Kan testi yaptırdık.. Lütfen cevap yazın arkadaşlar

KUPAKIZI44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
94
0
merhaba arkadaşlar. Mart ayında inşallah evleneceğim. Bunun için de zorunlu olan Talasemi testi yaptırdık. Nişanlımınki normal çıktı ama ben taşıyıcıymışım. Moralim çok bozuk. Yani taşıyıcılık hakkında tam olarak bilgim yok aklıma takılıyor. Socunum 3.10 çıktı, doktor sınırda olduğununu söyledi, taşıyıcısın dedi. Bir bilgisi olan var mı bu konuda lütfen varsa beni de bilgilendirin. Çok ihtiyacım var.

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba ,
ben talasemi hastası değil ama şöyle biliyorum ;

eşinde yok sadece sen minör taşıyıcı isen çocuğunda %50 taşıyıcı olabilir.hastası değil taşıyıcısı sadece. yani eşinde taşıyıcı olsaydı o zaman majör bile olabilirdi çocuk.

Ayrıca Çok korkulucak bişey değil , çoğu insan minör ve yine yaşamı boyunca bunu farketmiyor bile.

sevgiler

tutii22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2009
24
0
arkadaslar bndede beta alfa talasemi tasıyıcısı ve orak hucre anemisi tasıyıcısı cıktı valla canım cok sıkıldı nısanlımda bişi yok ama normal o hepsi bende toplanmıs:KK43: napıcam bilemedim

s3vim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2010
1
0
arkadaşlar orak hücre anemisi hakkında bilgisi olan varmı?bu hastağın geçme ihtimali yokmu?nelere dikkat edilmeli nasıl beslenmeli:KK43:(((((((:-)59:

krmcrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2010
53
0
talasemi taşıyıcısı olmakta kötü bir durum yoktur. yeter ki eşiniz de taşıyıcı olmasın. yoksa çocuğunuz hasta doğar. ama ikinizden yalnızca biri taşıyıcı ise korkmayın :KK71:

Son düzenleme:

missmelek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
120
1
bu testin sınırı 3.3 zaten. senin 3.10 ise çok sınırdasın, korkmanı gerektirecek birşey yok rahat ol arkadaşım.

balbocegi1990

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2010
233
1
sadece çocuklarının da taşıyıcı olma ihtimali var için rahat olsun :) istersen doktora da sor için rahatlar. mutluluklar :KK71: