Kan uyuşmazlığı olanlar bi bakabilir mi?

kleshtina

Bir kedim bile yook...
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
333
1
37
Eşimle kan uyuşmazlığımız var.şu an hamileyim ve kanamam var bebeği etkiler mi acaba ?doktora demeyi unuttum geç kalmak istemiyorum..

Hayır,kan uyuşmazlığınla kanamanın alakası yok sanırım şu anda.daha çok yenisin.28.haftaya kadar bişey yapılamıyo_Ozaman bi iğne yapılacak sana.Ama neden kanaman var acaba önemli olabilir aksatma hemen ara doktorunu

bizdede kan uyuşmazlığı var ama bebeği etkilemez şu anda. sen yine de doktora gidince hatırlat çünkü düşük yaptıktan ve doğum yaptıktan sonra 24 saat içinde yapılması gereken bir iğne var sadece o kadar doktorununda aklında bulunur hiç olmazsa...

Hayır,kan uyuşmazlığınla kanamanın alakası yok sanırım şu anda.daha çok yenisin.28.haftaya kadar bişey yapılamıyo_Ozaman bi iğne yapılacak sana.Ama neden kanaman var acaba önemli olabilir aksatma hemen ara doktorunu

ilk gebelikte sorun olmuyor diye biliyorum ama düşük tehlikesi olur ve plesanta delinirse oluyormuş .benim merak ettiğim bunun çaresi var mı 28.hafta iğne demişsin tedavi olabiliyor değil mi doğru mu anladım canım.gerçi plesanta delinirse çocuk düşer heralde off ne kaygılı şeylermiş bunlar.

anam hepinizin de 0 negatiff ilk defa kandaş gördüm.hiç yok çevrem de bişi olsa garibiz valla.

Kim soktu kafana bunları ne delinmesi ne alaka.Sadece bebeğn senn kanını taşımıyorsa erken doğum-kanama tehlikesine karşı bi iğne yapılacak.Bi çare aramana gerek yok.Bir sürü çift var kan uyuşmazlığı olan. Sakın böyle şeyler düşünüp stres yapma ben 8 aylık hamileym ve çok raht geçti hamileliğim.İçin rahat olsun.Kanama çok önemli bu arada ihmal etme

Bende ilk bebeğimde düşük yapmıştım düşükten hemen sonra iğneyi yaptırmıştık...ilk gebelikte sorun olmuyormuş ama düşükten sonra iğne yapılmazsa sorun oluyormuş ikinci çocukta...daha sonra kızım oldu doğar doğmaz kan tahlili yapıldı kızım benim kanımı taşıdığı için iğne yapılmadı.

aklına takılan bişey olursa mutlaka sor çünkü ben çok takılmıştım bukan uyuşmazlığı işine.iNşallah sağlıklı ve rahat geçer hamileliğn

Merhaba Kleshtina,
bende de eşimle kan uyuşmazlığı var bildiğim kadarıyla doğumdan sonra 3 gün içinde bir iğne yapılıyo ve ortada hiçbir sorun kalmıyor.
Ben amniyosentez olduğum için(yani 2 li veya 3 lü tarama testinin ii çıkmaması sonucu karnından sıvı alınması) hemen kan uyuşmazlığı iğnesi yaptılar 28. haftalık olduğumda tekrar bir iğne yaptılar.
Kan uyuşmazlığı iğnesinin yapılmasının sebebi 2. çocuk içinmiş 1. çocuğa bir zararı yokmuş sebebi ise ilk çocukta çocuk ile annenin kan dolaşımı bir oluyor ve farklı kanlar olunca vücüt antikor oluşturuyor ancak vücüt bu tepkıyi vermek için hazır olmuyo ilk hamilelikte ancak 2 . bebekte tepki veriyor olay budur.
Merak etme korkulacak bişey yok ancak sen kanaman olduğunu doktoruna söylemeyi ihmal etme.
Geçmiş olsun canım

canım kan uyuşmazlığı nasıl olur zaten biliyorsundur.Şunu söyliyim,bazı durumlarda anne kanı bebek kanıyla doğumdan önce temas eder.bu nedenler amniosentez,düşük ve fazla kanamadır.Yani kanaman varsa mutlaka dr git.Zaten bebek bundan etkilenmişse kan hücreleri parçalanır ve bebekte anemi görülür.28.haftada anti-D iğnesi yapılacak.Doğumdan sonra da ilk 72 saat içinde tekrar iğne olacaksın ki vücut antikorlardan temizlensin,2.bebeğe hazırlansn

Eşimle kan uyuşmazlığımız var.şu an hamileyim ve kanamam var bebeği etkiler mi acaba ?doktora demeyi unuttum geç kalmak istemiyorum..

canım eşimle bendede var rh uyuşmazlığı. ilk gebeliklerde sorun olmuyormuş. 28. haftada bi test yaptı negatif çıktığı için iğneye gerek duymadı. doğumdan sonra 48 saat içinde bebek eğer babadan almışsa kanı o zman iğne vurulmak gerekiyormuş.

bizdede var kan uyusmazlıgı test yapıldı bizede ama ıgne olmadık şimdi dogum yapmayı beklıyorum eger bebegımde negatifse igneye gerek duyulmayacak

merhaba guruba yeni katıldım bende 7+5 haftalık hamileyim eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var ve yaklaşık 1 hafta öncesinde ufak ufak kanamalarım oldu ve dr gittim doktor ultrasyonda baktığında bebekte bi sıkıntı olmadığını kesenin etrafındada bi kanama olmadığını herşeyin normal gözüktüğünü kanamamın kan uyuşmazlığından kaynaklandığını söyledi ve 28. hafta da olmam gereken iğnenin kanamamdan dolayı hemen yapılması gerektiğini söyledi ve iğneyi oldum birde düşük riskine karşı bir ilaç verdi iğneden sonraki gün kanamam olmadı ama sonraki iki gün yine ufak ufak kanamalarım devam etti sizce normalmi bi fikri olan varmı endişelenmeye başladım baya da.

X