Kan akımı kaybı yüzünden erken doğum ve bebeğimin kaybı

yesimucr

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2022
5
1
25
Merhaba 28 haftalıkken erken doğum yapmak zorunda kaldım. Rahimdeki atardamarda akım kaybı olduğu söylendi kalp atımları yavaşladı Bebeğim gelişememiş kilo alamamış . 790gr doğdu sezeryan ile ve bir gün yoğun bakımda kaldı ciğerleri kanama yaptı ve minik kalbi dayanamadı yavrumu kaybettim. Nasıl atlatacağımı bilemiyorum bu durumu yaşayıp ikinci hamileliğikte nasıl bir yol izlediniz deneyimli anneler lütfen yardımcı olun. Bu benim ikinci kaybın ilki de karnında 9haftalıkken ölmüştü. Çok zor günler geçiriyorum..

Çok üzüldüm başınız sağolsun Allah sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin size tez zamanda.

Cok üzüldüm ne diyeceğimi bilmiyorum. Allah sabır versin . Rabbim acınızı hafifletsin.

kan sulandırıcı kullanıyor muydunuz? aynı durum bende de mevcut ve drum iğne yapacaksın o bu durumu engelleyecek dedi bana

Doktor kan sulandırıcı ya ihtiyaç duymadı hamileliğimin başında acaba doktorun mu hatası var diyorum bunu bilip söylemesi lazımdı diyorum bi yandan da Allah böyle istedi diyorum. Siz kullandınız mı kan sulandırıcı bebeğiniz var mı ?

Merhaba öncelikle başınız sağolsun.. ben de preeklampsiden 27 haftalık bebeğimi haziran ayında kaybettim. 1 gün yoğun bakımda kaldı ve vefat etti :KK43: bende de damarlarda direnç vardı ve gebeliğim 27.haftasinda bebeğim 21.haftada kalmıştı. Tüm genetik testlerimi yaptirdim. 2 genimde pıhtılaşma çıktı. Tekrar hamile olmam durumunda kan sulandirici ve coraspin birlikte kullanmam gerektiğini söyledi doktorum.siz de trombofili paneli testlerini yaptırın .sanirim sonuca göre kaninizda pıhtılaşma varsa kan sulandirici veriyor doktorlar.baska bir nedeni de olabilir lupus protein s ve protein c testlerini de yaptırmanızı öneririm.tekrar ziyaretinizde Doktorunuz zaten sizi yönlendirecektir diye umuyorum.Tekrardan başınız sagolsun.Rabbim size, bana ve bizim gibi evladını kaybeden annelere sabırlar versin...

Başınız sağolsun, çok üzüldüm. Kan sulandırıcı iğne kullanmanız gerekir muhtemelen. Tekrar hamile kaldığımızda doktorunuza bildirin, kendisi de mutlaka sorar.

Merhaba öncelikle başınız sağolsun.. ben de preeklampsiden 27 haftalık bebeğimi haziran ayında kaybettim. 1 gün yoğun bakımda kaldı ve vefat etti :KK43: bende de damarlarda direnç vardı ve gebeliğim 27.haftasinda bebeğim 21.haftada kalmıştı. Tüm genetik testlerimi yaptirdim. 2 genimde pıhtılaşma çıktı. Tekrar hamile olmam durumunda kan sulandirici ve coraspin birlikte kullanmam gerektiğini söyledi doktorum.siz de trombofili paneli testlerini yaptırın .sanirim sonuca göre kaninizda pıhtılaşma varsa kan sulandirici veriyor doktorlar.baska bir nedeni de olabilir lupus protein s ve protein c testlerini de yaptırmanızı öneririm.tekrar ziyaretinizde Doktorunuz zaten sizi yönlendirecektir diye umuyorum.Tekrardan başınız sagolsun.Rabbim size, bana ve bizim gibi evladını kaybeden annelere sabırlar versin...
Sizinde başınız sağolsun Allah bize sağlıklı çocuklar nasip etsin. Genetik testine gidince diğer söylediğiniz testler yapılıyor mu yoksa onun için başka doktora mı gitmem gerekiyor.

Sizinde başınız sağolsun Allah bize sağlıklı çocuklar nasip etsin. Genetik testine gidince diğer söylediğiniz testler yapılıyor mu yoksa onun için başka doktora mı gitmem gerekiyor.
Amin.. Biz doktora gittiğimizde nedenini bulabilmek için hepsini yaptırdı.siz doktorunuza gittiginizde bu testlerden bahsedin uygun görürse sizin için de bu testleri isteyecektir büyük ihtimal.Rabbim yardımcıniz olsun .sağlıklı bebekler nasip etsin Rabbım

X