir resmiyet gerektirir? Şimdiden çok teşekkür ederim 🌿
atanacaginiz kurumun personel müdürlüğünü arayın, bilgi alin.
netten de aday memur dogum sonrası ücretsiz izin diye aratın. bilgi edinirsiniz.

Ben ertesi gun baslamistim, siz sehir disindasiniz sure verirler. Kac kisi aldilar. Hangi belediye buyuksehirlermi ilcemi yoksa kucuk bir ilmi?
Ben şu an Ankara'dayım, İstanbulda başlayacağım inşallah. Umarım sure verirler..

Anlıyorum. Dediğiniz gibi yani bir şekilde elbette haklarımı kullanmak isterim. Aynı şehirde olsam belki ücretsiz izne gerek bile duymadım ama hayırlısı artık, bir şekilde ayarlayacağım 🌺
Böyle bir durumda küçük bir ev tutulup asaletin onaylanana kada ailenden bir yanında kalacak ya da bakıcı tutacaksın. Eş durumuyla memleketine geri dönme planı yapıyorsun büyük ihtimalle ama o öyle şıp diye olabilen bir şey değil. Gittiğin şehri benimsemeye bak. meslek sahibi olup para kazanmanı isteyen herkes işini rahat yapabilmen için sana destek olmak zorunda. İzinlere ümit bağlama, kimseye de bu imajı verme. Ayrıca ücretsiz izin, alabilirsen eğer, görev sürenden düşülür. Sen ücretsiz izindeyken asaletin onaylanıp da kadronu alamazsın. Döndüğünde kalan süren işkeme alınır ve onu tamamlamadan eş durumu tayini isteyemezsin.

• Beğen
Kıyafet konusunda ortama göre şekil alırsınız. İdarenin tutumuna göre klasik yarı klasik spor karisik vs ona göre belirlersiniz. Mesela Valilikte calisan bir memurun spor giyinme şansı yok kesinlikle. Ama ilçede çalışan bir memur o kadar dikkat etmez. Ortama ve resmiyet durumuna göre değişir. İzin konusunda kullanırsınız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum, aday memurlukta ücretsiz izin durumunu bilmemekle birlikte. Personel işlerine bakan kişiye sorabilirsiniz.

Belediyeler ozerk cumhuriyetler gibidir. Once tepkisiz kalmanizi ve ortami koklamanizi tavsiye ederim. Izin buyuk ihtimalle sorun olacaktir, izin aldiniz diye degil sizi yetersiz gorup adayligi bekletme ihtimalleri var. Bir kac yil sonra ortami anlayip rahatlarsiniz ama simdi dikkatli olmanizi renk vermemenizi tavsiye ederim.
10 yildir ayni belediyede memurum. Ilk etapta telefonun sarji bile sorundu size o kdr soyliyim.

Kiyafet konusunda spor ayakkabi biraz tabudur giymeyin ama yumusak deri alcak ayakkabilar olur illa stiletto sart degil
Kanvas giyin mesela ama kot tercih etmeyin. Bir kac tane cok sık kiyafetiniz olsun.
Evrak teslim ettiginizde bir bakin ne giymisler erkekler nasil kadinlar nasil.
Eger herkes rahatsa siz yavas gecis yapin, cok sık giyinmislerse kurtulusunuz yok gibi
bende kamudayim
ama şu ki esnek çalışma dönemindeyz
kot giyende var.
şu an herkes serbest.

Bende kamudayım
kot da giyiyorum spor ayakkabı da artık eski kurallar yok

ama adaylığınız kalkmadığı için ücretsiz izin alamazsınız
bu durumda olanlar heyet raporu falan alıyorlar ama bence hiç etik değil

ya bizim işyerinde hamileyken memurluğa atandi
asıl memurluk 1 yıldır. ama süresi dolmadan ücretsiz izine ayrıldı. yakında yeniden başlayacak ve aday memur olarak. tekrar başlayabiliyorsun. :)
öle bi durum var diye biliyorum

bende kamudayim
ama şu ki esnek çalışma dönemindeyz
kot giyende var.
şu an herkes serbest.

Bakin bu heryerde degisir.
Biz tek 1 gun esnek calismadik. Tum kis isten cikip eve hapis gecirdik. Kamu ayridir belediyeler ayridir. Belediyelerde her ay bile ayridir.
Hanimefendi yeni basliyor, ztn onemli olan cozmesi gereken nokta izin kullanmasi. O yuzden sık bir sekilde gitmesi her turlu arti puandir orada kot sorun olmasa giyilse bile arti puandir.
Yine sirtinda sirt cantasi kot spor ayakkabi ile gitmesi kat kat buyurde buyur dikkat ceker gerek yok.

Böyle bir durumda küçük bir ev tutulup asaletin onaylanana kada ailenden bir yanında kalacak ya da bakıcı tutacaksın. Eş durumuyla memleketine geri dönme planı yapıyorsun büyük ihtimalle ama o öyle şıp diye olabilen bir şey değil. Gittiğin şehri benimsemeye bak. meslek sahibi olup para kazanmanı isteyen herkes işini rahat yapabilmen için sana destek olmak zorunda. İzinlere ümit bağlama, kimseye de bu imajı verme. Ayrıca ücretsiz izin, alabilirsen eğer, görev sürenden düşülür. Sen ücretsiz izindeyken asaletin onaylanıp da kadronu alamazsın. Döndüğünde kalan süren işkeme alınır ve onu tamamlamadan eş durumu tayini isteyemezsin.
Şehrime geri dönme gibi bir planım yok. Zaten öyle olsa neden böyle bir işe giriseyim, eşim işi bırakıp yanıma gelecek ve orda is bulacak inşallah. Asalet olayını biliyorum, elbette ben izindeyken devam etmeyecek süresi.. Yani bunların farkındayım. Tek derdim bebeğimin biraz büyümesiydi ama hayırlısı olsun eğer sıkıntı olacaksa mecburen bakıcı tutacağız

Ne demek hayirli olsun.
Onyargi olusturmadan renksiz gidip nabza gore serbetle ilerlerseniz cok mutlu olursunuz ben olumsuz yazmis gibi olabilirim ama bildiklerimi aktarmaya calistim yavas yavas sessiz sessiz ilerleyin 😍😍
Yok olumsuz yazmadınız aslında çok iyi geldi bana söyledikleriniz. Yaşayan biri olarak epey ders çıkardım. Ya nasip bakalım gidip girecegim 😁🙃

X