Kan değerlerimi yükseltmek için etkili bir yol var mı?

muntazar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
734
38
selamlar
bayanlar artık çocuk istediğimizden kansızlık sorunumu acil olarak ortadan kaldırmam gerekiyor.kan oranım 9.5 doktor ferrum şurup verdi ve ben 2 ay kullandım 10.1 olan kan oranım 9.5 e düştüferro sanal kullanmak istemiyorum ççünkü bağırsak tembelliğimi iyice arttırıyor..eczacı captafer adlı bir ilaç verdi ve 2 ay kullanmam gerektiğini söyledi.şimmdi ben ekstra olarak pekmezde tüketiyorumbu ilaçtan memnun kalan varmı?yada kan oranımı arttıracak daha etkili bildiğiniz bir yol varmı?aralık 20 da falan doktora gidip kan oranımı ölçtüreceğim o zamana kadar arttırmam lazım.önerilerinizi bekliyorum..

Kan yapıcı bazı ürünleri sıralayacak olursak:

Saf arı poleni, iyi cins çiçek balı, kuşburnu marmelatı ve çayı, üzüm pekmezi, dut pekmezi, keçiboynuzu (harnup) pekmezi, Tahin, kına kına kabuğu, keten tohumu, arı sütü, balık yağı, soya sütü, yulaf sütü çok faydalı besinlerdir.

Kan yapıcı bazı ürünleri sıralayacak olursak:

Saf arı poleni, iyi cins çiçek balı, kuşburnu marmelatı ve çayı, üzüm pekmezi, dut pekmezi, keçiboynuzu (harnup) pekmezi, Tahin, kına kına kabuğu, keten tohumu, arı sütü, balık yağı, soya sütü, yulaf sütü çok faydalı besinlerdir. Bir de kuru İncir....

Size önerebileceğim siyah çekirdekli kuruüzüm ve kabuk tarçın.1 kilogram üzümü robottan geçir.10 gram kabuk tarçını havanda iyice döv, bu karışımı 4 litre suda kaynat suzgecden gecır .1,5 litre bir günde diger 1,5 lıtre de ertesi gün tüket toplamda 3 litre olacak kesinlikle şeker ilave edilmeyecek .ben bunu yaptım çok şükür kan değerlerim yükseldi.inşallah sizede iyi gelir ..

size önerebileceğim siyah çekirdekli kuruüzüm ve kabuk tarçın.1 kilogram üzümü robottan geçir.10 gram kabuk tarçını havanda iyice döv, bu karışımı 4 litre suda kaynat suzgecden gecır .1,5 litre bir günde diger 1,5 lıtre de ertesi gün tüket toplamda 3 litre olacak kesinlikle şeker ilave edilmeyecek .ben bunu yaptım çok şükür kan değerlerim yükseldi.inşallah sizede iyi gelir ..

hmm kolay bişeymiş bunu ne kadar süre devam ettirmem lazım,bir defa yapmak yeterlimi arkadaşım?

ya çok enteresan bi milletiz
doktorun verdiği ilacı bırakıp eczacının tavsiyesini mi kullanıyorsunuz yani?
eczacının ilacı satmak için yapmadığını nerden biliyorsunuz.
doktorları kötüleyerek ellerindeki mal fazlası onlara bedavadan gelen muadil ilaçları satıyorlar.
doktorun verdiği ilaç kötü, piyasada olmayan ilacı vermiş yok bilmem ne diyerek halkı kandırıp kar elde ediyorlar.
bizim millet zaten doktor düşmanlığına meraklı hemen atlar böyle şeylere.
fe ilaçları kabızlık yapar evet ama demir eks. varsa kullanmak gerekir yahu.
zaten fe eks. kadınlarda çok sık görülür.

ya çok enteresan bi milletiz
doktorun verdiği ilacı bırakıp eczacının tavsiyesini mi kullanıyorsunuz yani?
eczacının ilacı satmak için yapmadığını nerden biliyorsunuz.
doktorları kötüleyerek ellerindeki mal fazlası onlara bedavadan gelen muadil ilaçları satıyorlar.
doktorun verdiği ilaç kötü, piyasada olmayan ilacı vermiş yok bilmem ne diyerek halkı kandırıp kar elde ediyorlar.
bizim millet zaten doktor düşmanlığına meraklı hemen atlar böyle şeylere.
fe ilaçları kabızlık yapar evet ama demir eks. varsa kullanmak gerekir yahu.
zaten fe eks. kadınlarda çok sık görülür.

hayır hayır
eczacımın günahını almayalım ben alternatif ne kullanabilirim diye sordum.
arkadaşım hemoroidim var ve şu an maaşallah iyiyim bu kan ilacı tekrar kabızlığı nüksettirecek ve ben birde onunlla uğraşacağım bu yüzden kendim kullanmak isstemedim.

hmm kolay bişeymiş bunu ne kadar süre devam ettirmem lazım,bir defa yapmak yeterlimi arkadaşım?

Merhaba Muntazar,gerçekten çok kolay ve bir o kadar da etkili .bir defa yapılıyor, ben çok iyi sonuç aldım umarım sizde denediğinizde iyi sonuç alırsınız. Paylaşırsanız memnun olurum tekrar geçmiş olsun...

merhaba muntazar,gerçekten çok kolay ve bir o kadar da etkili .bir defa yapılıyor, ben çok iyi sonuç aldım umarım sizde denediğinizde iyi sonuç alırsınız. Paylaşırsanız memnun olurum tekrar geçmiş olsun...

yapacağım arkadaşım çook teşekkürederim.bu pazartesi doktora gidip değerlerimi ölçtüreceğim o zaman sonuçtan haberdar ederim.yükselir inşaallah eşimin şartı bu.artık çocuk istiyor ve kan değerimin yükselmesini bekliyor.inşaallah olur ya
dua edin sizde
tekrar çççoook teşekkürederim.

moralim çok bozuk
bugün kan sonuçlarımı gösterdim durum felakeet:hemoglobin 8.7
talesemiden şüphelendiler yarın hemotolojiye gideceğim

X