Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Ben gebeligimin herhangi bir noktasinda kafasiz bi doktorun surasinda su mu var acaba diyerek beni sinir hastasi etmesin diye istiyorum acikcasi. Onkoloji hastasiyim ayni zamanda 🤏 kadar falan bi tahammülüm kaldı genel olarak herseye. :)
Çok haklısınız bu konuda en iyisi kafa rahat geçirirsiniz gebeliği. Eşimin kuzeninin bebeğine doğana kadar orasında burasında parlaklık var diye huzursuz ettiler sonuç sapasağlam bir evlat çok şükür. Boşuna üzüntü yaşamaktansa yaptırıp rahat edin

Teşekkür ederim cevap için benimde mthfr ve pai homozigot banada coraspin ve oksopar başlandı önceki gebeliğimde ben enfeksiyon nedenli beş aylık erken doğum yapmak zorunda kaldım kaybettim . Tekrar gebelik düşünüyorum 8 ay geçti üzerinden şimdiki perinatologum coraspin yeterli dedi ama ben ısrarla oksapar isticem. Diğer gebeliğimde 7.hafta küçük bi kanama yaşamıştım progestan ile durmuştu kan sulandırıcı da yapabilir dediler siz yaşadınız mı acaba lekelenme kan sulandırıcı kullanırken
Merhaba coraspine kac haftalıkken basladınız ?

Merhaba bu sonuçları yorumlayabilecek biri var mı? 13 haftalık hamileyim kan sulandırıcı kullanmam gerekir mi sizce?

WhatsApp Image 2024-01-15 at 12.44.13.jpeg

Kızlar merhaba, cahilliğime verin yanlışım varsa. Ben ovülasyonu tam göremiyorum ve kimyasal gebelikler geçirdim. Aşılama sürecine başlıyorum ama devlette olduğu için doktor pek mubatap olmuyor. Klasik istenen testlet sonrası aşılamaya başlayacağız.
Kısaca sorum bu genetik testini yaptırmalı mıyız? İstanbulda özelde ne kadar tutar? (0ni hastanesine randevu almak çok zor)

Kızlar merhaba, cahilliğime verin yanlışım varsa. Ben ovülasyonu tam göremiyorum ve kimyasal gebelikler geçirdim. Aşılama sürecine başlıyorum ama devlette olduğu için doktor pek mubatap olmuyor. Klasik istenen testlet sonrası aşılamaya başlayacağız.
Kısaca sorum bu genetik testini yaptırmalı mıyız? İstanbulda özelde ne kadar tutar? (0ni hastanesine randevu almak çok zor)
Merhabalar. Ben 1 kimyasal gebelik 2 düşük yaşadım. Kimyasaldan sonra ben de ovülasyon testleri yaptım ama ben de hiç pik görmüyordum. Yaptığımız saat içtiğimiz su bile önemli. Ve bir daha hamile kalmayı düşünürsem ovülasyon ile takip etmeyi düşünmüyorum. Çünkü bir embriyolog ile görüştüğümde dedi ki hamilelik testleri bile önce kanda sonra idrarda çıkar. Ovülasyonda pik gördüğünde o çoktan kanda çıkmıştı ve sen zaten geç görüyorsun boşuna stres yapma onları yaparak dedi ve çok mantıklı geldi. Bu arada ben en son gebeliğimde altıncı haftadayken şehir hastanesinde genetik test ve pıhtılaşma testleri yaptırdım. Sonuçlar çıkmadan düşük yaptım. Sonra Pıhtılaşma testinde iki heterozigot 1 homozigot çıktı. genetik testler ise eşimin ve benim normal çıktı. Ücretsiz bir şekilde yaptırdım ama özele gittiğim doktor özelde yaparsak 8000 TL tutar demişti. İzmirde yaşıyorum bu arada. Sağlıklı gebelik dilerim 😌

Kızlar merhaba benim trombofili 6lı panel sonucum bu. Benimle aynı olup iğne veya hap kullanan var mı? Benim biraz rahatsızlığımdan dolayı karışık ama bana yazılmadı iğne hapta kesildi hamilelik oluşunca

Eklentiler

• IMG_6004.jpeg
    IMG_6004.jpeg
    39,1 KB · Görüntüleme: 21
Kızlar merhaba benim trombofili 6lı panel sonucum bu. Benimle aynı olup iğne veya hap kullanan var mı? Benim biraz rahatsızlığımdan dolayı karışık ama bana yazılmadı iğne hapta kesildi hamilelik oluşunca
Merhaba, düşüğünüz var mı varsa tabiiki kullanmalısnz. Çok önemli bir pıhtılasmanız yok en hafif derecede hatta bazı doktorlar kan sulandırıcıya bile gerek duymuyorlar heterezigot olunca. Ama kayıp varsa kesinlikle kullanılmalı aspirin kullanilmicaksa bile iğne kullanılmalı. Tabi tek neden bu olmayabilir düşüklerde hafif olduğu için araştırılmalı ama dediğim gibi de iğne kullanılmalı

Merhaba, düşüğünüz var mı varsa tabiiki kullanmalısnz. Çok önemli bir pıhtılasmanız yok en hafif derecede hatta bazı doktorlar kan sulandırıcıya bile gerek duymuyorlar heterezigot olunca. Ama kayıp varsa kesinlikle kullanılmalı aspirin kullanilmicaksa bile iğne kullanılmalı. Tabi tek neden bu olmayabilir düşüklerde hafif olduğu için araştırılmalı ama dediğim gibi de iğne kullanılmalı
Merhaba, ilk gebeliğim daha önce kimyasal, dış veya normal bir gebelik yaşamadım. Aşılama yoluyla 3. denememde hamilelik oldu. Annemin düşükleri var aile öyküsü önemliyse eğer bu durumda, teyzem de aynı şekilde iğne kullandı hamileliğinde. Ama dediğiniz gibi heterozigot olduğu ve düşüğüm olmadığı için önemsenmiyor. Her kadından biri bu şekilde önemli olan diğer faktörler dendi veya paı da 4g/4g olmasıymış. 3 hematoloji doktoru, nöroloji, tıbbı genetik önerisi aldım iki gün içerisinde. Daha tedirginim korkularım var ama maalesef verilmiyor. Bir de kasım ayında beynime pıhtı atmış 2 tane damar tıkalı beyinde. Ona rağmen bebek düşük olabilir sulandırmayalım kanı %5 benim riskim olur dendi kendi sağlığım için.

X